Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2015., 17:30   #9781
Vidim da su mi krepali BT sportovi i ESPN u HD verziji, a i dio u SD verziji
još nekaj od tog vidim na onim kanalima kojima samo pišu brojevi, ali i to uglavnom samo na gibu 125, na T90 većine više nema...

Možda su se samo menjale ferkvencije, idem skenirat
The Best F1 Driver is offline  
Old 30.06.2015., 17:35   #9782
I kod mene. SD je postojan, a HD-u izgleda svira posmrtni marš.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Old 30.06.2015., 18:02   #9783
To bi moglo značit da bu krepalo baš sve na 28.2E
Pa BT sport je bio na Euro beamu, ak je to počelo krepavat onda sve ode vrit

EDIT:
Nije krepal, samo je preseljen
Tu imaš nove ferkvencije http://www.flysat.com/astra28.php/

A signal je suludo dobar
imam signal od 17dB, ne pamtim da sam ikad videl tak jak signal i to na T90
The Best F1 Driver is offline  
Old 30.06.2015., 18:39   #9784
U to sam se i nadao. Da mora ostati eurobeam. Ali sam nakon tvog upisa mislio da će biti slična šema kao sa skyuk (SD da, HD ne). Taj BT i ESPN imaju neke svoje fore i forice. Dobro. Dok traje-traje, ali ovo bi ipak trebalo/moglo/moralo biti trajnije rješenje. Kad sutra sve ispreslažu, znat ćemo na čemu smo. Lajkam pojačani signal

Ionako imam i bbc i itv, kao i svaki korisnik tsmedije :klap:
Naravno, skoro nikad ih ne gledam
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Old 30.06.2015., 21:32   #9785
nije još gotovo i treba pričekat sutrašnji dan

TBF1D, da to je ovaj TP i jak je no pitanje je di će završit

ovaj TP te ovi ostali iznad 12500..
Blue Corsair is offline  
Old 03.07.2015., 15:08   #9786
od utorka više ništ od ORF-ova na emu, i zadnji SD se zacrnio..Myt, nije samo bez F1 neg i brojnih zimskih sportova a najviše naravno skijača sa onim brojnim analizama i prilozima prije/nakon tekmi
Blue Corsair is offline  
Old 03.07.2015., 15:58   #9787
Zimske sportove sa odlicnom komentarima imas i na ARD/ZDF, fta i HD.

I ne samo te sportove, oni su prilicno jaki sa sportskim prijenosima, DTM npr koji ide na ARD, sve utakmice njemacke reprezentacije u nogometu, itd, itd.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 03.07.2015., 16:12   #9788
znam ja to odavno no šteta je za ORF jer nitko nije išao toliko detaljno o skijanju kao oni, ipak je to kod njih sport No1.
Kod ARD/ZDF-a je problem da se zna dogodit da nekad ne prenose direkt neku (skijašku) utrku neg idu u snimci, čak i dok su imali mariu riesch na skijaškom tronu. Oni više idu sa biathlonom i ski skokovima..no postoje i skandinavci tj NRK1 HD i švedski SVT koji imaju jako puno prijenosa svih zimskih sportova, to još uvijek ide (Myt, ne brini..valjda se neće i oni zacrnit negdje pred početak sezone )
Blue Corsair is offline  
Old 03.07.2015., 18:16   #9789
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Zimske sportove sa odlicnom komentarima imas i na ARD/ZDF, fta i HD.

I ne samo te sportove, oni su prilicno jaki sa sportskim prijenosima, DTM npr koji ide na ARD, sve utakmice njemacke reprezentacije u nogometu, itd, itd.
...a i ligu prvaka srijedom (ko i htv), barem kad su bayern i ostali njemački predstavnici u pitanju.
DeeJay Dee is offline  
Old 03.07.2015., 23:05   #9790
Pozdrav. Do sada smo u kuci imali uz sva 3 tv-a odvojen satelitski prijemnik. Sada smo jedan zamijenili s tv-om koji ima ugrađen satelitski prijemnik i treba ga spojit. Prije je jedan kabel dolazio s krova gdje je multiswitch preko vanjske strane kuće do uticnice kraj tv-a i odatle su dva kabela išla jedan do tv-a, a drugi do satelitskog prijemnika. Jel mi sad uopce treba ta uticnica? Promijenila bi naime mjesto tom tv-u. Da probam samo taj jedan kabel ustekat u tv? Da ne bi bilo bum-tras?
natha is offline  
Old 04.07.2015., 00:33   #9791
Samo kabel kae išel u sat-prijemnik, deni u tv i moralo bi šljakenzi


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 04.07.2015., 13:17   #9792
Šljakal bu sat prijem, ali za dbt prijem treba i onaj drugi kabel uštekati v zemaljsku utičnicu telkača.
IMP 4167 is offline  
Old 04.07.2015., 14:00   #9793
To stoji, naravno, no za zemaljsku nije ni pitala.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 06.07.2015., 21:54   #9794
nevjerojatno al dogodilo se i to, jedan od najpoznatijih proizvođača sat.antena i ostale opreme NAPOKON ima novu web stranicu!

koliko se može vidjet ima novih tanjura a najnoviji je OP 125 LP sa drukčijom rukom i dodatnim šipkama-držačima ruke. TBF1D, si vidio?

ima i nekih novih multiholdera te vrlo dobar support sa satelitskim i vjetrovnim kalkulatorom sve u svemu odlično s obzirom da godinama nisu mjenjali onu prastaru web str.

