Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2022., 13:34   #1
Precijenjene i podcijenjene telenovele

Evo jedne nove teme.

Često se za neke telenovele govori da su precijenjene, a za neke da su podcijenjene.

Ovdje možete navoditi telenovele iz bilo čijih produkcija. Od Televise, Globa, Telemunda itd.

Prilikom imenovanja telenovela, možete obrazložiti, ali i ne morate.

Svatko ima različit ukus i kriterije, pa poštujte tuđa mišljenja.
gledamsapunice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2022., 14:48   #2
Precenjene - Pasion de gavilanes,Pasion,Sortilegio...

Podcenjena - La tormenta.Meni mnogo bolja i zabavnija od PDG recimo.

Sumnjam i u Korason salvetu da je malo precenjena..Ali ne mogu tvrditi jer je nisam gledao...par klipova samo na netu...





Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
__________________
Whatever you are,
be a good one.
partymonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2022., 14:55   #3
Ovdje bi imala stvarno svašta napisati ali mi je baš neka tlaka.

Podcijenjena Padre Coraje po meni daleko najbolja telenovela bez konkurencije.
Ista stvar vrijedi i za Culpable de este Amor kao i za La patronu.

Precijenjena mi je velika većina sa Televise posebno Rubi i Teresa ali mogu se složiti i za Sortilego pa čak i Pasion de Gavilanes bez obzira što je meni najomiljenija uz Corazon Salvaje.

Ma ima njih još i precijenjenih i podcijenjenih zavisi kako tko nešto voli nemamo svi isti ukus.

Eto meni ove Vancer ništa specijalno ali poštujem da je to većini odlično.
__________________
Da imam 1000 života sve do jedan bi birao da bude s tobom Umut & Ceren
UmRen forever
lanex is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2022., 14:55   #4
Kada pričamo o precijenjenima definitivno Mañana es para siempre i Cuando me enamoro. Pasion de gavilanes također, slažem se sa @partymonster.
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2022., 15:23   #5
Precijenjene su mi Pasion de Gavilanes (gledala sam par klipova i ono mi nije nis sad wow, ne privlaci me bas), Cuna de Lobos 1986, Amor Bravio...

Ima i onih sto Meksikanci uzdizu u nebesa, ma da ovdje na forumu sva sreca pa ne uzdizu , a primjer takav je Mi corazon es tuyo, Corazon Indonable,...

Podcijenjenih se ne mogu sad sjetit nesto, al msm da je to ovdje na forumu: Sin senos no/si hay paraiso (nisam sad gledala citavu seriju, al jesam dosta klipova), ako se sjetim jos napisem...

Evo jos jedne koja mi je podcijenjena: A que no me dejas
kiki kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2022., 19:36   #6
Precijenjene

La Duena
Canaveral de Pasiones
Rebelde
Café con aroma de mujer
Fuego en la sangre




Podcijenjene:

Las vías del amor
Pueblo chico, infierno grande
Sentimientos ajenos
Cambio de piel
Luz María
Aunque me cueste la vida
Pobre diabla
lucascot is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2022., 21:48   #7
precijenjenih ima puno za moj ukus

podcijenjena mi pada La Jaula De Oro- bila mi je to bas draga sapunjara,kratko trajala,nekako topla i sa dragim glumcima. Jednostavna prica o tipu kojem su smjestili zatvor i ženi koja je zlostavljana u djetinjstvu. Nekako su mi Edith i Saul tu bas legli ko i cijela ta prica.Kuzim mozda da nije tako poznata jer nema za ono vrijeme bas toliko treša ali meni je legla
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2022., 22:02   #8
Quote:
lucascot kaže: Pogledaj post
Podcijenjene:

Las vías del amor
Vrisnuo

Svakako precijenjene : Teresa, Tres veces Ana, La que la vida me robo

Podcijenjenih nemam bas, al ako cemo prema publici i gledanosti onda svakako La candidata i Caer en tentacion iako po kritici su slejali
__________________
Ne, ja ne mogu
nosit’ svjetlo u tvoj mrak
sujeti tvojoj ne podilazim
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2022., 22:14   #9
Ovako na prvu,rekao bi da je ,,Amigas y Rivales'' precjenjena,dok se slažem kako je,,La Jaula de Oro'' podcjenjena,jedna od najboljih.
Mislim kako je i ,,La Verdad Oculta'' podcjenjena.

