Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2015., 15:11   #1
Adventska gastronomska ponuda

Ovdje mozemo pisati o gastronomskoj ponudi za vrijeme adventa po gradu. Slike dobrodosle.
nina 55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 11:17   #2
Evo osvrta iz Dobre Hrane:

http://dobrahrana.jutarnji.hr/na-zri...fotogalerija/1
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 08:29   #3
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
moram priznati da nikad nisam jela germknedle, a vidim da ih se spominje po onim kucicama. molim info gdje ih je najbolje pojesti? izvrsit cu invaziju na centar grada krajem tjedna. dvaput.
joooj, germknedle prošli tjedan sam ih probala na štandu amelie u kurelčevoj i odlične su mi bile! 15kn, al dobiš stvarno jednu solidnu porciju s puno vanilija sosa i maka

probala sam i neke mini knedle u istom điru na štandu plavi škarnicl na zrinjevcu, i ne mogu reći da su loše, al u usporedbi s amelie... nisu ni do koljena najveći minus ovima jest zapravo taj oblik. teško je pokupiti sos s mini knedlom koja je okruglasta i sos s nje samo sklizne. a za jelo dobiješ vilicu, a ne žlicu

čula sam da ih još ima na štandu schladming u kurelčevoj, al tamo (još) nisam bila...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 10:10   #4
Na štandu Schladming germknedle koštaju 32 kune.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 10:23   #5
ali su ogromne i prefine
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 13:16   #6
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
ali su ogromne i prefine
Ne bih rekao ogromne, standardna mamina veličina
Meni onaj preljev nije nešto. No, kada ih je mama radila nikad ih nismo jeli s tim vanilijastim preljevom nego bismo ih prelili rastopljenim maslacem i onda posuli šećerom i makom.

Edit: morat ću probati i ove od Amelie da provjerim vrijedi li tolika razlika u cijeni.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 18:10   #7
Je li itko vidio chimney cake na božićnim štandovima?
__________________
<3 "When I say run... run!"
arianne* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 20:39   #8
arianne, mi smo bili večeras na potezu Bogovićeva-Trg-Europski trg-Kurelčeva i nažalost, nisam ga uočila nigdje.

Inače, probali smo usput kobasice na Rougemarinovom štandu u Kurelčevoj - dragi je jeo kobasicu od svinjskog mesa s "klasičnim" dodacima (šunka, sir, krastavci, senf) i bila je OK, ali meni ništa posebno. Ja sam uzela janjeću kobasicu s relishom od rajčice i komorača, ribanim daikonom i mrkvom i umakom od wasabija. Kobasica je, meni osobno, izvrsna - sočna, fino začinjena, baš ukusna, a čak nisam neki ljubitelj janjetine. Dodaci su mi također bili prefini. Jedino što kvari cijelu sliku je pecivo koje je nekako bezlično, suhonjavo i hladno i nikako nije dostojna pratnja svemu ostalome.

Oko štanda s germknedlama je bila ogromna gužva, pa smo to ostavili za neki drugi put, ali jedva čekam vratiti se.
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 20:57   #9
odlična je kranjska sa sirom na štandu plavi škarnicl na zrinjevcu, probala sam samo griz, al cijelo vrijeme razmišljam kad ću se vratiti po cijelu
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 21:11   #10
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
arianne, mi smo bili večeras na potezu Bogovićeva-Trg-Europski trg-Kurelčeva i nažalost, nisam ga uočila nigdje.

Inače, probali smo usput kobasice na Rougemarinovom štandu u Kurelčevoj - dragi je jeo kobasicu od svinjskog mesa s "klasičnim" dodacima (šunka, sir, krastavci, senf) i bila je OK, ali meni ništa posebno. Ja sam uzela janjeću kobasicu s relishom od rajčice i komorača, ribanim daikonom i mrkvom i umakom od wasabija. Kobasica je, meni osobno, izvrsna - sočna, fino začinjena, baš ukusna, a čak nisam neki ljubitelj janjetine. Dodaci su mi također bili prefini. Jedino što kvari cijelu sliku je pecivo koje je nekako bezlično, suhonjavo i hladno i nikako nije dostojna pratnja svemu ostalome.

