Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2014., 20:55   #761
Ova veleučilišta od 2000€ "godišnje" su čista prevara. Bolje biti među najboljim u svom zanatu, nego prosječan na takvom tečaju gdje svi prolaze.
kratki spoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 22:07   #762
Quote:
kratki spoj kaže: Pogledaj post
Ova veleučilišta od 2000€ "godišnje" su čista prevara. Bolje biti među najboljim u svom zanatu, nego prosječan na takvom tečaju gdje svi prolaze.
nemam točne podatke ali iz iskustva znam da ne prolaze svi, pojedini kolege koji su zajedno samnom upisali faks 2007 još ga do danas nisu završili.

Neznam po čemu su prevara, sve je jasno ko dan, školarina je tolika kolika je, program se zna. Svi oni koji ga upišu imat će priliku da nauče sve što im je potrebno da bi jednog dana bili stručnjaci ZNR.

ja zahvaljujući tom faksu danas zarađujem poprilično, doduše ne u Hrvatsoj...
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 12:43   #763
Postoje oni koji "firma stipendira" i takvima se taj studij isplati, na više načina od jednog. Neki i moraju završiti "nešto" jer im treba diploma jer rade poslove za koje treba visoka stručna sprema koju nemaju. Isto tako, takvi nemaju veze sa onima koji si sami plaćaju i ne rade u toj struci, a studiraju nadajući se da će raditi odn.nadajući se boljem poslu koji bi trebao doći sa višim obrazovanjem - a što se često ne dogodi. Isto tako, činjenica je da više ovih prvih (dakle "stipendiranih") studira na VŠS-u nego drugih. I ovi prvi ne mogu se staviti u "cipele" ovih drugih, jer su to dva različita svijeta. Kao da se uspoređuje direktora ili šefa i običnog radnika - prvi će najčešće hvaliti svog konja, drugi baš in ne. Uglavnom svi koji super žive od te struke su ovi prvi, ovi drugi kako tko, najčešće nikako, struka je danas malo tražena i biti će sve manje. Poslodavac će vas zaposliti jedino ako "usput" radite i druge poslove, jer kaj će mu netko za ZNR, ionako većina poslodavaca smatra da se tu nema što raditi.

Ovima "drugima" koji bi počeli od nule ne preporučam taj studij, bacanje novca. Isplativije im je neki drugi studij odabrati, ovisno o afinitetima nešto nakon čega se možete sami registrirati za nekakve projektante, prevodioce, bilo što što možete sami i što je priznato vani. Kod nas sa ovim faxom ne možete otvoriti firmu, ne možete ništa sami, a vani se traže raznorazni certifikati koje ne možete polagati kod nas, a bez toga vas neće uzeti. Ovi koji već rade vani, a u našoj struci - imali su pomoć sa strane, ako me razumijete kaj želim reći. Osobno zanm ljude koji ili nikad nisu uspjeli naći posao u toj struci, pa rade po poljima, kao konobari, pralje i slično, a čak i one koji su to kratko radili i rekli da "nikad više". To su oni bez zaleđa i "stipendiranja" (namjerno ovo pišem u navodnicima, jer ima više oblika stipendiranja, ako kužite kaj hoću reći).

Uglavnom, opet ponavaljam - prva i druga skupina ZNR-ovaca su nebo i zemlja.

Ovo sve pišem iz vlasititog iskustva, a imam ga dosta, tako da me nitko ne može uvjeriti u suprotno. Znam jako dobro tko su ustvari oni koji dobro žive od te struke i čime se sve bave. Pa nije ni čudno da hvale Školu, donijela im je samo dobro. Uglavnom su stručnjaci za svašta, ali najmanje ZNR, iako kao takvi slove.

Inače, da uputim malo na svoj potpis, ako kome treba...

Zadnje uređivanje ZNR-ZOP-ZO : 19.08.2014. at 13:04.
ZNR-ZOP-ZO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 19:21   #764
Ja cu ovu skolu hvaliti dok sam ziv, istina imao sam stipendiju od firme u kojoj sam radio, a sad je u stecaju, i vjerojatno samo zahvaljujuci toj skoli danas poprilicno dobro zaradjujem. Ali isto tako priznajem da ju nikada nebih mogao upisati da nisam imao stipendiju.

E sad, dali se isplati ili ne svatko mora odluciti za sebe, skupa je, ima u Rijeci i Karlovcu puno jeftinija skola. Ali da onaj ili ona koji ju upisu i zele nauciti ZNR to ce i nauciti, ali ne sjedenjem u okolnim kaficima nego svako predavanje biti prisutan i jos sami doma surfati i traziti informacije.

