Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2010., 15:30   #1081
Je li normalno da me westy sa nepunih 8 mjeseci već počeo seksualno zlostavljati? Do prije 3 dana je bio normalan, a od tada svako malo mi zaskoći ruku i bocka sa pišulincem. Mislim, još ima mliječne zube, a on bi ševio. Jebač pravi. Na kujice koje sretnemo ne reagira, samo na mene i ženu mi. I kako da se postavim, da ga pustim da se iživi, ili da ga navičem. Mislim, meni i ženi ne smeta pretjerano, ali što ako krene skakat i na druge ljude?
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 16:21   #1082
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Je li normalno da me westy sa nepunih 8 mjeseci već počeo seksualno zlostavljati?
he, ovo je dobro

ja ne znam niš o tome, ali znam da se neke ženkice westića tjeraju već od 6 mjeseci starosti - tako da bih ja to protumačila kao neki njihov pubertet
he, he, sorry ali baš si me nasmijao, sretno
Veky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 17:24   #1083
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Je li normalno da me westy sa nepunih 8 mjeseci već počeo seksualno zlostavljati? Do prije 3 dana je bio normalan, a od tada svako malo mi zaskoći ruku i bocka sa pišulincem. Mislim, još ima mliječne zube, a on bi ševio. Jebač pravi. Na kujice koje sretnemo ne reagira, samo na mene i ženu mi. I kako da se postavim, da ga pustim da se iživi, ili da ga navičem. Mislim, meni i ženi ne smeta pretjerano, ali što ako krene skakat i na druge ljude?


Pukla sam sad od smijeha!!!! Ovo si predobro opisao; isto radi i naš, evo upravo je zaskočio mamu maloprije,na kauču dok sjedi i to na ruku. Noga mu uopće nije zanimljiva.

Ok, naš nije maloljetan
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:32   #1084
Zanimljivo, al moj nema takvih ispada. Niti jednom nije zaskocio neciju nogu, ruku..sta vec Al ovaj tvoj opis je komican
Al zato kad je u blizini kujica, gotovo, ne postoji vise, samo njuska pod rep od kujice i za njom ko da je blesav. Mozes ga zvat, vikat, mahat..nista, on za curom i ne sljivi nikog pol posto.
S kolko bi ih uopce trebali dat pariti? Mislim, ne zelim ga kastrirat, nek se malac veseli.. Al kolko sam skuzila, dosta je tesko i nac neku zenkicu za parenje. Jel netko na forumu mozda zeli mladoh pastuha da bude tata malcima? (btw, ima papire..)
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 08:55   #1085
Da li je točno da westice obično rađaju na carski rez? To sam negdje jednom čitala.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 09:57   #1086
Nije točno da obično rađaju na carski.Istina da može bit problema ali može i sve proći bez problema
Inače,kažu da sve male pasmine većinom moraju na carski.Ali i kod velikih pasmina se događaju carski.
__________________
moj album...
alfa enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 20:18   #1087
Quote:
alfa enter kaže: Pogledaj post
Nije točno da obično rađaju na carski.Istina da može bit problema ali može i sve proći bez problema
Inače,kažu da sve male pasmine većinom moraju na carski.Ali i kod velikih pasmina se događaju carski.
Ako ženka nosi jedno do dva šteneta šanse su ogromne za carski!!!!!
canis-lupus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 22:08   #1088
Quote:
canis-lupus kaže: Pogledaj post
Ako ženka nosi jedno do dva šteneta šanse su ogromne za carski!!!!!
Zbog čega??Ja nemam takvo iskustvo
__________________
moj album...
alfa enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 22:24   #1089
Quote:
alfa enter kaže: Pogledaj post
Zbog čega??Ja nemam takvo iskustvo
Jako sam se iznenadila kad sam skužila da je mama mog westyja imala njih 6! Ipak je to mala kuja. Jadnička.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 09:22   #1090
hej Westoljupci! ako netko zna pouzdanog uzgajivača westića- ja sam u potrazi za dečkom ali su svi preskupi- tražim westića bez rodovnika, pa ako netko zna pliz kontakt na pm
maltipoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 09:26   #1091
inaće kod trudnoće postoji pravilo- malo štenaca-veći psići a više štenaca manji psići- što znaći da će veliki štenci teže proći kroz porođajni kanal i da su šanse za carski velike, pogotovo ako je to prvo koćenje ili kujica ima slabe trudove
maltipoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:21   #1092
Quote:
maltipoo kaže: Pogledaj post
hej Westoljupci! ako netko zna pouzdanog uzgajivača westića- ja sam u potrazi za dečkom ali su svi preskupi- tražim westića bez rodovnika, pa ako netko zna pliz kontakt na pm

