Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2009., 10:22   #21
Quote:
vjekos30 kaže: Pogledaj post
Umjesto energetskih pripravaka iz ljekarne, kao mnogo bolje rješenje, preporučam terapije bioenergijom po metodi Z. D.
Hvala na dorbim namjerama, ali ne idem kod bioenergičara ni slučajno.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 11:50   #22
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Evo, sad sam bila kod prijatelja, i kod njih je u gostima jedna doktorica s istoka, tamo i službena medicina ima potpuno drugačiji stav prema onom što na zapadu se smatra alternativom, i ona već preko vizualnog pregleda da kod mene u organizmupotrošena skoro sva energija, da moram podhitno nekako "napuniti bateriji". Probat ću si kupiti u ljekarni ono sranje od energetskih pripravaka, jer nema šanse da jedem neku previše krutu hranu. I navalit ću na sokove i sočno voće.
Zašto da piješ te otrove farmaceutske industrije kad i sama kažeš da su sranja??? I još da im puniš džep?

Ja ti iz sopstvenog iskustva mogu reći da ti gladovanje neće štetiti i može samo pomoći u tvom stanju. Nije važno koliko kilograma imaš. Važno je da se ti odvažiš i napraviš nešto za sebe. Neka te ne brine tvoja težina jer će se organizam nakon deset dana sam prebaciti na alternativne izvore energije (koji su zapravo primarni, nećemo sad o tome...) pa ćeš se umjesto hranom hraniti suncem i energijom zraka. Važno je da piješ kvalitetnu vodu i da puno boraviš na suncu i čistom zraku. Hrana nije u trgovini - ONA JE SVUGDJE OKO NAS samo smo mi zaboravili kako se ona uzima.
bijeliluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 15:00   #23
@ SAS

Hvala na savjetu,
ja i nisam stavio naglasak na kilažu. To sam napisao tek kao opis svog doživljaja sa gladovanjem.
I, da, manjak po tablici meni ne predstavlja nikakav problem i to nije razlog zbog kojeg sam krenuo gladovati.
an-arhos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 21:22   #24
Quote:
bijeliluk kaže: Pogledaj post
Zašto da piješ te otrove farmaceutske industrije kad i sama kažeš da su sranja??? I još da im puniš džep?

Ja ti iz sopstvenog iskustva mogu reći da ti gladovanje neće štetiti i može samo pomoći u tvom stanju. Nije važno koliko kilograma imaš. Važno je da se ti odvažiš i napraviš nešto za sebe. Neka te ne brine tvoja težina jer će se organizam nakon deset dana sam prebaciti na alternativne izvore energije (koji su zapravo primarni, nećemo sad o tome...) pa ćeš se umjesto hranom hraniti suncem i energijom zraka. Važno je da piješ kvalitetnu vodu i da puno boraviš na suncu i čistom zraku. Hrana nije u trgovini - ONA JE SVUGDJE OKO NAS samo smo mi zaboravili kako se ona uzima.


macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 18:06   #25
Quote:
bijeliluk kaže: Pogledaj post
Zašto da piješ te otrove farmaceutske industrije kad i sama kažeš da su sranja??? I još da im puniš džep?

Ja ti iz sopstvenog iskustva mogu reći da ti gladovanje neće štetiti i može samo pomoći u tvom stanju. Nije važno koliko kilograma imaš. Važno je da se ti odvažiš i napraviš nešto za sebe. Neka te ne brine tvoja težina jer će se organizam nakon deset dana sam prebaciti na alternativne izvore energije (koji su zapravo primarni, nećemo sad o tome...) pa ćeš se umjesto hranom hraniti suncem i energijom zraka. Važno je da piješ kvalitetnu vodu i da puno boraviš na suncu i čistom zraku. Hrana nije u trgovini - ONA JE SVUGDJE OKO NAS samo smo mi zaboravili kako se ona uzima.
Ma nisam ni kupila ta čudesa, samo sam pogledala na njih i odšetala iz lijekarne.

A to što je hrana svugdje oko nas, ja dobro znam, nahranim se dok šetam s psima u prirodi da je divota.

