Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2013., 15:58   #1
POTPORE ZAGREBAČKE ŽUPANIJE-2013

Pošto znam i čitam da je puno ljudi odustalo od javljanja na projekte MINPO-PODUZETNIČKI IMPULS, do 17.06. su otvoreni pojedinačni natječaji Zagreb. županije za potpore. max. je po 1 poduzteniku do 100.000,00 kn!

Projekti nisu tako složeni, bodovanje je manje zahtjevno, i manja je dokumentacija!

jel se tko prijavio?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 18:53   #2
Zar nitko ne želi dobiti bespovratnu potporu za neke od 10 programa! ukupna potpora je do 100.000,00kn po 1 poduzetniku. Ja sam se prijavio, a Vi?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 09:51   #3
vidiš, možda se i ja prijavim.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 13:19   #4
treba ukinuti sve potpore i smanjiti poreze, jer da bi netko ostvario potporu netko drugi je mora platiti...
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 07:20   #5
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
treba ukinuti sve potpore i smanjiti poreze, jer da bi netko ostvario potporu netko drugi je mora platiti...
Sada smo nažalost otišlki predaleko. Pošto mi je struka vezana uz
financije/gospodarstvo,i ja se osbnoslažem da porezno opterećenje bi trebalo biti manje, i pravednije raspoređeno. S druge strane kako će se namirivati potrebe javnog sektora, ako ne iz poreza. Treća strana je naplata poreza od svih i usmjeravanje svih prihoda u sustav, jer zbog "sive ekonomije" ispaštamo mi mali građani!

Malo smo skrenuli s teme.

CILJ potpora je poticati gospodarstvo, nejgov razvoj, a kao konačan cilj je novo zapošljavanje, i punjenje proračuna. Znači ako se dobije 1 kn potivcaja, pametno uloži i oploditi, u taj isti proračun se kroz cca, 3 godine vrati nazad uvećana.

Nije vezano uz ovu temu, ali samo mala usporedba: "Koliko smo ulagali u poljoprivredu i druge grane, koliko uvozimo, koliko smo povećalki konkurentnost, i smanjili uvoz tih dobara, i povećali broj ljudi u tim djelatnostima!".

S druge strane u svim stabilnim ekonomijama proizvodnja je bit razvoja i opstanka, ona generira sve ostalo. Na nju se vežu usluge.

Znači ako danas ne ulažemo , vrijeme će nas pregazit i ostat ćemo na marginama EU.

S punim pravom podržavam namjenske potpore jačanju gospodarstva Županije i s time povezano otvaranje novih radnih mjesta ili zadržavanje postojećih!
Treba pročitatisvrhu i cilj natječaja na NETU pa će biti sve jasno.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 09:05   #6
slažem se da trebaju potpore, ali kad bi pogledali davanja koje poduzetnik mora namiriti ... da su manja onda bi se vjerojatno mnogi odlučili sami zaposliti ljude bez potpora. ja bih sigurno. da, al to nije tema topica
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.