Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 00:34   #1
Prolazak kroz crveno

zanima me da li je moguce da policija posalje na kucnu adresu zapisnik o prekrsaju, mada su mogli dati zapisnik na licu mjesta?

naime, zaustavila me policija s upaljenim rotirkama i pita me policajac koje je svjetlo bilo na semaforu, ja velim zeleno, na sto se on nasmijao. uzeo mi je vozacku i prometnu, otisao do svog auta, vratio se i rekao je da je kazna 2500 kuna, 2 kaznena boda i 6 mjeseci oduzimanje vozacke.
tad je nesh pricao na onaj njihov uredjaj ko voki-toki, te mi vratio dokumente i veli dobit cete poziv na kucnu adresu i ode.

e sad sam zbunjena, jer koliko znam, trebala sam dobit zapisnik na koji se mogu zaliti...
kako mogu dokazati da se prekrsaj zaista dogodio, a imam svjedoka-putnika u svom vozilu?
__________________
nemoguca misija
izgubljena dusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:35   #2
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
zanima me da li je moguce da policija posalje na kucnu adresu zapisnik o prekrsaju, mada su mogli dati zapisnik na licu mjesta?...
e sad sam zbunjena, jer koliko znam, trebala sam dobit zapisnik na koji se mogu zaliti...
kako mogu dokazati da se prekrsaj zaista dogodio, a imam svjedoka-putnika u svom vozilu?
Prekršajni postupak se pokreće u nekoliko oblika. Policajac ti može odmah na mjestu prekršaja izdati prekršajni nalog ili ti prekršajni nalog može kasnije biti poslan na kućnu adresu, a može ti napisati prekršajnu prijavu i poslati ju na sud. U tom slučaju ćeš za par mjeseci dobiti poziv za sudsko ročište, pa ćeš tamo dati svoj iskaz i predložiti svjedoka. Trenutno se nemaš na što žaliti, ali nemaš brige, dobit ćeš priliku. Nitko ne bude kažnjen samo tako.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 01:14   #3
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
P Nitko ne bude kažnjen samo tako.
Moram replicirati. Bude, ako naleti na krivog policajca. Mislim da se to mnogima dogodilo ali nemaju svi znanja ni sposobnosti reagirati u navedenom trenutku i izboriti se za sebe. Znam osobu koja je prošla kroz zeleno a policajac je tvrdio da je prošla kroz crveno. Osoba nije imala svjedoka jer je bila sama u autu, a policajac je službena osoba i njegova riječ ima prednost. Ok, izgubljena duša ima svjedoka pa će joj nadam se priča drugačije završiti.
Tamo neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 01:36   #4
Skoro identična stvar se dogodila i meni prije neki dan u Osijeku, prođem na treptajuće zeleno no službeniku u policijiskom vozilu se učini da sam prošao kroz crveno svjetlo. Neposrednim opažanjem, nije vidio direktno. Još je kišilo taj dan, ja ulazim u raskrižje pod ajmo reći završnim treptajućim i nema šanse da bi se zaustavio prilikom kočenja. Velim mu da nije bilo crveno, a on veli on je opazio da je.
Stvarno sam svjestan opasnosti prilikom prolaska kroz crveno i sigurno bih se zaustavio da sam procijenio opasnost za sudionike u prometu. Policajac je bio kulturan i radio svoj posao, ali nemilosrdan i ne prihvaća objašnjenje

Ne znam što da radim, još je on bio sam, a ja sa svjedokom!? Nije mi ništa pisao došlo je na kućnu adresu naknadno

Što učiniti!
dodo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 02:57   #5
Quote:
dodo5 kaže: Pogledaj post
Nije mi ništa pisao došlo je na kućnu adresu naknadno

Što učiniti!
Šta i ja. Iskidaj hahah a neznan, baš čekan da ti ovaj drot odgovori. E i drot reci meni šta da očekujen, kazna za pojas (500kn) je završila u smeću prije 5-6 mjeseci... Od tada mi ništa nije dolazilo :P
st sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 08:53   #6
Quote:
Tamo neka kaže: Pogledaj post
Moram replicirati. Bude, ako naleti na krivog policajca. Mislim da se to mnogima dogodilo ali nemaju svi znanja ni sposobnosti reagirati u navedenom trenutku i izboriti se za sebe. Znam osobu koja je prošla kroz zeleno a policajac je tvrdio da je prošla kroz crveno. Osoba nije imala svjedoka jer je bila sama u autu, a policajac je službena osoba i njegova riječ ima prednost. Ok, izgubljena duša ima svjedoka pa će joj nadam se priča drugačije završiti.
Od 5 ljudi koji prođu kroz crveno, 4 će reći kako je bilo trepčuće zeleno. Mi nemamo normu i nije nam cilj nabijati bespotrebne kazne. Uostalom, pravih prekršitelja će uvijek biti. Zašto onda izmišljati?


