Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2005., 09:34   #1001
Quote:
Tija kaže:
Viđu Staške al se nabrijala

Asa je temu otvorila 2003 godine, ako dosad nije smršala i neće

što je stvarno ovo tema iz 2003
???????????????????????????
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 09:35   #1002
Bože, fakat je
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 09:40   #1003
jA SAM 10 DANA NA ATKINSU I IZGUBILA SAM 5 I POL KG. uGLAVNOM....Osjecam se super. Pijem mnogo vitamnina. Jedem puno poovrca i hrpu piletine. Nekada si znam i speci snicl il tak nekaj. Ubijam se u limunadi i pijem jednu kavicu ujutro da me razbudi. Uz to i puno secem. Uglavnom dijeta ti je super. Ocu reci kaj se skidanja kila tice, idu ludjacki dolje. No sada dal je zdrava ili ne...naravno da nije. Sve sta je krajnost i sta iskljucuje upotpunosti unos bilo cega nije zdravo, al nebu ti nikaj bilo od do 3 mjeseca atkinska. Ima ljudi koji po njemu zive ili se tak hrane i po godinu dana. Al kad skines kile...onda nema prezderavanja i ubijanja jel se sve vrati. Jednom davno sam bila na atkinsu i nisam vratila kile. Zasto? Ovako..nastavila sam jesti tri puta na dan. Dorucak koji mi je nekada bio sendvic i ostala sranja, to sam zamjenila jogurtom i pahuljicama, rucala sam tako da nikada ne kombiniram proteine, bjelancevine i ugljikohidrate i prije sest sati voce. Kasnije samo voda. Dakle i ako skines morat ces ramisljat..Stoga promijeni nacin razmisljanja prema hranii. Ako hoces da ti posaljem atkinsa...i kako i sta sam ja jela javi se na pm. Sretno!
Karmenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 10:13   #1004
Off topik

... a kaj se desilo s asom ? Di je ona nestala ? I di je winona ? bas mi fale
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 10:55   #1005
mislim da se zaboravilo na cinjenicu da je Atkins umro prije kojih god. dana sav debeo (nije mu pomogla dijeta da smrsavi), a i njegova firma je prije 2 mj. dozivjela bankrot...

jer dijeta jednostavno ne djeluje
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 11:05   #1006
atkinsova dijeta je jedna od najgorih na koje mozete ici, a to je misljenje lijecnika, ne moje vlastito. osim toga, kilogrami se vracaju. pa birajte
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 11:08   #1007
Quote:
plavva kaže:
atkinsova dijeta je jedna od najgorih na koje mozete ici, a to je misljenje lijecnika, ne moje vlastito. osim toga, kilogrami se vracaju. pa birajte

Kako kome. Puno frendica mi je smrsavilo na toj dijeti i nijedan nije vratila prijasje stanje. Vracanje kilograma je stvar prezderavanja kad dijeta prestane. Tako se ziher dobiju nazad. Treba nastaviti jest tri put na dan....
Karmenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 11:13   #1008
Quote:
Karmenn kaže:
Kako kome. Puno frendica mi je smrsavilo na toj dijeti i nijedan nije vratila prijasje stanje. Vracanje kilograma je stvar prezderavanja kad dijeta prestane. Tako se ziher dobiju nazad. Treba nastaviti jest tri put na dan....
puno mojih frendica je dobilo natrag kilograme kad su pocelejesti normalnu hranu.
nasa tijela nisu napravljena za prezderavanje proteinima - jednostavno, cementiras si put za srcani udar.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 11:50   #1009
Atkinsonova je katastrofa, kile se definitivno vracaju, a u medjuvremenu dobijes lagani slom zivaca...(ali doslovno)

