Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2012., 03:55   #41
Zanimljiva rasprava, samo što svi Shaolin borci izgledaju mršavo, ja ne znam kako bi on izdržao sa MMA borcom od 110kg...

Ali Shaolin i MMA borac u istoj kategoriji bi bilo itekako zanimljivo pogledati... I da, treniraju oni um više nego što se misli. Pa oni imaju posebne vježbe samo za ravnotežu, što je naravno povezano sa ravnotežom uma u borbi.



Ova slika samo daje kratak uvid koliku oni važnost pridaju ravnoteži, tj. da se nikad ne nađu na podu.

P.S. Ni njima nisu strani drillovi sa kopljima, mačevima, strijelama, tako da... Ovo je osnova borilačkih vještina u Kineskoj vojsci.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 18:09   #42
jaaaooo gluposti, požalio sam što sam počeo čitat ovu temu...

jb..o vas MMA i shaolin skupa na kvadrat.Drago mi je da odgovor na to pitanje NIKAD nećete saznat, jer shaolin borci nisu huligani i narkomani koje su lovatori pokupili s ulice pa sad treniraju 3 mjeseca i kusur
IpMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 18:33   #43
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post

Ova slika samo daje kratak uvid koliku oni važnost pridaju ravnoteži, tj. da se nikad ne nađu na podu.
Slusaj, oni pridaju paznju tome da se ne nadju na podu dok jedan hrvac radi sve da se nadje na podu. Koliko gledamo borbe svi vise manje zavrse na podu, pitanje je sto onda.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 21:04   #44
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Slusaj, oni pridaju paznju tome da se ne nadju na podu dok jedan hrvac radi sve da se nadje na podu. Koliko gledamo borbe svi vise manje zavrse na podu, pitanje je sto onda.
U Kini bi im tradicionalno netko razbio lubanju cipelom.

Velika popularnost disciplina hrvackog tipa je posljedica relativne efikanosti policije i sudstva koja je za posljedicu imala smanjenje popularnosti ubijanja.

Realno, u kavezu, s puno pravila, valjda bi nahebali.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 22:05   #45
makar su ovakve rasprave uglavnom rupa bez dna, zamijetio sam u svojih 27 godina da postoje određeni ciklusi što se tiče efikasnosti vještina.

Krenulo je sa super flashy potezima i otkrićem bjj braće gracie (nevezano jedno za drugo) i to je ljudima bilo novo i nisu se znali obraniti.
Zatim su ljudi naučili na te tehnike, i skužili da se jednostavnijim i direktnijim tehnikama mogu relativno lako neutralizirati.
I sad kad svi briju na jednostavnije tehnike, koje su smatrane efikasnijima, a ostale su izbačene (npr. dosta tehnika iz tradicionalnog karatea) to se smatra najbolja vještina i svi kreću tako trenirati.
zadnja faza koju sam uočio je da opet dolaze u igru flashy (majstorske) tehnike iz pojedinih tradicionalnih vještina, jer imaju efekt iznenađenja i borci nisu treningom navikli na tu vrstu tehnika.
Da pogodim, sad će nastati bum takvih vještina, a kasnije će se opet brijat na jednostavnost.

Mi općenito kao ljudska rasa idemo u krug pa mi se čini da je tako i u ovom slučaju.

Glupo sam napisao tekst, znam al jbg. pospan sam
bijatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 14:19   #46
Quote:
bijatch kaže: Pogledaj post
makar su ovakve rasprave uglavnom rupa bez dna, zamijetio sam u svojih 27 godina da postoje određeni ciklusi što se tiče efikasnosti vještina.

Krenulo je sa super flashy potezima i otkrićem bjj braće gracie (nevezano jedno za drugo) i to je ljudima bilo novo i nisu se znali obraniti.
Zatim su ljudi naučili na te tehnike, i skužili da se jednostavnijim i direktnijim tehnikama mogu relativno lako neutralizirati.
I sad kad svi briju na jednostavnije tehnike, koje su smatrane efikasnijima, a ostale su izbačene (npr. dosta tehnika iz tradicionalnog karatea) to se smatra najbolja vještina i svi kreću tako trenirati.
zadnja faza koju sam uočio je da opet dolaze u igru flashy (majstorske) tehnike iz pojedinih tradicionalnih vještina, jer imaju efekt iznenađenja i borci nisu treningom navikli na tu vrstu tehnika.
Da pogodim, sad će nastati bum takvih vještina, a kasnije će se opet brijat na jednostavnost.

Mi općenito kao ljudska rasa idemo u krug pa mi se čini da je tako i u ovom slučaju.

Glupo sam napisao tekst, znam al jbg. pospan sam
Zanimljiva teorija, ima tu necega.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 13:06   #47
Ovo je tema MMA vs Shaolin a ne MMA vs TKD, prebacujem.
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 14:21   #48
Quote:
Omnipresence kaže: Pogledaj post
...Tko bi pobijedio u obracunu između izvrsnog MMA borca (na razini npr. Andersona Silve) i svecenika Shaolina u relativno mladim danima (sredina 30-ih), ali svejedno vrhunski uvjezbanog za svoje godine?

a) borba u kavezu pod UFC pravilima
b) nenaoruzana borba na ulici bez ikakvih pravila i ogranicenja


Smajl govori tisuću riječi.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 14:33   #49
Evo oklada u 5000 $
http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I
Lion27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 17:05   #50
Quote:
Lion27 kaže: Pogledaj post
Ovo je neki japanski sektaš, a ne Shaolinac.
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 13:28   #51
A) Onaj tko je vještiji i bolji majstor
B) Onaj tko je vještiji i bolji majstor

U oba područja se može naći pojedinac koji se zna pripremiti i istrenirati za takvo. Ni šaolincu nije problem otvoriti se dobrim trenerima i klubovima. Mislim da je to najbolji odgovor.
Etiopljanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.