Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2013., 22:55   #2001
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Zar nisi uocio ovo u mom prvom danasnjem odgovoru na tvoj post:
"Nikoga necu smatrati losijom osobom ako na njemu vidim tu tetovazu. Pokret je, za razliku od udruge, decentraliziran i sigurno nisu svi koji imaju tetovazu clanovi kulta (?)."
Ja sama necu tetovirati broj 269 jer ne vidim svrhu. Da si idem nesto tetovirati, to bi bilo sa svrhom (tipa salabahter ).
ma vidio sam. nisam bio uvjeren baš skroz, tj. zvučalo je malo sarkastično!

drago mi je da opet piskaraš ovdje
bartleboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 08:55   #2002
Tražila sam po kozmetici temu o CF kozmetici ali nisam našla pa sam odlučila ovdje pitati. Zanimaju me preporuke za određene kozmetičke cruelty free proizvode, konkretno šampon i dezić. I pod time mislim da određene marke koje su se vama pokazale odlične (umjesto da mi kažete da postoje bijela i crna lista) a da su u nekom normalnom DM, Bipa style cjenovnom rangu.

Koristila sam Syoss šampone i regeneratore za kosu no onda sam odlučila da prelazim na CF kozmetiku. Kupila sam Balea i Alverde šampone ali to mi je tako grozno petljalo kosu da sam odustala od njih. Tražeći po DM-u sam postala već očajna.
__________________
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere.
Ivonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 10:29   #2003
Uzela sam si Afroditin šampon, ali isto petlja kosu malo. Ok je uz regenerator.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 10:47   #2004
Quote:
Ivonka kaže: Pogledaj post
Tražila sam po kozmetici temu o CF kozmetici ali nisam našla pa sam odlučila ovdje pitati. Zanimaju me preporuke za određene kozmetičke cruelty free proizvode, konkretno šampon i dezić. I pod time mislim da određene marke koje su se vama pokazale odlične (umjesto da mi kažete da postoje bijela i crna lista) a da su u nekom normalnom DM, Bipa style cjenovnom rangu.

Koristila sam Syoss šampone i regeneratore za kosu no onda sam odlučila da prelazim na CF kozmetiku. Kupila sam Balea i Alverde šampone ali to mi je tako grozno petljalo kosu da sam odustala od njih. Tražeći po DM-u sam postala već očajna.
Što se tiče kose, već dugo koristim šampon I Love Juicy od Lusha i regenerator Alverde od marelice. E sad, znam da želiš nešto jeftinije, ALI da objasnim. Kupim najveće pakiranje šampona od 500 g koje dođe 181 kn, ali traje mi nekoliko mjeseci jer dosta pjeni i dovoljna mi je samo mala količina na dlanu. Kosa mi je dosta duga (skroz do...hm...stražnjice ) Šampon samo utrljam na vlasište, ne trpam po ostatku kose, jer dosta zapjeni i onda to mogu rasporediti cijelom duljinom. Ovaj šampon volim jednostavno zato što mi se sviđa njegov miris. Što se tiče regeneratora, on je jeftin i njega stavljam obilnije po cijeloj kosi. Zapravo, regenerator ti je važniji od šampona i njime ćeš raspetljati kosu. Ovaj Alverde radi sve što bi trebao. Bolje opremljeni DM-ovi imaju Laverine proizvode koji su dobri, a cijenom su prihvatljivi (ako se uzme u obzir da je to prirodna i veganska kozmetika)
Što se tiče dezića, koristim Laverin koji naručim s www.terra-organica.com. Tamo imaš veći izbor pa malo istraži. Moraš imati na umu da prirodne deziće moraš češće nanositi.
Jel netko od vas umjesto dezića koristi možda neke prirodne parfeme od kombinacije biljnog i eteričnih ulja? Jel to uopće prihvatljivo i učinkovito?
Rosie78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 12:54   #2005
Iskreno nisam dugo u tome pa ću iznijet kratko iskustvo od veljače ove godine, možda pomognem uglavnom, nekako se trudim izbalansirat netestiranje, ne puno kemikalija raznih, ali ne ni puno eteričnih ulja i alkohola. Još ako je i sastav veganski, di ćeš veće sreće, iako mi je to kao i prehrana, trudim se da je uglavnom veganska, ali dopuštam si iznimke.
I naravno ne trajbat pare uludo

Meni je HG gel za tuširanje Babylove, cijena smiješna, pakiranje u kanti na pumpu, traje dugo, okej miriši tj relativno brzo ispari taj "dječji" miris, kakve inače baš ne ljubim.