I da,možda ne bih rekao kako je podcjenjena,ali mislim kako,,La Otra'' sasvim sigurno zaslužila bolji status,te da bi se trebala smatrat kultnom.
Vebster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2022., 22:19   #10
Quote:
Apolon kaže: Pogledaj post
Podcijenjenih nemam bas, al ako cemo prema publici i gledanosti onda svakako La candidata i Caer en tentacion iako po kritici su slejali
Potpis na ovo. Ako gledamo po gledanosti u Mx sve Giselline telenovele su podcijenjene...
kiki kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2022., 23:46   #11
Nepravedno su podcjenjene sve novele Giselle González...

A puno precjenjena, sad mi pada napamet, Mañana es para siempre... I općenito 90% serija iz devedesetih koje se uzdižu u nebesa, a teški su smor i patetika, dosada...

A od novijih, tj. tamo od 2000. nadalje, vjerojatno pogađate koja, voli ju pola foruma, i glumicu i radnju, a meni samo zbog glumice ne sjeda kao druge dvije - Amor real
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2022., 00:58   #12
Giselline su podcijenjene nepravedno slažem se s tim apsolutno

Preprecijenjena je saga Vencer ogromni smor neki se neće složiti ali bome ne slažem se ni ja s ovim da je većina serija iz devedesetih teski smor nipošto
Fan of Claudia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2022., 09:26   #13
Te stare serije su možda smor,ali su premija naspram većine današnjih i u glumi i u svim drugim aspektima.Mora se shvatiti da je tadašnje vrijeme bilo drugačije, da je stil života bio kudikamo drugačiji i laganiji. Ja se sjećam toga vremena i čak su lošije novele iz tog razdoblja bile kudikamo bolje od današnjih lošijih novela.

Sad ću opet dobiti po glavi,a precijenjena je definitivno Teresa od onih koji mi dođu onako na pomisao.
A podcijenjena je definitivno ova nedavno pogledana Alonsova trilogija sa Yadhirom Carrillom.Možda su La otra i AEMP i nekako dobile neki status,ali Barrera de amor nikako.
Ta novela po svemu šiša sve Televisine novele u zadnjih par godina osim Rosyinih, Gisellinih i još poneke.
__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2022., 11:26   #14
Quote:
Altairfan kaže: Pogledaj post
Te stare serije su možda smor,ali su premija naspram većine današnjih i u glumi i u svim drugim aspektima.Mora se shvatiti da je tadašnje vrijeme bilo drugačije, da je stil života bio kudikamo drugačiji i laganiji. Ja se sjećam toga vremena i čak su lošije novele iz tog razdoblja bile kudikamo bolje od današnjih lošijih novela.
S ovim se slažem.

Treba uzeti u obzir da su bila druga vremena i sukladno tadašnjem vremenu su publici bile wow. Danas je drugi đir života, drugi ukusi, drugačiji apetiti. Za 20, 30 godina odavde budućim generacijama će biti bezveze ovo što mi danas gledamo i dižemo u nebesa itd.

