Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2016., 11:21   #1
Je li moguće izumiti virus koji bi ubio cijelo čovječanstvo?

Dakle, da netko u laboratoriju izumi novi virus koji bi bio 100% smrtonosan i koji bi pobio svo čovječanstvo na Zemlji? Ili bar 75% čovječanstva, tj. sve one koji žive u gradovima npr.? Dok bi izoliraniji ljudi koji žive na selima ostali pošteđeni jer ne bi bili u kontaktu s virusom.

Isto tako, bi li bilo moguće izumiti i antidot za tako nešto?

Zadnje uređivanje Essegg : 20.11.2016. at 11:33.
Essegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 11:23   #2
Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
Dakle, da netko u laboratoriju izumi novi virus koji bi bio 100% smrtonosan i koji bi pobio svo čovječanstvo na Zemlji? Ili bar 75% čovječanstva, tj. sve one koji žive u gradovima npr.? Dok bi izoliraniji ljudi koji žive na selima ostali pošteđeni jer ne bi bili u kontaktu s virusom.

Isto tako, bi li bilo moguće izumiti i antidot za tako nešto?
pa pusti ponovno u zrak virus velikih boginja pa vidi što će biti
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 13:01   #3
Što je veća cirkulacija ljudi to je veća vjerojatnost, međutim, što virus sporije ubija, to više imaš mogućnosti obrane (usporedivo samo na dva virusa sličnog djelovanja), a što brže ubija to smanjuješ broj ljudi koji su došli sa zaraženim u kontakt.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 08:40   #4
gotovo nemoguće.

Postoje tisuće ljudi ili izoliranih zajednica do kojih virus nebi stigao,

a i kako bi se smanjivala gustoća populacije, smanjivala bi se i "zarazna moć"

i učinak virusa.

Poslijedice bi bile kataklizmične, no ljudska vrsta bi opstala.


Po mom mišljenju, najrealniji scenarij za izumiranje ljudi je susret Zemlje s

nekim drugim svemirskim tijelom ili kakva druga katastrofa (npr. supervulkan)
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 08:43   #5
čini mi se da ti naslov i pismo nisu usklađeni.
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 21:13   #6
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
čini mi se da ti naslov i pismo nisu usklađeni.
mislio sam "gotovo cijelo čovječanstvo" jer očito da bi izolirane populacije ostale nezaražene... dakle?
Essegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 22:14   #7
Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
mislio sam "gotovo cijelo čovječanstvo" jer očito da bi izolirane populacije ostale nezaražene... dakle?

čak ni tada, jer razrijeđivanjem stanovništva, opada moć virusa, a ne treba

zanemariti ni genetsku varijabilnost ljudi, kao ni virusa, brzinu širenja

informacija, koja je u danaŠNJE vrijeme ipak brža od čovjeka i virusa.

Proradio bi instikt za preživljavanje, te bi izolacije bile brutalne i učinkovite.
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 03:04   #8
pa treba konstruirati virusa sa FITILJOM

da bude zarazan, ali neprimjetan, a onda ga nešto aktivira, moguće preprogramirani brojač u njegovoj dnk

virusi [piko-roboti, roboti molekularnog nivoa] su strašno ubojiti ...
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 22:20   #9
pretpostavljam da bi dugi period inkubacije usporio reakciju čovječanstva

WHO , ali bi ostavio vremena pojedinom organizmu da organizira

imunološki odgovor
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:59   #10
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
pa treba konstruirati virusa sa FITILJOM

da bude zarazan, ali neprimjetan, a onda ga nešto aktivira, moguće preprogramirani brojač u njegovoj dnk

virusi [piko-roboti, roboti molekularnog nivoa] su strašno ubojiti ...
Takav je virus SIDE , samo što neki seropozitivni nikad ne obole.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 03:27   #11
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
gotovo nemoguće.

Postoje tisuće ljudi ili izoliranih zajednica do kojih virus nebi stigao,

a i kako bi se smanjivala gustoća populacije, smanjivala bi se i "zarazna moć"

i učinak virusa.

Poslijedice bi bile kataklizmične, no ljudska vrsta bi opstala.


Po mom mišljenju, najrealniji scenarij za izumiranje ljudi je susret Zemlje s

nekim drugim svemirskim tijelom ili kakva druga katastrofa (npr. supervulkan)
Slažem se s ovim o virusu, ali boldano ne. Najrealniji scenariji za izumiranje ljudi je samouništenje. Već danas imamo takvu tehnologiju i mogućnost, pa je pitanje dana kad će se ljudska vrsta samouništiti
mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 10:34   #12
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
pa treba konstruirati virusa sa FITILJOM

da bude zarazan, ali neprimjetan, a onda ga nešto aktivira, moguće preprogramirani brojač u njegovoj dnk

virusi [piko-roboti, roboti molekularnog nivoa] su strašno ubojiti ...
Znači nešto kao u Walking Dead
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:48   #13
Quote:
krena kaže:
Takav je virus SIDE, samo što neki seropozitivni nikad ne obole.
mislim da tehnički gledano, virus side nema fitilj, on naprosto potkopava imunološki sistem, koji zakaže kada bi trebao reagirati na neke kasnije vanjske ugroze

mislim da sida ima velikih problema sa prenosivošću, treba joj kontakt tjelesnim tekućinama
"pravi" virus bi se prenosio zrakom, izdah -> udah, u količini bliskoj 1 virus/1 zaraza
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 22:50   #14
jednom sam imao u potpisu pitanje kakva je sudbina smrtonosnog virusa?