Poanta priče je da mi ne isušuje kožu nimalo, ne moram se ničime mazati, nikad nisam izreagirala bilokako, s njim perem i kosu, umivam se itd.Multipraktik.Koliko sam shvatila, dm brendovi su cruelty free ( osim čistila) pa ga ongoing kupujem jer mi najbolje odgovara.

Trenutno imam Biokap šampon za masnu kosu (previše isušuje, kosa ko metla, previše novaca za ono što radi, tj ne radi), jedino što ugodno miriši.
U paru s Lavera regeneratorom kosa ipak liči na nešto pa ga nisam proslijedila dalje.

(Kosu isto bojim Biokap bojama, okej su.)

Alverde šamponi su mi isto nebaš, od njih mi pod prstima dok je još mokra bude ko žica, čak ni regenerator ne spašava.S njima sam poslije par neuspješnih pokušaja prala grudnjake

Laverini su mi odlični, doduše nisu u rangu jeftinijih, ali s njima sam si zadovoljna.

Najviše ustvari volim Kiss my face kozmetiku, kupujem ju na Iherbu, imaju dućan u Ljubljani, pa ću prvom prilikom nakrcat zalihe. Njihovo sve što sam probala mi je super, cijene nisu preastronomske s obzirom na gigantaska pakiranja

Lerbolario ima izvrstan dezić od kadulje, volim i njihove parfeme

Biopha, probala sam gel za tuširanje (nelijepo miriši i skup je) i dezić (ima aluminij iako "nema") baca po plastici i ne drži dugo

Bioclin dezić sensitive mi je pustio nakon ravno deset minuta, užas.

Dezić koji mi je zaista super, je MiYu. Cijelo ljeto se družim s njim, nije nikad zakazo
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

Od Miyu imam još dosta stvari (kreme za lice, sprejeve, sapun) sve odlično.

Alverde rozi dezić drži čak i dosta dugo, ali mi se ne sviđa miris.

Lavare piling naranča cimet, teži horor. Reakcija kao da sam se valjala u koprivama.Probala sam još neki piling iz dm-a, čokolada-šećer nešto, ne sjećam se čiji, ali mi je bio dobar. Najbolji pilinzi su ipak oni kućna radinost.

Biobaza intimni gel, nakon što sam njega probala, ne vraćam se nijednom niti probavam bilo koji drugi. Jednostavno savršen, pet plus.
Ostale Biobaza stvari onako li-la, neke sasvim okej (Badem piling), neke potrošila pa više ne kupujem...

Prestrašno sam se raspisala, idem sad kuhat pa ću sigurno nekad nastavit dalje

Zadnje uređivanje YesYesNoProblem : 22.09.2013. at 13:01.
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 10:48   #2006
Quote:
Ivonka kaže: Pogledaj post
Koristila sam Syoss šampone i regeneratore za kosu no onda sam odlučila da prelazim na CF kozmetiku. Kupila sam Balea i Alverde šampone ali to mi je tako grozno petljalo kosu da sam odustala od njih. Tražeći po DM-u sam postala već očajna.
Moguće je da ti se kosa petljala jer Alverde šamponi nemaju u sebi silikona i sličnog od čega kosa bude filmski meka i lepršava sve dok se ne pretvori u slamu uslijed isušivanja
Meni je kosa od svih "prirodnih" šampona koje sam probala dok je mokra gruba i petljava, ali otkad ih dosljedno koristim, kosa mi je češljavija i finija na dodir nego ikad. Čitala sam na nekoliko mjesta da se kod prelaska sa šampona sa silikonima na šampone bez njih dogodi da se s kose isperu silikoni i onda neko vrijeme na glavi imaš živicu, ali to prođe.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 11:20   #2007
Guglam, ali ne uspijevam skužiti, ima li Tofu Shop (tj. Rumena) još uvijek štand na Dolcu?
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 11:27   #2008
kod senfa se služe intenze veganskim bojama, ali ide se na povjerenje jer na bočici ne piše puno toga ...
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 09:19   #2009
Quote:
Ponor kaže: Pogledaj post
Moguće je da ti se kosa petljala jer Alverde šamponi nemaju u sebi silikona i sličnog od čega kosa bude filmski meka i lepršava sve dok se ne pretvori u slamu uslijed isušivanja
Meni je kosa od svih "prirodnih" šampona koje sam probala dok je mokra gruba i petljava, ali otkad ih dosljedno koristim, kosa mi je češljavija i finija na dodir nego ikad. Čitala sam na nekoliko mjesta da se kod prelaska sa šampona sa silikonima na šampone bez njih dogodi da se s kose isperu silikoni i onda neko vrijeme na glavi imaš živicu, ali to prođe.
I meni se kosa petljala od alverde šmpona,ali ne znam jeste li probali ima onaj za volumen, nešto su mijenjali izgleda sastav, odličan je! čak ni ne koristim regenerator poslije njega, a inače moram oavezno. i jako je lag i nema sls-a kome smeta,meni jako smeta jer imam turbo osjetljivo tjeme.

