Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2016., 06:40   #3121
Quote:
radijan kaže: Pogledaj post
Ranjavanje naseg clana dogodilo se u 7 mjesecu.
Ranjen u Modrickom lugu, moguce direktnim pogotkom ili vjerojatnije slucajnim pogotkom sa suprotne strane, po opisu mjesta ranjavanja ljudi koji su bili na mjestu dogadjaja.
Mala je vjerojatnost u ranjavanje od strijelca s nase strane rijeke Bosne.
Naravno postoji i ta mogucnost ,osobno ne vjerujem da je bilo tako.
Sto se tice snajperista u Modrici ih je bilo u svibnju, u petom mjesecu.
Ranije sam navodio moje cesljanje Majne. Kolega i ja izasli smo gore od restorana gdje su bili domaci ljudi drzali nekakvu crtu.
Majna je bila prazna, procesljali smo je ,pisao sam o PM M-72 stanovitog Ede koji sam gore nasao.
U povratku prema restoranu gadjao me strijlac negdje iz grada.
Bila su mislim tri hitca, svaki dva tri metra od mene.
Kako nisam smugnuo nego sam pretrazivao mjesto ispaljivanja strijelac se vise nije oglasio. Plasio se da mogu primjetiti od kuda djeluje.
Pretpostavljam da je bio barem 300 metara udaljen zbog promasaja od dva tri metra.
Iz varosi me nije mogao nitko tu naciljati, tako da je strijelac bio negdje u gradu.
Radi li se o "izdajniku" ili srbinu koji se jos nalazio unutar tog dijela grada ne znam
Izdajnika je sigurno bilo,no obicno su slali informacije neprijatelju ,a sumnjam da su cak i djelovali po nama iako i takva mogucnost postoji.
Spekuliralo se tada da je nakon povlacenja srba iz grada krajem 5mj.zaostalo par ljudi koji "niti mire niti smrde"na koje bi se sumnjalo.

Gore sam naveo,u drugom dijelu krajem 6mj.grad jos nije pao tj zadnji dan, otvorena je snajperska vatra iz pravca solitera na nase ljude.
Znaci taj bilo ko da jeste, bio je medju nama...

Vidim da dosta poznajes teren i zbivanja u to vrijeme,pa zanimalo bi me ako nesto malo vise napises o tome,npr odakle ste krenuli,kako,koliko, itd...
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 09:43   #3122
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Spekuliralo se tada da je nakon povlacenja srba iz grada krajem 5mj.zaostalo par ljudi koji "niti mire niti smrde"na koje bi se sumnjalo.

Gore sam naveo,u drugom dijelu krajem 6mj.grad jos nije pao tj zadnji dan, otvorena je snajperska vatra iz pravca solitera na nase ljude.
Znaci taj bilo ko da jeste, bio je medju nama...

Vidim da dosta poznajes teren i zbivanja u to vrijeme,pa zanimalo bi me ako nesto malo vise napises o tome,npr odakle ste krenuli,kako,koliko, itd...
Mda, ovo se dogodilo pocetkom svibnja, oko prvog, ne znam tocan datum.
Sto se tice ostalog da se ne ponavljam, od stranice 79-89 napisao sam dvadesetak upisa koji se mogu vidjeti.
Ako te sto konkretno zanima onda mogu to, jer tamo sam se potrudio opisati vise stvari i misim prilicno jasno.
Inace sam tada prije par godina googlao dobor kulu i izbaci mi ovog naseg forumasa pa kad sam malo pogledao vidim i hijena tu, pa sam se tada i sam malo ukljucio u raspravu.
radijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 22:01   #3123
Quote:
radijan kaže: Pogledaj post
Mda, ovo se dogodilo pocetkom svibnja, oko prvog, ne znam tocan datum.
Sto se tice ostalog da se ne ponavljam, od stranice 79-89 napisao sam dvadesetak upisa koji se mogu vidjeti.
Ako te sto konkretno zanima onda mogu to, jer tamo sam se potrudio opisati vise stvari i misim prilicno jasno.
Inace sam tada prije par godina googlao dobor kulu i izbaci mi ovog naseg forumasa pa kad sam malo pogledao vidim i hijena tu, pa sam se tada i sam malo ukljucio u raspravu.
Dobro dosao nazad prijatelju,
i ja sam sasvim slucajno naletio ovdje,danima i nocima sam citao sve stranice.
Ima jako zanimljivih stvari...