Nažalost, veći dio dana ne mogu biti na suncu i čistom zraku jer moram zarađivati za život na jedini mi poznati način, što podrazumijeva sjedenje za kompom.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 22:29   #26
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Hvala na dorbim namjerama, ali ne idem kod bioenergičara ni slučajno.
Molim te, možeš li to malo obrazložiti?
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 07:47   #27
Previše je opasno manipulirati energijom, a ne vidim po čemu su ljudi kao recimo Domančić, koji se tim bave kvalificirani za tako nešto. Nije da slijedi neku tradiciju, da su mu to umjeće prenjeli generacije koje prije se tim bavili etc. Većina bioenergetičara radi intuitivno, pa ponekad pomognu, a ponekad naštete. Za mene mogućnost 50/50 nije dovoljno dobra, jer ne radi se samo o tom da postoji 50% mogućnost da mi neće pomoći, nego da postoji 50% mogućnost da mi ozbiljno ošteti.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 09:37   #28
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Previše je opasno manipulirati energijom, a ne vidim po čemu su ljudi kao recimo Domančić, koji se tim bave kvalificirani za tako nešto. Nije da slijedi neku tradiciju, da su mu to umjeće prenjeli generacije koje prije se tim bavili etc.
Mislim da bi se trebala informirati malo o tome što je to metoda po Zdenku Domančiću, prije no što se donese neki zaključak o tome, a i o bioenergiji općenito Kada bi znala njegov put i kako je došao do te metode onda ne bi ovako nešto napisala. Informiraj se prije no što napišeš nešto

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Većina bioenergetičara radi intuitivno, pa ponekad pomognu, a ponekad naštete. Za mene mogućnost 50/50 nije dovoljno dobra, jer ne radi se samo o tom da postoji 50% mogućnost da mi neće pomoći, nego da postoji 50% mogućnost da mi ozbiljno ošteti.
Metoda po Zdenku Domančiću se ne bavi intuicijom, nego znanstveno dokazanim tehnikama koje se primjenjuju ovisno o kakvom se zdravstvenom stanju pacijenta radi. Ne znam od kud ti informacija da tretmani po ZD-u mogu naštetiti Učinak je veći od 50%, otkud ti i ta dezinformacija
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 09:55   #29
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se trebala informirati malo o tome što je to metoda po Zdenku Domančiću, prije no što se donese neki zaključak o tome, a i o bioenergiji općenito Kada bi znala njegov put i kako je došao do te metode onda ne bi ovako nešto napisala. Informiraj se prije no što napišeš nešto
Bioenergija je jedna od vrsta energiji, ja na poslu se bavim drugom vrstom energije i vidim kako prolaze ljude koje olako shvaćaju energiju.


Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Metoda po Zdenku Domančiću se ne bavi intuicijom, nego znanstveno dokazanim tehnikama koje se primjenjuju ovisno o kakvom se zdravstvenom stanju pacijenta radi. Ne znam od kud ti informacija da tretmani po ZD-u mogu naštetiti Učinak je veći od 50%, otkud ti i ta dezinformacija
Poznajem veći broj ljudi kojima je naštetio tretman kod bioenergičara. A i sama sam niako u malom opsegu osjetila poslijedice "liječenja" bioenergijom.

Pazi, ja ne mislim da bioenergija be liječi, niti optužujem za nešto one koje se tim bavi, ja kažem samo da po mojoj procijeni (isključivo za mene) ta metoda je prerizična. Tko ne smatra tako, ne mislim ga nagovarati da odustane od tog načina liječenja. Ali teško ćeš nekog tko se opekao nagovoriti da gurne ruku u vatru.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 17:30   #30
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pazi, ja ne mislim da bioenergija be liječi, niti optužujem za nešto one koje se tim bavi, ja kažem samo da po mojoj procijeni (isključivo za mene) ta metoda je prerizična. .
Ti si se referirala na metodu Zdenka Domančića, pa sam iz tog razloga napisao svoj post. Zanima me da li si se "opekla" bivajući pacijent metode Zdenka Domančića?
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:36   #31
Ne, nisam mu ni blizu prišla. Mislim čak da pokušaj mojeg liječenja bioenergijom za bioenergičara još opasniji nego za mene.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 19:18   #32
Quote:
eustahije1704 kaže: Pogledaj post
Pripremam se ovih dana krenuti na novo putovanje, trajalo bi nekih 3 tjedna, možda i više...
Ako bi netko također, neka se javi, možemo zajedno!
Draga Eustahija, ako još trebaš društvo, rado bih ti se pridružila - barem nekoliko dana
ja_bih_na_kviz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 00:41   #33
Nema sumnje da gladovanje ima nekih pozitivnih efekata na organizam. Pre svega je smanjenje nepotrebnih naslaga masti što je čest problem u društvima gde je hrana dostupna u velikim količinama. Intresantno je da mršaviji ljudi lakše izdržavaju gladovanje nego oni sa suvišnim kilogramima mada bi čovek pomislio da je obrnuto. Jednodnevno gladovanje nije prevelik problem. Pri tome u organizam treba unositi dosta vode jer voda će da odnese sve štetne proizvode metabolizma. Kako su neki na temi već pomenuli čula se tokom gladovanja dosta izoštre. Čulo mirisa postaje tako osetljivo da ćete namirisati ćoveka koji je udaljen 10-20 metara. Duže gladovanje je pod znakom pitanja, povremeno gladovanje je bezbednije.

