Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2014., 15:34   #3801
Da li je netko od vas bio na Carnetovim paketima na Optimi, a onda se prebacio na čistu Optimu (spajanje sa optiminim korisničkim podacima). Kakva su Vam iskustva? Bolje, lošije, isto?..Pitam jer imam Opticarnet paket i zadovoljan sam, ali bi možda uzeo onaj premium paket koji se može uzeti samo na čistoj Optimi, pa me zanimaju iskustva..
sibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:34   #3802
Može li netko podijeliti iskustva o Optimi na Krku, koliko je veza stabilna?
U Rijeci radi ok, bar mi tako kaže par prijatelja, ali vidim ovdje i drugačijih iskustava.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 14:29   #3803
Neki dan me zvali iz Optime i pitali želim li preći na njihovu uslugu. Trenutno imam t-com max adsl+telefon (koji uopće ne koristim) i plaćam oko 240 kn. Na optimi bi bilo oko 190 i to mi dakako odgovara. Problem je što sam u unajmljenom stanu, a s T-comom mi je istekao ugovor i nisam ga produživao. Sad bih trebao potpisati ugovor s optimom na 2 godine, ali kako mi je rekla gđica is SZK (ili odakle je već zvala) u slučaju raskida bih morao platiti preostalu pretplatu (vjerojatno 190 kn x br mjeseci?) osim ako bi nakon eventualnog preseljenja nastavio koristiti njihovu uslugu na novoj adresi. Nije li po novom da mogu izabrati želim li platiti cijenu poklona (vjerojatno bi poklon bio prva 3 mjeseca u pola cijene) ili ostatak pretplate ovisno što je jeftinije?
simba_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 14:36   #3804
Možeš odabrati cijenu poklona umjesto sve pretplate do kraja, ali uzmi u obzir da u "poklon" ulazi i popust na cijenu priključenja/aktivacije (s ugovornom obvezom obično iznosi 1 kn, bez ug. obv. 500-1000 kn, za točnu cifru vidi cjenik).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 21:26   #3805
Optima internet preko CARnet-a

Quote:
sibica kaže: Pogledaj post
Da li je netko od vas bio na Carnetovim paketima na Optimi, a onda se prebacio na čistu Optimu (spajanje sa optiminim korisničkim podacima). Kakva su Vam iskustva? Bolje, lošije, isto?..Pitam jer imam Opticarnet paket i zadovoljan sam, ali bi možda uzeo onaj premium paket koji se može uzeti samo na čistoj Optimi, pa me zanimaju iskustva..
Koliko je jeftinija osnovna mjesečna pretplata O2 Flat paketa kada se ide preko CARnet-a?
Redovno je npr. Optimin O2 Flat paket 189 kn.

Da li ima kakvih kontrola i nadzora surfanja od strane CARnet-a, u smislu isključenja zbog gledanja filmova online ili slično..?
Jean1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 06:30   #3806
Quote:
Jean1 kaže: Pogledaj post
Koliko je jeftinija osnovna mjesečna pretplata O2 Flat paketa kada se ide preko CARnet-a?
Redovno je npr. Optimin O2 Flat paket 189 kn.

Da li ima kakvih kontrola i nadzora surfanja od strane CARnet-a, u smislu isključenja zbog gledanja filmova online ili slično..?
Nisam 100% siguran, ali čini mi se kako su paketi preko Carneta jeftiniji 20-30 kn u odnosu na čiste Optimine pakete.
Što se tiče kontrole sadržaja, na Opticarnet paketu sam od 2009. g. i nisam dobio nikakvu zabranu, kaznu ili sl..Sad, stvar je i u tome što nisam previše skidao. Mjesečno skinem 1-2 filma, ponekad više, ali mi je neki prosjek oko 20 GB mjesečno.
sibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 00:30   #3807
Uskoro mi istječe ugovor sa optimom pa me zanima da li sam primoran produziti ugovor na godinu dana ili mogu biti i dalje na optimi bez da se ugovorno vežem na tu godinu, pa ako mi pukne nakon 6 mj prebaciti se na drugog operatera???
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 08:22   #3808
Quote:
On aciD kaže: Pogledaj post
Uskoro mi istječe ugovor sa optimom pa me zanima da li sam primoran produziti ugovor na godinu dana ili mogu biti i dalje na optimi bez da se ugovorno vežem na tu godinu, pa ako mi pukne nakon 6 mj prebaciti se na drugog operatera???
Meni je istekao ugovor(10Mbit - nadoplata 37 kn,sad je 62 kn).Sad ide po starom- stari O3surf paket,mjesec za mjesec.Ako router rikne,uzmes ga u najam za 11-ak kn mjesečno.
Big chill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 12:39   #3809
Bjež od optime glavom bez obzira pogotovo kako su promijenili sučelje od 01.09. mi neradi kako treba skroz se resetira ili gasi STB prijavio kvar bili tehnićari promijenili STB i na drugom isto tako.
Govorim o OptiTV usluzi da nebi bilo nismo znali usluga je koma
Postoji softwersko ogranićenje na uređaju koji se nakom 5h sati gasi sam od sebe ili resetira pa jedino pomaže gašenje/paljenje isto je i na Albis-u ili ZTE-stbu nema pomaka nažalost..... neznam jel su ti problemi samo kod mene ali..... nije dobro i s takvom uslugom nisam zadovoljan, takav ugovor nisam potpisao glede usluge, te ću tražiti opciju razvrgnuća ukoliko bude skroz tako.
Oćito tjeraju korisnike od sebe jer tim naćinom poslovanja neće daleko stići ili im je svrha ugasiti firmu s obzirom na suvlasništvo(valjda T-com).
Smille is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 13:27   #3810
Koliko sam čuo, preuzela ih je banka (mislim Zagrebačka), T-com nije mogao zbog tržišnog udjela.
simba_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 14:11   #3811
HT je preuzeo upravljanje Optimom,i to jos u 7 mjesecu ove godine ako je tocno navedeno u clanku:HT-Optima
Jean Paul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 21:57   #3812
Što bi značilo ovo: dostaviti rezultate minimalno sedam mjerenja provedenih u vršnom predmetnom satu (19-23h) tijekom razdoblja od deset uzastopnih dana uz obvezu najviše jednog mjerenja unutar 24 sata.