Quote:
st_sonic kaže: Pogledaj post
Šta i ja. Iskidaj... hahah a neznan, baš čekan da ti ovaj drot odgovori. E i drot reci meni šta da očekujen, kazna za pojas (500kn) je završila u smeću prije 5-6 mjeseci... Od tada mi ništa nije dolazilo...
Doći će ti, bez brige. Doći će ti zamjena novčane kazne kaznom zatvora. U ovom slučaju - 1 dan zatvora. Ako se na to oglušiš, pokucat će ti na vrata ili će raspisati potragu za tobom, pa će te već negdje pokupiti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 09:09   #7
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Doći će ti, bez brige. Doći će ti zamjena novčane kazne kaznom zatvora. U ovom slučaju - 1 dan zatvora. Ako se na to oglušiš, pokucat će ti na vrata ili će raspisati potragu za tobom, pa će te već negdje pokupiti.

Sta nije minimalno 3 dana zatvora, tj bez obzira na visinu kazne, ne moze se biti manje od 3 i vise od 60 dana u zatvoru za prekrsaj.
I mislim da je 300kn/dan u zatvoru.
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 14:20   #8
Quote:
Vare kaže: Pogledaj post
Sta nije minimalno 3 dana zatvora, tj bez obzira na visinu kazne, ne moze se biti manje od 3 i vise od 60 dana u zatvoru za prekrsaj.
I mislim da je 300kn/dan u zatvoru.
Mi smo vodili ljude na odsluženje jednog dana zatvora, ali ti sad stvarno ne znam je li im to bio ostatak (koji su izbjegavali) ili cijeli rok.

Dan u zatvoru je 300 kuna i zaokružuje se na manje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 14:39   #9
''Od 5 ljudi koji prođu kroz crveno, 4 će reći kako je bilo trepčuće zeleno. Mi nemamo normu i nije nam cilj nabijati bespotrebne kazne. Uostalom, pravih prekršitelja će uvijek biti. Zašto onda izmišljati?''


Poštujem to što kažeš, moguće je da to tvrdi 80% ljudi. Ali pazi, bilo je zaista kišno, a je nemam ABS; sve i da je bilo žuto apsolutno nema mogućnosti za zaustavljanjem po tom vremenu. Poznajem svoj auto.

I kako to objasniti i izbjeći kaznu??? Nekom se policajcu učinilo da sam prošao kroz crveno, a nije to ni vidio direktno.

Koja je to muka opravdavati se i dokazivati nevinost

Ponavljam znam opasnosti prolaska kroz crveno. Potpuno sam ih svjestan.

Čak i policajac zna da nisam ugrozio promet, pa onda čemu iživljavanje na puku
dodo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 14:52   #10
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Doći će ti, bez brige. Doći će ti zamjena novčane kazne kaznom zatvora. U ovom slučaju - 1 dan zatvora. Ako se na to oglušiš, pokucat će ti na vrata ili će raspisati potragu za tobom, pa će te već negdje pokupiti.
Ok, samo me još zanima šta se od toga "piše", znači dali će biti evidentirano negdje da sam bio u pritvoru i zašto itd... ?

Btw, kazna je došla u najgore moguće vrijeme, kad nisam imao za bon na mobitelu a kamoli za platit kaznu i uz to sam napisao srceparajuću žalbu od koje bi ti suza potekla iz oka , u kojoj ističem da mi je to PRVI PREKRŠAJ IKAD!! (uz to student bla bla, bez primanja bla bla) i svejedno mi stigne odbijenica žalbe BEZ MOGUĆNOSTI PONOVNE ŽALBE. A ja si mislim pa zar su toliko jadni i pohlepni (jer obično ako ti je prva kazna, prihvate žalbu) i to me, naravno osim šta san bia financijski sjeban u to vrime, najviše iživciralo. Reka san, nećete sad od mene dobit ništa, iskida kaznu i bacija je...
st sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:17   #11
Quote:
dodo5 kaže: Pogledaj post
''Od 5 ljudi koji prođu kroz crveno, 4 će reći kako je bilo trepčuće zeleno. Mi nemamo normu i nije nam cilj nabijati bespotrebne kazne. Uostalom, pravih prekršitelja će uvijek biti. Zašto onda izmišljati?''


Poštujem to što kažeš, moguće je da to tvrdi 80% ljudi. Ali pazi, bilo je zaista kišno, a je nemam ABS; sve i da je bilo žuto apsolutno nema mogućnosti za zaustavljanjem po tom vremenu. Poznajem svoj auto.

I kako to objasniti i izbjeći kaznu??? Nekom se policajcu učinilo da sam prošao kroz crveno, a nije to ni vidio direktno.

