Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2011., 11:45   #1
Mjesto za život

Dakle ovako.
Ne radi mi se više u životu odnosno došao sam u situaciju da mogu živjeti bez rada (samo od kapitala). Nešto petljam za penziju ne znam hoće li mi uspjeti. Još sam relativno mlad i razmišljam da bih pola godine živio u Hrvatskoj a pola godine negdje vani. Otprilike od 4-10 mj. u Hr a ostatak negdje drugdje ali obavezno gdje je ugodna topla klima. Rentao bih stan ili kućicu. Raspolagao bih sa cca 750 do 1000 eura mjesečno. Molim cijenjene forumaše da mi preporuče destinacije za ugodan život vodeći računa o sljedećim kriterijima:
- ugodna klima, pristupačne cijene uključujući i komunalije, sigurnost i stabilnost, druželjubivi ljudi, pristupačne žene (djevojke) itd.,
Govorim engleski, ruski, a služim se slabo i španjolskim. Nisam baš lud za overbooking turist destinacijama no nije uvjet…

Ne znam da li sam temu postavio na dobro mjesto, neka administrator premjesti ako smatra za potrebnim.
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:05   #2
a smije li se znati u kojoj si zivotnoj dobi? i koliko velicina grada igra ulogu u donosenju odluke? koji su ti jos sadrzaji bitni za zivot u nekom mjestu? tj. ako vec pricamo o hrvatskim mjestima
(btw, blago tebi sto mozes relativno mlad u penziju..cuvaj se sponzorusa)
Sto se tice zimskih mjeseci-Mediteran (od Europe).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:11   #3
Jedini ispravni odgovor na tvoje pitanje je Tajland.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:25   #4
PA ni Kanarski otoci nisu loš izbor, pogotovo sjever nekog od otoka, jer su turistički nerazvikani... A praktično cijelo vrijeme je proljeće.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:34   #5
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
Dakle ovako.
Ne radi mi se više u životu odnosno došao sam u situaciju da mogu živjeti bez rada (samo od kapitala). Nešto petljam za penziju ne znam hoće li mi uspjeti. Još sam relativno mlad i razmišljam da bih pola godine živio u Hrvatskoj a pola godine negdje vani. Otprilike od 4-10 mj. u Hr a ostatak negdje drugdje ali obavezno gdje je ugodna topla klima. Rentao bih stan ili kućicu. Raspolagao bih sa cca 750 do 1000 eura mjesečno. Molim cijenjene forumaše da mi preporuče destinacije za ugodan život vodeći računa o sljedećim kriterijima:
- ugodna klima, pristupačne cijene uključujući i komunalije, sigurnost i stabilnost, druželjubivi ljudi, pristupačne žene (djevojke) itd.,
Govorim engleski, ruski, a služim se slabo i španjolskim. Nisam baš lud za overbooking turist destinacijama no nije uvjet…

Ne znam da li sam temu postavio na dobro mjesto, neka administrator premjesti ako smatra za potrebnim.

Jao, zavidim ti
A jel 750 do 1000 eura mjesečno uključuje i režije i najam ili je ovo ekstra što bi imao za trošiti za hranu i provod?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:37   #6
Lokacija manje-više ali ne kužim zašto bi sam prao suđe, čistio, brinuo se o cijenama komunalija...
Za tu lovu možeš biti u AI hotelu 3-4 zvjezdice pa i 5 (zavisno o lokaciji/terminu) i jedina briga ti je naći partnera za tenis i koji koktel ćeš popiti
Pranje suđa
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.

Zadnje uređivanje neno1966 : 22.04.2011. at 12:50.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 13:04   #7
Južna Amerika, može Brazil, a može i nešto drugo, whatever.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 13:14   #8
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pranje suđa
kupiš perilicu.
A ne vole svi ljudi hotele.
Ja ih,recimo ne volim.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 13:26   #9
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
kupiš perilicu.
A ne vole svi ljudi hotele.
Ja ih,recimo ne volim.
Da baš češ ići kupovati perilicu u 3 mjeseca rentani stan u Brazilu. Ja sam govorio više sa ekonomske i praktične strane a ne volim-ne volim.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 13:34   #10
ja bi isto glaso za Kanarske otoke zbog najidealnije klime na svijetu jedino što su skupi za život (Evropa).. Tako da predlažem Dominikansku Rep, Isla Margarita (Venezuela) ili Mexico (Pacifik ili Karibi)
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 13:43   #11
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da baš češ ići kupovati perilicu u 3 mjeseca rentani stan u Brazilu. Ja sam govorio više sa ekonomske i praktične strane a ne volim-ne volim.
Ako ideš negdje živjeti na pol godine - zakaj ne.Dogovoriš se s vlasnikom pa ti odbije od cijene.
A ako baš idemo u detalje - sad većina kuća za rentanje ima perilice.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 13:44   #12
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
Dakle ovako.
Ne radi mi se više u životu odnosno došao sam u situaciju da mogu živjeti bez rada (samo od kapitala). Nešto petljam za penziju ne znam hoće li mi uspjeti. Još sam relativno mlad i razmišljam da bih pola godine živio u Hrvatskoj a pola godine negdje vani. Otprilike od 4-10 mj. u Hr a ostatak negdje drugdje ali obavezno gdje je ugodna topla klima. Rentao bih stan ili kućicu. Raspolagao bih sa cca 750 do 1000 eura mjesečno. Molim cijenjene forumaše da mi preporuče destinacije za ugodan život vodeći računa o sljedećim kriterijima:
- ugodna klima, pristupačne cijene uključujući i komunalije, sigurnost i stabilnost, druželjubivi ljudi, pristupačne žene (djevojke) itd.,
Govorim engleski, ruski, a služim se slabo i španjolskim. Nisam baš lud za overbooking turist destinacijama no nije uvjet…