Ja sam trnutno na nekoj djeti za "promjenu metabolizma" i znam neke ljude koji su skinuli cak 25 kg u 3mj., i nisu ih vratili.
Jede s stvarno sve. 1. dan je proteinski, 2.skrobni, 3. ugljikohidratni, i 4. vocni, ujutro se uvjek jedu dve vocke i tako jos tri mjeseca po zavrsetku djete. Vidjet cemo tek sam krenula...
__________________
what good do your words do
if they cant understand you
don´t go talkin' that shit Badu, Badu
ElLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 17:46   #1010
Koliko je meni poznato, znma osobu kojoj su savjetovali da ide na tu dijetu rezultat jeste mrsanje, ali i losi bubrezi, povecan holesterol, visok krvni pritisak i mislim nesto sa jetrom.
Mislim da ova dijeta, sem ako nje bas moranje i nije neki put ka uspjehu isreci. Ljudi moji cijenite svoj zivot, lakse je manje jesti neo jesti gluposti, pa onda ocekivati da se kile smanje. Ne preporcam, znam ljude koji si imali posljedice od iste, operacija bubrega ima veze sa tim nekim 'nemam pojma kako se zove' stanjem u koji dovodis organizam o kojem govori Atkins.
No svak radi na sebi i bira sto mu odgovara. Atkinsova dijeta
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2005., 18:35   #1011


Najbolje je da prestanete jesti. Skroz. Rezultati su sljedeci:

1. Ustedit cete novac.
2. Nakon 40 dana nejedenja (hopefully) otegnut cete papke i osloboditi svijet svoje gluposti.
3. Vasi glupi geni ce (hopefully) nestati s vama i nece se prenositi na sljedece generacije.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 02:04   #1012
Re: Proteinska (Atkinsova) dijeta-da, ne, koliko

Nedavno je (americka) javnost "otkrila" ono sto se vec davno zna: nisu svi ugljikohidrati jednako dobri. Ali kako americka javnost ima slabu mogucnost koncentracije, cinjenica je pojednostavljena u: ubljikohidrati su losi.

Uostalom, nesto slicno smo vidjeli prije 20-30 godina kad je americka javnost (a poslije i ostatak svijeta) otkrila da je kolesterol los. Bilo je prekomplicirano za razlikovati dobre od losiih masnoca, a kamoli jos paziti na kolicine unesene masnoce, pa se cinjenica pojednostavila: najzdravije je jesti "dijetne namirnice" sa 0% masnoce. Tako da se odjednom na pakovanju secera moglo vidjeti ponosno odstampana oznaka : 0% masnoce. NAravno, umjesto da se ljudi najedu balansirane hrane, svi su jeli SVE osim masnoce.

Kad ste se uspjeli najesti nemasnog jogurta pretrpanog secerom i umjetnim zasladjivacima?

Na kraju dana otkrili ste da ste pojeli puno vise kalorija nego da ste pojeli taj jedan cvarak.

I tako... danas, nakon dekada protjerivanja masnoca, DOBRE MASNOCE (maslinovo ulje, orah, badem, riblje ulje) vracaju se u modu, a javnost se zabavlja protjerivanjem SVIH UGLJIKOHIDRATA. Sve dok jednog dana, za dvadesetak godina javnost ne ustanovi ono sto se vec danas zna: Postoje DOBRI UGLJIKOHIDRATI: psenica punog zrna, povrce, voce, ...

Ako koga zanima, neka potrazi i o glicemiskom indeksu. (glycemic index)

Zgodna znanstvena mjera koju su nas vec davno (intuitivno) ucile nase bake i prabake.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 15:38   #1013
Quote:
Taroth kaže:
mislim da se zaboravilo na cinjenicu da je Atkins umro prije kojih god. dana sav debeo (nije mu pomogla dijeta da smrsavi), a i njegova firma je prije 2 mj. dozivjela bankrot...

jer dijeta jednostavno ne djeluje

I ne samo to, nego je umro od infarkta.

Medjutim uvijek postoje krugovi U koji
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 15:41   #1014
Quote:
Einherjer kaže:

I ne samo to, nego je umro od infarkta.

Medjutim uvijek postoje krugovi U koji

eto kad covjek tipka i drzi dijete u narucju


da nastavim:

...u kojima ce se unatoc svemu do iznemoglosti raspravljati o carobnim benifitima.

