Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2012., 14:29   #8341
Pozdrav svima!
Imam zasad jedno pitanje, molbu, što li već. Uglavnom, tata se hrani preko gastrostome zbog nemogućnosti normalnog gutanja te imamo veliki problem s injekcijama pomoću kojih ubrizgavamo hranu. Doktorica je preporučila da se javi nekoj udruzi, no nije precizirala kojoj, pomoću koje se te injekcije nabavljaju. Ako je netko od Vas imao iskustva s tim, molimo za pomoć. Ime udruge, broj i slično. Osobno mi je jako zanimljivo što se te injekcije mogu kupiti u apotekama i moj tata ima pravo na 30 komada mjesečno, no one se ne mogu uzeti na recept. Još jedan plus HR zdravstva. No o tome više drugi put.

Hvala svima
__________________
.. možda je raj - prevara za kraj..
*stellar10* is offline  
Old 04.09.2012., 21:06   #8342
Quote:
*stellar10* kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Imam zasad jedno pitanje, molbu, što li već. Uglavnom, tata se hrani preko gastrostome zbog nemogućnosti normalnog gutanja te imamo veliki problem s injekcijama pomoću kojih ubrizgavamo hranu. Doktorica je preporučila da se javi nekoj udruzi, no nije precizirala kojoj, pomoću koje se te injekcije nabavljaju. Ako je netko od Vas imao iskustva s tim, molimo za pomoć. Ime udruge, broj i slično. Osobno mi je jako zanimljivo što se te injekcije mogu kupiti u apotekama i moj tata ima pravo na 30 komada mjesečno, no one se ne mogu uzeti na recept. Još jedan plus HR zdravstva. No o tome više drugi put.

Hvala svima
Mozda udruga prijatelja hospicija.Probajte nabaviti onaj sterilizator za baby flasice.Postoje oni sto idu u mikrovalnu.Mislim da je to dugorocno najjeftinija i najprakticnija varijanta.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 05.09.2012., 18:09   #8343
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Sve je moguće. Al ajde nemojmo prejudicirati već pričekaj što će reći dr. o nastavku liječenja.

Što se Myko Sana tiče, postoje neke objavljene studije i dokazi o učinkovitosti, ali iskreno, to je daleko veće branje šoldi s njihove strane. Oni traže novac dostatan za kupnju nekih vrlo sofisticiranih citostatika i pametnih lijekova koji prolaze daleko skuplja i opsežnija istraživanja kako bi ušla u kliničku primjenu, tako da za cijenu koji oni ističu nema baš nikakvog opravdanja.
Baza tih gljiva je Beta glucan koji se može dobiti inkapsuliran u daleko jeftinijoj varijanti.
Evo doktor kaze 6 taksola i herpicina. ( metastaze na plucima) 13.9 starta sa kemo.
Od Myko Sana smo odustali trenutacno, nakon dobivene preporuke o lijecenju, meni su trebale jos dodatne informacije, na koje nikad nisam dobila odgovor ( iako su rekli da posaljem mail za sve dodatne inf )
Beta glucan isto za sad nis, ne preporucije se za vrijeme koristenja kemo, vec nakon ( kaze doktorica ) ?
Ko baba ispitujem, trazim savjete, preporuke, i nailazim na suprotna misljenja. Kao sam povodljiva, i zelim najbolje tako sam spremna na sve.
Danas sam kupila Aloe Arborescens sirup i Ulje Kima ( Bio Terra trgovina )
Sad bi rado imala Aloe Arborescens i sama radila taj pripravak ( Pa ako je netko sa mediterana i ima biljku stariju od 3 godine koju je spreman prodat - tu sam )
I svaki dodatni savjet, jer naravno dobrodosao


