Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2012., 20:49   #21
Quote:
kaskader37 kaže: Pogledaj post
mislio sam da jedini u RH pratim navedenu seriju, ali vidim da nas ima još

moram reći da seriju gledam od početka, odlična je
jedina serija koju sam sa guštom pogledao, inače i jedina koju sam gledao

u srijedu je bila zadnja serija ili? mislim kad je Iskender obješen na drvetu, a Elif krštena..., koliko vidim da se spominje da ima 97 epizoda, dok na početku navedene piše 93 (a na naslovnoj za 93 piše 97)
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=t4qdRHTShRo
to je zadnja ili ima još?

e da, u nedelju vam je film: Kurtlar Vadisi - Irak
http://www.obn.ba/index.php?option=c...gram&Itemid=56

lp
Pozz! (Čekam te ko ozebao sunce. )

Izgleda da su na obn-u cijepali par zadnjih epizoda, zato 97.,a u originalu 93. Vidim na kanalu koji prenosi seriju da su neke ep. u trajanju od 40ak min.
Dakle, ipak je Iskender oteo Polatovu familiju, a ja mislila da se popravio od kad je našao kćer (btw šta je bilo s Fundom, je li umrla? ja još gledam zaostatke). Gledam sad program obn.a i za ponedjeljak više nema Doline vukova (danas popodne je bila repriza zadnje od sinoć 194/194), izgleda da nisu otkupili još epizoda. Baš šteta.

Dolina vukova Irak mi je bolja od Filistin, a Gladio još nisam gledala.
::::::::::

(ne vidi mu se tepsih, brojanica, nije kompletan)

Kad si već tu, šta kažeš za Čakira? On i Muro su mi najbolji ajmo reći sporedni likovi. Sve ih pamtim iz prve sezone, i Laz Ziju, TESTERU, Kiliča, cijenjenog Karahanlija, onda onog bankara koji im je čuvao lovu i koji uvijek pije čaj do lipe (kako se ono on zvao?), onda onaj debeli kojeg su razapeli na kockarskom stolu,Tombaladzi!...sjajni likovi, opaki. Sad u Pusu sezoni Muro i onaj deli Husnu od Tundzaja su mi favoriti.

Ovo je slika s obn-ove stranice: Djevojačka kula, još nedostaje Polatova klupa...



:::::

Bal acem kizi...

Kaskader, šta kažeš za muziku u seriji?

Zadnje uređivanje Adadjo : 09.03.2012. at 21:32.
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:27   #22
Hommage Sulejmanu Čakiru...

http://www.youtube.com/watch?v=itq1e...eature=related

Bio je ok lik, nikako da među klipovima nađem neki u kojem govori Kako je lijep Istanbul. to mu je bila omiljena izreka. Imao je mračnu brutalnu stranu, ali i drugu ljudskiju, na svoj način odan i pošten, a najviše cijenim to što je bio duhovit. (Luuuuud. ) Ustvari tragičar.
Preko njega je Polat ušao u mafijaške strukture, kad mu je spasio život (Polat Čakiru), kasnije postali veliki prijatelji i braća.

Glumi ga fenomenalni Oktay Kaynarca.




(edit: sad gledam ovog u pozadini slike..Memati? čudan mi je ovako s kosom ako je uopće on. Memati je u početku bio Čakirova desna ruka, a nakon što Čakira ubiju postaje Polatov čovjek).
Kaskader, Testera je ubio Čakira jel' tako? U onoj kući gdje se skrivala ona luda Meral koju je Čakir spasio milijun puta.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse

Zadnje uređivanje Adadjo : 09.03.2012. at 21:55.
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 22:32   #23
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Pozz! (Čekam te ko ozebao sunce. )

Izgleda da su na obn-u cijepali par zadnjih epizoda, zato 97.,a u originalu 93. Vidim na kanalu koji prenosi seriju da su neke ep. u trajanju od 40ak min.
....

Kaskader, šta kažeš za muziku u seriji?
muzika je odlična, Funda je mrtva, Kazim ju je ubio (ali koliko je bilo obrata sve je moguće )

bilo je likova kroz seriju, je Čakir je prva faca koja se pojavila, ali sad mi je Zaza kralj, onak lud /pametan i zaboli ga ... za sve, i Muro revolucionar

nesjećam se Čakirovih izjava, ali stari od Polata je imao dosta poučnih priča

koliko čujem, OBN će tek od 9 mjeseca početi emitirati nove serije, tako da ...
kaskader37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 00:36   #24
Quote:
kaskader37 kaže: Pogledaj post
muzika je odlična, Funda je mrtva, Kazim ju je ubio (ali koliko je bilo obrata sve je moguće

bilo je likova kroz seriju, je Čakir je prva faca koja se pojavila, ali sad mi je Zaza kralj, onak lud /pametan i zaboli ga ... za sve, i Muro revolucionar

nesjećam se Čakirovih izjava, ali stari od Polata je imao dosta poučnih priča

koliko čujem, OBN će tek od 9 mjeseca početi emitirati nove serije, tako da ...
Kazim?? Vidi Kazima, ko bi reko.

