Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2010., 13:50   #1
Seat Ibiza - nemiran rad u leru i pri niskim okretajima

Pozdrav svima!
Nadam se vašoj pomoći i korisnim savjetima u vezi kvara na mojoj ibizi budući da već duže vremena ne mogu naći uzrok kvara.
Dakle, prije nekih pola godine događao mi se nemiran rad motora u leru i pri niskim okretajima motora te mi je kvar otklonjen promjenom AGR ventila za povrat ispušnih plinova.
Nakon par mjeseci mi se dogodio veći kvar, pukao je blok motora ( između 3-ćeg i 4-tog cilindra)navodno zbog lošeg materijala. Pri tome je pukao klip u 4-tom cilindru te se iskrivila glava motora. Nakon što je meštar popravio navedeno, auto je vratio napola popravljeno tj opet je nemirno radio motor u leru i pri niskim okretajima motora.
Auto sam mu vratila i sad ima 2 mj ne može naći uzrok tome. Navodno je probao senzor, svjećice, čistio dizne, novi agr ventil ( tvrdio je da ovaj se pokvario - nakon par mjeseci korištenja i pređenih niti 5000 km ).
Vozio ga je i u ovlašteni servis i oni nisu otkrili što je uzrok kvaru.
Greška koju javlja komp je17961/P1553 ( Manitold absolute pressure MAP, sensor barometric pressure BARO sensor-range, performance problem )
Da li tko ima koristan savjet ili iskustvo po tom pitanju?
Unaprijed vam hvala
ibiza1,4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 13:55   #2
Još da znamo o kojem je motoru rječ
martin1410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:14   #3
a da pogledas nick..
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:50   #4
odg

seat ibiza 1,4 16v 2003 g
ibiza1,4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 15:51   #5
dobro pogledaj da ti nije ona guma od usisa zraka negdje puknula il plastika sta vec ima na toj ibizi .. i meni tak bilo na starom autu.. kasnije to zamjenio i auto se preoporodio
crveni89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 19:47   #6
Iz ovog texta mi se čini da si odabrao loš servis.
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 00:14   #7
Hoče srat ta greška kad bregasta nije sto posto u fazi. Sad sam se sjetio jednoga golfa 1.4 sa istim simptomima.
martin1410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 17:01   #8
Quote:
ibiza1,4 kaže: Pogledaj post
Dakle, prije nekih pola godine događao mi se nemiran rad motora u leru i pri niskim okretajima motora
daj bolje objasni taj "nemiran rad". kako si ga primjetila, kako ti se odražavao na vožnju, dali je zacukavao i gasio se, u kojim okolnostima se pojavio...

ovak bezveze rekao bi da ti se taj nemiran rad pojavljivao kada se mašina donekle zagrije, kada ti u bloku motora neka malena rupica proširi, i motoru "curi kompresija"... vjerojatno ti je blok motora tvornički loše napravljen...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 20:06   #9
odgovor

nemiran rad znači da kad upalim i držim u leru te isto i kad vozim čak i kad postigne normalnu radnu temperaturu, a pri nižim obrtajima, sporijoj vožnji treska se. treska se kumpluk i konzolna ploča. kad brže vozim auto ok bez smetnji. tkđ se gasio tražio je više gasa pri startu...
blok je promjenjen jer je originalni pukao, greška tvornička u lijevanju...
kompresija kaže meštar dobra i ujednačena u svim cilindrima..
nadam se da sam dobro pojasnila..




Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
daj bolje objasni taj "nemiran rad". kako si ga primjetila, kako ti se odražavao na vožnju, dali je zacukavao i gasio se, u kojim okolnostima se pojavio...

ovak bezveze rekao bi da ti se taj nemiran rad pojavljivao kada se mašina donekle zagrije, kada ti u bloku motora neka malena rupica proširi, i motoru "curi kompresija"... vjerojatno ti je blok motora tvornički loše napravljen...
ibiza1,4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 21:24   #10
a kablovi svjecica? ako su slabi hoce cukat malo i nemirno radit, a na vecim brzinama/obrtajima se to neprimijeti...
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.