Sedam mjerenja u 10 dana ili svaki dan 7 mjerenja tijekom 10 dana (s tim da svaki sljedeći dan mora proći minimalno 24 sata)??
rfforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:01   #3813
Quote:
Jean Paul kaže: Pogledaj post
HT je preuzeo upravljanje Optimom,i to jos u 7 mjesecu ove godine ako je tocno navedeno u clanku:HT-Optima
http://www.optima.hr/hr/info/investi...cka-struktura/
simba_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 15:36   #3814
Mogu oni napisati sto hoce,HT upravlja Optimom i radi sto ga volja.
Samo pogledaj sto nudi Optima i kakve su im cijene,a sto nudi HT pa nije niti cudno sto se sve vise ljudi vraca na HT.
Flat 10 brzine i telefon na HT 215 kn,ja trenutno brzinu 4 i telefon placam oko te cifre,jos da smo ostali u dobrim odnosima vec danas bih presao kod njih.
Jean Paul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:39   #3815
Quote:
Jean Paul kaže: Pogledaj post
Mogu oni napisati sto hoce,HT upravlja Optimom i radi sto ga volja.
Samo pogledaj sto nudi Optima i kakve su im cijene,a sto nudi HT pa nije niti cudno sto se sve vise ljudi vraca na HT.
Flat 10 brzine i telefon na HT 215 kn,ja trenutno brzinu 4 i telefon placam oko te cifre,jos da smo ostali u dobrim odnosima vec danas bih presao kod njih.
HT upravlja Optimom jer ju je većinski vlasnik ZABA dao HT-u na upravljanje. To je privremena mjera, mislim da je riječ o 5 godina.

Inače, nijedna usluga se ne može ponuditi prije nego se konzultira sa HAKOMom, tako da ti teorija uopće ne stoji.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 16:15   #3816
Optima je odjednom postala skuplja od HT,slucajnost?
U kojem se smjeru onda moze razvijati Optima pod upravljanjem HT osim silaznom putanjom,odnosno gubitkom znacajnog broja korisnika sto je priznao i novi sef Optime.
Ako taj isti HAKOM jednom monopolistu na trzistu dopusta ovakve igre onda je jasno da tu prave kontrole zapravo nema.
DT je u svijetu visestruko kaznjavan zbog svojih prljavih poslovnih poteza,ovdje rade ono sto pozele.
Jean Paul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 11:01   #3817
Quote:
Jean Paul kaže: Pogledaj post
Optima je odjednom postala skuplja od HT,slucajnost?
U kojem se smjeru onda moze razvijati Optima pod upravljanjem HT osim silaznom putanjom,odnosno gubitkom znacajnog broja korisnika sto je priznao i novi sef Optime.
Ako taj isti HAKOM jednom monopolistu na trzistu dopusta ovakve igre onda je jasno da tu prave kontrole zapravo nema.
DT je u svijetu visestruko kaznjavan zbog svojih prljavih poslovnih poteza,ovdje rade ono sto pozele.
Imaš neku foru da popust na neku uslugu možeš davati samo određeni period, zato svako malo i i izađe neka nova tarifa i slično. Vjerojatno u Optimi, kao i u drugim takvim firmama, čekaju predbožićno vrijeme za sniženja. Ne znam.
Samo znam da nije u redu pisati tonom kojim ti pišeš
Uostalom, kao krajnjeg korisnika, baš me briga tko uslugu nudi, ako je ista kvalitetna i u srazmjeru s cijenom
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 22:20   #3818
Već jedno tjedan dana ne radi youtube preko Optime
Ista je stvar bila prije koju godinu. Mogu gledat sva videa osim official spotova.
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 00:15   #3819
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Već jedno tjedan dana ne radi youtube preko Optime
Ista je stvar bila prije koju godinu. Mogu gledat sva videa osim official spotova.
Jug - sve normalno cijelo vrijeme.
Big chill is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 09:44   #3820
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Već jedno tjedan dana ne radi youtube preko Optime
Ista je stvar bila prije koju godinu. Mogu gledat sva videa osim official spotova.
Koliko mi je poznato, Optima je imala migraciju IPTV usluge na noviju platformu ovaj mjesec. Jesi im prijavio svoj problem?
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.