Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2004., 12:11   #1
Puzzle

Pomoć, molim!

Imam gotove puzzle od 2500 dijelova i sad ih treba nekako slijepiti. Prošle puzzle sam slijepila sa stražnje strane širokim selotejpom, ali se nakon 3 godine ljepilo osušilo i dijelovi su počeli ispadati.

Vidjela sam da se na odjelu puzzli prodaje i nekakav puzzle-finish u bočici. Je li to ono što mi treba? Je li to neko ljepilo? Gdje se to maže - s prednje ili stražnje strane (na bočici ništa ne piše)?

Svaka ideja je dobrodošla.

Thnx.
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 12:57   #2
Idealno bi ti bilo naći kakav čvršći karton (malo deblji od hamera, ali i hamer može poslužiti), dimenzija kao sastavljena slika, pa onda upotrijebiti ljepilo za tapete, i tako sliku zalijepiti za taj karton.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 20:06   #3
Zaljepiti puzzle je po meni grijeh

Mislim, kaj ćeš ju sad vješat po zidovima, nije da su to neka umjetnička djela. To je igračka, opet ju razmontiraj, stavi u kutiju, i čekaj neke dosadnije dane. Ili daj nekoj djeci Najbolje su mi one planinarske kućice u Austriji koje imaju gomile zaljepljenih puzzli po zidovima A na njima vidiš ogromno plavo nebo preko pola slike, kako to slože ja nemam pojma.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 21:53   #4
postoji pravo ljpeilo za puzzle...prozirno je i vrlo ucinkovito... samo pitaj u ducanu di prodaju puzzle sigurno ce imat (mozda turbo limach)
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 00:25   #5
Quote:
hana kaže:
postoji pravo ljpeilo za puzzle...prozirno je i vrlo ucinkovito... samo pitaj u ducanu di prodaju puzzle sigurno ce imat (mozda turbo limach)
ne bih preporucio ljepilo - ono s kojim sam ja lijepio je poprilicno smećasto


ja sam jednostavno okrenuo puzzle, premazao ih obicnim ljepilom i na straznju stranu zalijepio papir(e), em ih mozes uokviriti tako em jos staviti letvice i objesiti na zid
__________________
tu cave ne tristi cupias pugnare puellae,
neve superba loqui, neve tacere diu;
neu, si quid petiit, ingrata fronte negaris,
neu tibi pro vano verba benigna cadant
Obeliks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 01:54   #6
a bo... moje ljepilo je bilo od one firme od koje su one naj puzzle, nemogu se sjetit imena sad i odlicno je... stavili smo puzzle u okvir i na zidu su vec jedno 10 godina
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 11:00   #7
Quote:
hana kaže:
a bo... moje ljepilo je bilo od one firme od koje su one naj puzzle, nemogu se sjetit imena sad i odlicno je... stavili smo puzzle u okvir i na zidu su vec jedno 10 godina

ja jako volim slagat puzzle i mogu se pohvaliti sa nekoliko manjih i vecih slozenih , pa sam probao i razlicita ljepila - ako si mislila na ravensbureger - probao sam i to, meni je bezveze i slabo hvata!
__________________
tu cave ne tristi cupias pugnare puellae,
neve superba loqui, neve tacere diu;
neu, si quid petiit, ingrata fronte negaris,
neu tibi pro vano verba benigna cadant
Obeliks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 12:24   #8
Zalijepiti puzzle?

Ljudi moji, pa to je kao zalijepiti lego kocke kad ih složiš!
:klap:
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 12:55   #9
...ok je uz puzzle kupiti i okvir odgovarajucih dimenzija, iako je to malo skuplja varijanta.. stisneš ih između stakla i podloge..
__________________
Everyday same shit!
Dadek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 00:28   #10
Quote:
FridaS kaže:
Zalijepiti puzzle?