Postoji dosta potvrda da su neki, već prepušteni sudbini, uspeli da se izleče od raka gladovanjem. Ustvari gladovanje, uz odbojnost hrani, je mehanizam koji pokreće sam organizam što za posledicu ima sagorevanje ćelija raka.

Prema tome kontrolisano gladovanje ili bar dijeta su dobrodošli.
makljava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 10:15   #34
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nitko još mi nije rekao da sam anoreksična.
I živo mi se fučka kako izgledam.
A natjerati me da nešto pojedem je bio problem i kad sam bila mala beba. Tad sam jednostavno pljuvala sve što su me stavljali u usta, a kasnije, kao djete, razradila sam cijeli sistem skrivanja i iznošenja hrane iz kuće (da je dam mačkama i psima).
Jednostavno puno bolje osječam i funkcioniram kad jedem što manje.
ko da sam ja to napisao...nisam anoreksičan niti imam probleme s težinom, čak sam i malo pretili prema BMI koeficijentu tjelesne mase ( http://hr.wikipedia.org/wiki/Indeks_tjelesne_mase ) BMI = 25.7
ali nikad se nisam dobro osjećao kad bi se najeo do sita, (pogotovo sa svinjetinom ili junetinom na tanjuru) i stalno umjereno, mirno gladovanje me veseli, bolje se osjećam, zdravije se osjećam...kao mali uvijek sam imao problema s hranom doma jer se trebalo jesti ujutro, za ručak, navečer, ali bez obzira dal osjećaš da moraš jesti ili ne, da li si gladan ili ne...to me ubijalo...sjećam se da sam stalno bio umoran u školi, bezvoljan....pogotovo posl.podne, nakon ručka...
__________________
Svaki izbor rađa kvantnom eksplozijom alternativnih budućnosti...Life is interesting!
soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 22:44   #35
osječam moralnu obavezu upozoriti svih koji ovo čitaju da je pronađen razlog zašto se ne osjačam dobro nakon jela - imam veliki tumor u abdomenu. Navodno je dobročudan.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 00:30   #36
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
osječam moralnu obavezu upozoriti svih koji ovo čitaju da je pronađen razlog zašto se ne osjačam dobro nakon jela - imam veliki tumor u abdomenu. Navodno je dobročudan.
auuuu kak si ga otkrila kojim pretragama ?

bio sam siguran da je neka bolest u pitanju kada si rekla da ti hrana neide bas...
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 14:04   #37
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
auuuu kak si ga otkrila kojim pretragama ?

bio sam siguran da je neka bolest u pitanju kada si rekla da ti hrana neide bas...
Otkriven je na ultrazvuku.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 08:25   #38
Bas mi je zao!
Sta mislissada napraviti?
Sretno!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 15:45   #39
Ne znam ni sama, nekako ne mogu povjerovati u to, još sam u zadnje vrijeme najbolje se osječala u ovoj godini. Za sada ću samo čekati.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:14   #40
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
osječam moralnu obavezu upozoriti svih koji ovo čitaju da je pronađen razlog zašto se ne osjačam dobro nakon jela - imam veliki tumor u abdomenu. Navodno je dobročudan.
Imaš u knjizi Prirodno liječenje biljem od Gelenčira mali odjeljak o izlječenju tumora gladovanjem.
Pa probaj to pribaviti iako vjerujem da ćeš više informacija pronaći na netu.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.