Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2005., 16:12   #21
Quote:
zdral kaže:
Pa onda prakticki radis pak sao! Po meni vu sao dobro brani jedino od udarca bridom dlana u vrat,te prekriva(cuva ) centar tijela.
ne radi Pak sao, ali dobro si primjetio krivo radi dalje, mogucnosti primjene Wu sao blokade nisu ogranicene samo na to sto navodis vec na jako veliki spektar stvari
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 11:04   #22
A sto je toliki problem odgovoriti na moje pitanje ? Ako vec ne mozete odgovoriti na moje pitanje dajte onda odgovorite teorijski sto je centralna linija i centralna ravnina te kuda bi teorijski trebala prolaziti? Inace ko sto sam naveo u prijasnjim postovima zaista nemam vremena za odlazak na treninge u klubove , pa zato i pitam ovakve stvari preko foruma!
__________________
taj sam koji jesam(nisam klon)!
zdral is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 17:32   #23
Pa kaj nije Prosenica u Sloveniji već godinama? Kolko sam ja čuo Trunta je u novom zagrebu.
Ricky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 19:04   #24
Quote:
zdral kaže:
A sto je toliki problem odgovoriti na moje pitanje ? Ako vec ne mozete odgovoriti na moje pitanje dajte onda odgovorite teorijski sto je centralna linija i centralna ravnina te kuda bi teorijski trebala prolaziti? Inace ko sto sam naveo u prijasnjim postovima zaista nemam vremena za odlazak na treninge u klubove , pa zato i pitam ovakve stvari preko foruma!
Pa kaj ti nisam jasno odgovorio u svezi centralne linije i sam si rekao thanks..kaj trebam sve izpočetka ponoviti?
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 19:05   #25
Quote:
Ricky kaže:
Pa kaj nije Prosenica u Sloveniji već godinama? Kolko sam ja čuo Trunta je u novom zagrebu.
Majstor Prosenica godinama živi u Ptuju u Slovenijie ali je prije odlaska u pečalbu imao klub u Novom Zagrebu...dakle gospodin pod nikom zdral je davno trenirao kod istog
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 15:33   #26
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
Majstor Prosenica godinama živi u Ptuju u Slovenijie ali je prije odlaska u pečalbu imao klub u Novom Zagrebu...dakle gospodin pod nikom zdral je davno trenirao kod istog
Upravo tako ,jos kao klinac sam trenirao kod Prosenice! A sto se tice mog pitanja ponovno sam ga postavio kako bi cuo objasnjenja i drugih sudionika foruma.
__________________
taj sam koji jesam(nisam klon)!
zdral is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 22:12   #27
Quote:
zdral kaže:
A sto se tice mog pitanja ponovno sam ga postavio kako bi cuo objasnjenja i drugih sudionika foruma.
to ces tesko docekati (iz prilozenog ti je jasno) ali dobro je da si optimist, i ja sam takav po defaultu
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 22:35   #28
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 00:36   #29
Quote:
zdral kaže:
A sto se tice mog pitanja ponovno sam ga postavio kako bi cuo objasnjenja i drugih sudionika foruma.
"Praktično" ti je već u principu objašnjeno,koliko sam vidio(vertikalno otprilike dijeli tijelo u pola).
Ili te zanima priča o konceptu pet linija i trećoj Yang (centralnoj) liniji?
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 03:22   #30
Mozda jesam seljak, al nikad u zivotu nisam trenirao nis sem japanskim vjestina + thai box.
Jel mi moze neko objasnit o cemu vi ovdje pricate?
Hvala
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 10:53   #31
Quote:
matko2 kaže:
zar ti ne treniras kempo? ili i tamo postoji wu sao?
Postoji nesto jako slicno Wu-sao-u ali se tako nezove.
Vin Cuger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 13:14   #32
Quote:
zdral kaže:
Pa onda prakticki radis pak sao! Po meni vu sao dobro brani jedino od udarca bridom dlana u vrat,te prekriva(cuva ) centar tijela.
Nisi svatio, moj wu kad je u gardu nije tocno na sredini tj tocno u centru, jer da je tocno u centru nebi blokirao napad s obje strane.

