Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 08:20   #981
koliko često on liže šapice i grize ih?
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:16   #982
Quote:
blueye kaže: Pogledaj post
Zippo je jučer bio na testiranju, 44 alergena..i sve je negativno!!!!
Čovjek ne zna da li da bude sretan ili tužan, jer šapice liže i čupa do krvi.
Vet. je sada rekla da jede samo zečetinu ili rižu, friško kuhanu.
Ne znamo više što da radimo, kako mu pomoći.
Bio je od ljeta na Royal Canin Hypoallergenic..sada je problem možda u aditivima iz gotove ili suhe hrane.
Jedu li vaši westići zečetinu?
Ne znam ni da li na taj način dobija dovoljno hranjivih tvari, vitamina i minerala- ako jede samo rižu i zečetinu.
Pišite....
ma prestani s royal-om, moj je isto imao probleme s capama, i onda sam neznam vise ni sama kako prestala ga hraniti s royalom i sve je nestalo....
jolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:33   #983
Quote:
jolf kaže: Pogledaj post
ma prestani s royal-om, moj je isto imao probleme s capama, i onda sam neznam vise ni sama kako prestala ga hraniti s royalom i sve je nestalo....

Ma on liže šapice svaki čas, po noći ni ne znamo..uglavnom znaju biti toliko crvene i svu dlaku si počupa..do krvi.
Počeli smo od jučer sa kuhanom rižom i zečetinom.
Više stvarno nismo pametni što da radimo....
blueye is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 17:04   #984
Jadan Zippač..

Ja nekako mislim da bi trebao dobiti sve potrebne sastojke preko zeca i riže..To mi se čak čini bolje nego dehidrat.. Treba paziti na omjere bjelančevina i uglkjikohidrata

Iz jedne knjige o uzgoju i hranidbi pasa treba mu oko 15-20 dkg mesa dnevno. Ne mogu se točno sjetiti ali mislim da sam pročitala da treba i posoliti (otprilike 1/3 do 1/2 koliko se soli za naš obrok). Progugulaj malo, sigurno ima o tim obrocima puno..

Sretno!
ivanica81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 18:46   #985
Bas mi je zao kad cujemm da toliko imate problema sa alergijama i svime
Hvala Bogu mi nemamo takvih problema, za sad.. a nadam se i ubuduce.
Mi imamo drugi problem. Rubi danas cijeli dan kao da pokusava iskasljat nesto. Iskasljava islasljava al nikak da iskaslja, ocito mu nes smeta u grlu, ili mu je zapelo, a ne znam sta da mu dam il kako da mu pomognem da to makne i da prestane sa iskasljavanjem? Jer nekad imam osjecaj kao da ce se zadavit, kao da ne moze doc do zraka..
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 19:19   #986
Quote:
Rubi_00 kaže: Pogledaj post
Bas mi je zao kad cujemm da toliko imate problema sa alergijama i svime
Hvala Bogu mi nemamo takvih problema, za sad.. a nadam se i ubuduce.
Mi imamo drugi problem. Rubi danas cijeli dan kao da pokusava iskasljat nesto. Iskasljava islasljava al nikak da iskaslja, ocito mu nes smeta u grlu, ili mu je zapelo, a ne znam sta da mu dam il kako da mu pomognem da to makne i da prestane sa iskasljavanjem? Jer nekad imam osjecaj kao da ce se zadavit, kao da ne moze doc do zraka..
odi do veta, to mi nekak lici na upalu grla, bar je moj prijasnji pas imao takve simptome...
jolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 22:04   #987
ruby00 , slazem se sa jolfom, otidi u veterinara da ga malo pogleda jer i meni to zvuci kao pasji kašalj. nisam ni ja znala kako psi kaslju dok maxa nije nedavno uhvatilo, kao da se guši i da će povratit, bas ruzno. lipo do veta pa neka ga pogleda
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 22:31   #988
Hvala na savjetima.

Rubi, i ja mislim da je kašalj, da se prehladio, iako izgleda kao da mu je nešto zapelo u grlu, on zapravo kašlje. I Zippo je nedavno tako grcao, a bila je prehlada.

Ako imate još bilo što o prehrani i alergijama, pišite..hvala vam unaprijed!