Osim mene znam za jos troje kolega/ica koji rade vani u struci zahvaljujuci toj skoli i znanju koje su dobili, a znam i za neke koji ju jos nisu zavrsili ali za to su si sami krivi(kafici i zajebancija u zadnjim klupama)


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 23:05   #765
A ja znam za neke koji se nisu nikako trudili a završili u roku.Izvanredni studenti na toj privatnoj školi.Imaju vezu i rade u struci.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 00:30   #766
Nazalost takvih ima svugdje pa i na ovoj skoli, ali da su bili izvanredni to nisu, ako pod izvanredni mislis da su bili bolji od drugih a ne da su isli na studij kao izvanredni studij a ne redovni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:09   #767
Završio spec. studij zaštite okoliša.
Za zapošljavenje vidim tu i tamo na burzi da odvrte koji oglas. Ima ih više za stručno osposobljavanje.
Pitanje zaštite okoliša postaje sve aktualnije pa MOŽDA bude i posla za ovu našu struku. Nije istina da se ne može zaposliti jer nekoliko mojih kolega radi u struci završetkom fakulteta. Prije toga nisu imali 1 dan radnoga staža. Stanje na tržištu rada je takvo i osim par deficitarnih fakulteta posla za ostale baš i nema...

+
Na fakultetu se primjenjuje bolonja bolje nego na večini sveučilišta. Zbog toga najviše kukaju oni koji su upisali samo radi stručne spreme i zadržavanja radnog mjesta ili plače. Što je jadno jer zauzimaju mjesto onima koji bi jednoga dana možda bili društveno korisni

Bolonja te prisiljava da učiš jer ako po segmentima (prisutnos na predavanju, seminar, PP prezentacija, kolokvi...) neskupiš dovoljno bodova najviše što možeš dobiti je 2 a na nekim predmetima se oko dvojke treba potruditi ako uredno ne ispunjavaš svoje obveze.

Fakultet je relativno lako završiti ako pratiš program i izvršavaš obveze. Meni je najteže bilo položiti upravni postupak...

-
Školarina previsoka

Dva predmeta koja ne želim spominjati - nema apsolutno veze sa strukom

Praktična nastava - Nema

Fakultet je relativno lako završiti ako pratiš program i izvršavaš obveze- ako je nekome to nedostatak

Ponavljam školarina previsoka
opijum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 15:20   #768
Thumbs up

Quote:
ZNR-ZOP-ZO kaže: Pogledaj post
Postoje oni koji "firma stipendira" i takvima se taj studij isplati, na više načina od jednog. Neki i moraju završiti "nešto" jer im treba diploma jer rade poslove za koje treba visoka stručna sprema koju nemaju. Isto tako, takvi nemaju veze sa onima koji si sami plaćaju i ne rade u toj struci, a studiraju nadajući se da će raditi odn.nadajući se boljem poslu koji bi trebao doći sa višim obrazovanjem - a što se često ne dogodi. Isto tako, činjenica je da više ovih prvih (dakle "stipendiranih") studira na VŠS-u nego drugih. I ovi prvi ne mogu se staviti u "cipele" ovih drugih, jer su to dva različita svijeta. Kao da se uspoređuje direktora ili šefa i običnog radnika - prvi će najčešće hvaliti svog konja, drugi baš in ne. Uglavnom svi koji super žive od te struke su ovi prvi, ovi drugi kako tko, najčešće nikako, struka je danas malo tražena i biti će sve manje. Poslodavac će vas zaposliti jedino ako "usput" radite i druge poslove, jer kaj će mu netko za ZNR, ionako većina poslodavaca smatra da se tu nema što raditi.

Ovima "drugima" koji bi počeli od nule ne preporučam taj studij, bacanje novca. Isplativije im je neki drugi studij odabrati, ovisno o afinitetima nešto nakon čega se možete sami registrirati za nekakve projektante, prevodioce, bilo što što možete sami i što je priznato vani. Kod nas sa ovim faxom ne možete otvoriti firmu, ne možete ništa sami, a vani se traže raznorazni certifikati koje ne možete polagati kod nas, a bez toga vas neće uzeti. Ovi koji već rade vani, a u našoj struci - imali su pomoć sa strane, ako me razumijete kaj želim reći. Osobno zanm ljude koji ili nikad nisu uspjeli naći posao u toj struci, pa rade po poljima, kao konobari, pralje i slično, a čak i one koji su to kratko radili i rekli da "nikad više". To su oni bez zaleđa i "stipendiranja" (namjerno ovo pišem u navodnicima, jer ima više oblika stipendiranja, ako kužite kaj hoću reći).

Uglavnom, opet ponavaljam - prva i druga skupina ZNR-ovaca su nebo i zemlja.

