Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2016., 22:11   #7641
Taman sam u Kozmu u Svetoj Nedelji vidjela Aptamil 3 jedini aptamil koji su imali
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 22:45   #7642
A zaštno nitko ne prelazi na dječje mlijeko 1? Tog ima u Mulleru? Mi smo sad nakon 2 ročkasa prošli na Aptamil, kindermich 2 800 g je nekih 90 kn. I to nam drži skoro 2-3 tjedna. Pije 2 do 3 flašice dnevno. Ujutro 90 ml, (to joj dođe ko meni kava), a popodne prije spavanja 135ml, a navečer 180.
Jedino što ne znam kako ću ikada izbaciti to mlijeko.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 16:15   #7643
Pozdrav cure,

mi koristimo uz dojenje babylove PRE (ustvari ,počeli smo jučer,jer sam to imala doma) i nekako mi se zasad čini da je OK.
Prije smo koristili PRENan ,nakon toga NAN 1,ali beba skoro pa ni ne može podrignuti poslije,bljucka,štuca i muči se sa probavom.
Zato smo probali babylove PRE jer je možda laganiji,pa lakše može probaviti.
Zanima me vaše iskustvo i da li ste koristili BIO BABYLOVE PRE,koja je razlika,jer nigdje na netu ne mogu naći.

Da li je nečija beba imala problema sa probavom,podrigivanjem i koje vam je adaptirano mlijeko odgovaralo.
Da li postoji mlijeko koje bolje za kombinaciju dojenje+adaptirano?

Ako netko ima iskustva,molim vas napišite.
Hvalaaaaaaa
madjarica17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 20:53   #7644
moj sin je rođen sa atrezijom anusa, laički rečeno, ima jedan komad crijeva sljepljen, 3 puta operiran do sad
kao takvom, sa crijevima više bolesnim nego zdravim, u bolnici su ga od 1. dana počeli hraniti za prenanom. Inače je rođen ranije i imao je 1.700g prilikom rođenja, operiran 2. dan odmah.
Tako da vjerujem da je prenan odična hrana jer mu ga inače ne bi davali na intenzivnoj, da nije tako
Znam da su druga djeca pila neko drugo mlijeko, ali iskreno ne sjećam se više koje
Tako da ti ja svakako preporučam prenan
Mi smo kasnije prešli na nan sensitiv, a sad pije hip 3 combiotik

Znači "bolesna" crijeva, mala porođajna težina, grčevi do 1. godine, bljuckanje, svašta. I naravno, sve u dogovoru sa gastroenterologom. Nikad mu nikakvu hranu nismo davali bez odobrenja.

Nikad nisam dojila, tako da za kombinacije ne znam.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 22:09   #7645
madjarica, zašto dojenje nije dovoljno? možda da malo više "forsiraš" ... sigurno i sama znaš da je to najbolji izbor za malu bebu. šta se babylove pre tiče, osobno ga nisam koristila, pa nemam šta pametno napisat, ali pretpostavljam da je bio verzija ista stvar, ali sa sastojcima bio podrijetla, pa bi ja vjerojatno to koristila u odnosu na prvo. u dm-u uzmi obe kutije, pa pročitaj po sastojcima postoji li nekakva razlika.

