Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 14:18   #1001
Evo drage moje trudilice bila ja jutros po nalaz i de na duljim i ovdje priča je na WZ-u a nalaz ovakav:
Krvna grupa: A
Rh: negativan (znam - RH ću u T morat pazit)
Iregularna antitijela: pozitivan
Ostale krvne grupe: M0
Identifikacija antitijela: anti-M protutijela

Da li neka od vas ima ikakva iskustva s tim nekim antitijelima jer mi tamo nitko ništa nije objasnio, a na google-u baš nisam nešto pametno našla.
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:19   #1002
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
U Rijeci u Medicinskoj opremi Stari grad dolazi doktorica koja besplatno mjeri,ona je predstavnica za Solgar-to su isto Američki vitamini
Di je to tocno?
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:31   #1003
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Evo drage moje trudilice bila ja jutros po nalaz i de na duljim i ovdje priča je na WZ-u a nalaz ovakav:
Krvna grupa: A
Rh: negativan (znam - RH ću u T morat pazit)
Iregularna antitijela: pozitivan
Ostale krvne grupe: M0
Identifikacija antitijela: anti-M protutijela

Da li neka od vas ima ikakva iskustva s tim nekim antitijelima jer mi tamo nitko ništa nije objasnio, a na google-u baš nisam nešto pametno našla.
sto znači anti M protutijela? stoji li M za muža..? izvini za glupo pitanje
da li si bila na razgovoru koji si spominjala jučer?

znam jedan slučaj gdje žena očito razvija antitijela na spermiće svog muža..njoj je bilo problematično zadržati plod..ne bih ti htjela o tome puno jer ćeš se prestrašiti..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:41   #1004
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
sto znači anti M protutijela? stoji li M za muža..? izvini za glupo pitanje
da li si bila na razgovoru koji si spominjala jučer?

znam jedan slučaj gdje žena očito razvija antitijela na spermiće svog muža..njoj je bilo problematično zadržati plod..ne bih ti htjela o tome puno jer ćeš se prestrašiti..
Moj dragi se zove na M, to sam i ja odmah rekla
Razgovoru? Za nalaz? Na to misliš?
Ako na to misliš, onda je to to (priča na WZ-u) tj nije bilo nikakvog razgovora

Nemoj puno o tome jer i ja ponešto znam, ali ne želim znat
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 15:30   #1005
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Moj dragi se zove na M, to sam i ja odmah rekla
Razgovoru? Za nalaz? Na to misliš?
Ako na to misliš, onda je to to (priča na WZ-u) tj nije bilo nikakvog razgovora

Nemoj puno o tome jer i ja ponešto znam, ali ne želim znat
ah..neka si mi rekla..ova moja čuka u glavi ne može sve popamtiti
nadajmo se da je sve u okviru i da je neobavljanje razgovora dobar znak.

no čak i za problematiku s antitijelima ima lijeka..dakle...
čitala sam da čak postoji homeopatija za taj problem..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:09   #1006
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ah..neka si mi rekla..ova moja čuka u glavi ne može sve popamtiti
nadajmo se da je sve u okviru i da je neobavljanje razgovora dobar znak.

no čak i za problematiku s antitijelima ima lijeka..dakle...
čitala sam da čak postoji homeopatija za taj problem..
Obzirom da mi NITKO NIŠTA nije objasnio, drugi tjedan idem svojoj dr da mi uopće razjasni o čemu je riječ, a onda ću dalje razmišljat


(onaj caps se odnosio na dr, ne na vas )
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:13   #1007
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Obzirom da mi NITKO NIŠTA nije objasnio, drugi tjedan idem svojoj dr da mi uopće razjasni o čemu je riječ, a onda ću dalje razmišljat