Po meni je zlatno doba pravih sapunjara prošlo i što smo nedavno komentirali sve više to sliči na dramske serije sa primjesom sapuna.
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2022., 12:05   #15
Pa ja i dan danas pogledam staru seriju ispred novijih.
Onaj šmek,gušt pa i glumce ne može nista nadomjestiti.
Fallconi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2022., 12:27   #16
Quote:
Altairfan kaže: Pogledaj post
Te stare serije su možda smor, ali su premija naspram većine današnjih i u glumi i u svim drugim aspektima. Mora se shvatiti da je tadašnje vrijeme bilo drugačije, da je stil života bio kudikamo drugačiji i laganiji. Ja se sjećam toga vremena i čak su lošije novele iz tog razdoblja bile kudikamo bolje od današnjih lošijih novela.
Poštujem ja tebe, ali se nikak ne mogu složiti da su po pitanju glume stare serije bolje od današnjih, ili, ajde, novijih... Pa 90% serija tadašnjih su bile dernjava, kuknjava i razrogačena usta... Meni to nikak nije gluma... Nikakva, a kamoli dobra.
Čast nekim izuzecima čiji su likovi bili ok i nešto se zahtjevalo, da se pokaže... Ali većina... Pa samo tuljenja su bila, i patetika. Od Esmeralde pa nadalje... A i one u osamdesetima malo šta sam vidjela... Izuzetak je Cuna de lobos, tu su stvarno glumili, svi... I to vrhunski, baš si dobio osjećaj likova...

Možda po pitanju drugih stvari da, tipa režija, slika, produkcija sama... Recimo tu mi padaju napamet Tres veces Ana i Lazos de amor, koliko su Lazosi produkcijski i režiserski bolja serija naspram TVA, prirodnije scene blizanki nego sada, a toliko tehnologije danas ima...

Ali po pitanju glume, po meni puno lošije je bilo nego danas. Samo kad pogledam Esmeraldu i Otimačicu par scena, dosta mi je... Dramatiziranje, patetika i preglumljavanje na n-tu. A tek Marisol... Da je Erika ostala na toj razini, danas bi nam bila na razini Ruffo babuskare.

Znam da su nekima na forumu klasične novele wow i to poštujem, ali ja ne mogu, meni na živce to ide i gotovo. Tisuću puta mi je bolje pogledat nešto kao VENCER, tj. općenito volim ovo na šta su danas to sveli, neku veću dramu s elementima sapunjare, nego nekakve čisto rosa priče gdje prota proljeva hektolitre suza, villana se dere i razrogači usta, kolje pola ekipe, a protagonist je tupav i svi ga vrte oko malog prsta...

Kamo sreće da je VENCER utrla put novoj eri, novela s tematiziranjem društvenih tema... Danas - sutra će prestati sa snimanjem konkretno VENCER franšize, ali ovo itekako otvara put za takav tip novela, uz ostale tipove. Da ne bude samo proizvod za mozak na pašu, nego i da se kroz priče educira ljude o bitnim stvarima, podiže svijest... Mislim da televizija kao medij i tome može i treba služiti, umjesto da se samo šire razne propagande i ispiru mozgovi... I to je izvrsno, zato što je tamo format telenovele jako gledan i ok je da ga koriste i za konkretan utjecaj na društvo. Da ne govorim o tome da zapravo teme iz VENCER franšize i poruke vrijede i za ostalo gledateljstvo (nas), a ne samo Latinsku Ameriku.
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2022., 13:01   #17
Pa nisu sve klasične novele rosa pričice isto tako nisu ni sveli baš sve danas na dramu sa elementima sapunice na svu sreću i dalje postoje klasične sapunice tipa Desalmada koja nije rosa pričica a ni dosadna drama meni idealno.

