Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2013., 12:40   #21
Quote:
OngBak kaže: Pogledaj post
1. Ne zivimo u uredenom drustvu.
2. Ooo,itekako je isplativa investicija,jer ako mi i jedan odradeni trening spasio zivot u nekom potencijalnom napadu,onda je bilo isplativo. Meni ili clanu moje obitelji.
1 - zivimo, to mozes izjaviti samo ako nisi nikad zivio u zaista neuredjenom trecesvjetskom drustvu (ja jesam, mi smo svicarska u usporedbi).

2 - i koliko je ljudi koji nista ne treniraju poginulo u takvim napadima, a kolikima je upravo to spasilo zivote? Ja ne znam niti za jedan primjer niti jednog niti drugog.

Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Osim ovog što je Ong rekao,tu je i onaj faktor da svaka budala ima svoje veselje
Jedno od mojih je WSL Ving Tsun
To je nesto drugo, sve nas nesto zanima (i mene su borilacke u nekom periodu), samo govorim o cistoj racunici ako netko na to gleda samo kao na samoobranu
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 12:48   #22
Meni je spasilo glavu. Tvrdnja da je mala šansa da ce te neka budala nece napasti bez razloga i da je naše društvo uređeno nije bas utemeljena. Kad bi npr. kao ja imalo prilike vidjeli kroz prozor kaj se sve događa u centru Zagreba vikendom promjenio bi misljenje.
__________________
Troll killer

Zadnje uređivanje Gyonin : 21.01.2013. at 13:19.
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 13:01   #23
nešto malo moderniji w.c ?

Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Prije svega,jučer sam zaboravio spomenuti koliko su neke ideje VT i KM slične.Kad sam gledao onak po koji isječak sa seminara u Zagrebu koji je vodio jedan od top instruktora KM(nemogu se sjetiti imena,znam da je Izraelac)ostao sam iznenađen.Prvo taj gard koji je držao je identičan onom što nas Sifu uči,odnosno onom što se može vidjeti na nekim fotografijama Sigunga.Drugo dobio sam dojam da je ideja "hit,hit,hit,hit and run",copy-paste onoga što mi radimo.
Uglavnom,i VT i KM su street fighting stilovi i po tome su dosta slični.




To je stari relativno.Rekao bi da 80% posto ljudi na ulici(ako ne i više)nezna pošteno udariti,da pri tome ne ozljedi više sebe nego ovog drugog.
Za takve je i par mjeseci intenzivnog i kvalitetnog VT(a predpostavljam i KM) treninga dovoljno.

Što se tiče sparinga u VT,nezgodno je to što nikad nemože biti realnan kao u pravoj borbi.Kroz ispravnu strukturu tijela i ispravne tehnike,udarci u VT mogu stvarno jako ozlijediti čovijeka.A to nemože tako sa sparing partnerom
Možete li malo pobliže objasniti što je to sve zajedničko k.m-u i w.c-u.. ??
Kako Vi to vježbate ? (vidim gard spominjete sličan kao u krav magi..),

Imate li vježbe snage u programu, malo utezi, malo vožnja sobnog bicikla..,
udaranje hit,hit,hit,hit po vreči,, sklekovi.., koristite li kakve zaštite za tijelo ? i sl..
Molim da objasnite kako Vi to znate pošteno udariti ?

Lp
.mosquito.
.mosquito. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 13:27   #24
Quote:
Gyonin kaže: Pogledaj post
Meni je spasilo glavu. Tvrdnja da je mala šansa da ce te neka budala nece napasti bez razloga i da je naše društvo uređeno nije bas utemeljena. Kad bi npr. kao ja imalo prilike vidjeli kroz prozor kaj se sve događa u centru Zagreba vikendom promjenio bi misljenje.
Dobro, sad ne bih zelio otici previse off.

Ne zivim uopce u Zg tako da i to stoji, nisu sve sredine iste.

S druge strane vise ljudi ne trenira nego trenira borilacke vjestine, a nije da masovno umiru na ulici u sukobima.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 16:15   #25
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
1 - zivimo, to mozes izjaviti samo ako nisi nikad zivio u zaista neuredjenom trecesvjetskom drustvu (ja jesam, mi smo svicarska u usporedbi).

