Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2006., 06:41   #81
Narode pokusajte sa Raiffeisen bankom. Mislim da ima u HR. I pitajte izdaju li te debitne kartice predvidjene za internet transakcije. U Srbiji ih izdaju pod imenom Visa Virtuon. Evo link pa pogledajte. http://www.raiffeisenbank.co.yu/srps...sa_virtuon.asp

A sto se tice BiH, neki dan sam isla u Raiffeisen da pitam ima li kod nas tako nesto i rekli su mi da nemaju tu karticu Virtuon, ali se ispostavilo da daju cvv za Visa debitne kartice za koje nema razloga da ne rade na netu. Pitala sam da li rade na netu, kazu ne bi trebalo, ali bilo je klijenata koji su se vracali i tvrdili da radi. Pa probajte s Raiffeisenom. Mislim da bi u najmanju ruku trebali dati cvv uz Visu Elektron.

Ima i drugih varijanti za povlacenje novca sa interenta. Pogledajte na http://atm.gold-valuta.com/prezentacija.htm.
mikelandjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 13:29   #82
ja sam u Erste banci prije oko 3 tjedna otvorio domaći i devizni žiro račun. uzeo internet bankarstvo i još mi trebaju stiće dvije kartice (Visa Electron).a nemam redovita mjesečna primanja....prije toga bio sam u Zagrebačkoj banci i nisam mogao dobiti nikakvu karticu jer nemam stalna mjesečna primanja
 
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 16:33   #83
Quote:
hahaha, pa čitaš li ti uopće?
ovdje se ne radi o otvaranju tekućeg računa nego o kreditnoj kartici. nju NE MOŽEŠ dobiti ako nemaš redovna primanja po računu.
drugo je maestro kartica koja prati svaki tekući..za dizanje love s bankomata.
Lonicera, pa zar nisi pročitao moj tekst što sam napisao. Kažem još jednom u Privrednoj banci možeš otvoriti kreditnu karticu bez obzira da li imaš redovna primanja ili ne. Pa ja sam je otvorio, a nemam nikakva redovna primanja u Hrvatskoj jer radim u inozemstvu i u inozemstvu ostvarujem primanja. Čak su mi sami predložili da napravim napravim Mastercard charge kreditnu karticu. To ti je kreditna kartica s odgodom plaćanja za jedan mjesec bez kamata. S njom na netu kupuješ sve što i s Mastercard revolving kreditnom karticom, nema nikakve razlike, jer sam već nebrojeno puta s njom kupovao na netu. Kad sam pa pitao za Ameriken karticu rekli su mi da mogu s obzirom da kod njih imam štednju, napraviti zahtjev i da ne bi u principu bilo nikakvih problema, ali na kraju sam ipak uzeo Mastercard kreditnu karticu.
inovator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 21:54   #84
Quote:
Discovery.v2 kaže:
Hahah glupost dana.

Možeš frende, možeš ti sebi otvorit račun bez obzira da li imaš ili nemaš redovita primanja.

Ne govori se o otvaranju racuna u banci nego o dobijanju Amexa ili Dinersa! A to nece dobit ako nema redovita primanja, osim ako netko od njegovih ne dobije, starci ili netko treci pa on ne postane dodatni clan.

Edit: i ja sam malo prenaglila, nisam procitala sve postove. Discovery.v2 sorkac!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:36   #85
broja kartice, sigurnosni kod...

Evo baš pokušavam oderati neke transakcije na Second Life, ali mi traži slijedeće podatke pa ako netko zna nešto o tome :



jel stavljam adresu od banke ?
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 15:09   #86
Quote:
Stana kaže:
Evo baš pokušavam oderati neke transakcije na Second Life, ali mi traži slijedeće podatke pa ako netko zna nešto o tome :



jel stavljam adresu od banke ?
Stavljas tvoju adresu. A zasto se ne registriras na paypal?
CVV2 kod ili security ti je onaj sa 3 znamenke na poledjini.

Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 15:28   #87
ok

ma imam ja i paypal acc, ali sada treba dobiti 100 dolara pa je tu problem, a koliko znam preko njega mogu samo davati pare
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 15:45   #88
Quote:
Stana kaže:
ok

ma imam ja i paypal acc, ali sada treba dobiti 100 dolara pa je tu problem, a koliko znam preko njega mogu samo davati pare
A istina da, Hr je ogranicena sa time. Neznam, onda probaj ponovo sa karticom ako ne onda kontaktiraj support da imas problema i da neznas u cemu je problem.