Koja je to muka opravdavati se i dokazivati nevinost

Ponavljam znam opasnosti prolaska kroz crveno. Potpuno sam ih svjestan.

Čak i policajac zna da nisam ugrozio promet, pa onda čemu iživljavanje na puku
a tko je tebi rekao da trebas dokazivati nevinost??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:47   #12
Pa moram, zato što ću se žaliti i onda kod suca! Zar ne?
dodo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 00:43   #13
Quote:
st_sonic kaže: Pogledaj post
Ok, samo me još zanima šta se od toga "piše", znači dali će biti evidentirano negdje da sam bio u pritvoru i zašto itd... ?...
Bit će evidentirano, ali nitko ne može dobiti tu informaciju, tako da nemaš brige.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 00:59   #14
Quote:
dodo5 kaže: Pogledaj post
Pa moram, zato što ću se žaliti i onda kod suca! Zar ne?
to ti je greska u percepciji
sve sto ti trebas je tvrditi svoje ,a na drugoj je strani da dokazuje krivnju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 01:02   #15
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Bit će evidentirano, ali nitko ne može dobiti tu informaciju, tako da nemaš brige.
znači ako mi treba potvrda o nekažnjavanju, taj prometni prekršaj ne ide tu, i potvrda je čista ko suza "tenk ju"
st sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 01:05   #16
Ta potvrda je sasvim druga stvar, ima tema i o tome
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 01:14   #17
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Ta potvrda je sasvim druga stvar, ima tema i o tome
fala, naša san sad
st sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 01:59   #18
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Od 5 ljudi koji prođu kroz crveno, 4 će reći kako je bilo trepčuće zeleno. Mi nemamo normu i nije nam cilj nabijati bespotrebne kazne. Uostalom, pravih prekršitelja će uvijek biti. Zašto onda izmišljati?
Ja nisam spomenula treptajuće zeleno nego ZELENO bez ikakvog treptanja. Krivi si post citirao. To ako ti nemaš potrebu nabijat izmišljene kazne ne znači da su svi tvoji kolege toliko pošteni i razumni. Uvijek odbijaš svaku mogućnost da postoji nepošten policajac. Stavljaš riječi u usta i to mi se ne sviđa. Ako me već citiraš onda kmentiraj napisano, bez dodavanja svojih pridjeva.
Tamo neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 14:22   #19
Quote:
Tamo neka kaže: Pogledaj post
Ja nisam spomenula treptajuće zeleno nego ZELENO bez ikakvog treptanja. Krivi si post citirao. To ako ti nemaš potrebu nabijat izmišljene kazne ne znači da su svi tvoji kolege toliko pošteni i razumni. Uvijek odbijaš svaku mogućnost da postoji nepošten policajac. Stavljaš riječi u usta i to mi se ne sviđa. Ako me već citiraš onda kmentiraj napisano, bez dodavanja svojih pridjeva.
Moj komentar se nije odnosio nužno na tebe (s tim trepčućim zelenim), niti sam išta dodavao, ali poanta je ista. Ja ne odbijam mogućnost da postoji nepošten policajac, jer sam svjestan da ih ima, ali ih nema toliko koliko svi tu volimo pisati. I sam radim taj posao, te mi je poznata činjenica da ljudi u većini slučajeva ne žele priznati počinjenje prekršaja. I to u tolikoj mjeri da sami sebe uvjere da su u pravu (ne samo kod prometa). Opet, ovo se ne odnosi nužno na tebe, budući da osim tebe i tog policajca nitko ne može znati sa sigurnošću kako je točno bilo.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 18:21   #20
Quote:
dodo5 kaže: Pogledaj post
Ali pazi, bilo je zaista kišno, a je nemam ABS; sve i da je bilo žuto apsolutno nema mogućnosti za zaustavljanjem po tom vremenu. Poznajem svoj auto.
takav je slucaj i kod mene. tu je vecer tako padala kisa da sam cak vozila sporije nego sto je bilo ograniceno i isto mi je auto star i ne bi bilo sanse da se naglo zaustavim da je bilo zuto.

poanta je u tome da mi policajac nije ni rekao kakav prekrsaj sam pocinila, nego postavio pitanje o svjetlu na semaforu iz cega bi ja trebala zakljuciti da smatra da sam prosla kroz crveno, a pratio me je kroz dva semafora koja su bila zelena, te upalio rotirke i pretekao mi i postavio se ispred mene i ja njega slijedila do ugibalista, isto prosli jos jedan semafor i to zeleni. dakle tri zelena semafora, a on me pita koje je svjetlo bilo na semaforu? kaj sam trebala rec crveno?

i zanima me koliko vremena treba proci da stigne kazna na kucnu adresu s obzirom da putujem na more i ne zelim profuckat sansu na zalbu?
__________________
nemoguca misija
izgubljena dusa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.