kad je ad u pitanju, bitno je pogodit pravi, ali isto tako nije dobro često minjat. beba može imat probavne smetnje, a da to nema nikakve veze sa ad-om. naravno, nekad i ima, ali to se ne može znat odma posli dan-dva. a, nekad može imat smetnje baš zbog čestih promjena.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 10:21   #7646
A znam ,da nije dobročesto mijenjati.
PRENan smo koristili nekih mjesec dana,i odgovarao joj,kasnije smo prešli na NAN. I patronažna i pedijatrica su nam preporučili,kao PRENan se koristi samo dok ne vrati porođajnu težinu ili eventualno do 4 kg.
Međutim NAN nam je bio prejak i imali smo buran tjedan zbog grčeva,nije mogla podrignuti,kakiti...itd. Pa u trenu očaja,taman kad smo ppotrošili jednu kutiju NAN-a,odlučila sam da neću otvoriti drugu kutiju,nego ću probati sa Babylove PRE,što sam imala doma,pa eto sad ćemo vidjeti. Inače sam i ja za BIO
Dojenje sam i previše forsirala,nisam nikako htjela bebi davati AD - NIKAKO!!!!( plan prije poroda -->isključivo dojenje do 6 mj)
ALi je malena nakon što smo došli kući u roku 4 dana izgubila skoro 400 g.,poslije dolazila patronažna svaki dan i gubila 50g.dnevno,da ne pričam da je plakala po cijele dane,jer je bila gladna.
Inače se rodila sa36. tj. i nije bila samnom prvih par dana,pa je dobila i žuticu i bila je jako lijena vuči siku,tako da nikako nije mogla navuči masnije mlijeko.Mjerili smo prije/poslije dojenja..rijetko kad je uspjela navuči 10/15 ml.
Nakon toga smo krenuli sa AD,i svi su govorili da joj dajem dok se ne ojača. Međutim prošli tj sam probala,polako postepeno izbaciti AD.(beba u 6.tj) Ona sisa 5-7 min i počne divljati na siki,grize,cucla i na kraju plače..stalno je tražila siku (to mi nije problem)ali čim smo završili ona je urlala,i tako izvukla i jednu i drugu i još gladna. Tako smo izdržali 4 dana. I kad sam skužila da je opet gubila na težini i ima zelenu stolicu,opet u dogovoru sa patronažnom sam počela sa AD.
Ja bih bila najsretnija da mogu izbaciti bočicu,ali ne mogu,ne znam koji je razlog,da ne uspijevamo,ali je nažalost tako.
madjarica17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 10:24   #7647
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
moj sin je rođen sa atrezijom anusa, laički rečeno, ima jedan komad crijeva sljepljen, 3 puta operiran do sad
kao takvom, sa crijevima više bolesnim nego zdravim, u bolnici su ga od 1. dana počeli hraniti za prenanom. Inače je rođen ranije i imao je 1.700g prilikom rođenja, operiran 2. dan odmah.
Tako da vjerujem da je prenan odična hrana jer mu ga inače ne bi davali na intenzivnoj, da nije tako
Znam da su druga djeca pila neko drugo mlijeko, ali iskreno ne sjećam se više koje
Tako da ti ja svakako preporučam prenan
Mi smo kasnije prešli na nan sensitiv, a sad pije hip 3 combiotik

Znači "bolesna" crijeva, mala porođajna težina, grčevi do 1. godine, bljuckanje, svašta. I naravno, sve u dogovoru sa gastroenterologom. Nikad mu nikakvu hranu nismo davali bez odobrenja.
Nikad nisam dojila, tako da za kombinacije ne znam.
Razmišljala sam i ja o NAN Sensitiv,ali eto sad smo krenuli sa Babylove,pa ćemo vidjeti...
Sad je tvoj dečko već veliki,jel tako?!:klap:
madjarica17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 10:51   #7648
je, već je godinu i pol

htjela sam ti reći da smo mi prenan jako dugo koristili, puno duže nego piše na kutiji. jer su ta pre mlijeka navodno jako dobra. netko je negdje nedavno napisao da se vani preporučuje čim duže hraniti s pre
ne sjećam se kad točno smo prešli na sensitiv
inače mu je jako dugo trebalo da se navikne, sigurno 3 mjeseca

a grčeve je imao do godine dana, i sabsimplex i biogaja, podrigivanje, ništa to ne pomaže. ali probaš, šta ćeš

eto sad već 3 mjeseca prelazimo na hip 3, isto ide teško

tako da nemoj puno mijenjati

a što se tiče nedojenja, nemoj se uopće uzrujavati
mene su više uzrujavali ljudi oko mene, moja mama, i ostali "dobronamjerni".
"samo mu guraj, šta ćeš kupovati ad, to ti je skupo"
dok na kraju gastroenterologica nije rekla da ne, da bi bio prevelik šok sad opet prelaziti na nešto novo, a jedva se naviknuo na taj prenan, i super je napredovao
a ja se izdajala mjesecima, po noći se dizala da se izdajam na sat, onako kako bi hranila dijete. na kraju ništa od svega. dobro da nisam imala komplikacija kad sam prestala, kako se nekome i upali i to.

inače mi je glavna neonatologica u našoj bolnici odmah rekla da se uopće ne obazirem na to što ne dojim, da su ad-i danas odlični.