Ljudi moji, pa to je kao zalijepiti lego kocke kad ih složiš!
:klap:
da, pogotovo one od 3000! grr

ako ikada budem imao 800 kn viska kupit cu si najvece puzzle na svijetu (18000kom)
__________________
tu cave ne tristi cupias pugnare puellae,
neve superba loqui, neve tacere diu;
neu, si quid petiit, ingrata fronte negaris,
neu tibi pro vano verba benigna cadant
Obeliks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 01:15   #11
OĆU LEGO KOCKE
TO MI JE PATNJA IZ NAJRANIJEG DJETINJSTVA
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 02:46   #12
Quote:
Obeliks kaže:
ako ikada budem imao 800 kn viska kupit cu si najvece puzzle na svijetu (18000kom)
A slika che bit na temu "polja zhita"
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 02:53   #13
Znam da ce sad neki poludit sa "nije to to", ali nemam ja ne znam koliko love i ne znam koliko prostora da drzim ta cuda po sobi. E, a inace obozavam puzzle. I kako rijesiti taj problem? Jednostavno. Programcic Jigs@w Puzzle. Meni savrsen. Probajte. Bas za povremeno opustanje, s tim da je jednim klikom sve pospremljeno i spremno za nastavljanje ka d se covjeku da. Doduse, moj 17" je malo mal za to... Ali moze se

Ukratko, lijepo izgleda, mozes od bilo koje slike napraviti puzzle i to je to. Sto covjeku vise treba?
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 00:36   #14
Quote:
-Almighty_Watashi- kaže:
A slika che bit na temu "polja zhita"
nou, nego 4 karte svijeta...
__________________
tu cave ne tristi cupias pugnare puellae,
neve superba loqui, neve tacere diu;
neu, si quid petiit, ingrata fronte negaris,
neu tibi pro vano verba benigna cadant
Obeliks is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 00:57   #15
joj ja obozavam slagati puzzle, al ne konjemackedvorce i slicno...
slazem samo ove - heye
sjesni su, veseli, pricaju pricu....obozavma ih, drugi su mi svi nakon sto sma slozila jedne ove postali dosadni

uglavnom, ja sam ih prije ljepila sa tim puzzle ljepilom, al mi je to preslabo, pa bi si ja uzela fio smedji deblei selotejp i to sve zakeljila kak se spada odostraga, mislim ak visi ko vidi, jel?

sad sam shvatila da mi je to glupo, jer mi nigdje ne vise puzzli, niti zelim da mi ikad to visi na zidu, citav point mi je u opustanju i slaganju, tak da kad slozim jedno 3000 komadica, fino odslozim nazad u kutiju

razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 10:03   #16
Quote:
razmazoti kaže:


sad sam shvatila da mi je to glupo, jer mi nigdje ne vise puzzli, niti zelim da mi ikad to visi na zidu, citav point mi je u opustanju i slaganju, tak da kad slozim jedno 3000 komadica, fino odslozim nazad u kutiju


ma nema sanse...

ja fino slozim 500, 1000, 1500, 2000, votevr i okacim na zid (ili poklonim kolegici za rodjendan - al to je bilo samo jednom) i onda kupim druge i ponovo...
__________________
tu cave ne tristi cupias pugnare puellae,
neve superba loqui, neve tacere diu;
neu, si quid petiit, ingrata fronte negaris,
neu tibi pro vano verba benigna cadant
Obeliks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 10:29   #17
Quote:
Obeliks kaže:
nou, nego 4 karte svijeta...
to sam i ja vidjela 18000 komadica - i ja bih to kupila... ali tih 800-900 kuna viska za to nemam.

bila sam i ja jednom kupila to neko ljepilo u bocici (da, uokvirivala sam puzzle , nekih 700-800 komadica, ali bez icega otisnuog, samo jedna boja... pokusajte to nabaviti... to su najbolje puzzle koje sam u zivotu vidjela) ...i na tom je ljepilu pisalo da se maze 'odozgo'... nisam imala bas 'hrabrosti' to napraviti
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 18:14   #18
CLEMENTONI
Kain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 18:54   #19
ravensburgerovo lijepilo naj za lijepiti puzzle!možda ga ima u t.limachu ali nisam sigurna pošto ih oni ne uvoze.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 18:54   #20
Nisam bash zagrijana slagati na tisuce kartonskih komadica u jednu cjelinu, to prepushtam bratu, ali mi neshto palo na pamet:

imate one plasticne listove, s jedne strane ih mozesh lijepiti (neshto poput oooogromnog, prozirnog flastera.

Zar to nije savrsheno rjeshenje? Ne morate ih okretati.

Ono - samo pitam, nemam pojma jel to dobra ideja.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.