Da pitam samo, jel netko probao u blenderu smiksat natopljeni slanutak za falafele? Ja ih doma miksam u multipraktiku i super ispadne, ali nemam ga u Zg u stanu, samo blender. pa ne znam jel uopće da pokušavam

Zadnje uređivanje Saireen : 24.09.2013. at 09:39.
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 11:30   #2010
smijem zamrznut sojino ili rižino mlijeko?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 18:07   #2011
Jučer sam vidjela članak da je Alpro kupio najveći proizvođač mlijeka u Americi koji drži 90% njihovog tržišta. Samim time, Alpro prestaje biti vegansko mlijeko.

Ja nisam veganka, ali naginjem veganstvu, i defiitivno ih neću više kupovati koliko god da imaju fine proizvode

http://stop-specizmu.org/index.php/c...-nije-veganska
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 18:09   #2012
Danas prvi put probala B12. To je kao oni pez bomboni. Slatko je i odmah se rastopi. Usput, postoje li neki zavodi za analizu, nešto gdje mogu odnijeti to da provjere sastav?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 19:12   #2013
Quote:
Saireen kaže: Pogledaj post
Samim time, Alpro prestaje biti vegansko mlijeko.
Kojom logikom?
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 19:42   #2014
Kako kojom logikom?? Pa kupnjom alpro mlijeka, novci idu najvećem mljekarskom divu u americi, koji iskorištava milijune krava!
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 19:50   #2015
Quote:
Saireen kaže: Pogledaj post
Kako kojom logikom?? Pa kupnjom alpro mlijeka, novci idu najvećem mljekarskom divu u americi, koji iskorištava milijune krava!
Ok, ali tim novcima placam mlijeko u cijoj proizvodnji se ne iskoristavaju nikakve krave. Dakle, nema direktne uzrocno-posljedicne veze izmedju moje konzumacije i patnje tih zivotinja, zar ne?
Mislim da je pozitivna stvar bojkotirati proizvodjace cije sveukupno poslovanje nije u skladu s nasim etickim standardima, ali tesko mi je povjerovati da to ulazi u definiciju veganstva.
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 20:44   #2016
Quote:
Ponor kaže: Pogledaj post
Moguće je da ti se kosa petljala jer Alverde šamponi nemaju u sebi silikona i sličnog od čega kosa bude filmski meka i lepršava sve dok se ne pretvori u slamu uslijed isušivanja
Silikoni ne isusuju kosu. Ako ista, silikoni koji ostaju na kosi (npr. dimetikon) sprecavaju isparavanje vlage. Ovi koji ishlape (npr. ciklopentasiloksan) sluze samo za lakse nanosenje proizvoda. Prema tome, s njima ti se moze doimati kao da je kosa svilenkasta dok se nanosi, a kasnije suha. Silikoni se mogu nataloziti na kosi, ali neko vrijeme bez silikona i vise ih nema. Osim toga, silikoni nisu jedini takvi sastojci. Bit regeneratora je da ga nesto ostane na kosi.

Otkad je Avon prestao biti cruelty free, pocela sam skoro sve koristiti od Hofera. Tako sam na Hoferovom samponu bez silikona, ali na Hoferovom regeneratoru sa silikonom. Hofer je Aldijev ducan u Sloveniji i Austriji.

Quote:
Ponor kaže: Pogledaj post
Guglam, ali ne uspijevam skužiti, ima li Tofu Shop (tj. Rumena) još uvijek štand na Dolcu?
E bas, ne snalazim se po zatvorenom dijelu nikako, zadnja dva puta sam kruzila i kruzila i nisam ih nasla. Dakle, Rumena je isto sto i Tofu shop.

Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
smijem zamrznut sojino ili rižino mlijeko?
Smijes. Ako se slucajno dogodi da se razdvoje masna i vodena komponenta, nakon odmrzavanja dobro promijesaj.

Quote:
Saireen kaže: Pogledaj post
Jučer sam vidjela članak da je Alpro kupio najveći proizvođač mlijeka u Americi koji drži 90% njihovog tržišta. Samim time, Alpro prestaje biti vegansko mlijeko.