Zaza je lud skroz, nikad ne znaš na čemu si s njim. Ja sam odgledala tek 4-5 ep s njim, jer sam u zaostatku. Al' onaj piroman što ga je Memati zapalio, a on preživio mi je najgori lik, ne znam je li iko bio gori od njega. Možda Testera.

Na Muru sam otkidala, plakanje. Ispočetka su ga predstavili ko negativca i trgovca organima, a kasnije ga preobratili u revolucionara. Baškanim , on, Četo i Jetkin. Ima i on Čakirovih vrlina, nije bio stroj za ubijanje, nego idealist.

Neka i drugi vide Muru.



A Polatov stari je priča za sebe. I on i mater. Stari mu je hodza, zna Kuran napamet, uvijek je imao nešto pametno za ispričati. I one slike što je radio u vodi, ne znam kako se ta tehnika zove, lijepe su. Toliko je priča ispričao, a ja se sad ne mogu sjetiti niti jedne , znam samo da je vjerovao u sudbinu i Alahovu volju i sve opravdavao Alahom. Dobro je onaj glumac odglumio stoika i kulera s vječitim smješkom na licu. A mater ko mater...dobri su oboje, nadam se da su preživjeli ovu sezonu. Je li Hikmet živ?


Znači do devetog ništa...
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 20:56   #25
Kuc, kuc, ima li koga??

Bhea, jesi odgledala PRVU?

::::::::::

Da nisam dzabe dolazila, par slika...








Pri kraju prve sezone u jednoj epizodi glume Sharon Stone i Andy Garcia (masone, iluminate, tako nešto) i Polat ih sreće kad odlazi u USA. Sharon je kao neka super cool slikarica (iz dosade) nekonvencionalnog ponašanja i kod upoznavanja poljubi Polata, a Nedzati Šašmaz je dosta nizak, pa je Sharon izgledala kao div prema njemu i onako...bio je baš simpa zbunjen, ne znam zašto. Mislim da je trebao ostaviti dojam kulera, ali kao da se uplašio holivudskih faca i fačica, osjetila se mala nelagoda. Ugl., jedva sam čekala da se vrati Mematiju i ekipi u Istanbulu.

Nakon ovog Polat postaje Baron, vođa turske mafije (ili je već postao neposredno prije, ne sjećam se, i to tako da je naslijedio svog pravog oca, Karahanlija) i onda je uništava, ali taj kriminalni soj je kao hidra, odsječeš jednu glavu, izraste ih sto. Tako da Polat uvijek ima posla.

Evo kako izgleda u epizodama koje su aktualne ovih dana u Turskoj...



(Nedzat će dočekati penziju ko Polat)
__________________
Empire, propaganda, apocalypse

Zadnje uređivanje Adadjo : 12.03.2012. at 21:52.
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 16:51   #26
Ovo kreće ispočetka repriza na OBN-u ili šta?
moriturite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 18:08   #27
I ja sam mislila da sam jedina koja prati seriju ali vidim ima nas još.U nedostatku nekih novih nastavaka nekih serija počela sam ovo da gledam i jednostavno nisam se mogla odvojit.Sad sam na "Dolina vukova zasjeda" i za sada mi se više sviđa"Dolina vukova",iako ne mora značit da ću promjenit mišljenje kad odgledam do kraja sve.
željka135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 09:11   #28
A sta krece sada na OBN-u??? Nisam ni ja shvatila. Je l krece nastavak ili repriza neke serije od ranije?
Zna li ko?
bia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 11:21   #29
merhaba, nakanjujem se da krenem sa ovom serijom, adadjo mi je preporučila još dok smo se mučile (barem ja) sa AvC. vidim da je u petak krenula na OBN. samo ne znam da li se radi o 1. sezoni ili je ovo početak neke XY sezone. adadjo?