2 - i koliko je ljudi koji nista ne treniraju poginulo u takvim napadima, a kolikima je upravo to spasilo zivote? Ja ne znam niti za jedan primjer niti jednog niti drugog.


To je nesto drugo, sve nas nesto zanima (i mene su borilacke u nekom periodu), samo govorim o cistoj racunici ako netko na to gleda samo kao na samoobranu
Luka Ritz. Dovoljno je. (i onaj mali sto je izboden na Ribnjaku..i svi ostali iz crne kronike,ali eto,posto si bas htio, dva medijski istaknutija slucaja..)
OngBak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 19:04   #26
Quote:
OngBak kaže: Pogledaj post
Luka Ritz. Dovoljno je. (i onaj mali sto je izboden na Ribnjaku..i svi ostali iz crne kronike,ali eto,posto si bas htio, dva medijski istaknutija slucaja..)
Hmm, istina da osim sto nisam u Zg nisam niti u toj "rizicnoj" dobnoj skupini pa mozda nemam dobru predstavu.

Iako nije li Luku napala skupina? Ne znam koliko u "grupnjacima" pomaze bilo koja vjestina, kao niti protiv oruzja, posebno ako ga ne koristi nespretnjakovic.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 05:32   #27
Quote:
.mosquito. kaže: Pogledaj post
Možete li...
Obje vještine su kreirane kao street fight stilovi.Makar je to moj dojam o KM na temelju onog što sam vidio.Dalje od toga nebi jer neznam puno o KM,možda se netko drugi nadoveže.

Nemamo vježbe snage,snaga makar ona koja proizlazi iz mišićne mase je nebitna u Ving Tsunu.Sobni bicikl?Vi to mene zajebavate,gospon komarac?
Za udaranje uglavnom koristimo zidne vreće,nekad drvenu lutku,nekad one velike vreće što vise sa plafona,zavisi šta se vježba.
Kad sam rekao hit and run,mislio sam doslovno što sam rekao.Onesposobi protivnika u što kraćem vremenu i bježi.Ako ovaj leži u nesvjesti,kao savjesni građanin,mogu ga eventualno okrenuti na bok pa onda dat petama vjetra.


Quote:
MartialArt kaže: Pogledaj post
Hvala svima...mislim da je očito kombinacija WC i KRAV MAGE najbolje rješenje...

Koji klub najboje za KM a koji za WC??
unaprijed hvala
Eto,ja otišao u Maleziju da treniram Ving Tsun.Toliko o VT klubovima u HR.Ok ja sam malo extreem,ali tu sam našao trenera koji mi štima 100%

Općenito,ako te zanima VT informiraj se o Wong Shun Leungu odnosno njegovoj obitelji VT.Naravno da sam pristran kada je Sigung u pitanju,ali eto,prijateljski savijet
__________________
Something ends,something begins...

Zadnje uređivanje VingTsun : 22.01.2013. at 06:24.
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 07:59   #28
Kombinacija WC i KM...?

Od nule, obje vještine, u isto vrime...?



Nemoj to sebi učinit... Čini mi se da je pok. Bruce Lee reka, ne bojin se čovika koji je 1000 udaraca vježba po 1 put, nego čovika koji je 1000 puta vježba 1 udarac...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 17:08   #29
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Kombinacija WC i KM...?

Od nule, obje vještine, u isto vrime...?



Nemoj to sebi učinit... Čini mi se da je pok. Bruce Lee reka, ne bojin se čovika koji je 1000 udaraca vježba po 1 put, nego čovika koji je 1000 puta vježba 1 udarac...

hvala svima na korisnim informacijama prije svega...
Doomsday zašto ne kombinirati to dvoje ako je najefikasnije.
ako se ne varam Wing chun nema uključeno oružje pa bi KRAV MAGA bila idealna sa svojim nacinom treninga...
MartialArt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 18:09   #30
Ne možeš dvi poprilično različite vještine, po biomehanci, metodologiji i pristupu, počet u isto vrime od nule vježbat, i očekivat da ćeš iti jednu savladat kako triba...