mislim da ti je puno pametnije platiti vise novaca za pravog westija nego stediti na tome pa poslije imati problema. kad ti imaju rodovnicu sigurna si da nisu mjesanci nego da su cistokrvni. s obzirom na to imaju pravi terijerski karakter i znas sta mozes ocekivati. isto tako, ako naletis na nekog psa koji nije cistokrvan moguce je da ce biti sklon svakavim bolestima i alergijama.
normalno, moguce je da uspijes kupiti cistokrvnog westija koji nemam papire ali ne bi ti preporucila da se time igras. radije nemoj uzimat psa.
a mogu ti iz iskustva preporuciti uzgajivacnicu iz osijeka vom funken spiel. svaka pohvala, tamo sam ja svog westija uzela i nemam sa njime nikakvih problema. cijena ti je 4500kn (ako se dobro sječam). imaju ti svoju stranicu pa malo pogledaj http://www.funkenspiel.com/indexwestie.html
zelim ti srecu!
Lo.Haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 19:07   #1093
Ma ja sam do ima po godine bija u istoj dilemi, uzet s il bez papira...I uglavnom svi govore kad uzmeš s papirima siguran si od raznih bolesti i sl, a u stvari to nije točno! Pogotovo kad se radi o alergijama! Westiji su podložni alergijama i to je stvarno stvar sriće očeš li dobit jednog koji je alergičan na nešto ili nije, a u biti koliko znam većina će bit na nešto! Samo se nadaš da su na nešto u hrani jer se to lako kontrolira, a ako je atopija u pitanju onda imas psa koji se veći dio godine češe i liže, a ti jako malo moš pomoć! Rodovnica ti govori da pas nije iz nekontroliranog uzgoja odnosno da mu tata nije djed i sl, a šta se tiče bolesti, ako je uzgajivač nemaran i radi samo iz vlastite koristi on će vrlo lako psa s manom parit i ti ćeš imat psića s rodovnicom i mislit da je sve 5, a u biti roditelj mu ima nekakvu bolest koju on kasnije vrlo lako može razvit ako je gtenetski prinosiva! Moj je zaključak da je najbolje uzet od nekog ko kući ima jednu kujicu i koja živi u dobrim uvjetima jer ti uzgajivači često pse drže po kojekakvim prašnjavim rupama i onda pas zbog dugotrajne izloženosti alergenima(prašina, grinje...)razvije alergiju i radi potomstvo koje će lakše razvit istu! Kako ja gledam, kad neko ima kujicu doma ona mu j e ljubimac, a ne sredstvo zarade i o njoj puno više pazi , a samim tim si siguran da neće štancat štence na traci i vjerojatno će pazit s kim je pari...Tako da neki štenac neke tete iz nekog stana koji košta 2000kn vrlo često ispadne "više" westi od nekog iz neke uzgajivačnice kojeg ćeš platit 4-6000kn, s rodovnicom...
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 10:53   #1094
Quote:
Lo.Haze kaže: Pogledaj post
mislim da ti je puno pametnije platiti vise novaca za pravog westija nego stediti na tome pa poslije imati problema. kad ti imaju rodovnicu sigurna si da nisu mjesanci nego da su cistokrvni. s obzirom na to imaju pravi terijerski karakter i znas sta mozes ocekivati. isto tako, ako naletis na nekog psa koji nije cistokrvan moguce je da ce biti sklon svakavim bolestima i alergijama.
normalno, moguce je da uspijes kupiti cistokrvnog westija koji nemam papire ali ne bi ti preporucila da se time igras. radije nemoj uzimat psa.
a mogu ti iz iskustva preporuciti uzgajivacnicu iz osijeka vom funken spiel. svaka pohvala, tamo sam ja svog westija uzela i nemam sa njime nikakvih problema. cijena ti je 4500kn (ako se dobro sječam). imaju ti svoju stranicu pa malo pogledaj http://www.funkenspiel.com/indexwestie.html
zelim ti srecu!
Nemojte vjerovati maltipoo ona je jedna od onih koji prodaju pse i to maltezere i pudle a koje drži vani u boksovima a svi psi su bolesni vjerujte mi znam a sada bi valjda prodavala i ovu pasminu.
mini Ari is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 16:00   #1095
maltipoo,
sramota nakon svega sto radite pudlama i predstavljate se da imate i veterinara sada to kanite raditi sa weticima. <<dragi moji,
ovo je JAVNO upozorenje da od Maltipoo-a ne kupujete pse niti prodate psa. <Oni traze pse za daljnji uzgoj koji zive u odvratnim uvjetima, stenci su na hladnoci, neocisceni od parazita, zmazani...
sad vjerojatno traze westija kako bi i na njima zarađivali. Stancaju pse, nisu prijavljeni u HKS-u, no matipoo mozete uskoro ocekivati prijavu radi tavoga ponasanja.