Zadnje uređivanje vlovrec : 19.04.2016. at 10:58. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 12:40   #7649
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Jedino što ne znam kako ću ikada izbaciti to mlijeko.
Ovo i mene muči.
Naš malecki je prije dva mjeseca navršio 2 godine, preko dana se pije voda i čaj, navečer prije spavanja hoće samo čaj, ali po noći se budi dva puta i traži mlijeko. Odbija vodu ili čaj i inzistira na mlijeku. Popije po 2 dl (NAN 4).
Brinem se / ludim:
- radi zubića (zabadava nam pranje prije spavanja kada poslije pije mlijeko),
- radi mijenjanja pelene dva puta noću da bi ostao suh, a često ne uspijemo u tome
Smjehooljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 13:21   #7650
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
je, već je godinu i pol

htjela sam ti reći da smo mi prenan jako dugo koristili, puno duže nego piše na kutiji. jer su ta pre mlijeka navodno jako dobra. netko je negdje nedavno napisao da se vani preporučuje čim duže hraniti s pre
ne sjećam se kad točno smo prešli na sensitiv
inače mu je jako dugo trebalo da se navikne, sigurno 3 mjeseca

a grčeve je imao do godine dana, i sabsimplex i biogaja, podrigivanje, ništa to ne pomaže. ali probaš, šta ćeš

eto sad već 3 mjeseca prelazimo na hip 3, isto ide teško

tako da nemoj puno mijenjati
A vidiš i nama je odgovaralo PRENan i sad mi je krivo što smo prestali i što sam poslušala pedijatricu (ali valjda bi ona trebala znati)
Kako misliš da mu je dugo trebalo,da se navikne..?
I ti si postepeno prelazila na drugu hranu?
Ja sam sad slučajno naletila na jedan članak gdje isto piše postepeno,a joj dala novu i to je to..nisam postepeno
madjarica17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 13:46   #7651
Ja Aptamil 3 najnormalnije nalazim i u DM-u i u Kozmu i u Mulleru
Malena ima 23 mjeseca i svako jutro, poslije buđenja još uvijek popije po 150 ml Aptamila
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 14:08   #7652
da, moraš postepeno
moj je jeo svaka 3 sata, i po danu i po noći
prvi dan 1 obrok zamijenili, drugi 2, ali ne zaredom
pa je imao jače grčeve, pa odustali
pa za par dana opet počeli ispočetka
dok ne promijeniš sve obroke
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 14:11   #7653
Quote:
Smjehooljica kaže: Pogledaj post
Ovo i mene muči.
Naš malecki je prije dva mjeseca navršio 2 godine, preko dana se pije voda i čaj, navečer prije spavanja hoće samo čaj, ali po noći se budi dva puta i traži mlijeko. Odbija vodu ili čaj i inzistira na mlijeku. Popije po 2 dl (NAN 4).
Brinem se / ludim:
- radi zubića (zabadava nam pranje prije spavanja kada poslije pije mlijeko),
- radi mijenjanja pelene dva puta noću da bi ostao suh, a često ne uspijemo u tome

ja to gledam ovako
ako se već dižem da mu dam vodu ili čaj, onda mu radije dam mlijeko
ali moj je "neishranjen" pa bolje da i po noći jede ako već traži

a zube bu i onak i ovak imal koma jer smo mi svi užasni po tonm pitanju
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 14:19   #7654
madjarica, kad čitam što si napisala o dojenju i AD-u, kao da sam i sama pisala. Moja od nekih 6 tjedan uopće više nije htjela cicu, a ja sam zbog toga jako patila... Bilo je lakpe kad su se hormoni malo smirili. Ako i dalje namjeravaš dojiti, možda najbolje da nazoveš Rodinu savjetnicu za dojenje. Vjerujem da ima kontakt na njihovoj stranici. Sretno!
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 15:22   #7655
Mene muči probava moje cure, 3 mjeseca je, ima svaka dva do tri dana dosta rijetku stolicu.

Nije baš proljev, ali je dosta rijetko, žuto..na kilaži normalno dobiva, spomenila sam to pedijatrici ali nije pridala tome neki posebni značaj..

Koliko znam preporuka je da djeca na adaptiranom imaju stolicu svaki dan, jel ima netko neki pametan link gdje još mogu malo iščitati informirati se o tome?
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 12:51   #7656
Zna li netko razliku između aptamil pronutra 1 (iz mullera) i aptamil pronutra + 1 (dm)?

Hvala
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 11:56   #7657
Da li je moguće da mi djete ima zatvor zbog prelaska na Hipp 2?
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 12:29   #7658
Moguće je. Koje ad je do sada pilo?
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 12:48   #7659
Hipp Combiotic 1 prešli smo na 2 i to postepeno
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 13:08   #7660
Možeš kupiti neki probiotik. To će olakšati probavu... ili nastavi još neko vrijeme kombinirati 1 i 2.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.