Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 11:48   #41
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Da, tak i ja volim filane paprike, al ne stavljam paprike jer me živcira ona kožica pa onda samo meso napravim u kuglice i tak spremam, puno su mi bolje filane paprike kad ne stavim paprike.

.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 12:21   #42
mi stavimo samo dvije tri ..da dobiju onaj miris paprike..inače isto ne volimo jer nam jako davaju žgaravicu...
a šta se tiče carbonare...inače ide panceta ali ja stavim šunku od gavrilovića i gaudu ili podravca ...naribam i stavim u vrhnje za kuhanje i miješam dok se to ne otopi stavim origana i bacim paštu..i moji to obožavaju..meni nije jako dobro jer je jako zasitno...tako isto kad dinstam gljive bacim to na njih kad se malo prodinstaju...i oni prste ližu....
krizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 12:43   #43
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Ja je zadnje vriujeme radim bez jaja i svima je bolje,naravno uz brdašce naribanog parmezana .
Tak i ja radim. bez jaja! zato kaj ne volim jaja u toj kombinaciji s tijestom.
coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 12:55   #44
pustimo zdravlje, slatko vrhnje je puno UKUSNIJE od onog za kuhanje
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 13:42   #45
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
pustimo zdravlje, slatko vrhnje je puno UKUSNIJE od onog za kuhanje
I zdravije jer nije puno kemije,a to sto je masnije, na stranu,ne treba ga puno koristiti i dobro.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 14:08   #46
Ma vrnje, vako oli onako je u ciloj priči meni sporedno.
Meni je najvažnija slanina, mora da bude ona prava, da zamiriše da susidi popizde.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 14:13   #47
Quote:
krizia kaže: Pogledaj post
mi stavimo samo dvije tri ..da dobiju onaj miris paprike..inače isto ne volimo jer nam jako davaju žgaravicu...
Šalio sam se
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 15:53   #48
ali mi stvarno stavimo samo dvije tri paprike a sve ostalo kuglice jer ne volimo ...samo malo za vonj
krizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 22:05   #49
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Ma vrnje, vako oli onako je u ciloj priči meni sporedno.
Meni je najvažnija slanina, mora da bude ona prava, da zamiriše da susidi popizde.

ja vecinom i radim bez vrhnja, ako je dobar špek i fino pusti svoju mast, bude cisto dovoljno zamaščena tjestenina i bez vrhnja. Uz to puno zelene salate i njam njam
coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 13:52   #50
carbonara

Inače carbonara ime potiče od davnina, istina od ugljena, CARBONARA ILI UGLJENARICA, ŽENA KOJA NOSI UGLJEN U RUDNICIMA, a dobila je naziv po tome što carbonara mora doslovno biti crna od papra u jelu, carbon ili ugljen u ovom slučaju to povezuje papar.
A recept ide ovako, govorimo o sirovim namirnicama:

100-130g špageta
1 žutanjak
1,5 dcl vrhnja za kuhanje
2 velike žlice parmezana (parmigiano di grano duro)
5 dkg pancete
sol i papar po volji

Špagete skuhamo al dente, u zdjelici pomiješamo, vrhnje za kuhanje, parmezan, sol, papar.U tavici popržimo pancetu, dodamo na to špagete, umiješanu smijesu, maknemo sa vatre, umiješamo žumanjak i poslužimo.
__________________
uskoro www.rentakuhar.net stranica u izradi
rentakuhar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 14:19   #51
fuj ne volim papar i al dente pastu....
krizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 15:51   #52
Carbonara je jedna od rijetkih stvari koju ja znam sam složit, pa uglavnom kad nema mame da kuha onda si to složim tako da sam se već dosta ispraksao. Većina ljudi koja je to probala je rekal da je jako dobro, a meni je najvažnije da je meni dobro.
Uglavnom ne važem sastojke nego stavim svega onako od oka...
U posudi rastopim malo maslaca, kad se zagrije na to bacim nekih 20-ak dag šunke, najbolje kuhane, može i pureća, malo pancete, pustim da se to sve poprži, onda dodam 2 dl vrhnja za kuhanje i isto tolko kiselog. U to malo soli. Kad se dobro zagrije u to ubacim malo gorgonzole 20-ak dag mozzarele i još toliko gaude ili sličnog sira. Paštu skuham, procijedim i stavim u posudu, u to ubacim sirovo jaje, dobro pomiješam s paštom i prelijem umakom. Sad, u tome ima puno sira, pa nekima bude pre gusto, pre masno, pre zasitno ili teško probavljivo. Al meni je to uz paštu bolonjez hrana koju bi mogao konstantno jest! (znam da nema pretjerano povoljan utjecaj na zdravlje, al hebga, jednom se živi! )
Tangić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 12:20   #53
Quote:
Tangić kaže: Pogledaj post
Carbonara je jedna od rijetkih stvari koju ja znam sam složit,
LAŽEŠ....