Kad vec pisem, mucim me i stari. Vec par godina ima problema sa prostatom, psa test konstantno povisen iznad granice normale. Tu i tamo se spusti ( ali nikad ispod granice ) i nakon 3 mj se poveca jos dodatno i tako stalno u krug. Dijagnoza "kronična upala, i vi ste u tim godinama kad svi imaju problema sa prostatom, vidimo se za par mjeseci sa ponovnim psa testom" Kako psa test nikad nije dobar dobiva antibiotike koji nis ne pomazu. Prije godinu i pol mu je napravljena biopsija, koja je pokazala da je sve OK. Nakon te biopsije psa test raste sve vise i vise, dobiva dodatnu turu antibiotika koja opet nis ne pomaze. Urolog ga opet salje na biopsiju, stari se izvlaci, ne bi on, pa napravio je biopsiju, blabla ( ne pitajte ). I tak uspije odgodit. Ali danas je dogovoreno da 9.10 ide opet na biopsiju.
Ako ima netko iskustva s tim, podijelite ih
ninjaa is offline  
Old 05.09.2012., 19:32   #8344
Ninjaa,nikakvi antioksidansi za vrijeme kemo nisu dobri jer vezu za sebe otrove koje imaju za zadatak uboti maligne stanice.Ok je za dizanje izmedju ciklusa.Posto je beta glukan dosta jak antioksidans,treba se toga drzati.
Sto se prostate tice nemam previse iskustva,al znam da je dr.Trnski u Vinogradskoj bog zate stvari.Odite do njega po drugo misljenje ili da cak on obavi tu biopsiju.Pokojni tetak je zahvaljujuci njemu dozivio 95 i to 20g nakon dijagnoze ca prostate.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 05.09.2012., 21:44   #8345
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mozda udruga prijatelja hospicija.Probajte nabaviti onaj sterilizator za baby flasice.Postoje oni sto idu u mikrovalnu.Mislim da je to dugorocno najjeftinija i najprakticnija varijanta.
Hvala, pokušat ćemo
__________________
.. možda je raj - prevara za kraj..
*stellar10* is offline  
Old 05.09.2012., 22:55   #8346
Danas mi je bilo tatino zadnje zračenje . Nadamo se kada naprave pretrage da su sve dobro ozračili i da neće morati na dodatno pa da može kući. Jako je depresivan u bolnici i želi doma, a mislim da bi mu bilo i lakše uz mamu i sestru.
blue-bird is offline  
Old 05.09.2012., 23:59   #8347
loše je,vrlo loše...
sestra koja radi u domu rekla je da donesemo odjeću koju
će joj obući kada...
vidjela sam mamu danas..i koliko god se pripremila - joooj....
otvorena su joj bila usta i disala je onako "hroptajući" ...oči
zatvorene
prišla sam joj,podragala po ruci ..bila je hladna,nije otvorila oči..i onda sam
ju pomilovala po kosi i rekla "mama volim te"..samo su joj suze kliznule
naplakala sam se kao nikad
i poljubila sam ju,čelo isto hladnjikavo,malo kao rosno...i pričala sam joj..
doktorica koja je tamo je rekla da srce slabi sad (samo je na infuziji uz one sve silne lijekove protiv bolova jer ne jede niti pije) i da je pitanje dal će izdržati ovu noć,možda već sutra ode....
ne mogu ni opisati kako se osjećam i što mi je sve u glavi...moja majčica...mila moja...
i nikako da se pomirim sa time,pa tek je mjesec i pol od dijagnoze...i znam da nije od jučer ta prokleta bolest,al opet....

tako sam tužna .....................
frka20 is offline  
Old 06.09.2012., 00:56   #8348
Thumbs up