Molim sve ljubitelje zivotinja da ovu vijest prosire dalje i ukazu na to kakva je to "uzgajivacnica", ljudi imajte srca i pomozite u sprecavanju stancanja pasa.

ovo je njihova web stranica- http://maltipoo.blog.hr/ i nemojte nasjedati na njihove slatke rijeci.

a sve sto su prozivjele pudle iz njihove uzgajivacnice mozete vidjeti na www.pudle.net u temama Mali ali veliki, Arie i moj Dixie.
coco.t. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 16:07   #1096
Moderatori, molim vas!!!!! Imamo problem ovdje očito!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 17:58   #1097
ja prvi put cujem za tu uzgajivačnicu ali ne mogu vjerovati da je netko tako odvratan da pse drzi u takvim uvjetima. oni nisu sredstvo zarade i moze vas biti sram sto ih za to smatrate. definitivno cu razglasiti svima koje znam a misle uzimati psa da ni slucajno to ne rade u ovoj uzgajivacnici!
napisala bi jos koju rijec ali nisam sigurna da smijem psovati na forumu
__________________
All the world's a stage.
Lo.Haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 21:17   #1098
divlji uzgoj

Neznam jel ovo istina ali ako je upozorenje svim lakovjernima koji ne vide razliku između psa s rodovnicom i bez.Westie terijeri su podložni raznim alergijama u nekontroliranom uzgoju često s incestom koji se ponavlja, uvjeravam Vas da ce te razliku novaca koje ste uštedjeli kod kupnje psa ostavit kod veterinara.Sama rodovnica košta 140kn i ona ne cini razliku u cijeni samog psa,razlika u višoj cijeni je odnos prema psu,uzgojna dozvola gdje sudac odlučuje može li uopće pas u uzgoj i daje ocjenu koja je važna te krvne linije u rodovnici koje uzgajivači prate i naravno parenje s vrhunskim mužjakom košta 400-500eur.Troškovi izložba i putovanje na iste uvelike prelaze novac koji se dobije na jednom leglu godišnje,šverceri pare kujicu dva puta godišnje to je iscrpljujuće za psa i vjerovatno njena životna dob neće biti ista kao kod pasa kod ozbiljnog uzgajivača.Tako da westie za 2000kn bez rodovnika može bit opasnost od raznih bolesti i vašu tugu.Zaključujem manju cijenu šverceri nadoknađuju čestim parenjem i ne plačaju parenje kod kvalitetnog mužjaka več je odnos mama sin i slično,često čujem da čak ni cijepljenja nisu obavljena vrlo riskantno!!!
canis-lupus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 21:27   #1099
upravo zato sam to i napisala,
ne znam s kim pare, no 2 jasna slucaja su na linku koji je naveden. nisu ni registrirani kao uzgajivacnica, a pozivaju se na ljubav prema zivotinjama...uzas.
Nije to slucaj samo sa westijima vec sa svim pasminama, kontrolirani uzgoj je bitan kod SVIH pasmina. a maltipoo ima pudlice, maltezere i maltipoo-e, i sada jos kane imati westije kako stvari stoje.