Quote:
Većina ljudi koja je to probala je rekal da je jako dobro, a meni je najvažnije da je meni dobro.
Uglavnom ne važem sastojke nego stavim svega onako od oka...
U posudi rastopim malo maslaca, kad se zagrije na to bacim nekih 20-ak dag šunke, najbolje kuhane, može i pureća, malo pancete, pustim da se to sve poprži, onda dodam 2 dl vrhnja za kuhanje i isto tolko kiselog. U to malo soli. Kad se dobro zagrije u to ubacim malo gorgonzole 20-ak dag mozzarele i još toliko gaude ili sličnog sira. Paštu skuham, procijedim i stavim u posudu, u to ubacim sirovo jaje, dobro pomiješam s paštom i prelijem umakom. Sad, u tome ima puno sira, pa nekima bude pre gusto, pre masno, pre zasitno ili teško probavljivo. Al meni je to uz paštu bolonjez hrana koju bi mogao konstantno jest! (znam da nema pretjerano povoljan utjecaj na zdravlje, al hebga, jednom se živi! )
...jer ovo s carbonarom nema baš previše veze... iako je vjerojatno fino.


Zaista ne razumijem zašto ljudi imaju potrebu dorađivati i kemijati s najjednostavnijim receptom na svijetu i onda inzistirati na zadržavanju imena carbonara? Zato jer zvuči fensi? Carbonara = tjestenina+jaja+panceta. Točka. Nema više.

Zašto to svoje ne nazoveš recimo Tjestenina a la Tangić?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 12:45   #54
Nije važno kako se zove, meni važno da mi je dobro.
Iako sam ranije gledao recepte karbonare, i u svima su glavni sastojci pašta, jaje, vrhnj, sir i panceta. Na ovou "jednostavniju verziju" nisam naišao. Al ok, vjerujem ti. Kako god. Meni je takva verzija pre prazna
Al sviđa mi se ovaj naziv... Tjestenina a la Tangić! Mogao bih to patentirat! hehe
Tangić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:10   #55
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
LAŽEŠ....



...jer ovo s carbonarom nema baš previše veze... iako je vjerojatno fino.


Zaista ne razumijem zašto ljudi imaju potrebu dorađivati i kemijati s najjednostavnijim receptom na svijetu i onda inzistirati na zadržavanju imena carbonara? Zato jer zvuči fensi? Carbonara = tjestenina+jaja+panceta. Točka. Nema više.

Zašto to svoje ne nazoveš recimo Tjestenina a la Tangić?
Tocno, ne znam zasto ljudi od nekih jela rade cirkus da tako moram reci i onda se usudjuju to jelo nazvati njegovim izvornim imenom.

Ovi svi recepti manje-vise koji su tu navedeni imaju neku bazu carbonare, ali na kraju krajeva je sve to pasta s nekoliko vrsta sireva. U carbonaru ne ide gauda, gorgonzola ni ikakav sir uopce, eventualno se kad se posluzi na tanjur moze naribati parmezan.

Ja skuham pastu, ocijedim pomijesam s pancetom i jajima i eto to vam ja sva mudrolija.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 08:52   #56
Smile

Pozdrav svima!
Recept za karbonaru ide ovako: na malo maslaca popržiti šunku može i slanina i pršut ako neko voli, podliti sa malo juhe, bilo goveđa ili juha od povrća, dodati sl.vrhnja nešto manje nego temeljca, sol, papar i tjesteninu al'dente. (Poanta al'dente tjesta u ovom slučaju je da tjestenina upije sve sastojke i skuha se do kraja.) Kad se sve to lijepo poveže maknite zdjelu s vatre i brzo umješajte jedan žumanjak, vratite zdjelu na šparet nek se još kratko prokuha dodajte parmezana po želji i gotovo. Ako ispadne malo presuho slobodno pred kraj podlijte još temeljca i vrhnje. Ovako možete pripremit i torteline umjesto špageta. Tjestenina se neće ljepiti i biti nerazdvojima, bit će kremasta i manje teška nego kad se stavlja samo vrhnje.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 15:10   #57
ja mislim da ovaj topik treba ili zatvorit ili promijenit mu ime u "kako mi forumasi s gastronomije radimo jelo koje u nedostatku adekvatnog imena zovemo karbonarom?"
jos malo pa ce neko pocet stavljat jetrica, svinjske polovice i marmeladu od sipka u tu jadnu karbonaru
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 20:59   #58
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
ja mislim da ovaj topik treba ili zatvorit ili promijenit mu ime u "kako mi forumasi s gastronomije radimo jelo koje u nedostatku adekvatnog imena zovemo karbonarom?"
jos malo pa ce neko pocet stavljat jetrica, svinjske polovice i marmeladu od sipka u tu jadnu karbonaru
Upravo tako, bas sam se nasmijala
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 22:03   #59
da, sigurno je pašta zaljepljena u grudu finija! Ha, ha pa dobar vam tek onda.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 10:21   #60
Da, stvarno. To je jedina alternativa.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.