Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2004., 18:35   #21
Quote:
Mljacko kaže:
Kebab nije kebab ako nije od ovčetine. To je jebote, ko da da jedeš burek od smokava

mislim da se od više vrsta mesa radi.naravno,bez svinjetine i obavezno ovčetina.
__________________
-ko igra za raju i zanemaruje taktiku završit će karijeru u nižerazrednom vratniku

-bolje balkanac neg amerikanac

- 2 bad miloš's dead (narodna poslovica)
rogati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 18:43   #22
Quote:
vaci kaže:
aaaaaaaaaaa!!
mrkva pa to je bogohuljenje


ja sam jela to u Grčkoj i meni je tu bilo jaaaako puno razlike tj. nije bilo uopće sličnosti
kebab mi je bio puno puno ukusniji

a giros ima onaj specifičan miris i cilo vrime dok se vrti se poliva onom tekućinom isl... svakako kebab a giros samo može proć
I ja sam jela gyros u Grckoj, a kebab nazalost nisam u Turskoj nego najblize u turskoj cetvrti u Njemackoj
I moram priznat da mi je bilo... paaa... vise manje isto.

S tim da se ovi kebabi po Njemackoj koji nisu u turskom kvartu ne mogu usporediti... hocu reci, stvar je u principu ista, ali svatko valjda ima neki svoj nacin pripreme, kakav umak dolazi unutra i salata, pa lepinja i to - cini se da je razlicito od zemlje do zemlje...

Ne razumin na sta mislis kad kazes da gyros ima specifican miris, pa i kebab ima isti takav?! Isto je meso i jednako tako se vrti na stupu...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 16:19   #23
imas kebab u preckom i na savskom mostu. 18kn. koje meso ne znam ali meni je super.
__________________
www.viva-vava.blogspot.com
vtea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 22:50   #24
Quote:
vaci kaže:
ja sam u zagrebu vidila da pod kebab na par mista prodaju girose - bar tako sam u Grčkoj naučila

dakle kebab bi treba bit izgledom veći tj. duži čevap

a girosi su ono narizano meso, šta se vrti na okomitoj šipki pa on to riže
ovako: ono sto mi skraćeno zovemo kebab tj. ono sendvičoliko je u stvari - donner kebab

ono što je dugački ćevap je - šiš kebab

razlika između girosa i (donner)kebaba je, u principu, samo nepostojanje svinjetine u ovom posljednjem.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 10:14   #25
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Ma da? Sto nije to mijsano meso?
Ovi naši, nažalost, jesu
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 12:13   #26
Quote:
Shadowfax kaže:
Ima jedan kod savskog mosta. Ciko u kamionu pravi kebab stoji kraj onog velikog ducana obuce. Znate na kaj mislim ne?
I moram priznat bome mu dobro ide
o da...ona prikolica pored željezničkog nadvožnjaka...dva komada sam jedva uspio maznut

...i nemreš vjerovat...fina, fina klopa...bogata svim i svačim, meso odlično...puno okusa...maaa mmmmmljac...!
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 12:26   #27
ja navijam za giros...najel sam ga se u madjarskoj!
btw, kak pripravit onaj giros koji se prodaje u billi ???
 
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 12:59   #28
Quote:
Žuribus Šumasti kaže:
o da...ona prikolica pored željezničkog nadvožnjaka...dva komada sam jedva uspio maznut

...i nemreš vjerovat...fina, fina klopa...bogata svim i svačim, meso odlično...puno okusa...maaa mmmmmljac...!
Otici cu probat tamo ipak, posto ga tako hvalite.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 13:24   #29
U Samoboru kod Barbe je kebab zakon!
Samoborac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 00:52   #30
Bio, vidio, probao. Nije lose, ali za 18 kuna.... ....nije bas. I dalje mi najbolja fast food klopa ostaje ona sendvicarna u Ciboni, u sredini, gdje za 5 kuna manje dobijes iste priloge, istu velicinu, isto toplo, i fini odrezak kakav oces. A o cevapima da i ne govorim. 2 klase iznad.

Hvala anyways. Volim SVE probat. Al cevapi su cevapi.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 13:25   #31
Quote:
husky kaže:
Bio, vidio, probao. Nije lose, ali za 18 kuna....
ma je...skupo je...mene frend častio pa je bilo i finije
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 15:15   #32
Quote:
vaci kaže:
ja sam u zagrebu vidila da pod kebab na par mista prodaju girose - bar tako sam u Grčkoj naučila

dakle kebab bi treba bit izgledom veći tj. duži čevap

a girosi su ono narizano meso, šta se vrti na okomitoj šipki pa on to riže
krivo. imamo doner kebab, koji je ona smjesa koja se nabija na štap i u nju ide janjetina. shish su šnicli govedine nabijeni na štap, koji se vrti oko vatrice.

u giros ide uz janjetinu i svinjetina, a razlika je i u tome da u giros ide tzatziki, iliti onaj bijeli namaz.

