Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2008., 15:14   #201
Pridružujem se ovoj temi zbog sličnih problema, nedoumica i, naravno, panike.
Naime, trudna sam otprilike 4 tjedna (mislim, jer mi ginekologica na ultrazvuku nije ništa uspjela vidjeti kad sam bila kod nje prošli tjedan pa me je poslala na vađenje krvi koje je potvrdilo trudnoću). Povremeno tijekom dana osjećam bol u donjem dijelu trbuha, koju bih opisala na sljedeći način - boli kao da sam se previše istezala npr. vješajući zavjese ili pokušavajući nešto dohvatiti sa najviše police. Tada legnem, primirim se i bol nakon 1-2 minute prestane.
Ovo mi je prva trudnoća, i čitajući vaše postove, osjećam se malo bolje, jer vidim da se ti bolovi događaju i drugima i da smo sve zabrinute i prestrašene.
Sutra napokon idem na svoj prvi pregled nakon definitivno potvrđene trudnoće i nadam se da će sve biti ok.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 15:59   #202
Ja sam trudna cca. 3 tjedna I definitivno mi je to bio prvi znak trudnoce-bolovi kao pred mengu ali u jako cudno doba dana I noci...dodju pa prodju...nis se sekirati, pa to se dijete prisaltava na nas-to je najvece cudo naseg tijela...pa bilo bi glupo da bas nista ne osjecamo. One zene kaj kazu ja NIS nisam osjetila, mislim da ne slusaju dovoljno svoje tijelo...
__________________
Tko je vidio sadašnjost, vidio je sve...

Filozof 10.04.2009.
Misliteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 16:26   #203
Quote:
Misliteljica kaže: Pogledaj post
Ja sam trudna cca. 3 tjedna I definitivno mi je to bio prvi znak trudnoce-bolovi kao pred mengu ali u jako cudno doba dana I noci...dodju pa prodju...nis se sekirati, pa to se dijete prisaltava na nas-to je najvece cudo naseg tijela...pa bilo bi glupo da bas nista ne osjecamo. One zene kaj kazu ja NIS nisam osjetila, mislim da ne slusaju dovoljno svoje tijelo...
zašto bi bilo glupo? ja nisam ništa čudno osjećala...kad mi je menga kasnila 2-3 dana onda sam skužila da baš i nemam simptome pms-a i napravila test...nismo svi isti...
po meni je normalnije da ne boli nego da boli...svugdje piše da je moguća mala bol kod ugnježđivanja ploda i čak krvarenje ali da je pravilo i nije baš...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 19:55   #204
Moji bolovi u trbuhu ipak nisu bili bezazleni - u 8 tjednu trudnoće ultrazvukom je ustanovljeno da nema otkucaja srca i morala sam ići na kiretažu
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 21:45   #205


si dobro?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 17:06   #206
Probadanja u rodnici i donjem dijelu trbuha

Bok svima!
Ja sam ovdje nova i imam jedan problemčić.
Trudna sam 4mj. Nedavno sam imala gljivice i liječila ih vaginaletama. Nakon toga u zadnjih par dana osjećam kao neka probadanja u donjem dijelu trbuha i u rodnici. Proguglala sam, ali ništa korisno nisam uspjela naći, pa ako netko nešto zna bila bih jako zahvalna.
Nadam se da nije ništa, ali nije mi baš svejedno...
*Lilly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 17:15   #207
Nažalost ti ne mogu pomoći,ja sam stavljala brdo vaginaleta i nisam imala problema.najbolje bi bilo da se obratiš svom ginekologu,nazovi i pitaj.neka cura je možda imala slično iskustvo ali nitko ti ne može reći šta ti je,zovi gina.
sretno i javi nam kako si.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 18:12   #208
Mislim da to ni nema veze s vaginaletama. Nadajmo se da nije ništa. Hvala
*Lilly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 18:20   #209
lilly,jučer sam zbog tih bolova bila kod doktorice
i kaže ona da nije ništa(pogledala me)

možda ti se maternica širi,beba traži mjesta...
a možda si nahladila jajnike ili mjehur

da se rješiš sumnje,idi kod dr
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 18:37   #210
Quote:
nary kaže: Pogledaj post
lilly,jučer sam zbog tih bolova bila kod doktorice
i kaže ona da nije ništa(pogledala me)

