Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2007., 19:30   #1
Sumrak - Twilight

moje isprike ako ova tema već negdje postoji,ali moram vas pitati jeste pročitali tu knjigu!i naravno,da li vas je očarala,kao što je mene....
__________________
Don't worry about your youth or inexperience,they will pass soon enough!
pussycat doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 22:58   #2
pih,zar nitko ovo nije pročitao....
__________________
Don't worry about your youth or inexperience,they will pass soon enough!
pussycat doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 22:45   #3
Quote:
pussycat doll kaže: Pogledaj post
pih,zar nitko ovo nije pročitao....
ja nisam pročitao, a mislim da niti neću... vampiri, sumrak, zubi... meni to u rangu harrya pottera... ok kad ti je dosadno, al ne čini mis e vrijedno spomena
__________________
Kako da ne...
Šeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:31   #4
ah evo sad sam naišla na ovu temuuu!
ma knjiga je zakon, pre pre!
izašao je i drugi dio!
jel ko procitao????? )
Tonak! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 12:06   #5
he he

Quote:
Tonak! kaže: Pogledaj post
ah evo sad sam naišla na ovu temuuu!
ma knjiga je zakon, pre pre!
izašao je i drugi dio!
jel ko procitao????? )
ja sam procitala sva tri djela....jos prosle godine,tj treci sam dobila za Bozic he he sad jedva cekam film....iako mi par stvari u vezi filma nisu jasne,i mogli su naci bolje glumce...ljepse zapravo....oni trebaju izgledati kao bogovi,al nisam bas skontala da tak izgledaju....
meow...w is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 17:02   #6
meni je sumrak zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakon knjiga. a drugi dio JOŠ nisam pročitala (moram u ponedjeljak provjeriti jel imaju u knjižnjici)
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 18:21   #7
Quote:
Ginny_Black13 kaže: Pogledaj post
meni je sumrak zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakon knjiga. a drugi dio JOŠ nisam pročitala (moram u ponedjeljak provjeriti jel imaju u knjižnjici)
ja knjiznice nisam vidio imaaa
Lightning is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 20:38   #8
ja sam je tila pročitat samo šta je uvik nema u knjižnici
o čemu je u par rječi?
lros is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 23:35   #9
Ja sam čitala i nije me se baš dojmila. Čak sam na dijelovima prevrtala očima kad je opisivala Edwardovu savršenost. Dvije riječi: Mary Sue. Jedina scena koja mi je ostala kao posebna je ona kad su igrali bejzbol na livadi.

Sadržaj:

Srednjoškolka Bella Swan pomirila se s neizbježnim. Mora napustiti sunčani Phoenix u Arizoni i otići živjeti s ocem u Forks, kišovito mjestašce na pacifičkoj obali poznato kao najoblačnije u cijelim Sjedinjenim Državama. Što je još gore, u malome mjestu svatko svakoga poznaje, pa Bella, koja nikad nije imala mnogo prijatelja i uvijek je cijenila samoću, sad pred svima mora pokazivati koliko je nespretna na tjelesnom i sramotiti se nesvjesticama kad vidi i najmanju kap krvi. Samo, čini se da najljepšem učeniku gimnazije u Forksu – Edwardu Cullenu, jednom od četvoro braće i sestara iz samotnjačke obitelji o kojoj se malo zna, a o kojoj kruže mnoge jezovite priče – njezina nespretnost nimalo ne smeta. Iako su joj njegove nagle promjene raspoloženja isprva posve neobjašnjive, Bella polako počinje sumnjati da rješenje Edwardove zagonetke leži upravo u krvi. Ljudskoj krvi, njezinoj krvi, krvi zbog koje su Cullenovi grozomorno različiti od svih ostalih žitelja Forksa… Književni debi Stephenie Meyer Sumrak ubrzo po objavljivanju stekao je kultni status među mladim čitateljima Amerike. U isti mah nesnosno strašan i razorno romantičan, Sumrak je vrhunska ljubavna priča za sve one koji su se oduvijek osjećali drugačijima, a nikad nisu vjerovali da bi netko savršen upravo to mogao shvatiti kao vrlinu i zavoljeti ih usprkos svemu što ih dijeli. Pa i po cijenu života – ili besmrtnosti.
__________________
Juno: I think the last one was defective. The plus sign looked more like a division sign. I remain unconvinced.
Rollo: This is your third test today, Mama Bear. Your eggo is preggo, no doubt about it.
Wendy J. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 17:39   #10
eeeee svaka cast onome ko se sjetio otvorit temu...
pussycat da nisi ti to napravila...morala bih ja
knjiga je preeeeeeeezakon...usuđujem se reci-najbolja knjiga koju sam pročitala u svom životu!
ajde da budem precizna...imam jos nekih 30-ak stranica za procitat...al to ce jos danas bit gotovo...tak da ju sutra/prekosutra (ovisi kad cu imat vremena) idem vratit...a knjiznicarka mi je rekla da bi uskoro trebao doc 2. dio...mozda vec i je...
ugl....knjiga je savrsena..ispreplicu se horor i romantika= PREsuper knjiga
i jel trebam jos jednom ponovit da je knjiga zakon
__________________
....sometimes people run away just to see if anyone cares enough to follow....
mala Mimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 17:39   #11
ah...da...na mojem avantarcheku je slikica edwarda i belle
__________________
....sometimes people run away just to see if anyone cares enough to follow....
mala Mimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 23:43   #12
napokon je netko otvorio ovu temu.knjiga je fenomenalna,ne znam sta bi napisala o cijeloj trilogiji jer fakat nemam rijeci,ja sam jednostavno ocarana i zaludena tom knjigom.vidim da uglavnom niste jos procitali drugi dio knjige,uzivat cete,vjerujte mi,a tek kad treci dio procitate,pola dogadaja nisam ocekivala,i mogu vam reci da je treci dio stvarno najboli.zasad.ne znam kakav ce biti 4.dio,jos moramo cekati godinu dana.uglavnom,drago mi je da ima jos ljudi koji znaju za tu knjigu.
anabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:03   #13
evo jucer sam procitala prvi dio...I POSTALA OPSJEDNUTA!!!!!...uvijek sam padala na vampire, al ovo...inace nisam citac ni ljubitelj knjiga, al ovo je tako zakoooooooon knjiga...sad cekam da se u mutavu knjiznicu vrati drugi dio, cura kasni sa zakasninom vec 10 dana!!!!kak moze tako dugo to citat...ja sam na iglama...nemrem docekat!!!takva bi knjiga trebala uc na popis lektira...aaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!
SVIMA preporucujem ovu knjigu..ko ju ne procita ne zna sta propusta...tako da-ljudi navalite!!!
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:59   #14
zaljubila sam se u edwarda
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 16:11   #15
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
zaljubila sam se u edwarda
ehe takodjer... a knjiga mi se stvarno svidjela
munequita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 17:24   #16
Ja sam pročitala sve 3 (he,he, prvu na hrvatskom, a ove dvije na eng. čim su izašle.Ali, sad je izašla i 2. na hrvatskom, čini mi se. Zove se Mladi Mjesec)

Pročitajte 3.!!! Predobra je.
__________________
"We knew that it would soon be over, and so we put it all into a poem, to tell the universe who we were, and why we were here, and what we said and did and thought and dreamed and yearned for. We wrapped our dreams in words and patterned the words so that they would live forever, unforgettable."
AnitaMuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 23:01   #17
evo na wikiju sam vidio da će biti 5 knjiga i da su tri izdane.ja samo sam htio pitati da li je knjiga prevedena na hrv,koje izdavač,da li je ljubić(čitaj da li je preporučuju te muškarcima koji nisu gej,nisam homofob nego me zanima samo da li je knjiga namijenjena samo curama ili za oba spola jer prema vašim riječima knjigu gledam kao ljubić).
PARAĐOKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 15:23   #18
Quote:
PARAĐOKA kaže: Pogledaj post
evo na wikiju sam vidio da će biti 5 knjiga i da su tri izdane.ja samo sam htio pitati da li je knjiga prevedena na hrv,koje izdavač,da li je ljubić(čitaj da li je preporučuju te muškarcima koji nisu gej,nisam homofob nego me zanima samo da li je knjiga namijenjena samo curama ili za oba spola jer prema vašim riječima knjigu gledam kao ljubić).
Koliko mi je poznato izdavač je Algoritam!
..PaN@mA°) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 18:44   #19
Meni je brat čita...Ne vjerujem da je homo jer bogme voli cure...
__________________
"We knew that it would soon be over, and so we put it all into a poem, to tell the universe who we were, and why we were here, and what we said and did and thought and dreamed and yearned for. We wrapped our dreams in words and patterned the words so that they would live forever, unforgettable."
AnitaMuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:45   #20
Mislim da je knjiga vise pisana za zenski dio citatelja,ali naravno da ju i decko moze procitati,moj brat ju takoder cita.Procitala na stranici knjige da 4.dio izlazi iduce jeseni i da bi to bio zadnji dio knjige,a sto se tice 5.,mislim da je to knjiga pisana iz Edwardove perspektive,znaci svi dogadaji koji su bili u prijasnjim knjigama su iz njegove perspektive i cini se da bi to moglo biti jako zanimljivo.Tak sam barem ja procitala,ali definitivno odite na stranicu knjige jer ima odlicnih stvari i prica za citat,a 3.dio,definitivno se slazem da je fenomenalan i meni,barem za sad najbolji.
anabella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.