Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2006., 17:10   #1
Odjeća za bebu - gdje, koliko, što i kad kupiti

za mame u iscekivanju, benkice ili body? kad poceti s kupovinom? koje velicine? izdvojeno s topica "Što sve treba za bebu". putnica


s robicom CEKATI! najtopliji savjet! ja sam mislila kako cu SVE morat kupovat a sad je ispalo da sam skoro pa sve dobila uopce se ne nadajuci i cak od ljudi koji su mi rekli da su obecali nekom drugom (ispostavilo se da je ta ekipa prenobl i da ne zele da im djeca nose vec nosenu robicu)

s dudicama pricekaj, mozda ces dojiti i nece ti trebati. skarice za nokte su mi rekli da su najbolje one dm-ove skuplje i da se isplate svake kune. slinceke kupi samo par komada jer neki bebaci su tako uredni da i skoro nikada ni ne koriste, a neki su tako zmazani da moraas kupovati one kaj idu do koljena

Zadnje uređivanje putnica : 01.11.2007. at 19:02.
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 17:22   #2
Quote:
Rita kaže:
I kupujte stvari kad su na snizenju,recimo sad ce ljeto biti na snizenju pa kupis za sljedece ljeto. Sve osim cipela,kod njih nikad ne znas koju bu velicinu trebali.
OK. Koju veličinu kupim za bebolinu od cca 8- 11 mjeseci?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 17:26   #3
68 - 74 cm cini mi se, al cekaj nekog iskusnijeg
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 20:43   #4
Quote:
Dora K kaže:
OK. Koju veličinu kupim za bebolinu od cca 8- 11 mjeseci?
74, ako je bebac normalne tezine/duzine inace moze bit i 80.
Zavisi o puno toga, od djeteta do proizvodaca.
Ako kupujes za poklon pitaj mamu koji broj ili koliko je djete dugacko, a ako kupujes za svoje onda iskreno nemoj.
Pazi moja princeza npr ima sad 20 mj. sa 8 mj. smo poceli sa brojem 74, a ona i dan danas nosi hlace broj 74. Vjerovala ili ne tek sad smo se nasli na problemu duzine dok joj u struku jos uvijek pase 74. Gore fura majice 86, a zavisno od modela do modela i 92.
Proizvodaci su jako razliciti. Esprit ima jako velike modele za malu djecu, mos racunati cak do dva broja vece. KANZ ima isto tako za bar broj vece modele. Sanetta i Mexx imaju pravilne brojeve i ja od njih cak volim kupovati broj vece. Oilily ima sto se mene tice razlicite, neke majice mi pasu u 86, a neke u 92.
Sama ces vidjeti kad bebac dode.
Jesi vidjela male suzice od koze Anna und Paul. Ja sam luda za njima.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 20:48   #5
ja mislim da cipelice ne bum kupila dok bebac ne prohoda, kaj ce nam? osim za sminkeraj?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 20:50   #6
e kad smo vec kod cipelica.... kumcic nam za mjeseca dana ima rockas, pa smo mu mislili kupiti prve gojzerice (prije nego se on rodio i ja zatrudnila smo s kumovima znali amaterski planinarit, pa mi je to fenomenalan i originalan poklon). trenutno mu je nogica br. 19, ali jos nije porhodao, pa me zanima gdje da mu kupit gojzerice koje ce mu pasati u proljece i da li tako male uopce postoje?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:06   #7
ne kupuj cipele bez djeteta. A pogotovo ne neke koje bi trebao obuti....kad? Za 5-6 mjeseci? Posavjetuj se sa mamom, ne svojom nego mamom djeteta.
Meni moš kupit cipele kad oš (ima i rime)
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:08   #8
zasto ne bez djeteta, pa bas zato su i kupit jedan do dva broja vec i kad mu u proljece naraste nogica, bit ce mu dobre. ne kuzim
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:14   #9
Quote:
magic blue kaže:
zasto ne bez djeteta, pa bas zato su i kupit jedan do dva broja vec i kad mu u proljece naraste nogica, bit ce mu dobre. ne kuzim
gle,mom sinu je noga rasla užasno brzo. Mislim da se rodio s brojem 22 (karikiram), Kori međutim ima finu damsku nogicu i broj 22 je vukla skoro godinu dana, sad je na 23. Ali opet, ne pašu joj sve cipele jer je nogica debeljuškasta (toliko o dami :rofl ) i u neke modele joj noga jednostavno ne može ući a po dužini bi trebala, kuiš?
Uzmi lipo to dijete i reci mami da ga vodiš na kavu pa mu isprobaj cipele.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:38   #10
Quote:
bibobu kaže:
74, ako je bebac normalne tezine/duzine inace moze bit i 80.
Zavisi o puno toga, od djeteta do proizvodaca.
Ako kupujes za poklon pitaj mamu koji broj ili koliko je djete dugacko, a ako kupujes za svoje onda iskreno nemoj.
Pazi moja princeza npr ima sad 20 mj. sa 8 mj. smo poceli sa brojem 74, a ona i dan danas nosi hlace broj 74. Vjerovala ili ne tek sad smo se nasli na problemu duzine dok joj u struku jos uvijek pase 74. Gore fura majice 86, a zavisno od modela do modela i 92.
Proizvodaci su jako razliciti. Esprit ima jako velike modele za malu djecu, mos racunati cak do dva broja vece. KANZ ima isto tako za bar broj vece modele. Sanetta i Mexx imaju pravilne brojeve i ja od njih cak volim kupovati broj vece. Oilily ima sto se mene tice razlicite, neke majice mi pasu u 86, a neke u 92.
Sama ces vidjeti kad bebac dode.
Jesi vidjela male suzice od koze Anna und Paul. Ja sam luda za njima.
Sad sam vidla šuzice, preslatko nešto