Pogledat cu te tvoje postove od prije sto si pisao...pa ako nemas nista protiv da malo u detalje,zanimaju me dogadjaji iz toga vremena,mada mi zena kaze da nisam normalan sto se toga tice

Hvala vam sto ste ucestovali u oslobadjanju moga grada!!!!
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:32   #3124
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Dobro dosao nazad prijatelju,
i ja sam sasvim slucajno naletio ovdje,danima i nocima sam citao sve stranice.
Ima jako zanimljivih stvari...

Pogledat cu te tvoje postove od prije sto si pisao...pa ako nemas nista protiv da malo u detalje,zanimaju me dogadjaji iz toga vremena,mada mi zena kaze da nisam normalan sto se toga tice

Hvala vam sto ste ucestovali u oslobadjanju moga grada!!!!
Pogledaj pa ako ima kakvih pitanja na koja znam odgovor rado ih napisem.
Ako nista drugo ,a onda zbog ove zadnje recenice
Ti si iz Dobrinje,zivis sad tamo ili?
radijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 11:16   #3125
Quote:
Zgembo Admislic kaže: Pogledaj post
Eis jest ti ga i oslobodio :-)
Pa tada u petom mjesecu i jesmo.
radijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 19:50   #3126
Quote:
radijan kaže: Pogledaj post
Ranjavanje naseg clana dogodilo se u 7 mjesecu.
Ranjen u Modrickom lugu, moguce direktnim pogotkom ili vjerojatnije slucajnim pogotkom sa suprotne strane, po opisu mjesta ranjavanja ljudi koji su bili na mjestu dogadjaja.
Mala je vjerojatnost u ranjavanje od strijelca s nase strane rijeke Bosne.
Naravno postoji i ta mogucnost ,osobno ne vjerujem da je bilo tako
.

To ranjavanje u Modrickom lugu sam spomenuo jer je Hijena napisao da je bilo daleko i da je pucanj dosao sigurno sa nase lijeve strane r.Bosne.

Quote:
I tu se dolazi taj dogadjaj zbog cega sam vam ispricao ovo sve. Pokupio svoje ljude i pregledao i mjestane da li neko mozda ranjen, kad sam vidio da sve u najboljem redu krenuli smo do minobacaca natovarali u dzip. Bilo je nas mnogo pa nismo stali unutra zato sam vozio samo sporo i moji borci hodali pjeske pored vozila. Niko nije bio pricljiv, ni vesel sutke smo kretali. jedno kilometar mozda i vise od skele bila je nekoliko kuca napustene ostecena, tamo smo stali. Svi smo sjeli na travu, neki su i legli, zapalili, uglavnom smo sutjeli. Cili se naslonio na jedan kant stub, i ostao stajati, cigle od zida su bili ruseni. Gledao sam njega, bilo svega 160 i kusur visok, a njegovo srice sigurno veca od njega. Bas sam hteo reci da sjedne medju nama, kad se onako duboko uzdahnu i pocelo je pokliznuti na zemlju, a stub iza njega se slomio. Metak ga pogidio sa strane, prosao pored bubrega, i okrznuo u kicmu... Pucanj nismo culi... sa druge strane rjeke nije mogao doci bili smo od toga daleko, i preko te silne sikare i ne bi mogao metak proci. Ci


Boss je si li dolazio sa Esom u nase zapovjednistvo u skoli?
Sjecam se jedne prilike u skoli sa Esom je dosao jos jedan vas covjek crne kose ,viseg rasta.Eso je uvijek nosio argentinku ako se nevaram.
Posto si bio na Kuli sjecas li se Sakiba,visok oko 1,90 vodio je te momke na toj strani?

Pozz

Zadnje uređivanje rezon@tor : 18.01.2016. at 09:37.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 20:19   #3127
Quote:
radijan kaže: Pogledaj post
Pogledaj pa ako ima kakvih pitanja na koja znam odgovor rado ih napisem.
Ako nista drugo ,a onda zbog ove zadnje recenice
Ti si iz Dobrinje,zivis sad tamo ili?
Veseli me da si komunikativan,ne zivim vise tamo,odkako smo pali 27-28.6.
Poznajes Dobrinju?Jesite li dolazili do tamo pri oslobadjanju?

Pitao bih te ako nije problem,odakle ste krenuli iz HR(ako se ne varam,hijenin si covjek?)
Spominjes da ste od Garevca krenuli na Modricu,ako mozes da opises kakav je bio dogovor kako ste krenuli i koliko vas,gdje ste usli i jeli bio jak otpor...
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 21:23   #3128
Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
Boss je si li dolazio sa Esom u nase zapovjednistvo u skoli?
Sjecam se jedne prilike u skoli sa Esom je dosao jos jedan vas covjek crne kose ,viseg rasta.Eso je uvijek nosio argentinku ako se nevaram.
Posto si bio na Kuli sjecas li se Sakiba,visok oko 1,90 vodio je te momke na toj strani?