Inace, pocetkom stoljeca se u zubne paste stavljao radij, cime se postizalo da zubi "jednostavno zrace ljepotom i zdravljem"
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 17:04   #1015
da... cuo sam da je bila fora i neka tekucina koja je svjetlila u mraku...
jes da je bila radioaktivna... ali who cares

uglavnom..

cuo sam da se Clinton pridrzava neke dijete koja je šatro najbolja.
razlikuje jednostavne, rafinirane ugljikohidrate (šecer, škrob i sl.) od onih prirodnih, kompliciranih, nerafiniranih...
pa se uzimaju samo ovi drugi...

naravski... sve se svodi na to da ove druge mozes pronaci u vocu, povrcu i sl. pa samo to kao trebas jesti, a ove prve u kruhu, kolacima i sl...

nista novo od onoga sto su nas starci ucili...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 15:40   #1016
Nikakve dijete i gluposti. Pravilna ishrana i treniranje.
Ne znam zasto se muciti dijetama, i jos rizikovati da se razbolite, a pritom nakon 2 mjeseca povratite sve izgubljene kilograme...
Ne shvatam...
__________________
Perperi i zlato kupili bi sve, ali nikad ovu ljubav za tebe...
Ammani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 16:07   #1017
Quote:
Taroth kaže:


naravski... sve se svodi na to da ove druge mozes pronaci u vocu, povrcu i sl. pa samo to kao trebas jesti, a ove prve u kruhu, kolacima i sl...

nista novo od onoga sto su nas starci ucili...
Aha. Princip glicemickog indeksa nas vraca (i objasnjava kako zapravo funkcionira) na onu bakinu "zdravu" ili "mediteransku" kuhinju.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 20:34   #1018
Ja mislim da ne postoji efikasna dijeta.Jer kad bi ona postojala onda bi bila jedina jer druge ne bi bile potrebne.Mislim da su dijete sranje.Mislim da dijete služe tome da se udebljate.I svi ti blesavi savjeti ne jedi ovo ne jedi ono, moraš jesti to i to , ne smiješ jesti u podne nego u dva, ama gomila pizdarija.
Nemam problema sa kilama upravo zato jer nikad u životu nisam bila na dijeti.Ako se udebljam koju kilu počnem se ponašati kao čovjek za stolom i to je to.
Šalu na stranu mislim da ako se čovjek nečega odriče, a hrana je jedan od životnih užitaka kao i sex ,čim se prestane toga odricati ponovo će se udebljati.Ako vas neko sili da idete u teretanu svaki dan i trčite 9 km baš me zanima koliko će to dugo trajati.Sva mudrost je u tome da pojedete onoliko koliko potrošite.A u hrani treba uživati.Ja obožavam ribu i sve što dolazi iz mora , a to bi bio zločin piti sa npr dijetnom colom.Dakle popijem čašu vina.Narežem malo finog sira polijem ga sa malo maslinova ulja, pokoja maslinica , feta pršuta i čaša vina .Naravno neka svako bira ono što voli.Ne treba se ničega odricati jer to na duži rok ne drži vodu.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 21:35   #1019
Jedina prihvatljiva dijeta je umjerenost. Sve ovo ostalo su gluposti i nestrpljivost. Izgubiti 5 kila u tjedan dana je šok za organizam, i te izgubljene kile su samo voda a ne masno tkivo.

Potpuno izbaciti mliječne proizvode? Meni je to katastrofalna pogreška. Općenito, mislim da nije potrebno odricati se bilo koje namirnice, jer kad si nešto zabraniš, to još više želiš. Kao što rekoh, umjerenost.
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 23:01   #1020
Quote:
LadyInRed kaže:
Molim samo odgovor na pitanje s obzirom da ih ovdje ima nekoliko koji su provodili dijete s ne-miješanjem namirnica. Svi stalno trube o tome, a nitko nikada ne kaže koliko vremena mora proći između ne-miješanja namirnica i kako to funkcionira. Npr. ako ja u 14 sati pojedem šniclu, onda kada smijem pojesti krumpir? Nekoliko sati nakon toga ili ubrzo nakon toga?
Hvala na odgovoru.
Ja bih rekla neka 3 sata, koliko treba šnicli da se razgradi. Naravno, ako uz šniclu nisi jela nikakve ugljikohidrate.
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.