Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2006., 14:04   #1
akustična gitara

Pozdrav svima! U nastojanju da dobijem odgovor što brže:

Ovako, audofilskim slušanjem glazbe sazrila je želja da napokon naučim svirati gitaru (držao sam je u rukama nekad kao klinac, ali to više ništa ne znači).
Znam da je početak težak i neatraktivan ali na to sam u potpunosti spreman (i godine ako treba, to je sada postalo to).
No, first things first - prvo trebam kupiti gitaru. S obzirom da momentalno ne raspolažem naročitim sredstvima (potrošenih na audofilsku elektroniku i stambeni kredit) moram gledati na second hand robu u plavom oglasniku.
Vidm da ima gitara u rasponu od 400 - 700 kn. Ne bih htio kupiti baš potpuno smeće, ali ni olakšavanje početničkih koraka sa skupljim gitarama ne igra neku ulogu jer sam sazrio i odlučio se na to odricanje i muku.
Dakle, bio bih zaista zahvalan ako mi netko može pomoći sa savjetima na što da obratim pažnju kod kupovine u tom second hand cjenovnom rangu i koji su prihvatljivi brandovi - nude se Yamaha, Stratos, Gibson Epiphone, Tenson, Mengeš Rio...
Zanima me akustična gitara a naginjem etno bluesu tipa Boubacar Traore (Afrika - Mali) pa nadalje prema jazzu (a dok ovo pišem slušam Stefanovskog).

Zahvaljujem na svim odgovorima!

P.S. Ako tko ima kakvu ponudu - dobrodošao. Može i na e-mail [email protected]
mmazga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 21:17   #2
E bok, već sam ti nešto odgovarao, ali izgleda da mi nije postalo...uglavnom:

Vidim da si jako zainteresiran, i da nisi razmaženi klinac koji će kupiti gitaru samo da se može pohvaliti u školi, da bi je nakon tjedan dana stavio na ormar ili ispod kreveta. Što se tiče gitara u tom cijenovnom rangu, moj savjet ti je da ne uzimaš niti jednu, jer su to škart gitare. Moj savjet ti je da skupiš oko 2000 kuna i da si onda kupiš solidnu gitaru, na kojoj će ti bit gušt svirat, i koju nećeš morati mijenjat nakon godinu dana kad ti bude trebalo bolje(što bi bio primoran napraviti kad bi kupio nego govno od 700 kuna). Možda nisi u takvoj situaciji, ali ako se želiš malo ozbiljnije uhvatiti gitare, onda ti je ovo najbolje. Malo strpljenja i žrtve neće škoditi, a poslije će ti se debelo isplatiti. Ako si iz Splita možemo bacit đir po shopovima da vidimo šta se nudi i onda donijeti neko najbolje rješenje.

Pozdrav
Mathiass is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 21:45   #3
Hvala na odogovoru. Hvala i na ponudi oko pratnje kod kupovine, to bi mi zaista dobro došlo ali ja sam iz zg-a...

Pozdrav! :-)
mmazga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 17:54   #4
akustična..kako i koliko ( split )

može mala pomoć..Zna li iko neki dobar dućan po splitu za kupnju jedne najobičnije akustare.Naravno, kako cijene variraju me isto zanima? ....Unaprid hvala !!!
anteee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 13:49   #5
Ako ćeš kupovat najobičniju, onda takva ima u svakom dućanu. Pogledaj u yamahe u dobri, imaš i iznad umjetničke akademije, u eurotona (mada nema puno izbora) na ćošku zvonimirove-iznad baća. Samo nemoj da ti padne napamet kupovat u dallasa. Tamo je preskupo. Ako imaš više love definitivno yamaha u RK dobri ili naručit kod bilo koga drugog.
vragonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 13:51   #6
ili ako ti je to za neke tvoje hirove i vjerovatno ćeš odustat za po godine, ili kupit novu i bolju, uzmi mali oglasnik i nabavi neku za 200-300 kn, samo pazi da joj je vrat ravan, tj. da nije iskrivljen
vragonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 22:01   #7
fala vragonjo...
anteee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:29   #8
Akustična gitara

Koliko mi treba para za više-manje solidnu akustičnu gitaru? Totalni sam početnik tako da ne znam previše o tome. Raspon cijena je ogroman pa me zanima u čemu je razlika između gitare od 1000 kn i one od 1000 €.

