Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2015., 13:06   #361
Pozdrav,
Zanima me da li postoji vremensko ogranicenje studiranja za visu trenersku? ako traje 3 god, u kojem se roku mora zavrsiti prije nego se.izgubi pravo studiranja? Ili funkcionira po principu koliko dugo placam toliko dugo i mogu biti tamo?
Mancinijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:33   #362
Quote:
IvanTheGreat kaže: Pogledaj post
Hoće li itko od vas upisivati ove godine višu trenersku? Tek tolko da budem u kontaktu sa nekim ko prolazi kroz iste stvari :klap:
Ja planiram ove godine na fitness.
Pisali su kako ce biti dislocirani studij u Rijeci ako se prijavi 50 zainteresiranih..
Moon85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 19:55   #363
izvanredni studij smjer sportska rekreacija

Pozdrav ,
zanima me jeli zna netko što se provjerava (osim plivanja) na provjeri za izvanredni studij smjer sportska rekreacija ?
bocarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 17:32   #364
Smile profesor tzk-a

Bok,upisao sam vanredno kif(preddiplomski strucni studij),smjer kondicijska priprema sportsa,zanima me da li se moze s tim raditi u skoli kao profesor tzk-a posto nije isti kao redovni(sveucilisni)studij.Cuo sam navodno da se mogu zavrsiti naknadno pedagoske kompetencije pa da se onda moze raditi s tim u skoli,ali nisam siguran. Molim vas ako netko zna da napise postoji li ikakav nacin da mogu s tim studijem raditi kao preofesor tzk-a. Hvala
tijelo i um is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:17   #365
Quote:
tijelo i um kaže: Pogledaj post
Bok,upisao sam vanredno kif(preddiplomski strucni studij),smjer kondicijska priprema sportsa,zanima me da li se moze s tim raditi u skoli kao profesor tzk-a posto nije isti kao redovni(sveucilisni)studij.Cuo sam navodno da se mogu zavrsiti naknadno pedagoske kompetencije pa da se onda moze raditi s tim u skoli,ali nisam siguran. Molim vas ako netko zna da napise postoji li ikakav nacin da mogu s tim studijem raditi kao preofesor tzk-a. Hvala
Pozdrav, koliko ja znam - ne može se nikako raditi kao profesor tjelesnog s bilo kojim smjerom stručnog studija na kif-u (scit), prvi puta čujem za ovo naknadno stjecanje pedagoških kompetencija - o čemu se točno radi?
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 12:07   #366
Quote:
legionnaire kaže: Pogledaj post
Pozdrav, koliko ja znam - ne može se nikako raditi kao profesor tjelesnog s bilo kojim smjerom stručnog studija na kif-u (scit), prvi puta čujem za ovo naknadno stjecanje pedagoških kompetencija - o čemu se točno radi?
to je grupa pedagoških premeta koju su obavezni položiti svi koji nisu završili profesorski smjer bilo koje struke (npr.dipl.oec želi predavati ekonomsku grupu predmeta u srednjoj ekonomskoj), a žele raditi u školi. čini mi se da traje 2 semestra i plaća se oko 12.000 kn. polaže se na filozofskim fakultetima, a nekad su to plaćale škole zaposlenicima. teško je to ako platiš sam i onda čekaš godinama dok se ne zaposliš. sve državne ustanove imaju obavezu zapošljavanja najprije onih sa strukom sa zavoda za zapošlj., pa tek onda ako nema onih koji zadovoljavaju uvjete natječaja(a uvijek se traži prof.za škole) druge struke (treneri, ing. ili sl.). moj ti je savjet da najprije vidiš koliko je dif-ovaca (čini mi se i previše) pa tek onda odlučiš.
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 13:53   #367
Zanimljivo, prvi put čujem za tako nešto. Hvala na informaciji, iako na stranici KIF-a odnosno SCIT-a stoji slijedeće:

"Osobe koje završe bilo koji od navedenih stručnih studija na studiju za izobrazbu trenera završetkom tog studija ne stječu nastavničke kompetencije i ne mogu ni pod kojim uvjetima ostvariti pravo na zapošljavanje i rad u nastavnom procesu u odgojno-obrazovnim ustanovama."


https://www.kif.unizg.hr/strucni_stu...plan_i_program
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 11:13   #368
rujanski rok, provjera motorickih sposobnosti za kondicijsku pripremu sportasa je trajala oko 2 minute. pitali su tehniku izvodjenja bencha i cucnja sa sipkom na ledjima. oboje se izvodi bez utega, samo dva ponavljanja sa sipkom da vide tehniku. zatim visoki skip, niski skip i skokovi iz stopala. opet se samo demonstrira, ne mora se izvoditi brzo. dosao sam na red oko 8:27, zavrsio oko 8:30, sad cekam test plivanja koji je u 13 sati, ne boduje se vec samo treba otplivati 50m u bilo kojem vremenu i izaci ziv iz bazena. koristenje prostorija fakulteta tih par minuta i bazena jos par minuta bi trebalo opravdati trosak prijemnog od 500kn.