Ovo sve pišem iz vlasititog iskustva, a imam ga dosta, tako da me nitko ne može uvjeriti u suprotno. Znam jako dobro tko su ustvari oni koji dobro žive od te struke i čime se sve bave. Pa nije ni čudno da hvale Školu, donijela im je samo dobro. Uglavnom su stručnjaci za svašta, ali najmanje ZNR, iako kao takvi slove.

Inače, da uputim malo na svoj potpis, ako kome treba...
Ne kužim što hočeš reći sa ovim prva i druga skupina, recimo da sam ja druga skupina nemam nikakve veze, nitko me nije gurao, nisam ni u politici, sam sam plaćao studij uz rad prije 12 godina, danas biram firme u kojoj ću radit (mogu privatno mogu u državnoj, mogu otvorit obrt i firmu) ali ne idem nigdje iz Hrvatske i ne žalim se. Ko ti kaže da se ne može i što ti znaš o nama koji se bavimo zaštitom na radu? Nemaš ti pojma, a ni nikavog iskustva u struci ni u životu, čuj ti pišeš seminarske radove iz zaštite
Ljudi škola vam je kao i svaka druga, ko hoće učit i radit može, treba se borit snalazit i probijat kroz život. Javljat se na natječaje, spremat, usavršavat, polagat stručne ispite i puno ne birat barem za početak, ko tako ne želi nego bi odma sa faksa u ministarsku fotelju nek svira ku...m kao i u svemu u životu . KKAVA PRVA I DRUGA SKUPINA MAJKE TI MILE, samo ti piši te seminare i ostavi se zaštite
ZOKI42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:17   #769
Pozz ljudi, imam jedno pitanje, ne znam da li ga je već tu netko postavio, malo sam čitala ali nisam naišla. Unaprijed se ispričavam ako je već netko pitao a ja nisam vidjela

Dakle, završila sam građevinu na TVZ-u i zanima me da upišem i zaštitu na radu, da li mi se ispiti koje sam tamo položila, a i tu ih ima, priznaju? I da li ako mi priznaju neke, cijena upisa ista ili se može smanjiti s obzirom da se ne upisuje cijela godina?
pandorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 10:42   #770
O priznavanju ispita zavisi dali je program slican sa predmetima na VŠS, to svaki profesor sam idlucuje nakon sto mu doneses program po kojem si polagala, cijena je vjerojatno ista ali ja sam odavno zavrsio taj faks pa se mozda nesto i promijenilo. Najbolje je otici do referade i sve ih pitati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 15:12   #771
Ja ostajem pri svojem kaj se tiče škole i kaj se tiče toga tko je od diplomiranja na njoj profitirao, odn.tko može profitirati. I to svi znamo, pa tkogod štogod napisao, ja imam previše iskustva u zapošljavanju i sl. da bi me se razuvjerilo. Ako ništa drugo, kao žensko bez veze sam trebala odabrati nešto drugo, jer ovo dvoje je kobna kombinacija u ovoj struci (žensko + nema veze). Ako k tome i ima taj netko ikakvih skrupula - propao je totalno. I može mu ta struka jedino poslužiti za ovo što ja imam u potpisu.

E sad, da ima tipova koji su se jedva provlačili kroz srednju, a sad su jako visoko obrazovani i pozicionirani i ne znam što (i oni koji "studiraju" na ovoj školi ih poznaju i viđaju, samo možda ovo o njima nisu znali) - ima. A kako su do toga došli i od čega vuku silne novce - ja znam. Kako znam? Jer takvi najčešće nisu dovoljno pametni da šute, pa se odaju sami, ili ih odaju drugi. A i imala sam pristup nekim dokumentima, pa evo... Uglavnom, cijela sprega i lanac da ne kažem čega.

Evo primjera najfriškijeg: što mislite, jel bi jedna recimo banka uzela za menagera na kreditima (bezveze natucam, ne znam kako se zovu radna mjesta) inženjera zaštite na radu? Nekako baš i ne, jel da? Čak možda i uz debelu vezu ne. Ne bi ga uzeli za bilo kakvo mjesto ekonomista ni u nekim malim tvrtkama, a kamoli ovo. Ali - zato je Kalinić za višeg savjetnika zaštite od požara uzeo - ekonomisticu. Pardon - magistricu ekonomskog menađmenta. Ta sigurno ima puno isksutva sa procjenama i slično. A bože moj, može se svaki posao naučiti, jel? Sigurno je bila naaaaaaaaaaaajbolji kandidat, po svemu .

Završite bilo što drugo, vi koji nemate veze (pogotovo žene) - jer onda ćete moći raditi široki spektar poslova. Ako završite Visoku školu za sigurnost, moći ćete raditi isto široki spektar poslova (kako kažu žene na pdf-u Karijera i posao - za 3700kn moći ćete raditi poslove petero ljudi, a k tome baš zgodno - i zaštitu na radu), do čistačice nadalje. Juhuuuuuuuuu!

