Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Blog.hr

Blog.hr Mjesto za diskusije, Q&A, help vezane za Blog.hr

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2013., 00:57   #1
Zarada pisanjem clanaka

Jeli itko zainteresiran da napise par clanaka vezano za inspiraciju ?

Zadnje uređivanje Limitless65 : 22.03.2013. at 01:12.
Limitless65 is offline  
Old 22.03.2013., 09:57   #2
jel mi mozes molim te objasniti na sta točno mislis? nudis posao, trazis, pitas da li se moze? upit i naslov teme su mi malo nepovezani
GLAVATAR is offline  
Old 22.03.2013., 17:43   #3
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
jel mi mozes molim te objasniti na sta točno mislis? nudis posao, trazis, pitas da li se moze? upit i naslov teme su mi malo nepovezani
Nudim posao,trazim ljude koji zele zaradit i imaju visak slobodnog vremena za pisanje par clanaka o inspiraci,ljude koje inspiriraju,npr Muhhamad Ali,Nick Vujicic,Dwayne Johnson i sl.,inpiracijske govore,i stvari vezane za tu temu
Uvijeti:1 clanak mora imati 500-600 rijeci
Zarada:1eu po clanku
NAPOMENA:Clanak mora biti jedinstven,napisan svojim rijecima !!
Limitless65 is offline  
Old 23.03.2013., 18:14   #4
dwayne johnson "the rock"?
GLAVATAR is offline  
Old 24.03.2013., 09:23   #5
Quote:
Limitless65 kaže: Pogledaj post
Nudim posao,trazim ljude koji zele zaradit i imaju visak slobodnog vremena za pisanje par clanaka o inspiraci,ljude koje inspiriraju,npr Muhhamad Ali,Nick Vujicic,Dwayne Johnson i sl.,inpiracijske govore,i stvari vezane za tu temu
Uvijeti:1 clanak mora imati 500-600 rijeci
Zarada:1eu po clanku
NAPOMENA:Clanak mora biti jedinstven,napisan svojim rijecima !!
Čekaj, da vidin jesan li dobro svatija: autorski rad, 500-600 riječi i naknada 7 ipo kuna? Radije ću džaba i dalje pisat blog...
strange quark is offline  
Old 25.03.2013., 18:03   #6
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Čekaj, da vidin jesan li dobro svatija: autorski rad, 500-600 riječi i naknada 7 ipo kuna? Radije ću džaba i dalje pisat blog...
))))))

A nemoj zafrkavat,. pa treba par članaka, znači zaradiš par eura..

a što ti je par tisuća riječi za napisati ))
rankoo is offline  
Old 26.03.2013., 09:39   #7
te riječi trebaju imati smisao, a članak treba biti jedna cjelina.....u pravu je čovjek kad ti kaze da je to premalo....onaj koji nudi takav posao, na tom istom (tvom) članku zaradit ce 3 put vise...pa ti vidi da li se isplati...
GLAVATAR is offline  
Old 26.03.2013., 12:00   #8
Quote:
rankoo kaže: Pogledaj post
))))))

A nemoj zafrkavat,. pa treba par članaka, znači zaradiš par eura..

a što ti je par tisuća riječi za napisati ))
Osim toga, i u pravom novinarstvu radit ćeš za urednika koji će biti nepismen, nesposoban, neuk i škrt pa ti ovo dođe kao svojevrsna praksa. Ne znam zašto se ustručavaš, u svakom ćeš slučaju profitirati.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Old 27.03.2013., 13:14   #9
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Čekaj, da vidin jesan li dobro svatija: autorski rad, 500-600 riječi i naknada 7 ipo kuna? Radije ću džaba i dalje pisat blog...
A dobro,a sta po tebi koja bi bila neka realna cijena ?
Limitless65 is offline  
Old 28.03.2013., 11:22   #10
Ama kako si uopće takav kakav jesi - što znači polupismen i nesposoban izraziti se kako Bog zapovijeda - došao na ideju da ikome nudiš posao? Jak će biti taj medij (bilo novine bilo portal) koji ti uređuješ. Pa ne znaš ni temu odrediti kako spada. Ne znaš, napokon, da se tekstovi plaćaju po kartici. Kladio bih se da ne znaš ni što je kartica.

I onda, bez imalo srama, ljudima nudiš 7,5 kuna za tekst od 500-600 riječi. Dragoviću, kartica teksta stoji 50 kuna. Kartica. A ti proguglaj što je to. Toliko dobivaju početnici. Za takve kao što si ti ja ne bih radio ispod 200. Po kartici. Iz principa. A ti se zapitaj zašto.

Moderatori, zaključajte ovo. Jer sramoti forum, doslovce.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Old 28.03.2013., 19:41   #11
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Dragoviću, kartica teksta stoji 50 kuna. Kartica. A ti proguglaj što je to. Toliko dobivaju početnici. Za takve kao što si ti ja ne bih radio ispod 200. Po kartici. Iz principa. A ti se zapitaj zašto.
potpisujem! "bezobrazne" ponude i ja dobivam u inbox, vrhunac je bio lik koji plača 30 centi za članak..je, tipkaj si ga bejbe...ovo gore ti je realna cijena, tj. za karticu je 50 kn. da, može se dobiti nešto i manje, sve je stvar dogovora ali lifrati tuđe članke kasnije na kojima zaradiš ohoho baš ti i nije neka fora.
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Old 28.03.2013., 20:29   #12
Može se dobiti i više. Daleko više. Sve ovisi o reputaciji. Ako si novinarsko ime, nigdje nećeš raditi za siću.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Old 28.03.2013., 20:41   #13
Nisam, bavim se godinama pisanjem ali u jednom drugom "smjeru", nije novinarstvo. Naravno da se može dobiti i više, ali u zadnje vrijeme je sve nekako teže doči do dobrih poslova.

a sad bi me mogli i kazniti za ovaj off
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Old 28.03.2013., 21:29   #14
Ma govorio sam općenito, nisam govorio (o) tebi. Proveo sam u medijima 15 godina, znam što su autorski tekstovi. Pisao sam ih, uređivao rubrike na portalima, pa i cijele portale. Da mi ime utipkaš na Google, lako bi me našao.