Najbitnija stvar u vin cunu je braniti centar a ne da blok zavrsava u centru. Pak sao nezavrsava u centru pa kaj onda..

Za Matka2:
Kod nas u kempo u debelom djelu nema razlike izmjedju bloka i udarca tj. blok uglavnom i je udarac.
Vin Cuger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 21:47   #33
Quote:
danaye kaže:
"Praktično" ti je već u principu objašnjeno,koliko sam vidio(vertikalno otprilike dijeli tijelo u pola).
Ili te zanima priča o konceptu pet linija i trećoj Yang (centralnoj) liniji?
zapravo me isto zanima i prica o tome sto si naveo!
__________________
taj sam koji jesam(nisam klon)!
zdral is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 02:51   #34
Cijeli koncept se ustvari temelji na pet osnovnih linija(ustvari točno je reći- meridijana) od čega su dva yang, vanjski(vrhovi ramena),dva yin, unutarnji(bradavice) i treći yang (ren mai) ,centralni, tj. centralna linija.
Napisao si da radiš siu nim tao..
obrati pažnju na položaj lakta(unutrašnji dio) kod izvođenja(tan sao,pak sao,bong sao etc.)
(recimo prilikom udarca ,kod pravilnog izvođenja, unutrašnji dio lakta bi ti se trebao nalaziti u yin liniji a šaka u centralnoj).
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 03:01   #35
Quote:
Vin Cuger kaže:
Najbitnija stvar u vin cunu je braniti centar a ne da blok zavrsava u centru. Pak sao nezavrsava u centru pa kaj onda..

braniti vrata i "održavati centar".
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 09:32   #36
Quote:
danaye kaže:
Cijeli koncept se ustvari temelji na pet osnovnih linija(ustvari točno je reći- meridijana) od čega su dva yang, vanjski(vrhovi ramena),dva yin, unutarnji(bradavice) i treći yang (ren mai) ,centralni, tj. centralna linija.
Napisao si da radiš siu nim tao..
obrati pažnju na položaj lakta(unutrašnji dio) kod izvođenja(tan sao,pak sao,bong sao etc.)
(recimo prilikom udarca ,kod pravilnog izvođenja, unutrašnji dio lakta bi ti se trebao nalaziti u yin liniji a šaka u centralnoj).
ne postoji podjela na samo yin i jang linije tj.ova podjela koju navodiš je totalno kriva....također, ovo ako si mislio da kod pak sao, bong sao itd. treba lakat biti u yin liniji, je totalno netočno
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 09:35   #37
Quote:
danaye kaže:
braniti vrata i "održavati centar".
koja vrata? kako braniti?
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 11:26   #38
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
koja vrata? kako braniti?
Znas da ima cetvoro vrata. Pogledaj u knjizi "116 Tehnika drvene lutke"
Vin Cuger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 17:49   #39
danaye ,hvala na odgovoru! Izgleda da se u prici o vratima ocigledno vidi razlka u skolama wing chuna, te u pristupu objasnjavanja W.Ch. teorije u razlicitim skolama. Ako se tijelo podjeli tim linijama dobijas gornja i donja vrata ( vrata oznacavaju prostor koji branis ,kako bi zastitio centar) te vanjska i unutarnja.Npr kod tan sao vanjska vrata bi bila na vanjskom rubu podlaktice, a unutarnja vrata bi bila na unutarnjem dijelu podlaktice. tan sao stiti gornja vrata!
__________________
taj sam koji jesam(nisam klon)!
zdral is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 21:42   #40
Quote:
Vin Cuger kaže:
Znas da ima cetvoro vrata. Pogledaj u knjizi "116 Tehnika drvene lutke"
znam ja za vrata...ne moram gledati po nikakvim knjigama..ali znam što sam ga pitao...koja vrata i kako braniti vrata?
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.