NAPOMENA: struka kao takva je dobar odabir. Škola kao takva je tak-tak, nije loša, ni dobra, ima ok profesora, ima i onih koje spominjem u ovom postu. Uglavnom sama Škola služi u neke druge svrhe nije stvorena za istinsko obrazovanje budućih sposobnih kadrova. Nije generalno sve loše. Samo je realnost takva da je ta struka kod nas dobra za određeni "sloj" ljudi, drugima će ovaj studij biti uzalud ili će ih čak i unazaditi (dobiti će još posla, ali ne i veću plaću). Ovo se pogotovo odnosi na žene.

Ne možete poreći da uglavnom, ili čak isključivo, muškarci hvalite ovu Školu i ovu struku. Nije to bez vraga. I nije zato jer je manje žena u njoj.
ZNR-ZOP-ZO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:35   #772
Bok ekipa...
Evo sad san maturant,i baš mi je u glavi da bih mogao ovo upisati,ovaj fakultet....Čini mi se zanimljiv posao kao posao,al se bojim kakav će biti fakultet..ja dolazin iz ekonomske škole,tako da kakvi su tamo predmeti,jel su preteški,i jel ima kakvog crtanja ili tome slično jer mi to stvarno neide.. I zanima me jel ide šta žena na ovaj fakultet,ili samo muški? I još jedno pitanje,malo je teško pitanje za odgovoriti,ali,jel mi može neko opisati kako ovaj posao izgleda? šta se točno radi s ovim(ako nađeš posao u struci naravno),nadan se da će te mi najdetaljnije šta možete odgovoriti...Izvinite na dugoj poruci i na čudnim pitanjima,al ovo je ipak odluka za cili život,moran dobar faks izabrati
mungos83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 15:14   #773
Zanima me slijedeće.....da li netko zna da li je diploma Visoke škole za sigurnost priznata u Švedskoj.......da li ima netko tko je završio Visoku školu za sigurnost i da mu je institucija Universitets - och högskolerådet iz Stockholma priznala diplomu?

Hvala
add2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 15:58   #774
Quote:
add2015 kaže: Pogledaj post
Zanima me slijedeće.....da li netko zna da li je diploma Visoke škole za sigurnost priznata u Švedskoj.......da li ima netko tko je završio Visoku školu za sigurnost i da mu je institucija Universitets - och högskolerådet iz Stockholma priznala diplomu?

Hvala
Zar bas nitko ne zna? :-(
add2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 17:53   #775
Okoliš

Bok. Ima koga da je ili završio Zaštitu okoliša?
Ja imam preddipl.sa ekonomskog i planiram na VSS, okoliš.
Za razliku ispita imam fiziološke i kemijske štetnosti...vrijede još stare skripte? Iz Kemijskih imam....
I da finacije. Mamicu kaj je skup. Ima tko iskustva o ovom smjeru, kasnije kako je, pošto okoliš postaje sve glavnija tema...
Valodja41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 11:53   #776
Toplo svima preporučujem da NE UPISUJU OVU ŠKOLU jer jednom kad dođete na tržište rada traže se dipl. ing strojarstva i elektrotehnike sa položenim stručnim ispitom iz ZNR koji rade naš posao...ne gubite vrijeme i ne bacajte novac
bodul 101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 21:27   #777
To jednostavno nije tocno, to ste ste naveli traze tvrtke koje se bave ispitivanjem strojeva i uredjaja i ispitivanjem mikroklime. Za rad kao strucnjak ZNR sve vise kompanija shvaca da ako zele imati kvalitetnu ZNR da im treba kadar koji je zavrsio faks ZNR.

Ne sirite dezinformacije skrivajuci se iza nicka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 21:33   #778
Volio bi nekoga tko ce mi odgovoriti iskreno i onako kako treba. Maturant sam i razmislja ZNR, koliko se placa, el tesko upasti? Kak idu predavanja, svaki dan, kako? I najbitnije koje su sanse nakom zavrsenog faksa za zaposlenje? El se trenutno u RH trazi takav posao? Rade li ljudi nakon zavrsenog faksa?
Matejps7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 19:44   #779
Ja da nisam upisao Visoku skolu za sigurnost u Zagrebu 99,99% nebih danas bio sef sluzbe ZNR, to ti je ukratko, kao i u svemu, posla ima za one koji hoce radit i koji imaju znanje, e sad dali ti mozes sebi priustiti toliku skolarinu to samo ti mozes znati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 10:02   #780
Može li mi netko molim vas dat informaciju kolika je cijena godine zaštite na radu?
perokos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.