Unaprijed zahvaljujem i ispričavam se ako slučajno spamam (nije namjerno).
__________________
Živio Bob Dylan i Eric Clapton i Mark Knopfler itd...
The Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:50   #9
Quote:
The Scientist kaže: Pogledaj post
pa me zanima u čemu je razlika između gitare od 1000 kn i one od 1000 €.
Ajd pogodi, majke ti...
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Yo momma... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:19   #10
ako si početnik ne zamaraj se s gitarom od soma ojra
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:42   #11
I ponovno hrpa korisnih odgovora

što se tiče gitara, pravilo ti je (manje/više) "koliko para, toliko muzike".

E sad, ako si početnik, ne treba ti gitara od soma ojra. Ako ih baš imaš viška, slobodno kupi, što ne
Ali za početak nađi nekakvu solidnu od 1500-3000kn. Svašta se može naći. Nađi nekog iskusnijeg da te vodi.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 10:06   #12
Quote:
The-Trooper kaže: Pogledaj post
Ali za početak nađi nekakvu solidnu od 1500-3000kn

po meni 1500-3000 je previše za akustičnu za nekog početnika, neka si uzme neku oko 700-1000kn jer je ipak početnik.
page912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:21   #13
Baš htjedoh reći da se koncentrira na gitare do donje granice gorenavedenog cjenovnog raspona...
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Yo momma... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 12:00   #14
ae, za početak je i balvan dobar
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:56   #15
OK. Znači, ne isplati se kupovat nešto skupo za početnika. Ne želim se zajebat pa kupit neku šperploču. Hvala na preporukama.
__________________
Živio Bob Dylan i Eric Clapton i Mark Knopfler itd...
The Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:16   #16
Imas u kauflandu za 200 kn. To smo kupili kad smo bili na maturalcu u osnovnoj
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 18:43   #17
Quote:
Narantxa kaže: Pogledaj post
ae, za početak je i balvan dobar
jedino je problem zice ustimat na balvanu..a i di ces masinice stavit? =P
__________________
kad sve ostalo propadne
EvilSmurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 18:46   #18
tebi u auspuh
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 21:34   #19
Quote:
page912 kaže: Pogledaj post
po meni 1500-3000 je previše za akustičnu za nekog početnika, neka si uzme neku oko 700-1000kn jer je ipak početnik.
Generalno se slažem s tim da početnicima ne treba preskup instrument. Ali sam apsolutno protiv toga da početnici kupuju jeftine instrumente.

A to mišljenje je još jače kada je riječ o akustičnom instrumentu. Da kupuje električnu onda još nekako. Danas su sve električne prilično mekane i svirljive gitare.
Ali kada je riječ o akustičnoj onda je druga priča. Pravi majstor će i iz loše električne izvući sve. Pravi majstor će na lošoj akustičnoj izvući malo.

Tu se kupnjom baš nečega jeftinog može dobro uprskati. Kupiti lošu gitaru, koja ima nikakav zvuk, pretiha je, teška za svirati, tvrda...

To dovodi samo do frustracija i odustajanja. A kad bi u rukama imao instrument koji mu pomaže, a ne onaj protiv kojeg se mora boriti, priča bi bila drugačija.

Mada se može naći dobro i za 1000kn. Samo ne kupovati sam!!
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 16:49   #20
Quote:
The Scientist kaže: Pogledaj post
Koliko mi treba para za više-manje solidnu akustičnu gitaru? Totalni sam početnik tako da ne znam previše o tome. Raspon cijena je ogroman pa me zanima u čemu je razlika između gitare od 1000 kn i one od 1000 €.

Unaprijed zahvaljujem i ispričavam se ako slučajno spamam (nije namjerno).
Pogledaj što se nudi na audiopro.hr provox.hr ,pa onda traži recenzije gitara po netu , možeš na musiciansfriend.com naći što ljudi kažu za pojedinu gitaru.... Google ti je najbolji prijatelj

Što se tiče cijene , preporučavam ti da uzmeš neku solidnu gitaricu, znači oko 1200-1500kn .POlovne da sam na tvom mjestu ne bi uzimao. Svakako je uzmi u ruke i probaj kakva je prije kupnje...
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.