Oko štanda s germknedlama je bila ogromna gužva, pa smo to ostavili za neki drugi put, ali jedva čekam vratiti se.
Ajme, divno, Rougemarin i ove godine ima kobasice! Bili su počeli samo s hrenovkama i nisu bili sigurni hoće li stići napraviti i kobasice kad smo ih pitali. Baš mi je drago da jesu. Iako, teško mi je odlučiti pojesti bilo što drugo kad je Christmas special hamburger sa suhim šljivama mariniranim u Portu od Yellow submarinea tako blizu.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 21:24   #11
coffee, moram biti iskrena, meni su to sve kobasice (vidi se da nisam neki mesojed ), ali ako ciljaš na to da su bile ne predebele - pa ih stoga svrstavaš pod hrenovke - onda bi se mogla razočarati.
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 21:27   #12
coffee, daj još koji info. o tom hambiju! jel juneći? kakvo je pecivo? cijena?
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 21:29   #13
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao ogromne, standardna mamina veličina
Meni onaj preljev nije nešto. No, kada ih je mama radila nikad ih nismo jeli s tim vanilijastim preljevom nego bismo ih prelili rastopljenim maslacem i onda posuli šećerom i makom.

Edit: morat ću probati i ove od Amelie da provjerim vrijedi li tolika razlika u cijeni.
U slovenskom Sparu ima germknedli Sparove robne marke (pakiranje od 2 smrznuta komada s vrećicom maka tatlane) i u kućnoj radinosti su fine uz vrući puding od čokolade i s bonus domaćim džemom od šljiva
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:09   #14
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
coffee, moram biti iskrena, meni su to sve kobasice (vidi se da nisam neki mesojed ), ali ako ciljaš na to da su bile ne predebele - pa ih stoga svrstavaš pod hrenovke - onda bi se mogla razočarati.
Ne, ne, prije tjedan dana su imali samo hrenovke. Definitivno hrenovke. Nikakve janjeće, ovo - ono kobasice.

Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
coffee, daj još koji info. o tom hambiju! jel juneći? kakvo je pecivo? cijena?
Cijena 38 kn, pecivo ono njihovo standardno, umak, čini mi se, senf i med, meso juneće. Savršeno.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 23:20   #15
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
coffee, daj još koji info. o tom hambiju! jel juneći? kakvo je pecivo? cijena?
Hamburger je mali i stvarno nista posebno za cijenu od 38kn. Uopce nisam osjetila niti sljive niti umak.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 11:32   #16
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Ne, ne, prije tjedan dana su imali samo hrenovke. Definitivno hrenovke. Nikakve janjeće, ovo - ono kobasice.
Točno, imali su samo hrenovke, tj. hot dog, u Kurelčevoj.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 12:29   #17
Pažnju skrećem na štand koji se, mislim, zove Adventska desetka (na spoju Deželićeve i Petrićeve). U ponudi imaju pulled pork, beef i chicken burgere i sendviče. Cijene za burgere su 20 kn za svinju, 30 za kravu, a 40 za pile. Za sendviče dodajte po 5 kn (čini mi se). Jučer sam se nakanio na pulled pork, ali nije bilo pa sam se zadovoljio s pulled beef burgerom. Jako, jako fino. Meso mekano i ukusno, još ide topljeni sir, karamelizirani luk i nekakav umak za koji nisam uspio shvatiti od čega je, ali se odlično slaže s ostatkom sendviča. A i pecivo je odlično, mekano, ne raspada se. U ponudi imaju i klasične burgere, a cijene se isto kreću od 20 do 40 kn. Vraćam se prvom prilikom.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 12:49   #18
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Pažnju skrećem na štand koji se, mislim, zove Adventska desetka (na spoju Deželićeve i Petrićeve). U ponudi imaju pulled pork, beef i chicken burgere i sendviče. Cijene za burgere su 20 kn za svinju, 30 za kravu, a 40 za pile. Za sendviče dodajte po 5 kn (čini mi se). Jučer sam se nakanio na pulled pork, ali nije bilo pa sam se zadovoljio s pulled beef burgerom. Jako, jako fino. Meso mekano i ukusno, još ide topljeni sir, karamelizirani luk i nekakav umak za koji nisam uspio shvatiti od čega je, ali se odlično slaže s ostatkom sendviča. A i pecivo je odlično, mekano, ne raspada se. U ponudi imaju i klasične burgere, a cijene se isto kreću od 20 do 40 kn. Vraćam se prvom prilikom.
Bogovićeve i Petrićeve, možda?
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 13:17   #19
išao sam si po teleći rubelj i vidio mr. gulash tam pored dubrovnika. jeo netko?

i kad se spominje pulled pork jel jeo netko onaj na europskom, bistro 75?
bozhena123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 13:54   #20
Jel netko jeo one nekakve lude američke hot dogove tam u blizini bine gdje se nastupa? Ispred one staklene nove zgrade...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.