Pozz
Ne sjecam se zapovjednistva,jednom sam bio negdje,neka kao kuhinja,nesto pojeli na brzinu.
Jesam crnokos ali nisam narocito visok, ja sam zgodan i lijep
S Kule se sjecam visokog mrsavog momka ali ne znam kako se zvao i nisam stigao pohvatati tko je od njih tko.
Jedan visoki je sa mnom bio na Munjaci, a jedan visoki je ranjen u nogu kod ceste dolje ispod kule kad je padao Jakes.
Ne znam je li to isti covjek ili dva razlicita i ne znam je li koji od njih taj Sakib
Po imenu se sjecam samo Kicelje.
Eso je nosio G-3, tocno.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 18.01.2016. at 09:22.
radijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 00:11   #3129
Quote:
radijan kaže: Pogledaj post
Ne sjecam se zapovjednistva,jednom sam bio negdje,neka kao kuhinja,nesto pojeli na brzinu.
Jesam crnokos ali nisam narocito visok, ja sam zgodan i lijep
S Kule se sjecam visokog mrsavog momka ali ne znam kako se zvao i nisam stigao pohvatati tko je od njih tko.
Jedan visoki je sa mnom bio na Munjaci, a jedan visoki je ranjen u nogu kod ceste dolje ispod kule kad je padao Jakes.
Ne znam je li to isti covjek ili dva razlicita i ne znam je li koji od njih taj Sakib
Po imenu se sjecam samo Kicelje.
Eso je nosio G-3, tocno.
Ranjeni kod kule i onaj na Munjaci su dva razlicita lika,treceg kojeg se sjecas sa kule,cesto je bio sa Esom to je taj S.nazalost poginuo na dan kada su nam usli u selo.To je ujedno i bila jedina zrtva taj dan.
Kicelja je ziv i zdrav,zivi u Jakesu.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 18.01.2016. at 09:22.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 13:17   #3130
Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
Ranjeni kod kule i onaj na Munjaci su dva razlicita lika,treceg kojeg se sjecas sa kule,cesto je bio sa Esom to je taj S.nazalost poginuo na dan kada su nam usli u selo.To je ujedno i bila jedina zrtva taj dan.
Kicelja je ziv i zdrav,zivi u Jakesu.
Eto, pozdravi Kicelju ,a i tu dvojicu ako ih znas,oni bi se mene morali sjecati
radijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 14:00   #3131
Forumasi,
nedavno sam naletio na galeriju slika radi se o okolici Tarevaca medju njima jedna jako interesantna da li neko zna nesto o ovome tenku lokacija mi nije jasna stoji u opisu "pogled na Majnu ispod Civcija". Meni izgleda kao kraj puta za Rijecane ispod Vidikovca ili Sicare opet nisam siguran, a Civcije ne znam taj toponim u MD, oko Doboja da..? Dobor kula znas li mozda gdje je ovo i kako tenk zavrsi tu (pada mi na pamet kada su "Hijene" unistile jedan maljutkom sa Jakesa, mada sumnjam da je to taj ovaj se ne vidi otud ako je to ovo sta mislim...).

http://s15.postimg.org/qe733h1ln/pog...od_civcija.jpg

Steta da nema ni jedan tarevcanin ovde...
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 12:01   #3132
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
Forumasi,
nedavno sam naletio na galeriju slika radi se o okolici Tarevaca medju njima jedna jako interesantna da li neko zna nesto o ovome tenku lokacija mi nije jasna stoji u opisu "pogled na Majnu ispod Civcija". Meni izgleda kao kraj puta za Rijecane ispod Vidikovca ili Sicare opet nisam siguran, a Civcije ne znam taj toponim u MD, oko Doboja da..? Dobor kula znas li mozda gdje je ovo i kako tenk zavrsi tu (pada mi na pamet kada su "Hijene" unistile jedan maljutkom sa Jakesa, mada sumnjam da je to taj ovaj se ne vidi otud ako je to ovo sta mislim...).

http://s15.postimg.org/qe733h1ln/pog...od_civcija.jpg

Steta da nema ni jedan tarevcanin ovde...
Civcije su ispod Tarevaca,tj kad ides putem za Rijecane prije za skretanje lijevo za Sicaru imas desno put koji ide u Tarevce.Tu prije skretanja desno se nalaze njive Civcije.Tako mi je opisao i pokazao jedan tarevljanin.
Za tenk neznam kada je pogoden najvjerovatnije prilikom pada na kraju.
Nije sigurno taj koji su unistili Hijene.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 27.01.2016. at 15:18.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 18:21   #3133
Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
Civcije su ispod Tarevaca,tj kad ides putem za Rijecane prije za skretanje lijevo za Sicaru imas desno put koji ide u Tarevce.Tu prije skretanja desno se nalaze njive Civcije.Tako mi je opisao i pokazao jedan tarevljanin.
Za tenk neznam kada je pogoden najvjerovatnije prilikom pada na kraju.
Nije sigurno taj koji su unistili Hijene.
Hm,jako tesko ocijenit...
Prolazio sam tim putem milion puta,brdo se vidi,al ako se gleda s tarevljanske strane trebala bi se vidit i rijeka Dusa tj. vrbe i ostala sikara
Al slozio bi se da je tu negdje.