možda ti se maternica širi,beba traži mjesta...
a možda si nahladila jajnike ili mjehur

da se rješiš sumnje,idi kod dr
Joj ma i pretpostavljala sam da je tako nešto, ali eto-zabrinuta buduća mama
*Lilly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:18   #211
mislim da smo sve takve
svaka sitnica je nama neizmjerno važna (meni da)

ako te nastavi bolit,idi kod liječnika
odmoć ti neće,a pomoć sigurno hoće...ak ništa drugo bar ćeš se umirit

i svakako javi kako si i šta je bilo!
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 16:59   #212
Zvala sam ginicu, kaže da je to normalno jer se širim, beba si traži mjesta!
*Lilly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:41   #213
neme stalno nešto probada, boli ... tak da me već čudno gledaju kad im kažem gdje me zaboli ... no dr. reklao da je to OK (jer pregledom nikada ništa nije našao što bi ga brinulo) ... maternica se širi i to je kao to
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 15:13   #214
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
neme stalno nešto probada, boli ... tak da me već čudno gledaju kad im kažem gdje me zaboli ... no dr. reklao da je to OK (jer pregledom nikada ništa nije našao što bi ga brinulo) ... maternica se širi i to je kao to
Ma ja sam odmah pretpostavljala da će mi tako nešto reći, ali ponekad je to bilo poput menstrualnih bolova, a na netu sam čitala da takvi bolovi se mogu javiti prije pobačaja pa sam se uh, baš prestrašila. iskreno, ni sad nisam mirna 100%.
*Lilly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 16:27   #215
žao mi je što ti to moram reći, ali nećeš biti mirna niti cijelu trudnoću, sva ta probadanja, rastezanja, grčavi mogu biti "normalni" kao i "nenormalni" i većina nas strepi cijelu trudnoću jer ipak donosiš na svijet novi život, poanta je da se smiriš i budeš pozitivna, sve to bebać osjeća, tako da stres može samo odmoći, pomoći nikako neće
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 12:10   #216
svako tromjesečje nosi neke bolove...al ako su stalni ili se pojačavaju odma na hitnu...

mene je 2 puta u 3 i u 6 mj 2 dana nešto boluckalo u donjem dijelu...al to je nromalno...budem potražila poslje iz jende knjige ima točan opis što te boli dolje...neka spona koaj spaja nešto i drži maternicu...al neznam sve točno napamet..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 00:10   #217
ja sam do 22 tjedna trpila bolove u donjem dijelu trbuha, dosta jako, poput uboda nozem i grčenja... dr je rekla da je sve ok... u 24tj sam dobila kontrahcije i završila 1 put u bolnici...
pazi, ako te jako boli obavezno pričaj sa svojim ginekologom, za grceve maternice jako pomaže magnezij- u sumecima
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:43   #218
Hvala puno na savjetima. Bolje je malo, ali jedva čekam pregled da se uvjerim da je sve ok.
*Lilly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 23:24   #219
To su najvjerojatnije BH kontrakcije tj lažne kontrakcije koje su normalne i nama rekli na tečaju da je u tom slučaju dobro popit normabel ili leći na bok. Meni se to događa čim malo duže hodam ili se naprežem (a zapravo mi sad i svako sagibanje ili duže hodanje predstavlja napor ).Sad sam 32. tjedan a to je počelo negdje u 26-om.Popijem si ujutro magnezij i pokušavam ležat što više al me lagano ubija u pojam što ne mogu obavljat neke normalne radnje tipa pranje veša il vezanje cipela!!!Onda čim počne probadat me lagano uhvati panika al poslije ležanja se večinom smiri.Uglavnom sve je to normalno dok ne dođe u pravilnim razmacima...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 15:39   #220
Meni je doktor prepisa prije 2 tjedna (34.tj ) 3x2mg normabela dnevno upravo radi bolova doli.Pila sam ih 4 dana i odustala. Ne pomaže apsolutno ništa ma čak me i više boli...pomirila sam se s tim da to tako mora bit i amen,al mi ne pada napamet trovat se bezveze toliim tableturinama svaka njemu čast!
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.