Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2010., 17:36   #41
Da..

Jel su i Nizozemci u NATO-u...?



__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Old 20.11.2010., 17:44   #42
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
Da..

Jel su i Nizozemci u NATO-u...?



Najbolje da pitaš Srbe tko je sve u NATO-u. Oni su to '99 dosta dobro naučili.
the edge is offline  
Old 20.11.2010., 17:50   #43
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Kolega pročitajte ovo.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=599836

Upozoravam vas da je HV bijedna sjena na vojsku od prije 10 god., DR neću ni spominjati.
Hvala na linku.
Promakao mi je taj NATO sudar.
Čuj,nadam se da će edge odgovrno pročitati napisano, a uvažavajući njegov visok stupanj inteligencije, ako i dalje bude minorizirao problem ,počet ću sumnjati u namjere.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 20.11.2010., 17:54   #44
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Jasno mi je što tebe tišti, ali kakve to ima veze s ovim budalašima? Oni nisu dio službenog establišmenta koji to treba riješiti. Zašto trošiti živce na kretenarije koje toga nisu vrijedne.
Milošević je došao odjednom i postao službeni, četnici su uskrsnuli odjednom i postali službeni ,a sada i rehabilitirani.
Ponavljam ovi imaju široku podršku,posebno SPC,i dobrog dijela intelektualnih krugova.
Kada si me vidio pisati o Obrazu,Crnoj ruci,i silnim četničkim udrugama od nekoliko stotina članova -- nikada.
Ovi nisu marginalni.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 20.11.2010., 17:59   #45
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Najbolje da pitaš Srbe tko je sve u NATO-u. Oni su to '99 dosta dobro naučili.
Mislim da neće znati.

Došlo im je s neba , i to po noći.

Ma ne sekiram se ja.

Ako treba , mičemo sjeno i konzervans s gvožđurije, i iskopavamo sanduke s streljivom..

Mi smo blizu....prvi rovovi su im fakat u gabuli..

Fala bogu na zalihama...

Nikad ne znaš kad će zatrebati....



P.S. šala....
__________________
20 god vojske

Zadnje uređivanje maystor1 : 20.11.2010. at 18:12.
maystor1 is offline  
Old 20.11.2010., 18:12   #46
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
A te velike "mačke" u "dvorištu" su valjda: Josipović, Kosor... Stanimirović, u krajnjem... (i on je "vlast" u ovoj jadnoj Hrvatskoj...)?!?
Ustvari sam mislio na NATO.

Dakako, toj sam mici-maci tepao.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Old 20.11.2010., 18:15   #47
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Siguran si u intervenciju NATO snaga??
Ako ne, što fali HV? Sigurno je odnos snaga daleko povoljniji za nas odnosu na početak rata. Srbi ni približno nemaju to što su imali, a mi imamo sigurno više, a onda nas i nisu baš pregazili, štoviše uspjeli smo pobijediti u ratu. Ajmo se ne bavit babarogama.

BTW, neposredno prije sam rat oni koji su se bavili umanjivanjem opasnosti vjerovali su u neutralnost JNA i takve gluposti. U ovom slučaju ne smatram se tako naivnim. Nasilne promjene međunarodno priznatih granica u samom srcu Europe u bliskoj budućnosti na način na koji vi upozoravate gotovo su nevjerojatne.

Ja dakako ne tvrdim da u Srbiji ne postoji razmjerno kritična masa mulaca koji vjeruju u to i "intelektualni" krugovi koji nastavljaju retoriku SANU. No oni mašu odavno slomljenom sabljom.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"

Zadnje uređivanje Tuli_Kupferberg : 20.11.2010. at 18:22.
Tuli_Kupferberg is offline  
Old 20.11.2010., 18:24   #48
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ako ne, što fali HV? Sigurno je odnos snaga daleko više u našu korist u odnosu na početak rata. Srbi ni približno nemaju to što su imali, a mi imamo sigurno više. Ajmo se na bavit babarogama.
Istina.
Samo je stvar u tome što ozbiljne zemlje ne razmišljaju u stilu:"neprijatelj nema kapacitet za porazit nas odmah, pa u slučaju rata krvarit ćemo koju god. i onda uz malo znanja, Božije pomoći i sreće nekako ćemo se obraniti."

Pogledajte Švicarsku. Zadnji rat im bio prije 150 god.(neka građanska čarka), iz oba sv. rata izašli neutralni, a imaju vojnu obavezu. Imaju planove za slučaj napada iz bilo koje susjedne zemlje, vojno sposobni muškarci drže oružje kod kuće!
Čak sam na jednom vojnom forumu da je jedan forumaš postavio planove bunkera građenog u prvim desetljećima 20.st. koji je slučajno našao na netu. Međutim kad je to postavio u roku odmah je obrisano i čovik je dobio mail Švicarske ambasade iz njegove države u kojem ljubazno objašnjavaju da je to vojna tajna i da o tome nema rasprave, te ga za njegovo dobro upozoravaju da rekne odakle je to i da to više ne radi.(naravno sve je bilo pristojno zapakirano)
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 20.11.2010., 18:27   #49
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ako ne, što fali HV? Sigurno je odnos snaga daleko povoljniji za nas odnosu na početak rata. Srbi ni približno nemaju to što su imali, a mi imamo sigurno više, a onda nas i nisu baš pregazili, štoviše uspjeli smo pobijediti u ratu. Ajmo se ne bavit babarogama.