__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 12:28   #30
Po ovome što si stavila i po najavi bi trebala bit repriza prve sezone koja je meni najbolja od svih dosada odgledanih.Ako tko ima vremena za gledanje i moja preporuka jer serija je odlična,Kad sam počela je se jednostavno nisam mogla zaustavit.
željka135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 14:30   #31
Mina, ide repriza od početka. Pravo vrijeme da se uključiš.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 02:22   #32
Deli (ludi) Hikmet, najbolji Polatov prijatelj još iz djetinjstva. Ima radnju za popravljanje tv-a i radija. Laički političar. Kasnije će se zaljubiti u jednu slijepu djevojku i oženiti je, ali će ona stradati u jednoj od Iskenderovih osveta Polatu, što će Hikmeta dokusuriti. Hikmet je pozitivac, izvana nabusit i odrešit, borac za pravdu, a ustvari veliki emotivac, beba u tijelu odraslog čovjeka.



On i buduća supruga, upoznavanje...http://www.1resimler.com/data/media/...eli_hikmet.jpg

Hikmet i Polatov otac Omer (u jednoj od mnogobrojnih bolnica u kojima su čekali vijesti o ranjenom Polatu i drugim prijateljima i rođacima i tješili jedan drugog..)



Sjajni Emin Olcay koji glumi Omer babu, Polatova oca ('civilne slike')...



Polatovi roditelji...

__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 09:30   #33
Ja bih vise voljela da su dali nastavak serije(ako ima)ali valjda nema. Nego sto pustaju prvu posle druge.
Adadjo daj jos detalja i slicica.Pusa za tebe!
Zasjeda se zavrsila vrlo cudno. Polatu su ubili zenu, ali je ostala ziva njihova curica koju je na kraju uzeo neki celavi lik, nisam sigurna kako se zove i krstio je!! Tako se zavrsila, bukvalno tom scenom. On nju krstava u crkvi. A Polat misli da je mrtva zajedno sa njegovom zenom(Ebru). Grozno se zavrsila
bia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 13:40   #34
Quote:
bia333 kaže: Pogledaj post
Ja bih vise voljela da su dali nastavak serije(ako ima)ali valjda nema. Nego sto pustaju prvu posle druge.
Adadjo daj jos detalja i slicica.Pusa za tebe!
Zasjeda se zavrsila vrlo cudno. Polatu su ubili zenu, ali je ostala ziva njihova curica koju je na kraju uzeo neki celavi lik, nisam sigurna kako se zove i krstio je!! Tako se zavrsila, bukvalno tom scenom. On nju krstava u crkvi. A Polat misli da je mrtva zajedno sa njegovom zenom(Ebru). Grozno se zavrsila
dobro je završila, taman ima materijala za početak iduće sezone

inače kod doline vukova (što je meni malo bolja) i zasjede nije bilo "prelaznih scena", mislim da je dolina vukova završila izlaskom i oslobađanjem Polatove ekipe, a zasjeda počela ubojstvom onog poduzetnika

zasjeda nije imala baš dodirnih tema (negativaca) sa dolinom vukova
kaskader37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 09:26   #35
A koliko sam razumjela serija ide u tri popodne, sto je glup termin do bola! OBN grrrr...
bia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 10:54   #36
Quote:
kaskader37 kaže: Pogledaj post
zasjeda nije imala baš dodirnih tema (negativaca) sa dolinom vukova
Pa kad su svi (osim Tundžaja i Haloa) iz Baronove grupe ubijeni, a ta je Mafija okosnica 1. sezone: Karahanli, Kilič, Laz Zija, Husref aga, Tombaladži, Testera, onaj bankar Iplikći, pa onaj Židov Samuel što ga je žena varala, pa prepredeni advokat Nizametin koji je radio za dvije strane, a obe krive..

Faca mi je bio Dogu, šef tajne službe starog kova, on je jedini zapravo pomagao Polatu, dok ga Iskender nije ubio u helikopteru. Onaj Polatov šef koji je jedini znao od početka da je promijenio identitet i koji ga je kao malog oteo, se zvao Aslan. Poledala sam nekidan jednu staru ep na obn-u, pa sam se sjetila svih imena.

Ne znam gdje je na kraju završila Polatova sestra Safije, ona mu je jedina prava rodbina...valjda se vratila u Kanadu. Ona je bila ok lik.

