Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2016., 17:09   #61
jako su mi je fin puding od vindije, onaj cokoladni
da li ozda ima za kupiti u njemackoj? hvala
http://static.zena.hr/images/proizvodi/product_5058.jpg
bavarac6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 17:47   #62
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post


Pa i napravljeno je od mlijeka u prahu.
Da. Apsolutno sva mlijeka koja imaju na sebi postotak mliječne masti (znači da zapravo sva) su od praha, jer nemre se izregulirat udio, nego skupiš na ful pa onda razrijediš da dobiš kolko ti treba..

Al to ne znači da je u pitanju neka nezdrava kemija, nego čisto fizika, a zato da ne kupuješ 2-4% ili 0,5-2%

Quote:
bavarac6 kaže: Pogledaj post
jako su mi je fin puding od vindije, onaj cokoladni
da li ozda ima za kupiti u njemackoj? hvala
http://static.zena.hr/images/proizvodi/product_5058.jpg
Ne mogu pomoć, samo sam htel reći da je meni najbolje kad uzmem jedan od vanilije i jedan onaj od crne čokse pa miksam :klap:
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 21:51   #63
Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
Da. Apsolutno sva mlijeka koja imaju na sebi postotak mliječne masti (znači da zapravo sva) su od praha, jer nemre se izregulirat udio, nego skupiš na ful pa onda razrijediš da dobiš kolko ti treba..
Nisu. Deklaracija postotka m.m. ne znači da su rađena od dehidriranog mlijeka. Masnoća se tipizira na potpuno drugi način. Većina trajnih mlijeka je rađena od mlijeka u prahu ali ne sva. Npr. Dukat trajno mlijeko 3,8% m.m. u plastičnoj ambalaži radi se u Karlovcu od svježeg mlijeka s područnih farmi. Ima još takvih primjera.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.