Pozdrav

P.S. Nije mi jasno kako ljudi nadju vremena za 2ndLIFE, normalno za one koji su mladji od 18 nije problem.
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 20:09   #89
ok, hvala na odgovoru
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 03:30   #90
Quote:
JoZoFX kaže:
CVV2 kod ili security ti je onaj sa 3 znamenke na poledjini.
Ako ti ne radi a imas AMEX onda upisi onaj s prednje strane iznad broja kartice (nije ispupcen).
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 20:23   #91
Jel se može i placati u trgovinama s MaestroCard-om?
bBoy1075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 20:53   #92
Quote:
bBoy1075 kaže: Pogledaj post
Jel se može i placati u trgovinama s MaestroCard-om?
paaaa .... između ostalog...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 20:54   #93
Quote:
izrod kaže: Pogledaj post
treba mi kartica s kojom ću moć kupovat preko neta (amazon,rezervirat avionske karte itd). pošto nemam redovita mjesečna primanja mogu li ja napravit takvu karticu,tj račun na koji bi mogo uplaćivat novac i koristit ga u spomenute svrhe?
kao što je netko spumenuo ... oročiš neku lovu u banci, i dobiješ kreditnu karticu s limitom istim ili nešto manjim od oročenja (zavisi od banke do banke)
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 00:41   #94
Quote:
inovator1 kaže: Pogledaj post
Lonicera, pa zar nisi pročitao moj tekst što sam napisao. Kažem još jednom u Privrednoj banci možeš otvoriti kreditnu karticu bez obzira da li imaš redovna primanja ili ne. Pa ja sam je otvorio, a nemam nikakva redovna primanja u Hrvatskoj jer radim u inozemstvu i u inozemstvu ostvarujem primanja. Čak su mi sami predložili da napravim napravim Mastercard charge kreditnu karticu. To ti je kreditna kartica s odgodom plaćanja za jedan mjesec bez kamata. S njom na netu kupuješ sve što i s Mastercard revolving kreditnom karticom, nema nikakve razlike, jer sam već nebrojeno puta s njom kupovao na netu. Kad sam pa pitao za Ameriken karticu rekli su mi da mogu s obzirom da kod njih imam štednju, napraviti zahtjev i da ne bi u principu bilo nikakvih problema, ali na kraju sam ipak uzeo Mastercard kreditnu karticu.
samo jedno pitanje... imaš možda garantni depozit u privrednoj banci ili ne... ili možda dobijaš plaću na devizni račun... jer mi je stvarno čudno da su ti dali kreditnu karticu bez ikakve garancije da ćeš je platiti...
__________________
pozdrav
no.name is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 20:23   #95
I ja sam ju dobio samo na osnovu otvorenog deviznog računa (naravno nije prazan ali nije ni vezan i slobodno mogu raspolagati sredstvima). Ne znam što bi se desilo kad bi ispraznio račun i ne platio račun...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 19:07   #96
zamjena Visa Electron kartice

Imam otvoren u Zabi "1 za sve" - student model, pa me zanima da li mogu zamijeniti Visu Electron bez CVV koda za onu sa CVV kodom.
__________________
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
bianconeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 19:20   #97
Potpuno ista stvar i kod mene.
Ako je netko pitao u banci, neka napise.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 19:54   #98
jel Zaba uopce ima debitne kartice sa CVV codom ?
Načelno mozes pitati,vjerojatno ces morati cekati tri tjedna dok kartica ne dode i morat ces platiti troskove izradivanja
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 21:07   #99
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Potpuno ista stvar i kod mene.
Ako je netko pitao u banci, neka napise.
Nema zamjene, jer se kartica nema za što zamijeniti. Ja sam danas vratila svoju Visu Electron i zatvorila devizni račun kod Zagrebačke banke.

ZB ima samo Visu Electron sa šesnaestoraznamenkastim brojem, otisnutim na prednjoj strani kartice, a otraga, uz potpis, nema nikakvih brojeva pa ni verifikacijskog koda. Njihova se Visa Electron ne može koristiti za internetsko plaćanje.

Zadvoljna sam utoliko što su mi isplatili novce, a nisu naplatili vođenje deviznog računa za desetak dana koliko sam ga kod njih imala.

Erste Banka preko telefona mi je potvrdila da njihove Visa Electron kartice imaju CVV, ali ništa ne vjerujem dok ne vidim. Kod njih je povoljnije i to što ne naplaćuju vođenje deviznog računa, nego postoji samo jednokratna uplata za njegovo otvaranje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 21:35   #100
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post

Erste Banka preko telefona mi je potvrdila da njihove Visa Electron kartice imaju CVV, ali ništa ne vjerujem dok ne vidim. Kod njih je povoljnije i to što ne naplaćuju vođenje deviznog računa, nego postoji samo jednokratna uplata za njegovo otvaranje.

20 kn,karticu cekas tri tjedna. Mozes komodno otvoriti racun,jer njihove kartice imaju CVV,ja imam njihovu karticu i uredno peglam po paypalu
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.