Pusu počinje ubojstvom oca od Ahu koja se zaljubila u Polata, pa je kasnije poginula kad su aktivirali bombu koju su vezali na nju. Dolazi era Tataroglua (onaj sin Fuad mu je lud skroz meni baš bio simpa, Bulut tjelohranitelj & Mematijev prijatelj i ljigavi Jalčin) i još one dvije tri obitelji koje su se borile za prevlast, i onda se pojavljuje Iskender kao glavni negativac Pusu sezone sa još nekoliko vrlo živopisnih sporednih negativaca.

Quote:
bia333 kaže: Pogledaj post
A koliko sam razumjela serija ide u tri popodne, sto je glup termin do bola! OBN grrrr...
A baš, bolje da su stavili navečer kasno, ne znam ko će gledati u tri popodne?

:::::::::::::

U jednoj od epizoda KV Pusu glumio je u cameo ulozi (čak su ga stavili na špicu ) i voditelj turskog najpoznatijeg tv show-a Beyaz...



Evo njegove uloge, koga zanima neka pogleda, dobar je... http://www.youtube.com/watch?v=fh3WFSxpdj8

I jedan video s tog snimanja gdje se vidi da Polat dobro igra biljar i da se dobro zezaju.

http://www.youtube.com/watch?v=lfMoz...eature=related

__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 22:35   #37
Laz Ziya



Laz Zija. U Turskoj definitivno najpopularniji lik KV prve sezone. Brodovlasnik i član Baronove (Karhanlijeve) grupe u kojoj su bili šefovi mafije. Brodovima je švercao oružje, naftu i drogu. Imao je ženu Asiye koja ga je varala s nekim zubarom i kad je Zija doznao za to, zubara je lično ubio (skalpelom), a ženu je natjerao da se objesi. Kasnije se više nije ženio, a svaku večer bi se zatvorio u sobu, nasuo čašu viskija i slušao ovu pjesmu...http://www.youtube.com/watch?v=UPDBW...eature=related

Imali su dvije kćeri, koje su u vrijeme majčine smrti bile curice, starija Nesrin je vidjela majčino samoubojstvo...kasnije se Nesrin udala za Čakira. Mlađa kćer Meral, totalno nestabilna ličnost, razapeta između ljubavi i mržnje prema ocu...na kraju je prevladala mržnja, nekoliko puta ga je pokušala ubiti. Obje su ga krivile za majčinu smrt i za vrijeme odrastanja nisu imale skoro nikakav kontakt s njim, kasnije je Meral živjela sa sestrom i zetom. S druge strane otac ih je i volio i mrzio, jer su ga podsjećale na nevjernu ženu i raspad familije, naročito Meral (ista glumica glumi i Asiye i Meral). Tek pred kraj, oni uspostavljaju nekakav odnos, žive zajedno, ali Meral se upušta u vezu s Testerom, psihopatom i jednim od šefova mafije...ne sjećam se dobro njenog kraja, ali mislim da ju je otac zbog toga ubio. Znam da je i prije toga jednom zakopao živu u majčin grob, ali se nekako spasila. Nesrin nakon Čakirove smrti dobija Polatovu zaštitu i zajedno s djecom odlazi u inozemstvo. I tu je bilo peripetija, ali je ta priča završila relativno ok.
Ugl. Laz Zija mi je bio interesantan lik, sa svojim poremećenim principima obiteljske časti u čemu nije štedio ni vlastitu ženu i djecu. Za razliku od kćeriju, prema kojima nikad nije otvoreno pokazivao šta osjeća (osim bijesa), unučiće je obožavao. Na kraju, kad se raspada Baronova grupa (Polatovom zaslugom koji sam postaje Baron), Zija završava u zatvoru i tu ga neko ubije.

Glumac koji ga glumi na vrlo specifičan način (tko je gledao zna kako), fenomenalni Istemi Betil, umro je 11.11.2011.

Hommage Laz Ziji.

__________________
Empire, propaganda, apocalypse

Zadnje uređivanje Adadjo : 25.03.2012. at 22:57.
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 13:23   #38
Jesu li to nove epizode?
bia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 14:39   #39
Quote:
bia333 kaže: Pogledaj post
Jesu li to nove epizode?
Ono je iz nove epizode koja će ići u Turskoj preksutra. Mi smo stali na 2009., najkasnije.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 19:31   #40
adadjo, na murkijevom TR forumu ima jedna fanica dotičnog, ukrala samo za tebe:




.. a onda još neke uratke ....

priđ mala bliže!


----------------------------------

kreacija svih vrsta u rubrici İmza, Avatar & Özel Çalışmalar na dizifilm forumu

KV
KV PUSU
(gifovi od prije nekoliko dana, kontam da je friška roba)
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 28.03.2012. at 19:59.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.