Pusa od Zippa!
blueye is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 07:55   #989
Blueye, jučer sam baš naletija na jedan post na nekom forumu di je jedna cura imala iste probleme s wetijem,liza je i griza šapice do krvi i dlaku je svu počupa.Mislili su i ona i vet da je nekakva alergija al na kraju su uzeli jednu dlaku na analizu i na korjenu je nađena gljivica...Ako nisi pogleda bris kože il analizu dlake to svakako napravi jer je lako moguće da se o tome radi.
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:06   #990
ja sam nakon mučenja sa hranom prešla na TOTW losos i mogu reći da sam napokon zadovoljna sa hranom koju Max jede, a i sa činjenicom da više nema proljeva, povračanja, a i analke se lijepo prazne.
Prije je jeo Royal i dosta povračao od njega, onda je jeo Hills i imao plinove . On se isto malo više češka ali koža je ok,nema crvenila itd. a dok je tako sve je ok
Ne dajem mu više ni poslastice sa strane, čisto dehidrat, malo prelijem koji put acidofilom, i koliko god je prije bio izbirljiv, sada smaže sve iz posudice.
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 12:02   #991
moj je sad na d/d hills od lososa i riže i češanje se polako smiriva(il se to meni samo čini) al ima mekanu stolicu...Na toj hrani je 2 tjedna i zadnjih 10ak dana mu je mekša stolica i ponekad ima i proljev(jednokratni)...Dok je jeo royal je bila ok al zbog češanja sam mora prić na ovaj hills.
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:08   #992
Mislim da je Zippu doktorica proljetos radila analizu tkiva, i bilo je ok, ali nije na odmet opet ponoviti.

Čujem da su ljudi stvarno zadovoljni sa TOTW. Kakve vrste oni sve imaju? Da li je to suha ili friška hrana?

Da li tko ima iskustva sa puretinom, jer čula sam da puretinu da, ali piletinu ne.....
blueye is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 17:30   #993
Mi smo npr. sasvim slučajno skužili da je naš westie alergičan na žitarice tako da smo Hill's pomalo zamijenili Orijenom. I od tada više nije imao kraste po tijelu. Što ne znači da opet neće, ali za sada je ok. Kuc-kuc.

Jednu je noć opet povratio žuto, ne mogu vam opisat kako sam se prepala da nije opet neki gastritis kao prije 2 mjeseca. Nakon što se to desilo, svaki put kad malo povrati, umrem od straha.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 19:26   #994
a kakav je TOTW jel ko zna?! Moj mamlaz ima mekanu stolicu od Hills d/d pa jel mi bolje uzet TOTW od lososa i krumpira, Royal hipo. ili Eukanubu derm. U royala je proteni iz soje i to mi se nesviđa...
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 20:22   #995
hvala svima na savijetima!!
danas nesto manje 'kaslje' tako ako se u par dana skroz ne smiri, onda cemo do veta!!
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 21:12   #996
rubi 00, pasji kašalj nije za zezat se, ja bi ti ipak preporucila u veta da odes, u svakom slucaju nemoj da se umara puno, neka mu je toplo i nemoj mu davati prehladnu vodu, tako su mene veterinari savjetovali.
max je bija totalno izgubija snagu, nije moga uz skale, ali kad je kasalj prosa opet je zivnija
sto se tice totw, to je suha hrana koja ne sadrzi zitarice i vani spada u najkvalitetnije hrane, puno bolje od hillsa, i royala. ja sam pvo probala sa patkom ali nije bas pomoglo, a losos mu super odgovara. koliko sam skuzila psima koji su skloniji alergijama puno vise odgovara riba nego piletina i puretina tako da ovu od lososa svi preporucuju za osjetljivije pse.

Ima ova web stranica pa možete vidit sve:
http://www.marnie.hr/TOTW/Default.html

Max je zadovoljan
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 08:47   #997
a pakiranja?nisu valjda samo ta ogromna?!
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 09:44   #998
ma nisu

ima od 2 kila i ova od 13
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 10:06   #999
spas U kojem dućanu u st ima te hrane? I jel mu stolica ok s njom jer moj ima makanu s hils d/d...
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 11:53   #1000
Stolica je tvrda, vjerujem da ces i ti vidit promjenu vrlo vrlo brzo
Ima je kupit na dva mjesta, u "vau - mjau" pet shop na mejama iza hotela marjan,
i u velikom pet shopu "vaši ljubimci" na cesti na pujankama.
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.