Ma skužila sam i ja već da mi se Sanetta (od Sanette imam samo stvari za bebe do mjesec dana) i Esprit nekak ne podudaraju u brojevima i stvarnoj veličini. Čini mi se da je Feetje OK. Imam i neku robicu iz H&M pa ću vidjeti... Kanza isto imam dosta stvarčica. Ma nije mi problem ak bu joj malo preveliko, nismo ni ja ni muž baš malecki (visoki smo i mršavi), prije mi je frka da bu joj robica bila premala
Ne bum niš sada više kupovala, ima za prvih 2-3 mjeseca, ak bu kaj falilo kupimo usput
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:41   #11
Quote:
magic blue kaže:
ja mislim da cipelice ne bum kupila dok bebac ne prohoda, kaj ce nam? osim za sminkeraj?
Ti ne nosiš curicu, jelda?
Ja sam prvo uškicala cipelice za princezicu, mislim, ak je imalo na mamu....
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:47   #12
ja sam ti s komplikacijama i bolovanjem ostala bez para, pa sve kaj nam nije neophodno rezem sa spiska, a mozda nam neko i pokloni. uostalom, moj bebac ce bit na tatu, a taj pak jedne tenisice fura popar godina dok mu dzon ne otpadne
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 22:07   #13
Quote:
magic blue kaže:
ja mislim da cipelice ne bum kupila dok bebac ne prohoda, kaj ce nam? osim za sminkeraj?

Ma ove nisu prave u njima se ne hoda evo ti http://www.delea-kids.de/e-shop/index.php?cPath=2
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 22:10   #14
A tek ovo, mi smo to nazalost prerasli http://www.mamarella.com/agatha_ruiz...da.458.1.1.htm
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 22:11   #15
Znam da sam dosadna ali ne mogu odoliti http://www.mamarella.com/sale_einzel...da.280.1.1.htm
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 22:15   #16
Quote:
magic blue kaže:
zasto ne bez djeteta, pa bas zato su i kupit jedan do dva broja vec i kad mu u proljece naraste nogica, bit ce mu dobre. ne kuzim

Neznas dali ce mu biti presiroke ili uske, nogice se razlikuju i u sirini.
Kupi mu ako bas hoces cipele, poklon bon u tome ducanu pa kad mama bude trebala cipelice nek ide tamo i kupi.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 11:44   #17
Quote:
sidora kaže:
amprdekle, oko 10 kom.
Sto su amprdekle ?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 12:00   #18
Quote:
Zmijica kaže:
Sto su amprdekle ?
amperdekli su benkice
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 12:12   #19
joj

sori cure. amprndekli su ono kaj ide oko vrata. sori. moja mama to tak zove. ne znam kak se drugacije zove.
kaj se tice izdajalice, moja mama je imala izdajalicu. rodila je prije 36 i orije 33 godine. i vjeruj mi, nisu imali ove fine kakve mi imamo.
ne znam za ove dvije cure, jesu li rodile il ne. i tko im je prodao te price za maslinovo. mislim ono, onak mrtva umorna si stavim maslinovo i onda si svaki put kad idem dojit perem maslinovo s cica jer dijete nemre stavit ulje u sebe nikakvo privh 6 mjeseci ili vise? joj cure cure. aj budite pametne.
kaj se tice mlijeka koje stavis na bradavice, aha, da, divno, roda klanjam se. jebala sam im sve po spisku kad sam rodila i kad su mi bile krvave cice. da nemam muza koji je fakat trcao tri put na dan u bolnicu i natrag (sitnica od n. zagreba do vinogradske), mislim da bi umrla.
jos sam k tome imala vise mlijeka neg kaj mi je mala trebala, pa se ti izdoji s rukama a boli te svaki dodir na njih.
i ja sam svasta cula. al sam rodila. pa sada znam.
kiss
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 13:27   #20
Quote:
bibobu kaže:
74, ako je bebac normalne tezine/duzine inace moze bit i 80.
Zavisi o puno toga, od djeteta do proizvodaca.
Ako kupujes za poklon pitaj mamu koji broj ili koliko je djete dugacko, a ako kupujes za svoje onda iskreno nemoj.
Pazi moja princeza npr ima sad 20 mj. sa 8 mj. smo poceli sa brojem 74, a ona i dan danas nosi hlace broj 74. Vjerovala ili ne tek sad smo se nasli na problemu duzine dok joj u struku jos uvijek pase 74. Gore fura majice 86, a zavisno od modela do modela i 92.
Proizvodaci su jako razliciti. Esprit ima jako velike modele za malu djecu, mos racunati cak do dva broja vece. KANZ ima isto tako za bar broj vece modele. Sanetta i Mexx imaju pravilne brojeve i ja od njih cak volim kupovati broj vece. Oilily ima sto se mene tice razlicite, neke majice mi pasu u 86, a neke u 92.
Sama ces vidjeti kad bebac dode.
Jesi vidjela male suzice od koze Anna und Paul. Ja sam luda za njima.
..kako to..pa moj sa 5 miseci več nosi.......70............a vi kontate 74 cm sa 8 miseci..bit će mi velik mališa....
__________________
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima.(Schopenhauer).....
*Domy* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.