Inače u Zagrebu je prije jedno pet-šest godina pravi Turak otvorio kebabaru. Bil je lociran u Radičevoj i na Dolcu. Održao se svega dva mjeseca. Razlog - skinjare, tko drugi. A ne da je bil dobar, nego je bil jebeen! Imal je punu sisu specijaliteta, dakle ne samo kebab.
__________________
Glupačo! Kako ću zgužvan u svatove ijako se ne ženim ja!!!
michael_jackass is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 16:12   #33
...pojma vi nemate, kebab doner je onaj u lepinji, a šiš kebab je ista mesina, ali na štapićima, kebab je inače naziv za meso - janjetinu, ovčetinu...

...u ZG di ima kebab???? pa u Dubravi, pobogu, di bi bilo kebaba, preko puta Name - garantirano najkvalitetniji na ovim prostorima, malo dalje prema sesvetama - vele nevalja i dva prije sesveta...

...mi smo najkebabstiji kvart u ZG...
 
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 22:52   #34
Quote:
michael_jackass kaže:
krivo. imamo doner kebab, koji je ona smjesa koja se nabija na štap i u nju ide janjetina. shish su šnicli govedine nabijeni na štap, koji se vrti oko vatrice.

u giros ide uz janjetinu i svinjetina, a razlika je i u tome da u giros ide tzatziki, iliti onaj bijeli namaz.

nemoj me maslat, tzartiki (ili kako ti kažeš tzatziki) sam ja uredno dobila uz kebaba, to bez greške, jer sam nauručila iz menia (menu-a ) u Ateni kad sam bila

sad jel to bija doner ili diner kebab nemam pojma, al bija je kebab a ne giros

jedino šta ne mogu reć koje meso je di bilo, jer je meni svako meso - meso, nema tu teletina, junetina, i šta ja znam
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2004., 10:10   #35
Quote:
vaci kaže:
nemoj me maslat, tzartiki (ili kako ti kažeš tzatziki) sam ja uredno dobila uz kebaba, to bez greške, jer sam nauručila iz menia (menu-a ) u Ateni kad sam bila

sad jel to bija doner ili diner kebab nemam pojma, al bija je kebab a ne giros

jedino šta ne mogu reć koje meso je di bilo, jer je meni svako meso - meso, nema tu teletina, junetina, i šta ja znam
u ateni? i to ti nije čudno? pa tam ga stavljaju u kebab zato kaj ide i u gyros, pa ono da bude bliže domorocima.
__________________
Glupačo! Kako ću zgužvan u svatove ijako se ne ženim ja!!!
michael_jackass is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2004., 12:23   #36
Quote:
michael_jackass kaže:
u ateni? i to ti nije čudno? pa tam ga stavljaju u kebab zato kaj ide i u gyros, pa ono da bude bliže domorocima.
Ma jeste vi normalni? Nema sanse da u Grckoj dobijes kebab, ej, nema sanse da spomenes rijec "kebab", a da se oko tebe ne okupi desetak Grka prilicno rabijantnog izgleda.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2004., 14:03   #37
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Ma jeste vi normalni? Nema sanse da u Grckoj dobijes kebab, ej, nema sanse da spomenes rijec "kebab", a da se oko tebe ne okupi desetak Grka prilicno rabijantnog izgleda.
pa to je samo kebab, nije turska kava
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2004., 15:54   #38
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Ma jeste vi normalni? Nema sanse da u Grckoj dobijes kebab, ej, nema sanse da spomenes rijec "kebab", a da se oko tebe ne okupi desetak Grka prilicno rabijantnog izgleda.
pa zato sam sa čuđenjem i stavil "u ateni?" na početak posta. a ostatak se odnosil na to da ako i postoji kebab u ateni da ti u njega stave tzatziki jer...itd.

možda sam se malo krivo izrazil,
__________________
Glupačo! Kako ću zgužvan u svatove ijako se ne ženim ja!!!
michael_jackass is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 20:03   #39
gyros i kebab su ista stvar kao kaj su vec naveli.
naravno to nemojte reci grcima il turcima.
tzatziki, tipiti ili koji vec prilog salate mos dobit u gyros, ovisi kolko oces ljuto, kiselo kombinaciju tog jogurta ili koji je bog vec pomjesan.

ista fora je u grckoj za kavu, grcka kava je zapravo turska kava i nemojte se zeznut i reci, turkish coffee


sline mi cure kad se sjetim onog klosarskog mjesta kod omonie u ateni...

nego, da ne idem prevec off topic, di u zagrebu ima giros ?
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 22:11   #40
JA sam jeo PREj*ben kebab u Amsterdamu
Imali su i bocice/tubice sa raznim sosevima....pa tako i tartarom

Bilo je stavi tartar, pa griz......stavi tartar, pa griz...

__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.