Ne znam da li sam temu postavio na dobro mjesto, neka administrator premjesti ako smatra za potrebnim.
odi na Kubu.
Tamo ćeš za te novce biti car.
Ako želiš ostati u Europi onda preporučam Baskiju,Provansu ili Toskanu.
Ima prekrasnih malih sela,bez turista, s divnim ljudima,jeftinim životom i dobrom klimom.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 13:46   #13
Evo da pojasnim neke stvari. Ja sam u kasnim četrdesetim godinama. To planiram realizirati negdje u 10. mj. ako bude sve po planu.
Ne volim hotele. Pranje suđa i takve stvari me ne brinu. Osim toga dugoročno rentanje stana trebalo bi biti jeftinije po logici stvari. AI hotel za mjesec dana ne znam gdje bih našao za recimo 750 eura mjesečno. A gdje je i džeparac…
Ne bih u neki megalopolis ali grad od cca 50-100.000 ljudi pa do grada recimo veličine Zagreba. Na to sam navikao. I da ima normalne sadržaje za zabavu. A ne da je neka pustoš. Ja sam gradsko dijete. More jako poželjno.
Sponzoruša se ne bojim. S njima sam i dosad imao iskustva. Dapače koji put su i dobro došle onako za mjesec dva ako već nemam nešto za stalno...
Cijena 750 - 1000 eura uključuje sve. Osim toga mogu još zaraditi cca 200-300 eura mjesečno radeći na compu. Ili ako tamo uleti neki part time job nisam protiv ali ne bih volio da je to pod moraš.
Svjestan sam da nema idealnog mjesta ali volio bih prijedloge da mogu zbrojiti pluseve i minuse...
Tajland? Da znao sam da će pasti taj prijedlog ali nisam baš fan Tajlanda. Ili možda nisam bio na pravim mjestima. Previše mi je turistički (čitaj gužva) a upravo zbog turista nije više što je bio. Čitam ljudi se žale na overpricing. A molim gdje u Tajlandu? Tajland je jako velik. Kada bih već birao takvo mjesto radije bih recimo uzeo Keniju. Više mi se svidjela od Tajlanda.
Kanari? Interesantno. ali čini mi se da bi mogao biti problem cijena i žena. Tu sam slabo informiran.
Brazil? Ne znam portugalski a čitam i problem sigurnosti. Ali interesantno svakako. I gdje? Brazil je ogroman. Rio mi nekako ne ulijeva povjerenje. Kriminal i previše turistički…
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 13:53   #14
Neka me netko ispravi ali zar možeš biti negdje legalno kao turist duže od 3 mjeseca?
Ako je tako sve te daleke destinacije pomalo gube smisao zbog skupe karte.
Ugrubo, za kartu do Mexica možeš na Kanarima biti mjesec dana u AI hotelu (u Turskoj barem 2 mjeseca ).
Govorim sa čisto ekonomskog aspekta.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 13:59   #15
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
...Osim toga dugoročno rentanje stana trebalo bi biti jeftinije po logici stvari. AI hotel za mjesec dana ne znam gdje bih našao za recimo 750 eura mjesečno. A gdje je i džeparac…
Evo ako hočeš u Turskoj možeš cijeli 5. mjesec provesti u hotelu 4 zvjezdice AI za 350 eura
Općenito provjeri koliko dugoročno negdje možeš biti turist...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 13:59   #16
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
Evo da pojasnim neke stvari. Ja sam u kasnim četrdesetim godinama. To planiram realizirati negdje u 10. mj. ako bude sve po planu.
Ne volim hotele. Pranje suđa i takve stvari me ne brinu. Osim toga dugoročno rentanje stana trebalo bi biti jeftinije po logici stvari. AI hotel za mjesec dana ne znam gdje bih našao za recimo 750 eura mjesečno. A gdje je i džeparac…
Ne bih u neki megalopolis ali grad od cca 50-100.000 ljudi pa do grada recimo veličine Zagreba. Na to sam navikao. I da ima normalne sadržaje za zabavu. A ne da je neka pustoš. Ja sam gradsko dijete. More jako poželjno.
Sponzoruša se ne bojim. S njima sam i dosad imao iskustva. Dapače koji put su i dobro došle onako za mjesec dva ako već nemam nešto za stalno...
Cijena 750 - 1000 eura uključuje sve. Osim toga mogu još zaraditi cca 200-300 eura mjesečno radeći na compu. Ili ako tamo uleti neki part time job nisam protiv ali ne bih volio da je to pod moraš.