Možda te buni MMA pristup, ali nemoj to tako simplistički gledat... MMA na početku su oformili praktikanti koji su savladavali razne vještine, ali jednu po jednu, prvo bi postali dobri do odlični u jednoj, pa onda u drugoj, pa bi sistematizirali svoje znanje, pa u eventulno trećoj, pa opet sistematizirali...

Iz toga su se razvili MMA koncepti, ali to nije isto što i treniranje različitih vještina u isto vrime od nule... To te može samo zbunit, onemogućit da brzo napreduješ, i stvorit jako puno problema, a malo i ništa koristi...

Šta se WC i KM tiče, bilo bi ti pametnije odlučit se za jednu... Odi na jedan trening i odradi ga, obično je prvi besplatan, ili makar odgledaj jedan, razgovaraj sa trenerom o tome što je ta vještina, što se očekuje, kako se radi... A onda... Odluči sam...

Iz svega gore što su forumaši napisali, i svega što čuješ i vidiš na treningu, odluči što ti kratkoročno i dugoročno više odgovara, u čemu se više nalaziš... Bilo koja vještina kojoj se iskreno posvetiš donijet će ti more dobri stvari, prednosti na raznim poljima...

Bilo koja vještina ili vještine, pa makar one bile najbolje na svitu, koje odrađuješ štrc-brc i priko volje, na brzinu, neće ti ništa donit osim napuhanog baluna lažnog samopouzdanja kojeg ćeš, uz malo sriće, ponosno pokazivat naivčinama do duboke starosti, ili ako ne budeš ima sriće, koji će ti eksplodirat u lice kad ti najviše bude triba...

Ti odluči...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 18:46   #31
Potpisujem DoomsdaySTov post.
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 08:28   #32
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Nebi se tu složio.Zavisi od samog praktikanta.BV je onoliko dobra koliko je dobar onaj koji ju prakticira.Koliko vremena treba za naučiti osnove VT opet zavisi od praktikanta pa tek onda od Sifu-a.
Istina,biomehanika je veliki dio VT ali kroz trening se to na kraju itekako isplati.
E,ovo sa sparinzima je problem,da.Najbliže što dođemo na treningu do realne situacije je kad jedan drugog napadamo,tipa krošei,direkti itd...full snaga.Tu onaj koji radi VT mora biti oprezan da neozljedi partnera.
Svakako kad se vratim kući moram naći nekog iz tipa boksa,kik boksa ili sl. za sparinge.Kaciga,mma rukavice i udri!



Nebi ulazio u to tko je najjači ali ovo sa Sigungom Wongom definitifno stoji.Problem kod VT je taj što ima masa varijanti VT koje ne rade u realnim situacijama.Zato ljudi nekad misle da je VT lakrdija.
Sigung je išao van,na asfalt Hong Konga i testirao ono što je naučio od Yip Mana.Kroz te Beimo mečeve je rafinirao i testirao ono što radi i ono što ne radi.Zato je WSL Ving Tsun vjerovatno najučinkovitiji VT.
Od svih Yip Manovih učenika jedino su njih nekolicina bili u "milosti" Yip Mana.Leung Sheung,Lok Yiu,Tsui Sheung Tin i Sigung WSL.
Yip Man je bio katastrofalan učitelj,mnogi su učili iz druge ili treće ruke a iz zezanja su ga zvali "ujak da,da" jer kad god je neko pitao jel ovo dobro ili jel se ovako radi,on bi rekao da,da
On je podučavao ljude u HK zato da nemora raditi neke usrane poslove.U Fatsanu je živio lagodno i bio naviknut na takav život,u HK je bilo totalno drugačije i podučavao je zato da može živiti od toga,ne zato što je to htio.
Iz toga proizlazi masa ljudi koji su naučili neki ofrlji,polovični Ving Tsun i uz to ga još nisu ni testirali u borbi.
Tako da je Yip Man najodgovorniji,po meni,za cirkus koji danas imamo u nekim obiteljima Ving Tsuna.
Mislim da si upravu.
VTmihael is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.