Quote:
frka20 kaže: Pogledaj post
evo da se i ja javim nakon dužeg vremena...
16.8. sam rodila sina :-)
moja mama je nikako..slikali smo bebu i poslali joj slike,listala ih je tri puta i
zadržala uz sebe..no,nakon toga - ona kao da se predala.Odbijala je jesti,postala je toliko slaba da sa nje visi koža..ruke joj drhte..nakon što su rekli da će ju hraniti sondom ako ne počne jesti - obećala je da bude.Jela je samo dva dana i to nešto kašasto par žlica i onda opet po starom.Sad ne jede opet,ne pije..spojili su ju na infuziju.Ne priča uopće,jedva da mahne rukom ili nešto promrmlja..i spava cijelo vrijeme.
Od odlaska na kemo ili fizikalne terapije možemo samo sanjati,ona je vrlo slaba,ništa od toga svega nije ni započeto.Samo leži i šuti...
Mozete mi reci koliko vasa mama ima godina? Nedostatak apetita moze biti potaknut od lijekova protiv bolova, pogotovo Tramala. Moja mama je malo prestala sa Tramalima, jucer navecer je popila 1 voltaren i poslije toga nista, i jela je cijeli dan, tako da sam vec postao zabrinut za nju zbog vracenog apetita. Pocela se opet debljati, sta me ustvari i zabrinjava. Jede sve do cega dodje i pocela je jesti cak i meso - pilece batake i teletinu, i stalno govori o hrani, cak je jela i salame i prsut, sto nikad nije (zena u zivotu nije stavila cigaretu u usta, niti popila casicu pica, osim ponekad na svadbama i sl.) Stvarno je asketski zivjela, i nikako nije nicim zasluzila to sto ju je snaslo, dok sam primjerice JA zasluzio, pijem i pusim cijeli zivot, uopce se ne krecem, tlak mi je 185/110 prosjecno, kod predzadnjeg vaganja sam imao 149,5 kg, sada 133 (nije samo salo, imam jake kosti, a i dosta misicne mase, tak da mi niko ni ne vjeruje da imam toliko kila). Poceli su mi problemi sa koljenima, ali zasad normalno hodam i ne pijem nista protiv bolova (osim koji put Normabela zbog dusevnih bolova - zbog majke) i tako, zivot ide, trenutno sam na moru najvise zbog majke - dobro joj cini, ali vrijeme nas malo ometa...odlucili smo da cemo na plazu pa makar bio prolom oblaka (jer iovako-ionako bumo mokri od kupanja), ali vazne su UVB zrake koje su prisutne iako nema sunca - vitamin D - kao sto sam procitao dnevno je dosta 2000 nj, a pola sata suncanja donosi 10000 nj - bez vit.D nema puno nade za onkoloske bolesnike...sunce prodire duboko u tijelo, a da o morskoj (pa i onoj slatkoj) vodi niti ne pricam. Ljeto je skoro gotovo, ali treba iskoristiti i zadnje zrake.... uglavnom, ne usudim se reci da je mami bolje....mada se cini da je, vec sutra sve moze pasti u vodu...Treba tjerat svoje, pa sta bude, bude.Nas je cilj smanjiti tumor ako ide prirodnim putem, a ako neide, neide. Onda ce morat pod noz. Pozdravljam vas sve i zelim svima da se rijese te opake bolesti koja im neda zivjeti (a poglavito niti clanovima njihovih obitelji) SMRT BOLESTI, ZIVOT ZDRAVLJU!!!!!!
last day is offline  
Old 06.09.2012., 07:00   #8349
Dragi moji,

eto nisam bio redovit na forumu, jer mi nije baš bilo do toga. 24-og prošlog mjeseca prestalo je kucati srce najboljeg čovjeka kojeg sam poznavao. Tata je jednostavno izgubio 14-mjesečnu borbu sa karcinomom bubrega. Koliko god se nama činilo da bi na kraju sve moglo dobro završiti (unatoč izrazito lošim prognozama doktora od samog početka) jednostavno nije išlo.

Svima vama koji se borite sa ovom opakom bolešću ili ste nekome pomoć u borbi, želim puno više sreće i uspjeha i neka vam Bog bude na pomoći.