Nadam se samo da moderatori nece maknuti postove i linkove jer onda je sve ovo bilo uzaludno i nije se nista naucilo ni pokazalo.
coco.t. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 23:06   #1100
Quote:
zosopage kaže: Pogledaj post
Ma ja sam do ima po godine bija u istoj dilemi, uzet s il bez papira...I uglavnom svi govore kad uzmeš s papirima siguran si od raznih bolesti i sl, a u stvari to nije točno! Pogotovo kad se radi o alergijama! Westiji su podložni alergijama i to je stvarno stvar sriće očeš li dobit jednog koji je alergičan na nešto ili nije, a u biti koliko znam većina će bit na nešto! Samo se nadaš da su na nešto u hrani jer se to lako kontrolira, a ako je atopija u pitanju onda imas psa koji se veći dio godine češe i liže, a ti jako malo moš pomoć! Rodovnica ti govori da pas nije iz nekontroliranog uzgoja odnosno da mu tata nije djed i sl, a šta se tiče bolesti, ako je uzgajivač nemaran i radi samo iz vlastite koristi on će vrlo lako psa s manom parit i ti ćeš imat psića s rodovnicom i mislit da je sve 5, a u biti roditelj mu ima nekakvu bolest koju on kasnije vrlo lako može razvit ako je gtenetski prinosiva! Moj je zaključak da je najbolje uzet od nekog ko kući ima jednu kujicu i koja živi u dobrim uvjetima jer ti uzgajivači često pse drže po kojekakvim prašnjavim rupama i onda pas zbog dugotrajne izloženosti alergenima(prašina, grinje...)razvije alergiju i radi potomstvo koje će lakše razvit istu! Kako ja gledam, kad neko ima kujicu doma ona mu j e ljubimac, a ne sredstvo zarade i o njoj puno više pazi , a samim tim si siguran da neće štancat štence na traci i vjerojatno će pazit s kim je pari...Tako da neki štenac neke tete iz nekog stana koji košta 2000kn vrlo često ispadne "više" westi od nekog iz neke uzgajivačnice kojeg ćeš platit 4-6000kn, s rodovnicom...
Nikako da se načudim gluposti koje se pojavljuju na forumu ,teta iz stana mislim, stvarno ako je ljubimac onda je steriliziran tako da je baš tvoja teta iz stana švercer koji nije obavio uzgojni pregled gdje struka kaže koji pas može parit a koji ne.Zapravo nije mi jasno zašto ljudi komentiraju stvari koje ne razumiju možda da bi opravdali sebe što su kupili psa koji nije ispao kako treba?Molim te reci mi barem dvije tete iz stana koje ti znaš i koje imaju divne pse lijepše i zdravije nego uzgajivač čiji psi nose titule i šampionate iz više država zapravo tko si ti?Odakle i za koga radiš da umanjuješ vrijednosti krvnih linija ,rodovnika,šampionata i godine rada poštenih uzgajivača koji održavaju izgled vrste jer bi tvoje tete do sad iz westia napravile pingvina.Uzgajivači nemaju stotine pasa zapravo većina ima tri četri pasa i uglavnom žive s njima u kući.A oni koji ih imaju i dvadesetak odgovorniji su u održavanju vrste od tvoje tete iz stana,zato sjedi jedan i nepričaj gluposti!!!!Želim ti da takvog psa koje hvališ i dobiješ!!
canis-lupus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.