Ja nisam veganka, ali naginjem veganstvu, i defiitivno ih neću više kupovati koliko god da imaju fine proizvode

http://stop-specizmu.org/index.php/c...-nije-veganska
Po toj logici niti jedan proizvod proizvodjaca koji nema iskljucivo veganske proizvode nije veganski, a dodatno, niti proizvod kojeg kupis u ducanu koji prodaje i neveganske proizvode nije veganski jer marza ide tom ducanu, koji prodaje i proizvode koji nisu veganski.

Davno smo se bavili pitanjem veganskih pasteta koje je proizvodio Gavrilovic. Jedni su rekli: "Necu kupovat proizvode mesne industrije.", drugi (i ja medju njima) su rekli: "Pokazat cemo Gavrilovicu sto se prodaje." I pokazali smo, jednom. Te veganske pastete, naime, blago receno, nisu bile fine. Ubrzo su nestale s polica ducana.

Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Danas prvi put probala B12. To je kao oni pez bomboni. Slatko je i odmah se rastopi. Usput, postoje li neki zavodi za analizu, nešto gdje mogu odnijeti to da provjere sastav?
Lozimka, to uopce nije jednostavno. Kemijskom analizom ne moze se utvrditi koliko je u nekoj hrani (ili dodatku prehrani) aktivnog B12, a koliko njegovih neaktivnih analoga, samo koliko ih je ukupno. Mozes vjerovati proizvodjacu ili mozes otici na Rebro, izmjeriti metilmalonsku kiselinu u urinu, uzimati te tablete neko vrijeme i izmjeriti ju opet. Ako si u pocetku imala povisenu, a nakon tableta se smanjila, time bi dokazala da tablete sadrze aktivni analog, ali ne i kolik postotak je aktivan. Ja vjerujem proizvodjacima da stavljaju u tablete i obogacenu hranu onoliko cijanokobalamina koliko napisu da stavljaju.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 20:54   #2017
Da, Pati, tako je kako kažeš. Ista stvar je sa recimo body shopom, koji ne testira na životinjama, koji je kupio Loreal koji je poznat po velikom broju testiranja na životinjama.

Sve u svemu, ne znam šta i rekla, ne želim podržavati veliku mljekarsku industriju, a opet teško se toga držati baš u svemu. To sve vuče jedno drugo, i tako u krug.

Kako god bilo, gadljivo mi je to kupovanje i prodavanje, čak i više kod Body shopa koji je od svog osnutka bio izričito cruelty free, nego kod alpro.
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 21:09   #2018
Hvala patientia!

Nego, kada smo kod Alpro, trebali bi bojkotirati sve proizvođače koji i sami nisu vegani. Na taj način ne bih imala gdje kupovati namirnice.

Zadnje uređivanje Lozimka : 24.09.2013. at 21:20.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 21:30   #2019
Usto, po toj logici, recimo, dok je u restoranu Nova, koja je imala samo veganska jela, radio kuhar Tvrtko Sakota, mesozder, trebala sam ne jesti ondje, jer bi on od moje love dobio placu i onda za tu placu sebi kupio meso.

Kad smo vec kod toga, smokve smatram veganskima jer se radi o mutualizmu s osama, a ne o parazitizmu na njima (kao u slucaju nekih gljiva). Ali to sam samo ja. Ako ne zelite jesti smokve, nemojte.

Kad se The Body Shop prodao, obvezao se da ce nastaviti biti cruelty free. Ali, meni nista njihovo nije privlacno. Nisam nasla nista za kupiti cak ni kad je bio svoja firma.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 21:35   #2020
Hm, što se tiče ovoga s Alpro, ne bih prestala kupovati njihove proizvode. Živimo u neveganskom društvu i moramo pronaći neku ravnotežu između tog društva i kvalitete svog života. Nastojim izbjegavati sve nevegansko koliko god mogu i u nekoj razumnoj mjeri.
Slično cijeloj toj priči, ako kupim neku kremicu i onda shvatim da sadrži, ne znam, pčelinji vosak, potrošit ću je ili nekome pokloniti. Ili npr. prošle zime kupila sam neki džemper i tek kasnije shvatila da sadrži mali postotak vune. Šta sad? Od tada više pazim i gotovo. Jednom mi se dogodilo da sam uzela zalogaj čokolade s mlijekom. Naravno, istog trenutka sam skužila da je "čudna" i prestala jesti. Neću se sad izbičevati zbog tog zalogaja . Idemo dalje. Učim na pogreškama i više pazim.
Rosie78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.