Ako ikome mogu pomoći kakvim savjetom iz vlastitog iskustva, slobodno se javite.

Pozdrav
dep is offline  
Old 06.09.2012., 13:20   #8350
Last day,tvoj tlak je za hospitalizaciju!Od silne brige za mamu zaboravio si na sebe.S ovakvim tlakom mozes ocekivati mozdani uadar svaki cas i da ce te majka nadzivjeti.Apeliram na tvoju zrelost i odgovornost da odmah potrazis liecnicku pomoc!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 06.09.2012., 15:07   #8351
Evo iako su rekli nalazi ct-a sad je u dnevnoj doktor rekao da se limfom izrazito smanjio i kaze skoro kompletna remisija Mali problem hemoglobin 75 sad cekamo krv, ali ajde samo da se smanjio
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 06.09.2012., 15:37   #8352
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ninjaa,nikakvi antioksidansi za vrijeme kemo nisu dobri jer vezu za sebe otrove koje imaju za zadatak uboti maligne stanice.Ok je za dizanje izmedju ciklusa.Posto je beta glukan dosta jak antioksidans,treba se toga drzati.
Sto se prostate tice nemam previse iskustva,al znam da je dr.Trnski u Vinogradskoj bog zate stvari.Odite do njega po drugo misljenje ili da cak on obavi tu biopsiju.Pokojni tetak je zahvaljujuci njemu dozivio 95 i to 20g nakon dijagnoze ca prostate.
Tata mi sutra treba dobiti 2. kemo, a inače pije aloe veru, med s nekim travama, sokove od mrkve, cikle i celera, pije zeleni čaj i jede posni sir s lanenim uljem.
Ima nešto od toga što ne bi smio dok dobiva kemo? Ima mikrocelularni ca pluća.
*Lilly* is offline  
Old 06.09.2012., 16:26   #8353
Quote:
frka20 kaže: Pogledaj post
loše je,vrlo loše...
sestra koja radi u domu rekla je da donesemo odjeću koju
će joj obući kada...
vidjela sam mamu danas..i koliko god se pripremila - joooj....
otvorena su joj bila usta i disala je onako "hroptajući" ...oči
zatvorene
prišla sam joj,podragala po ruci ..bila je hladna,nije otvorila oči..i onda sam
ju pomilovala po kosi i rekla "mama volim te"..samo su joj suze kliznule
naplakala sam se kao nikad
i poljubila sam ju,čelo isto hladnjikavo,malo kao rosno...i pričala sam joj..
doktorica koja je tamo je rekla da srce slabi sad (samo je na infuziji uz one sve silne lijekove protiv bolova jer ne jede niti pije) i da je pitanje dal će izdržati ovu noć,možda već sutra ode....
ne mogu ni opisati kako se osjećam i što mi je sve u glavi...moja majčica...mila moja...
i nikako da se pomirim sa time,pa tek je mjesec i pol od dijagnoze...i znam da nije od jučer ta prokleta bolest,al opet....

tako sam tužna .....................

sinoć,oko 22h nakon mjesec i pol dana od "imena i prezimena dijagnoze bolesti" moja mama je preminula...gotovo par sati od moje posjete i oproštaja sa njom..
frka20 is offline  
Old 06.09.2012., 19:35   #8354
Quote:
frka20 kaže: Pogledaj post
sinoć,oko 22h nakon mjesec i pol dana od "imena i prezimena dijagnoze bolesti" moja mama je preminula...gotovo par sati od moje posjete i oproštaja sa njom..
Baš mi je žao, iskrena sućut .
blue-bird is offline  
Old 06.09.2012., 21:15   #8355
Quote:
frka20 kaže: Pogledaj post
sinoć,oko 22h nakon mjesec i pol dana od "imena i prezimena dijagnoze bolesti" moja mama je preminula...gotovo par sati od moje posjete i oproštaja sa njom..
Iskreno mi je zao zbog tvog gubitka. Suze su mi potekle samo tako. Pratila sam vasu borbu. Budite jaki - pogotovo zbog bebice