Kaka je to krntija?T70?Kao da je iz 2.s.rata...

Zadnje uređivanje rezon@tor : 27.01.2016. at 15:18.
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 15:20   #3134
Kao da se trudite učiniti citate nečitkima.

pogledajte kako vam poruka izgleda prije nego ju objavite [Preview Post]
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 16:11   #3135
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Hm,jako tesko ocijenit...
Prolazio sam tim putem milion puta,brdo se vidi,al ako se gleda s tarevljanske strane trebala bi se vidit i rijeka Dusa tj. vrbe i ostala sikara
Al slozio bi se da je tu negdje.

Kaka je to krntija?T70?Kao da je iz 2.s.rata...
Nije to krntija, to je 34ka za nas je bila ekstra u to vrijeme. Mada mi je ova na slici malo netipicna podvozje OK a li kupola nije standardna mozda modificirana ili je nosila drukcije orudje od standardnog ovo sto si Kula opisao ja sam isto pretpostavio da je ta lokacija vjerovatno su tarevcani ovo pogodili... Rezonator nisam siguran za sto ovo govoris ja odem na quote i pisem ispod a slike kad stavljam nesto nece da je pokaze odma u postu kao ranije vec bude link i jako brzo brisu slike ovi free image hosting siteovi.
Bude par mjeseci i obrisu
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 19:23   #3136
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
Nije to krntija, to je 34ka za nas je bila ekstra u to vrijeme. Mada mi je ova na slici malo netipicna podvozje OK a li kupola nije standardna mozda modificirana ili je nosila drukcije orudje od standardnog ovo sto si Kula opisao ja sam isto pretpostavio da je ta lokacija vjerovatno su tarevcani ovo pogodili... Rezonator nisam siguran za sto ovo govoris ja odem na quote i pisem ispod a slike kad stavljam nesto nece da je pokaze odma u postu kao ranije vec bude link i jako brzo brisu slike ovi free image hosting siteovi.
Bude par mjeseci i obrisu
He he,zajebajem se.Da smo mi imali vako nesto bili bi presretni,mada mi stvarno nesto jadno izgleda...
Onda je slika izmedju Tarevaca i onoga ciganluka na brdu(izvinjavam se).
S Jakesa ili D. kule onda nije mogo biti pogodjen jer to je vec iza drugog brda.
Kretao se sigurno od Duge Njive i G.Rijecana i tu zavrsio,Tarevljani su bili dobri borci..

Svaka ti cast,uvijek iskopas nesta novo.Jako malo je objavito u video zapisu i slikama o zbivanjima oko Modrice..
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 11:22   #3137
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
Rezonator nisam siguran za sto ovo govoris ja odem na quote i pisem ispod
To se odnosi na ljude kojima moram editirati poruke da bi bile čitljivije i jasnije.

p.s. ovo je kao moderatorsko upozorenje, ne bi trebalo odgovarati unutar rasprva na njih
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 08:36   #3138
Vrlo zanimljive crtice iz biljeznice jednog lika cije ime ne volim niti izgovoriti niti napisati.
Postavljam post bez bilo kojih pretenzija - samo iz jednostavnog razloga jer se pominje Bosanska Posavina u proteklom ratu.


http://www.avaz.ba/clanak/238453/taj...emackih-maraka
MDSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 23:43   #3139
Quote:
MDSA kaže: Pogledaj post
Vrlo zanimljive crtice iz biljeznice jednog lika cije ime ne volim niti izgovoriti niti napisati.
Postavljam post bez bilo kojih pretenzija - samo iz jednostavnog razloga jer se pominje Bosanska Posavina u proteklom ratu.


http://www.avaz.ba/clanak/238453/taj...emackih-maraka
obično sranje, u stvarnosti se sve događalo suprotno.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:03   #3140
Gomila ratne propagande.
Treba ponoviti po milijarditi put, da je baš Izetbegović djelio BiH;
https://hr.wikisource.org/wiki/Dekla...raji%C5%A1nika
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.