A volim i novele Giselle Gonzalez i Bardasana tako da nije da gledam samo klasiku

Meni ne smeta Vencer neka bude za svakoga ponešto tako da mexicana ovaj komentar kamo sreće da je Vencer utrla put novoj eri ti uopće nije na mjestu gledaj ti samo svoju Vencer i zelim ti da je bude 100 a ne 5 ali da bude samo i jedino ono što se tebi sviđa to nije uredu treba biti za svačiji ukus

I ponavljam ovo što ti navodiš da je radnja u klasičnoj noveli nije u svakoj takva radnja
Fan of Claudia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2022., 13:04   #18
Ja sam pobornik ovih sapunica iz devedesetih .
__________________
Da imam 1000 života sve do jedan bi birao da bude s tobom Umut & Ceren
UmRen forever
lanex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2022., 15:16   #19
Quote:
Maria Mexicana kaže: Pogledaj post
Poštujem ja tebe, ali se nikak ne mogu složiti da su po pitanju glume stare serije bolje od današnjih, ili, ajde, novijih... Pa 90% serija tadašnjih su bile dernjava, kuknjava i razrogačena usta... Meni to nikak nije gluma... Nikakva, a kamoli dobra.
Čast nekim izuzecima čiji su likovi bili ok i nešto se zahtjevalo, da se pokaže... Ali većina... Pa samo tuljenja su bila, i patetika. Od Esmeralde pa nadalje... A i one u osamdesetima malo šta sam vidjela... Izuzetak je Cuna de lobos, tu su stvarno glumili, svi... I to vrhunski, baš si dobio osjećaj likova...
Pa upravo to i je poanta ovoga što piše @Altair: to su bila druga vremena i ljudi su imali druge kriterije ali im se ne može zbog toga umanjiti vrijednost jer su to projekti koji su obilježili to vrijeme i obarali rekorde sukladno tom vremenu. Vremenu koje je bilo prekretnica tom žanru.

To što se danas to vidi kao predramatično i pretjerano općenito je drugi par rukava ali pretjerano izražavanje emocija i je u teoriji termina melodrame. Tada se to konzumiralo na takav način i društveno je bilo prihvaćeno kao takvo.

Uzmimo primjer kazališta: danas imaš za pogledati puno suvremenije predstave, bliže našem vremenu (ne samo pričom nego i načinom glume i izražavanja) ali da li ćemo zbog toga reći da je Antigona ili Kralj Edip shit samo zato što je to klasika i što današnjim generacijma takav izraz nije dovoljno prirodan ili blizak?

Sad ćeš mi na ovo odgovoriti: nije za usporedbu ali samo da se shvati poanta onoga što želim reći kada uspoređujemo telenovele od prije 30, 40 godina i ove danas. Jedna Gisellina novela, koliko god kvalitetnija bila, za 30 godina je se nitko više neće sjećati dok će se o Otimačici i Esmeraldi pričati još generacijama. Zašto? Jer to su one izvorne melodrame koje su stvorile taj žanr i dale mu popularnost koju danas ima. Hebiga. Sviđalo se to tebi ili ne, tako je.
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2022., 15:48   #20
Jasno je meni da su to druga vremena bila i da je za takav tip svojstveno pretjerivanje i prenaglašavanje, ali svejedno mislim da se malo na kvaliteti glume tad radilo... Jer, šta ja znam, po meni možeš i ono šta je pretjerano možda, odglumiti korektno, ako imaš dobre redatelje i producenta koji ne radi gluposti koje vrijeđaju inteligenciju gledatelja... Ima i danas melodramatičnih, klasičnih priča sa baš dobrom glumom i ok radnjom, bez toliko naivnosti...

Ne znam, meni su čitave devedesete, izuzev nekih iznimki, puno precjenjene i potpuno nezasluženo ih zovu "zlatno doba"

A što se tiče toga da će o Esmeraldi svi pričati i o Otimačici, ne bih se složila... Gledam recimo na primjeru Lazosa... Puno ljudi nove generacije uopće nije tu seriju gledalo, gledali su Ane, dobro im je bilo, ne slažu se sa konstantnim usporedbama... Tak isto Abismo de pasión, i neki još remakeovi koje su ljudi prve vidjeli... To ti je ono šta veliš da svako doba ima svoje i da svaka generacija svoje gleda. Istina je da su neke serije zbog prodaje i svega zlatnim slovima upisane, ali ono...
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.