Svjestan sam da nema idealnog mjesta ali volio bih prijedloge da mogu zbrojiti pluseve i minuse...
Tajland? Da znao sam da će pasti taj prijedlog ali nisam baš fan Tajlanda. Ili možda nisam bio na pravim mjestima. Previše mi je turistički (čitaj gužva) a upravo zbog turista nije više što je bio. Čitam ljudi se žale na overpricing. A molim gdje u Tajlandu? Tajland je jako velik. Kada bih već birao takvo mjesto radije bih recimo uzeo Keniju. Više mi se svidjela od Tajlanda.
Kanari? Interesantno. ali čini mi se da bi mogao biti problem cijena i žena. Tu sam slabo informiran.
Brazil? Ne znam portugalski a čitam i problem sigurnosti. Ali interesantno svakako. I gdje? Brazil je ogroman. Rio mi nekako ne ulijeva povjerenje. Kriminal i previše turistički…
Kenija bi mogla biti problem jer ima ili turistički ukalupljene hotele i organizirane ture.
Najam kuća je čudan: nema neke prihvatljive sredine ili ultra luksuzne kuće i bungalovi ili turistička naselja.
Sve ostalo je avanturizam.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 14:14   #17
ako su ti mile lake žene onda ako ne Tajland, Dominikanska Republika
sretno
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 14:20   #18
Kanarski nisu skupi. Iako je to EU, cijene su niže nego u ostatku EU, jer su oni autonomna obast, koja ima svoje vlastite poreze niže od ostatka. Žene - mislim da ne bi trebao biti problem, dolazi poprilično turista. S tim da, kao što sam već rekao, razlika je sjever i jug otoka, na jugu su turisti, na sjeveru su domaći.
Evo za proučit: http://en.wikipedia.org/wiki/Canary_Islands
Najbolje ti je za početak otići tamo na tjedan dana u vlastitoj režiji...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 14:22   #19
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
Jedini ispravni odgovor na tvoje pitanje je Tajland.
Ali se čini predaleko.
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
PA ni Kanarski otoci nisu loš izbor, pogotovo sjever nekog od otoka, jer su turistički nerazvikani... A praktično cijelo vrijeme je proljeće.
moj prvi izbor jer si u civiliziranom svijetu.
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
odi na Kubu.
Tamo ćeš za te novce biti car.
Ako želiš ostati u Europi onda preporučam Baskiju,Provansu ili Toskanu.
Ima prekrasnih malih sela,bez turista, s divnim ljudima,jeftinim životom i dobrom klimom.
Toskana je br. 1, ali s tim budgetom će morati štedjeti na komociji.
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Evo ako hočeš u Turskoj možeš cijeli 5. mjesec provesti u hotelu 4 zvjezdice AI za 350 eura
Općenito provjeri koliko dugoročno negdje možeš biti turist...
Nikad se ne bi složio s ovom idejom, ali mislim da bi mogao probati tvoj prijedlog prije nego što negdje pusti korijenje dublje i veže se za neku nekretninu jer kad se zaljubiš u neko mjesto spreman si odseliti za stalno ili za veći dio godine.

Moj prijedlog za stalni život:
1. Kanari (ako nisi iz Dalmacije savršeni od listopada do travnja)
2. Tajland (ako ideš na minimalno 6 mjeseci jer ti je karta iznimno skupa). Problem je odgovara li ti takva kultura i stil života tog kraja. S ozbirom na godine mislim da bi to bilo malo predaleko.
3. Argentina - ako već misliš u Lat. Am. jer je zemlja br. 1 u svemu u odnosu na druge (iako gdje god da odeš u Lat. Am. bit će ti zanimljivo.


3-4 mjeseca minimalno kao one time in life:
1. Makedonija - predivna zemlja, jeftina, blizu, jezik gotovo pa naš.
2. Turska - iznimno jeftina, moderna i zanimljiva zemlja, nu buš samo sjedil na guzi nego i istraživao.
3. Toskana - raj na zemlji, ali malo skuplji od drugih opcija.
4. Egipat - ako ne bude političkih nereda za zimu dušu dalo + povijest i kultura kao nigdje na svijetu.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 14:29   #20
Svi pomalo sanjarite a nitko nije potvrdio dali negdje možeš boraviti duže od 3 mjeseca kao turist jer o tome ovisi cijeli koncept.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.