(onaj caps se odnosio na dr, ne na vas )
jebote, pa to je da nekog upucas. pozovu te na razgovor da bi ti sutke predali nalaz.. OVDJE nema predavanja nalaza bez objašnjenja..i razgovora
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:25   #1008
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
jebote, pa to je da nekog upucas. pozovu te na razgovor da bi ti sutke predali nalaz.. OVDJE nema predavanja nalaza bez objašnjenja..i razgovora
Pa, bez obzira što je OVDJE na žalost to praksa, ja ipak nekako isčupam objašnjenje, ali ovo jutros je bilo tragikomično, nisam se uspjela ni snać
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:13   #1009
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Pa, bez obzira što je OVDJE na žalost to praksa, ja ipak nekako isčupam objašnjenje, ali ovo jutros je bilo tragikomično, nisam se uspjela ni snać
Odgovorila sam ti na drugoj temi--nisam internist ali mislim da imam objasnjenje.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:26   #1010
Puffko, ti bi mogla imati neku rubriku tipa- Sve što vam je hrvatsko zdravstvo zatajilo i više od toga!!!
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:27   #1011
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Odgovorila sam ti na drugoj temi--nisam internist ali mislim da imam objasnjenje.
Vidjela sam, hvala i ovdje

Cure sorry malo sam okupirala 3 teme, ali stavrno su me izludili ti glupi dr
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 21:05   #1012
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Potpisujem

Puffko rules
hvala cure, profesionalna deformacija--znanstvenica sam pa nema tog pitanja koje necu odmah krenuti istraziti (a sad za vrijeme trudnoce sve me u vezi toga zanima).
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 23:13   #1013
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Hmm napisala sam ti ranije odgovor pa se izgleda nije poslao.

Problem s mjerenjem FSH 10. dan je da se ne dobiju konzistentni rezultati.

Nekome je 10. dan ciklusa jos uvijek folikularna faza i FSH dakle jos uvijek nizak (u slucajevima gdje je ciklus dug i ovulacija pada negdje 16. ili 17. dan).

Nekima je pak 10. dan ciklusa pred ovulaciju i FSH je vec u porastu.
Dakle za dvije recimo mlade i zdrave zene ces dobiti posve drukcije rezultate--a obje ce biti zdrave.

S druge strane, 3. dan (ili 2. ili 3.-5.--> kako koja klinika) je svima (ili 99%) rana faza ciklusa i dobit ces nekakve usporedive konzistentne rezultate.

E jedini slucaj koji ja znam kada se FSH mjeri 10. dan je nakon klomifenskog testa (clomiphene challenge) kad se mjeri FSH nakon ture klomifena da se vidi kako organizam odgovara.

O FSH vise & detaljno imas na ovom linku:
http://www.advancedfertility.com/day3fsh.htm

Procitaj pa popricaj s doktorom.

PS potrazila sam svoje nalaze i vidjela sam da imaju referentni raspon za sve faze ciklusa
Folikularna faza: 3-10
sredina ciklusa 4-25
Lutealna 2-8

Vidis kako je raspon u sredini ciklusa najveci?
pitat ću na sljedećem razgovoru.
23. dan (na 15. dan mi je bila ovulacija) - imam kako malo miiiniii krvarenje, no nisam sigurna da li se radi o preuranjenoj mengi ili implantacijskom krvarenju..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 16:12   #1014
Kakvo je vaše misljenje o metodi mjerenja bazalne temperature?Jučer mi je bila sredina ciklusa,dakle 14 dc,ovulaciju osjećam po bolovima,sluzi i napaljenosti-ne mogu fulat,par dana prije i jučer ujutro temp.36.0,ako je jučer bila ovulacija danas je temp.trebala porast ali ona je isto 36.0 pa mi nije jasno
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 17:03   #1015
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Kakvo je vaše misljenje o metodi mjerenja bazalne temperature?Jučer mi je bila sredina ciklusa,dakle 14 dc,ovulaciju osjećam po bolovima,sluzi i napaljenosti-ne mogu fulat,par dana prije i jučer ujutro temp.36.0,ako je jučer bila ovulacija danas je temp.trebala porast ali ona je isto 36.0 pa mi nije jasno
Možda ti je tek danas ovulacija...
S obzirom da ti je i danas temp. niska.
Vidjet ćeš sutra hoćeš li imati neki skok. On ne mora biti velik.
A možda je u mjerenju danas nešto drugačije...
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 17:14   #1016
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Možda ti je tek danas ovulacija...
S obzirom da ti je i danas temp. niska.
Vidjet ćeš sutra hoćeš li imati neki skok. On ne mora biti velik.
A možda je u mjerenju danas nešto drugačije...
Već par dana primjetim pojačanu sluz,danas je već imam manje.Mjerim temperaturu i dalje a slijedeći mj.pratim i na trakice pa ću znati bolje
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 19:31   #1017
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Kakvo je vaše misljenje o metodi mjerenja bazalne temperature?Jučer mi je bila sredina ciklusa,dakle 14 dc,ovulaciju osjećam po bolovima,sluzi i napaljenosti-ne mogu fulat,par dana prije i jučer ujutro temp.36.0,ako je jučer bila ovulacija danas je temp.trebala porast ali ona je isto 36.0 pa mi nije jasno
Moje misljenje o metodi je da je jako pouzdana
Jednostavno je tesko moguce da ovuliras & progesteron pocne rasti a da ti se tjelesna temperatura ne povisi.
Pisale smo dosta o njoj na proslim stranicama pa pogledaj.