inace zavrsio sam srednju skolu prije drzavne mature, pa za sve koji misle ovo upisivati a u slicnoj su situaciji, pokusajte bar 10-15 dana unaprijed poslati ovjerene kopije svjedodzbi i domovnicu nacionalnom centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja da bi vam se podaci upisali u profil koji cete napraviti na stranici postani-student.hr.

lijecnicki sam napravio 2 dana prije prijemnog, prvo su mi iz medicine rada u kvartu rekli da moram ici posebno stomatologu i posebno okulisti, pa sam ih odjebao i otisao u marticevu kod kvatrica gdje su mi obavili sve odjednom za 320kn i pokupio nalaze krvi i urina samo sat vremena kasnije.
izra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 22:56   #369
Ljudi ja sam zvao referadu kinezioloskog fakulteta u splitu? I pitao sam izvanredni strucni studij. Ona je rekla da za strucni studij ne traze nikakve motoricke provjere sposobnosti.
Trener1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 19:39   #370
FITNES UČILIŠTE U Zagrebu

Molim za pomoć ako netko ima informacije.
Prvo sam gledao upisati KIF smer za kondicijskog trenera, no malo mi je predugo studirat 3.godine.

Čuo sam da postoji u Zagrebu Fitness učilište, koje ima programe osposobljavanja, usavršavanja i specijalizacije.
Imaju više smjerova mene interesira : Smjer za fitness trenera (Instruktor fitnesa u teretani.
Obrazovanje traje oko 4.mj, sa 238.sati predavanja i teorijski dio od 135.sati.,te 50.sati rada u nekom fitnes centru
Predavanja su vikendom, sub i ned.
Školarina uključuje i priručnike.

Nakon završetka stečeno zvanje upisuje se u radnu knjižicu, Diploma je MEĐUNARODNO priznata, te imaš mogućnost upisa u knjigu trenera???

Nakon toga postoji programi Usavršavanje (OSOBNI KONDICIJSKI TRENER) koje ima više modula, ( Fiziologija sporta, Sportska prehrana,, Planiranje i provedba treninga, i......te ih je moguće polagati pojedinačno zavisno o interesu.

DALI JE NETKO ČUO ZA TO ILI IMA KAKVIH INFORMACIJA. WEB STRANA IM IZGLEDA PROFESIONALNO. (www.fitnes-uciliste.hr)
efsprljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 23:19   #371
Dali je istina da fakultet za izobrazbu trenera smjer fitness,prima samo 10 ljudi iz hrvatske (redovni fakultet)
CroDino97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 02:05   #372
Koliko je teško upisati "Kondicijsku pripremu" ili "Športsku rekreaciju" prosječan učenik u tehničkoj školi, prosjek ocjena 3.8-3.9, aktivno u sportu, bivsi atleticar?
Hranator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2018., 08:48   #373
Quote:
efsprljan kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć ako netko ima informacije.
Prvo sam gledao upisati KIF smer za kondicijskog trenera, no malo mi je predugo studirat 3.godine.

Čuo sam da postoji u Zagrebu Fitness učilište, koje ima programe osposobljavanja, usavršavanja i specijalizacije.
Imaju više smjerova mene interesira : Smjer za fitness trenera (Instruktor fitnesa u teretani.
Obrazovanje traje oko 4.mj, sa 238.sati predavanja i teorijski dio od 135.sati.,te 50.sati rada u nekom fitnes centru
Predavanja su vikendom, sub i ned.
Školarina uključuje i priručnike.

Nakon završetka stečeno zvanje upisuje se u radnu knjižicu, Diploma je MEĐUNARODNO priznata, te imaš mogućnost upisa u knjigu trenera???

Nakon toga postoji programi Usavršavanje (OSOBNI KONDICIJSKI TRENER) koje ima više modula, ( Fiziologija sporta, Sportska prehrana,, Planiranje i provedba treninga, i......te ih je moguće polagati pojedinačno zavisno o interesu.

DALI JE NETKO ČUO ZA TO ILI IMA KAKVIH INFORMACIJA. WEB STRANA IM IZGLEDA PROFESIONALNO. (www.fitnes-uciliste.hr)
dižem temu, razmišljam upisati neki tečaj za fitness trenera, gledala sam Magistra učilište, i ovo fitness učilište u ZG. upisuje se u e radnu knjižicu, vikednom su predavanja i to jedino mogu jer radim preko tjedna.
da lli netko ima iskustva sa jednim od ta dva tečaja?
ne mislim da ću imati neke prevelike koristi al od negdje moram krenuti.
s ovim možda mogu preko sezone u nekim hotelima biti fitness trener, i kroz iskustvo možda nešto i napravim s time, da se maknem iz uredskog posla koji me lagano ali sigurno glođe.
hvala!
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.