Nisam puno pisala tu, zapravo ni sama ne znam sto bih napisala. Moja mama danas napravila ct koji ju je trazio onkolog i sad cekamo novi pregled da vidimo u kojem smjeru dalje.
Fizicki je relativno dobro, jos koju kilu da dobije ne bi bilo lose. Psihicki .... Ne znam, drzi se hrabro al vidim da premislja i razmislja stalno.
No dobro je trenutno i to je jedino bitno, sve ostale probleme rjesavamo u hodu.

Hvala svima na ovom topicu sto nesebicno pruzaju pomoc i utjehu a posebno Ivanicipeci. Pomogla mi je kroz svoje postove nebrojeno mnogo puta.


@ dep također primi moju iskrenu sucut
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Old 06.09.2012., 21:40   #8356
Trombociti 20 hemoglobin 75 primljene 2 boce trombe i 2 boce krvi koliko bi trebalo naradti sad?
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 06.09.2012., 23:31   #8357
Quote:
*Lilly* kaže: Pogledaj post
Tata mi sutra treba dobiti 2. kemo, a inače pije aloe veru, med s nekim travama, sokove od mrkve, cikle i celera, pije zeleni čaj i jede posni sir s lanenim uljem.
Ima nešto od toga što ne bi smio dok dobiva kemo? Ima mikrocelularni ca pluća.
Aloa,caj i med bih izostavila za vrijeme terapije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 06.09.2012., 23:40   #8358
Quote:
frka20 kaže: Pogledaj post
sinoć,oko 22h nakon mjesec i pol dana od "imena i prezimena dijagnoze bolesti" moja mama je preminula...gotovo par sati od moje posjete i oproštaja sa njom..
Draga tako mi je zao,primi moju iskrenu sucut
Sto ces duso moja,takva joj je bila sudbina, i kad je tako bilo sudjeno,barem njena agonija nije trajala dugo.Sada je na puno boljem i sretnijem mjestu.Lijepo si je otpratila i otpustila,sigurna sam da je ipak otisla mirna.
Znam da si pretuzna i neutjesna,ali znaj da ces opet biti dobro.Zivot vise nikad nece biti isti ali poprimiti ce nove obrise.No oplaci je sada u miru.Zelim tebi i tvojima mir u srcu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 07.09.2012., 00:18   #8359
Quote:
dep kaže: Pogledaj post
Dragi moji,

eto nisam bio redovit na forumu, jer mi nije baš bilo do toga. 24-og prošlog mjeseca prestalo je kucati srce najboljeg čovjeka kojeg sam poznavao. Tata je jednostavno izgubio 14-mjesečnu borbu sa karcinomom bubrega. Koliko god se nama činilo da bi na kraju sve moglo dobro završiti (unatoč izrazito lošim prognozama doktora od samog početka) jednostavno nije išlo.

Svima vama koji se borite sa ovom opakom bolešću ili ste nekome pomoć u borbi, želim puno više sreće i uspjeha i neka vam Bog bude na pomoći.

Ako ikome mogu pomoći kakvim savjetom iz vlastitog iskustva, slobodno se javite.

Pozdrav
Moja iskrena sucut.
last day is offline  
Old 07.09.2012., 00:24   #8360
Quote:
frka20 kaže: Pogledaj post
sinoć,oko 22h nakon mjesec i pol dana od "imena i prezimena dijagnoze bolesti" moja mama je preminula...gotovo par sati od moje posjete i oproštaja sa njom..
Primi moju najiskreniju sucut, to je sve toliko dirljivo da sam i ja zaplakao, a kako i necu kad prozivljavam isto...a jos niti ne znamo ime i prezime bolesti...
neka joj je laka zemlja i dusa u raju...
last day is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.