Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2013., 19:57   #21
Pozdrav, ja bi napravio wifi antenu ali neznam kako! Doma imam wifi antenu malog dometa ali mi treba za veći domet( malo veći) pa dali bi mi tko znao reći kako da to napravim?
IvanRi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 12:30   #22
http://www.google.hr/#hl=hr&tbo=d&ou...5&pf=p&pdl=300
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 01:17   #23
wifi antena

pozdrav. zanima me kako bih mogao na neki način da ostvarim spajanje na mrežu jednog kafića koji pruža besplatnu mrežu (wifi hotspot). naime, ja sam od tog kafića nekih 2 km (malo manje, ali ajmo reć 2). između nas ima ono kuća klasično. zanima me kako da ostvarim vezu i spajanje? da napomenem, imam canyon wireless karticu sa kojom se uspješno spajam na net koji mi je blizu i ta kartica ima onaj iza muški priključak za antenu na sebi (ima i crnu defaultnu antenu). također, imam satelitski tanjur od maxtv sat-a, pa ne znam jel se to sve može nekako iskoristiti za to :-P ? ukoliko netko može pomoć ili ima neki link, bio bih zahvalan :-D
mdaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:07   #24
Ako nemaš optičku vidljivost na taj kafić koji je 2km daleko zaboravi odmah
...ako si nastavio čitati tj. imaš ga na pogledu ... trebaš se sjetiti da oko tebe ima dosta korisnika čiji su signali daleko jači nego je tog kafića signal tako da ga nećeš čuti....jednako tako ima oko tog kafića dosta korisnika od kojih te WiFi tog kafića neće čuti....
Za uspješno povezivanje uz optičku vidljivost oboje bi trebali jako dobre antene usmjerene jedna prema drugoj i da u okolici na tom pravcu nema drugih korisnika WiFi.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 15:54   #25
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Ako nemaš optičku vidljivost na taj kafić koji je 2km daleko zaboravi odmah
...ako si nastavio čitati tj. imaš ga na pogledu ... trebaš se sjetiti da oko tebe ima dosta korisnika čiji su signali daleko jači nego je tog kafića signal tako da ga nećeš čuti....jednako tako ima oko tog kafića dosta korisnika od kojih te WiFi tog kafića neće čuti....
Za uspješno povezivanje uz optičku vidljivost oboje bi trebali jako dobre antene usmjerene jedna prema drugoj i da u okolici na tom pravcu nema drugih korisnika WiFi.
uff, onda ništa od toga očito...ipak, hvala ti :-)
mdaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 20:02   #26
e, a što bih trebao izvesti da se mogu spojiti na mrežu koja je od mene nekih 150-200 m? znači, postoje kuće između mene i te mreže. ta mreža je slobodna. da li bih trebao 'nešto' postaviti na krov kuće pa usmjeriti prema toj drugoj kući? znači, ono što imam kod sebe - t-comov ruter, satelitsku od t-coma, wireless karticu sa onom malom crnom antenom. unaprijed zahvaljujem!
mdaljac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.