Autorske tekstove nije lako pisati, drugo je prevođenje stranih. Ovisno o temi, dosta vremena provedeš čitajući, razgovarajući - jer moraš istražiti sve aspekte. Ako na dan uspiješ napisati četiri teksta - čarobnjak si, doslovce. Nekakva je norma - shvati to uvjetno, kao prosjek, jer u profi-redakcijama nitko ne radi na normu - napisati dva-tri teksta i otići kući. Rekoh, rad nije samo pisanje. Rad je i čitanje dnevnih novina da se informiraš što se uopće događa.

A da je teško naći dobar posao, znam. Novinarstvo je u gadnoj krizi, mnogo je ljudi, i to vrhunskih novinara - završilo na cesti. No to opet ne znači da anonimni tutleki smiju podcjenjivati struku. Neka si te novce gurnu u... znaš već kamo.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Old 28.03.2013., 21:39   #15
Istina, jako dobro znam što su autorski tekstovi, dok npr. samo "lifranje" s hrv na engleski i obratno ne zahtjeva nikakav specijalan angažman.

Ipak, 15 godina u medijima- svaka ti čast!

A ovo sa "guranjem.. znaš već kamo" je obvezan završetak moje komunikacije sa takvima.
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Old 29.03.2013., 08:38   #16
pazi off topic :D

bobi jesi ovo ti u avataru?

ontopic:
ovo me podsjeca ne jednog lika od prije par godina, koji je nudio "novinarski" posao....trazio je ljude koji bi mu pisali recenzije određenih modela motocikala, jer on kao pokrece novu moto reviju u regiji - uvjet da bi se uopce prijavili na natjecaj je bio slanje članaka vec u startu prilikom prijave......naravno da sam se samo nasmijao na takvu "ponudu" i naravno da revija ne samo da nije postala broj 1 u regiji, nego uopce nije ni zaživjela
GLAVATAR is offline  
Old 29.03.2013., 10:08   #17
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
bobi jesi ovo ti u avataru?
pa naravno. forumaši uvijek stavljaju svoje slike za avatar

pa ja sam deset puta ljepša od nje

ontopic: i tu je na forumu bio jedan biser koji je tražio novinare (pa onda i one koji to nisu) da mu pišu o tekmama uz (naravno) obavezno prisustvo na istim tim tekmama...pa nikome nije ni lipe uplatio. ovakvi "poslovi" su uvijek rizik.nikad ne znaš na kakvog ćeš grebatora naletiti
__________________
Locco

Zadnje uređivanje bobby-j : 29.03.2013. at 10:14.
bobby-j is offline  
Old 30.03.2013., 12:34   #18
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Ama kako si uopće takav kakav jesi - što znači polupismen i nesposoban izraziti se kako Bog zapovijeda - došao na ideju da ikome nudiš posao? Jak će biti taj medij (bilo novine bilo portal) koji ti uređuješ. Pa ne znaš ni temu odrediti kako spada. Ne znaš, napokon, da se tekstovi plaćaju po kartici. Kladio bih se da ne znaš ni što je kartica.

I onda, bez imalo srama, ljudima nudiš 7,5 kuna za tekst od 500-600 riječi. Dragoviću, kartica teksta stoji 50 kuna. Kartica. A ti proguglaj što je to. Toliko dobivaju početnici. Za takve kao što si ti ja ne bih radio ispod 200. Po kartici. Iz principa. A ti se zapitaj zašto.

Moderatori, zaključajte ovo. Jer sramoti forum, doslovce.
Pa šta se odmah pjeniš,došao sam na Forum da se malo informiram a ne da serem po nečemu zato jer nemam pametnijeg posla u životu.

Znaci koliko sam skuzio neka realna cijena za jedan tekst od 400 rijeci je 1eu,ili sam opet nesto krivo rekao ?
Limitless65 is offline  
Old 30.03.2013., 15:36   #19
Quote:
Limitless65 kaže: Pogledaj post
Pa šta se odmah pjeniš,došao sam na Forum da se malo informiram a ne da serem po nečemu zato jer nemam pametnijeg posla u životu.

Znaci koliko sam skuzio neka realna cijena za jedan tekst od 400 rijeci je 1eu,ili sam opet nesto krivo rekao ?
Ne. Rekao sam ti da se računaju kartice. Kartice.

Kartica je 1800 znakova. To je 50 kuna. Za početnika. Može se tražiti i 100, 200 - ovisno o tekstu, mediju i imenu.

Tekst se ne mjeri po broju riječi. Treba li ti slovkati da shvatiš? A 400-500 riječi ima tekst od 2-3 kartice - teško je procijeniti. To je 150, a ne 7,5 kuna.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Old 30.03.2013., 15:38   #20
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
pa naravno. forumaši uvijek stavljaju svoje slike za avatar

pa ja sam deset puta ljepša od nje
Forumaši stavljaju svašta - zato nisam provjeravao jesi li muško ili žensko. Krivo te oslovih, ispričavam se.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.