organizam koji živi od tuđih resursa ne smije biti učinkovitiji od njegove sposobnosti preživljavanja.

tako je i s ljudima koji su zaraza ovog planeta.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 18:18   #15
Jedno rješenje ponudio je Kurt Vonnegut u knjizi Galapagos. Tamo većina čovječanstva nestane tako što se pojavi zaraza koja razori jajnike. Znači, od same bolesti ne umre nitko, ali nitko se više ne rađa.

Meni se pak više dopada već spomenuti mehanizam s okidačem. Mogući put bio bi dizajn bakterije koja je u načelu simbiotska, ali koja u sebi nosi virus srodan virusu bjesnoće (npr. u posebnim, teško razgradivim vakuolama, tako da smrt bakterije ne aktivira odmah virus). Na taj bi se način bakterija mirno mogla raširiti puno prije nego što bi počela virusna zaraza. A onda bi još potrajalo dok ljudi ne bi shvatili da to nije bjesnoća pa krenuli razvijati cjepivo. Možda i dovoljno da izgine veći dio čovječanstva.

No, za pobiti baš sve ljude bolje je fino rasporediti sve one nuklearne bombe po (naseljenom) kopnu i par dobrih oceanskih točaka (tsunamiji su krasna stvar kad treba počistiti otoke) i onda ih aktivirati.

Doduše, čak ni za to, pa ni za asteroide nisam siguran da će nas posve izbrisati. Koliko se god ovdašnja populacija zgražala nad ljudskom glupošću, mi jesmo prokleto pametna vrsta. Barem za zemaljske prilike.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 22:37   #16
da, no ta kniga je očito pisana prije mnogo vremena jer danas ne trebaju jajnici sda bi se stvorio novi ljudski organizam...

al na temu, čak ni virus nebi trebao biti tako smrtonosan. zašto su zabranili bojne otrove tijekom nekog ratovanja?

to je jedina opcija kompeltnog pomora ljudi i živih bića općenito.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:49   #17
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
da, no ta kniga je očito pisana prije mnogo vremena jer danas ne trebaju jajnici sda bi se stvorio novi ljudski organizam...

al na temu, čak ni virus nebi trebao biti tako smrtonosan. zašto su zabranili bojne otrove tijekom nekog ratovanja?

to je jedina opcija kompeltnog pomora ljudi i živih bića općenito.
Samo mi nije jasno kako su zamislili kontrolu , biti će da je odvraćanje kao u slučaju nuklearnog oružja odigralo glavnu rolu. Zanimljivo da ih u WWII nisu koristili barem na fronti ako ne računamo plinske komore po logorima (laka kontrola u zatvorenom prostoru). Nije bilo avionskog bombardiranja s bojnim otrovima (nisu ih koristili ni Njemci, ni Englezi ni Ameri a ni Rusi, kod toga otpada problem da ih je teško kontrolirati pa i sam možeš doći u nepriliku. Inače biološko ratovi se vode od kad je povijesti (možda i prije), ne mali broj slučajeva je bio u povjesti gjde je korištena kuga kao biološko oružje a vjerojatno i druge bolesti.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 10:12   #18
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Samo mi nije jasno kako su zamislili kontrolu , biti će da je odvraćanje kao u slučaju nuklearnog oružja odigralo glavnu rolu. Zanimljivo da ih u WWII nisu koristili barem na fronti ako ne računamo plinske komore po logorima (laka kontrola u zatvorenom prostoru). Nije bilo avionskog bombardiranja s bojnim otrovima (nisu ih koristili ni Njemci, ni Englezi ni Ameri a ni Rusi, kod toga otpada problem da ih je teško kontrolirati pa i sam možeš doći u nepriliku. Inače biološko ratovi se vode od kad je povijesti (možda i prije), ne mali broj slučajeva je bio u povjesti gjde je korištena kuga kao biološko oružje a vjerojatno i druge bolesti.
Ali zato jesu Japanci.Jedinica 731.
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:38   #19
Nije za ne vjerovati da ne testiraju i viruse koji djeluju samo na odredjene rase ili cak narode.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 03:01   #20
Pored nuklearnog oružja i globalnog zatopljenja, ovo mi zvuči kao najrealnija opasnost za čovječanstvo današnjice.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.