Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2012., 23:57   #21
Quote:
stormlord kaže: Pogledaj post
malo mi je ono... kada čujem kako ljudi vele... jabuke su ili za pekmez ili za rakiju.

jesi možda razmišljala o proizvodnji voćnih kompota?

ili pak ako želiš kvalitetnu obradu toga što bi mogla s jabukama i ostalim voćem učiniti... izdvojiti naprimjer primjese od kojih se oni sastoje te pogledati u kojim se sve granama proizvodnih ciklusa te primjese koriste... zatim pogledati mogućnosti plasmana proizvoda u proizvodne grane koje su zastupljene u hrvatskoj... ili se čak i sama okušati u nekima.

ono sa kompotima bi bilo interesantno.
jer bi svoje proizvode mogla eventualno plasirati kroz državne službe... ako može todorić nevidim razlog zašto i ti nebi mogla.

ha, todoric je jedan jedini i usporedjivati se s njim nema smisla. on može sve što poželi, ja sam drugi par opanaka. investiranje u pogone za preradu je prevelika investicija za koju ja nemam love. onak-realno. i nemqam petlje se upustit sama u to jer mi je situacija takva da je sve na meni i sve radim sama. nemam radno aktivnog muza da me podupre a zdravstvena situacija mu je takva da svako jutro provjeravam da li je ziv. dakle, nimalo veselo. da, želja mi je imati neki pogon za preradu, stvarati dodatnu vrijednost, imam gdje plasirati. samo fali sitnica; pogon, potpora-financijska i radna i količina. za kvalitetu ne brinem. zato takpak tu di tapkam, na mjestu.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:39   #22
Pozdravljam sve aktivne na ovoj temi

Imam pitanje : Htjela sam podići nasad kupina i jagoda, od toga bi radila džem,imamo zemlju,otvorili bi OPG, ali ne znam kakve uvjete moram imati za preradu, na toj parceli naprijed imamo kuću koja ima kuhinju i još jednu prostoriju,gore isto dvije prostorije, da li je moguće taj objekt osposobiti za kuhanje džema? Mislim da se može i kod kuće osposobiti prostorija da bude kao kuhinja? ili se varam...Hvala na vašim odgovorima i saznanjima!
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:17   #23
Pitanje koliko voća se prerađuje u džem. Nije svjedno preraditi 10 kg za potrebe kućanstva ali nekoliko stotina kila ili koju tonu voća...to je problem. Za velike količine potrebna je naprednija oprema.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:19   #24
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Pitanje koliko voća se prerađuje u džem. Nije svjedno preraditi 10 kg za potrebe kućanstva ali nekoliko stotina kila ili koju tonu voća...to je problem. Za velike količine potrebna je naprednija oprema.
Nebi bilo više od 100-200 kg voća
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 17:38   #25
To bi se moglo preraditi u kuhinji. No kad se uračunaju svi troškovi nekako je premala količina za prodaju...bila bi mala dobit od te količine.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 11:33   #26
Ne idem na nešto preveliko,za početak malo pa da vidim kako će ići sa poslom ali i sa prodajom...
do koliko kila se mora imati posebna prostorija tj. da se više ne može raditi u kuhinji kod kuće?
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:48   #27
Poslovni plan:
1 godina:
Troškovi 100
prodaja 50
1 godina -50
2 godina:
troškovi 100
prodaja 60
2 godina -40
3 godina :
troškovi 120
prodaja 70
3 godina -50
pretvori u KM, eure, švedske krune, milijune
Da li si izračunao da li se isplati prodavati 50 kila pekmeza od marelica po 18 kn, i kome ? I najgore os svega, prodaš sve i nemaš više nakon 2 mjeseca, misliš da će ljudi nakon 9 mjeseci opet pitati, ej imaš onog pekmeza od prije godinu dana ili će otići kod drugoga ?
Kad uđeš u market, prvo se pitaj zašto oni imaju svega u tolikim količinama? to ti je odgovor za proizvodnju tvog proizvoda. Uvijek moraš imati za svakog kupca koju teglu. A to košta.
Prvo napravi OPG i kuhaj u kuhinji, a kad sve pohvataš onda odi u posebnu prostoriju.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 09:22   #28
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Poslovni plan:
1 godina:
Troškovi 100
prodaja 50
1 godina -50
2 godina:
troškovi 100
prodaja 60
2 godina -40
3 godina :
troškovi 120
prodaja 70
3 godina -50
pretvori u KM, eure, švedske krune, milijune
Da li si izračunao da li se isplati prodavati 50 kila pekmeza od marelica po 18 kn, i kome ? I najgore os svega, prodaš sve i nemaš više nakon 2 mjeseca, misliš da će ljudi nakon 9 mjeseci opet pitati, ej imaš onog pekmeza od prije godinu dana ili će otići kod drugoga ?
Kad uđeš u market, prvo se pitaj zašto oni imaju svega u tolikim količinama? to ti je odgovor za proizvodnju tvog proizvoda. Uvijek moraš imati za svakog kupca koju teglu. A to košta.
Prvo napravi OPG i kuhaj u kuhinji, a kad sve pohvataš onda odi u posebnu prostoriju.
Hvala na savjetu
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.