Antem, ima raznih multiholdera i sad imaš na jednom mjestu sve za sve gib. tanjure a za gib 105 idu ovi multiholderi

onaj koji ti tražiš je MF4120-CR, takav je u catv, prejeftino i ak ga još koji shop ima. naravno, najbolji je onaj MFK4-49 no takvih nema kod nas a i skuplji je od ostalih (mogu se držači podešavat po visini i na 3 stupnja)
Blue Corsair is offline  
Old 07.07.2015., 11:41   #9795
pozz svima ,imam rotacionu antenu na daljinsko upravljanje oznake Sna-950tg ...i pomocu nje primam osim domacih digitalnih CG kanala i srbijanske digitalne kanale ali se desava ponekad da kvalitet srbijanskih signala varira i prekida slika ...mislim da je to zbog jacine domaceg predajnika cijoj blizini zivim ..E sad me zanima da li ima nedje na anteni neki regulator pojacanja posto ga ja ovako odokativno ne primjecujem ..hvala
Tvholic is offline  
Old 07.07.2015., 12:49   #9796
@Blue ček jel onda može ovaj http://www.zed.hr/index.php?mod=katalog&aid=1169 na giba 105?

Pretpostavljam da bi ga za 28.2 trebalo kliještima svinut put gore za cca 2 cm, jel da?

I nakraju pošto je to malo veća antena, mogu li na ovaj multiholder ići lnb-ovi sa širokom glavom (13,16,19) da se ne ''tuku'' utijesno zbog samo 3 stupnja?
Antem is offline  
Old 07.07.2015., 15:09   #9797
jesam li dobro skuzila?

Kad promijenim mjesto tv-u na drugi kraj stana, morat ću opet stavljat novu uticnicu i dijeliti signale iako ovaj tv ima u sebi sat prijemnik? Tako će u tv ulaziti dva kabela?

Onaj jedan kabel koji je dovodio oba signala do uticnice i u uticnici dijelio signal na dva dijela pa su tako iz uticnice isla dva kabela (jedan u tv a drugi u sat prijemnik) ako ustekam direktno u tv koji ima ugrađen sat prijemnik, imat ću samo satelitske, nase zemaljske neću imati ali neće biti nikakve štete za tv?
natha is offline  
Old 07.07.2015., 18:30   #9798
da, svaki kabel u svoj ulaz i kasnije u postavkama televizora za satelitski tuner se podesi sve.

Antem, ma može ić sve samo trebaš kliješta, pilu za metal, flexericu itd

odgovara taj mh iz zeda a to rješenje sa savijanjem nije baš najsretnije no vjerojatno je lakše sa takvim mh dok je kod original gib mh dost teže zato što je ona šina puno tvrđa i čvršća.
bilo bi puno jednostavnije uzet ovaj mh i samo dodat ove povišene nosače na šinu za lnb-e koji to trebaju (4/5W, 1W ili ovi istočniji 28.2E, 39E itd) međutim izgleda da postoje dva različita mh u zedu sa istim nazivom, ovaj povišeni iz linka te normalni mh3-g kao ovaj mh-4g pa sad ovisi, ak imaju ovog iz ronisovog linka onda uzmeš takav jedan i nećeš morat ništ savijat, rezat brusit

ja sam to imao sa originalnim gibertini multiholderima i zaista ti povišeni u milimetar odgovaraju za te tražene pozicije, vjerujem da je i kod ovih kopija 99% tak.
Blue Corsair is offline  
Old 08.07.2015., 06:59   #9799
Uspilo mi je samo dobit satelitske kada sam kabel direktno ustekala u tv. Kada kabel dijelim preko uticnice tj. razdjelnika ne nalazi nijedan program

kad se iz razdjelniks sa f konektorom spojim u tv i to na sat in nista

za naše zemaljske bi iz razdjelnika išao ne f konektor nego onaj Tzv. Muški/ženski u tv i to u tv in?
natha is offline  
Old 08.07.2015., 08:18   #9800
Bitno je jel u pitanju utičnica ili razdjelnik

Ako kabel dijeliš preko sat utičnice (ima na sebi F konektor) onda bi svakako trebala imat sat kanale.
Ako pak dijeliš preko razdjelnika ovisi o tome za kaj je taj razdjelnik

ako je razdjelnik do 1000 Mhz (zemaljski), izgleda otprilike ovak...

onda nebu sat kanala.

a ako je do 2400 Mhz (satelitski), izgleda otprilike ovak...

onda bi ih svakako trebalo bit

Izgledaju jako slično, pa prvo provijeri kakav ti je taj razdijelnik

Da na TV ideš iz razdjelnika u TV in, napraviš ili kupiš kabel koji na jednom kraju ima F konektor, a na drugom taj tzv. muški antenski konektor...
Naravno uvijet za to je da ti po tom kabelu zbilja i dolazi TV signal, tj. da gore kod antene imaš neki sistem s kojim udružuješ sat i zemaljski signal u jedan kabel...
tipa diseq sklopka sa ulazom za zemaljsku antenu, multiswitch sa ulazom za zemaljsku antenu ili sat/tv combiner...
The Best F1 Driver is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.