BTW, neposredno prije sam rat oni koji su se bavili umanjivanjem opasnosti vjerovali su u neutralnost JNA i takve gluposti. U ovom slučaju ne smatram se tako naivnim. Nasilne promjene međunarodno priznatih granica u samom srcu Europe u bliskoj budućnosti na način na koji vi upozoravate gotovo su nevjerojatne.

Ja dakako ne tvrdim da u Srbiji ne postoji razmjerno kritična masa mulaca koji vjeruju u to i "intelektualni" krugovi koji nastavljaju retoriku SANU. No oni mašu odavno slomljenom sabljom.
Demantirat će te razvoj situacije sa republikom srpskom.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 20.11.2010., 18:35   #50
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Demantirat će te razvoj situacije sa republikom srpskom.
Ili tebe ulazak Srbije u EU i NATO.

A vidjet ćemo!
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Old 20.11.2010., 18:37   #51
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ili tebe ulazak Srbije u EU i NATO.

A vidjet ćemo!


Ali ajde razmisli o ovome.
Grčka-Turska
Cipar
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 20.11.2010., 18:40   #52
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Istina.
Samo je stvar u tome što ozbiljne zemlje ne razmišljaju u stilu:"neprijatelj nema kapacitet za porazit nas odmah, pa u slučaju rata krvarit ćemo koju god. i onda uz malo znanja, Božije pomoći i sreće nekako ćemo se obraniti."

Pogledajte Švicarsku. Zadnji rat im bio prije 150 god.(neka građanska čarka), iz oba sv. rata izašli neutralni, a imaju vojnu obavezu. Imaju planove za slučaj napada iz bilo koje susjedne zemlje, vojno sposobni muškarci drže oružje kod kuće!
Čak sam na jednom vojnom forumu da je jedan forumaš postavio planove bunkera građenog u prvim desetljećima 20.st. koji je slučajno našao na netu. Međutim kad je to postavio u roku odmah je obrisano i čovik je dobio mail Švicarske ambasade iz njegove države u kojem ljubazno objašnjavaju da je to vojna tajna i da o tome nema rasprave, te ga za njegovo dobro upozoravaju da rekne odakle je to i da to više ne radi.(naravno sve je bilo pristojno zapakirano)
Je li Švicarska članica NATO saveza? Ti su bunkeri dakako iz vremena kada je Švicarska imala za susjeda jednu fašističku Italiju itd... Gradi li ih danas? Tinja li u podsvijesti običnog Švicarca danas strah da je zemlja ugrožena od susjeda? Još mi se ni jedan nije požalio?
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Old 20.11.2010., 18:43   #53
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ili tebe ulazak Srbije u EU i NATO.

A vidjet ćemo!
U NATO neće, nikada.
Dobro veliš vidjet ćemo.
Sve će ići i brže no što mislimo, nažalost.
Jebeš onog kome je rat -brat.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 20.11.2010., 18:43   #54
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Ali ajde razmisli o ovome.
Grčka-Turska
Cipar
Prava tema.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 20.11.2010., 18:44   #55
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Je li Švicarska članica NATO saveza? Ti su bunkeri dakako iz vremena kada je Švicarska imala za susjeda jednu fašističku Italiju itd... Gradi li ih danas? Tinja li u podsvijesti običnog Švicarca danas strah da je zemlja ugrožena od susjeda? Još mi se ni jedan nije požalio?
Nemaju Srbe za susjede.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 20.11.2010., 18:44   #56
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Je li Švicarska članica NATO saveza? Ti su bunkeri dakako iz vremena kada je Švicarska imala za susjeda jednu fašističku Italiju itd... Gradi li ih danas? Tinja li u podsvijesti običnog Švicarca danas strah da je zemlja ugrožena od susjeda? Još mi se ni jedan nije požalio?
Upravo i u tome je poanta.
Švicarska nije članica NATO saveza, ali ima vojnu obavezu za sve sposobne muškarce. Ti ljudi drže oružje kod kuće i redovito idu na vježbe..........
Postoje planovi za slučaj napada susjednih zemalja. Grade li bunkere, to će ti najbolje znati reći njihovi generali, pa ako te zanima pokušaj se raspitati.
Ali je sigurno da drže objekte za koje smatraju da im mogu pomoći u obrani, a tu je riječ o raznim bunkerima, skloništima i raznim čudima za koje samo oni znaju!
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 20.11.2010., 18:47   #57
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Ali ajde razmisli o ovome.
Grčka-Turska
Cipar
Je li Cipar bio u NATO-U? Je li Turska izvršila invaziju na članicu saveza?
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Old 20.11.2010., 18:47   #58
Službeni naziv je NATO savez.
Čak i ako romantičarski pretpostavimo da je istina to šta vas nekoliko govori ipak ostaje činjenica da je to savez. Znači ako nešto želiš moraš nešto i dati, a budite uvjereni da "veliki" ništa ne rade ako nemaju računa.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 20.11.2010., 18:50   #59
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Je li Cipar bio u NATO-U? Je li Turska izvršila invaziju na članicu saveza?
Jesu li Grčka i Turska danas u NATO-u? Postoje li danas velike trzavice između ove dvi zemlje zbog Cipra? Ulažu li obe zemlje velike novce u svoje vojske?
Zašto to rade ako je sve savršeno?
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 20.11.2010., 18:51   #60
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Upravo i u tome je poanta.
Švicarska nije članica NATO saveza, ali ima vojnu obavezu za sve sposobne muškarce. Ti ljudi drže oružje kod kuće i redovito idu na vježbe..........
Dakle po tebi nama nedostaje to jer prijetnja od istočnih susjeda ne jenjava? Hmmm... pa dobro. Ja se ne slažem.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.