Mjeris li je bas u isto vrijeme? Razlika moze biti dosta velika.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 08:35   #1018
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Kakvo je vaše misljenje o metodi mjerenja bazalne temperature?Jučer mi je bila sredina ciklusa,dakle 14 dc,ovulaciju osjećam po bolovima,sluzi i napaljenosti-ne mogu fulat,par dana prije i jučer ujutro temp.36.0,ako je jučer bila ovulacija danas je temp.trebala porast ali ona je isto 36.0 pa mi nije jasno
čuj ja je držim jako pouzdanom, pouzdanijom od svega ostalog što se nudi (pored folikulmetrije i mjerenja progesterona) ZA POTVRDU OVULACIJE, za predviđanje nije fleksibilna kao trakice i fertility monitor npr, a sluz sama po sebi ne mora značiti ništa, znači samo povišen estrogen, da organizam "radi na tome" i kao "bit će..." ali da se odigralo ne znači

ako vjeruješ da je O bila taj dan kad te pikalo u jajnicima lijepo 100 kuna uzmeš ili već kolko košta izvadiš progesteron 7 dana od "O po tvom" i vidjet ćeš rezultat, ja tako planiram ovaj ciklus, radi sebe i radi toga da vidim kakav mi je progesteron 7 dana iza, jer čak i ako se ovulacija odigra ne znači da je bila "kvalitetna", tu kvalitetu u velikoj mjeri pokazuje visina progesterona, nek me netko ispravi ako griješim
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 09:20   #1019
Hvala vam cure!Danas opet nije bilo skoka temp.identična kao zadnjih dana 36.0.Ne mjerim uvijek u isto doba jel jedan dan radim ujutro a drugi popodne,tako da nekad izmjerim u 7 a nekad u 9 al uvijek čim se probudim.I mjerim pod pazuh,al za slijedeći ciklus kupujem drugi toplomjer i mjerit ću si oralno,pretpostavljam da je tako preciznije...
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 10:14   #1020
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Hvala vam cure!Danas opet nije bilo skoka temp.identična kao zadnjih dana 36.0.Ne mjerim uvijek u isto doba jel jedan dan radim ujutro a drugi popodne,tako da nekad izmjerim u 7 a nekad u 9 al uvijek čim se probudim.
Trebala bi mjeriti u isto vrijeme, znas.

Temperatura je u rano jutro niza nego kasnije (bez obzira na vrijeme budjenja) i razlika ti je barem 0.1 stupanj/sat, sto ce reci da ako mjeris s razlikama od 2 sata mozes ne skuziti skok.
Tako da vise od pol sata razlike, cesto (povremeno nema veze) nije bas dobra praksa.

Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
I mjerim pod pazuh,al za slijedeći ciklus kupujem drugi toplomjer i mjerit ću si oralno,pretpostavljam da je tako preciznije...
Ispod pazuha ti je najnepouzdanije.
Meni je cak i oralno davalo nepouzdane rezultate jer znam spavati s otvorenim ustima.
na kraju sam presla na vaginalno mjerenje koje daje konzistentno vise rezultate ali ima i najmanje fluktuacije.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.