Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 13:56   #1121
A je li netko od vas išao na Cetinje? Impresioniraju me neke građevine tamo....
Ne znam može li se stići napraviti izlet iz Dbk-a, i onda obići sve to (uključujući Njegošev mauzolej)
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:43   #1122
Stare ambasade? Meni nisu bile nis posebno, kao ni sam grad. Ne bi ja trosio vrijeme tu pored svih ostalih mjesta.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 22:27   #1123
A obrisi malo naocale mozda dobijem bolji vid.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 11:09   #1124
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
A je li netko od vas išao na Cetinje? Impresioniraju me neke građevine tamo....
Ne znam može li se stići napraviti izlet iz Dbk-a, i onda obići sve to (uključujući Njegošev mauzolej)
Išla sam ovo ljeto u Cetinje, išla bi opet da mi se pruži prilika. Sva kultura i povijest Crne Gore je tu, odlična zbirka likovnih umjetnosti, povjesni muzeji, manastiri, ma zbilja se ima šta gledati koga zanima. Imaš kupiti skupnu ulaznicu za sve muzeje u gradu za nekih 10 eura. Isti dan u kasnijim satima sam išla na Lovćen.
S tim da sam došla u Cetinje večer prije, prespavala, od jutra bila u obilasku i onda opet spavanje i sutra nazad. Cesta Kotor- Cetinje je dosta uska i spora i zavojita i ne znam koliko bi vam vremena trebalo iz Dubrovnika u jednom danu. Drugi način je preko Budve, vjerojatno brži, no kako je bila špica, mi smo bježali od obale.
Ja sam bila u špici sezone, pa se zbilja sporo putovalo.
Mislim da bi mogli obići sve u jednom danu ako izabertet šta ćete posjetiti, dakle ne gledate sve što ima u gradu.
Inače je grad mali, sve se lako obiđe, ljudi su jako ljubazni, cijene su za naše prilike jako povoljne, hrana u restoranima povoljna i ukusna.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 21:55   #1125
Početkom ljeta proveo sam nekoliko dana u Crnoj gori, prvi puta u životu. Ima se itekako što za vidjeti. Predivna, raznolika priroda, povjesne znamenitosti, izuzetno srdačni ljudi. Ušao sam u CG na graničnom prijelazu Šćepan polje i kanjonom Pive preko Nikšića, gdje sam nakratko stao i prošetao, stigao do Bokokotorskog zaljeva.
Već prvi kilometri putovanja od ulaska u CG, a posebice kanjon Pive pružaju pogled od kojeg zastaje dah. Bilo je oblačno vrijeme, na granici s kišom, cesta gotovo pusta, a pogledi na kanjon zaista ushićuju. U predvečerje stižem pred Boku kotorsku. Također nešto predivno. Zaustavljam auto uz cestu, fotografiram, uživam u tišini predvečerja i pogledu na naselja u zaljevu, lagano osvjetljena i zamišljam koliko me još uzbuđenja čeka u ovoj lijepoj zemlji.
Nalazim prenočište u hotelu u Kotoru na suprotnoj strani od starog grada, s pogledom na stari grad. Iz sobe promatram prema starom Kotoru i velikoj planini koja se diže iznad. U mraku djeluje još viša, impozantnija, tajanstvenija.
Slijedeće jutro penjem se na zidine starog grada (ulaz tri eura), ali ima i jedan neslužbeni ulaz, malo slabije pristupačan i zarastao u travu ali iapk prohodan. Mnoštvo turista, od kojih mnogi, ako ne i većina, Rusi. Predivan pogled u sparno prijepodne na zaljev. Stari grad obiluje mnoštvom znamenitosti, muzeja, crkava, zgrada.
Nakon Kotora krećem na Lovćen i Njegošev mauzolej. Bilo je maglovito pa je na vrhu izostao predivan pogled na široku okolicu. Navodno se za jako vedrih i čistih dana vidi cijela Crna gora s mauzoleja. Iz nekog razloga, to je bilo mjesto koje me je najmanje impresioniralu na mom putovanju. na ulazu me dočekao nekako nametljivi domaćin, koji me odmah počeo zasipati komplimentima na račun predivnog Zagreba, hrvatske. Ponudio me sa domaćom rakijom ("cedevitom" kako on to kaže ), te "oženio" uvaljujući mi da platim koješta - ulaz, suvenir za sve goste koji prvi puta dolaze na Lovćen. Dok me u uvodu upoznaje s bogatom poviješću CG, napadno gleda u oči, osijećam da me "Ženi", hvali Hrvatsku i Hrvate i njihov doprinos CG i mauzoleju (Meštrović).
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:19   #1126
Nakon Lovćena idem u Njeguše, rodno selo Njegoša. Na ulazu u selo prisustvujem spuštanje niz zip line. Pozicija iznad Kotora, s koje se pruža predivan pogled na zaljev i okolicu. Ulazim u Njeguše kasno popodne, ali rodna kuća Njegoševa radi od 9 do 17, pa ne ulazim unutra. Brzo nalazim smještaj (za 15 eura) i šećem selom. Ljudi ljubazni, susretljivi. Sve miriše po pršutima jer skoro svaka kuća ih pravi, kao i rakiju i med. Slijedeći dan krećem prema obali. U Cetinje nisam išao jer se cesta renovirala i ujutro je zatvorena na dva sata. Vozim se uz Budvu, Sv. Stefan, kroz Bar, gdje razgledavam stari grad. Nastavljam cestom od Ulcinja prema albanskoj granici i prijelazu Muriqan. Taj dio ceste je zaista opasan, prepun zavoja, strmina, uskih dionica na kojima iz suprotnog pravca ili zavoja izlijeću lokalci s velikim brzinama, ponekad drastično sijeku zavoje. Oprez!
Nakon nekoliko dana u Albaniji, vraćam se u CG. Razgledavam Žabljak, Crno jezero u okolici, penjem se na Durmitor, odlazim na most na Đurđevića Tari... Posvuda prelijepi krajolici, raznolikosti, ljubazni ljudi. U Nikšiću nalazim pristojno prenočište u privatnom smještaju za 12 eura.
Ipak, ako moram od svih ljepota i zanimljivosti istaknuti najimpresivnije, to je manastir Ostrog. Manastir koji je uklesan u planinu. Došao sam dan uoči pravoslavnog svetka pa je bilo organizirano bdijenje. Mnoštvo tursita iz CG i Srbije, ljudi sjede i spavaju na dekama na otvorenom. Unutrašnjost manastira je impozantna! To se mora doživjeti. Krajolici kojima sam se vraćao prema Nikšiću su također najljepši krajolici kojima sam putovao.
Ima još toga što nisam stigao obići, ali to ću jednom drugom prilikom. Veselim se ponovnom susretu s Crnom gorom i njenim divnim ljudima.
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 17:01   #1127
Dečko i ja smo u zadnji tren odlučili za doček ići u Budvu. Idemo autom, smješteni smo u Rafailovićima i zanima nas gdje parkirati auto u gradu kad pođemo na slavlje?
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:13   #1128
Da sama sebi odgovorim, može se besplatno parkirati na stvarno dosta mjesta
I da pohvalim vatromet i Joksimovića, nikad bolji doček
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:28   #1129
Bila guzva u Budvi? Sve radi i za Ng? Jesi bila u Kotoru?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 01:08   #1130
Crna Gora

Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Da sama sebi odgovorim, može se besplatno parkirati na stvarno dosta mjesta
I da pohvalim vatromet i Joksimovića, nikad bolji doček


Meni bilo totalno razocarenje. Iza 4 sata vise nista nije radilo, a kojom se brzinom onaj trg ispraznio nakon Joksimovica - e to jos nisam vidjela. Kao da svi zele sto prije pobjeci od toga svega skupa.

Btw. super za parking, jer sam se ja jos jednom uvjerila da te nitko ne moze zajebati kao taksisti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
Do.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:48   #1131
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Bila guzva u Budvi? Sve radi i za Ng? Jesi bila u Kotoru?
U Budvi je bilo baš dosta svijeta, parking smo tražili skoro pola sata i u gradu se jedva prolazilo oko 23h, sutradan smo išli opet do starog grada i tuda šetali i radili su svi fast foodovi, suvenirnice, kafići, kiosci, čak i trgovine, bar ovo što sam u centru vidila, jedino za butike ne znam jer nismo ništa išli kupovati A u Kotoru nismo bili Kad smo išli dolje prolazili smo kroz Kotor, ali već je padao mrak pa se nismo odlučili stati, a po povratku smo koristili trajekt tako da je Kotor ipak izostao.
Quote:
Do.K. kaže: Pogledaj post
Meni bilo totalno razocarenje. Iza 4 sata vise nista nije radilo, a kojom se brzinom onaj trg ispraznio nakon Joksimovica - e to jos nisam vidjela. Kao da svi zele sto prije pobjeci od toga svega skupa.

Btw. super za parking, jer sam se ja jos jednom uvjerila da te nitko ne moze zajebati kao taksisti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobro, mi se nismo toliko dugo zadržavali, poslije Joksimovića smo malo poslušali one cigane što su svirali i otišli nešto pojesti i na spavanje Taksi nismo koristili. Baš šteta što si razočarana, ja sam baš oduševljena bila, vrijeme idealno, atmosfera jako dobra i vatromet me baš oduševio.
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 10:39   #1132
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
U Budvi je bilo baš dosta svijeta, parking smo tražili skoro pola sata i u gradu se jedva prolazilo oko 23h, sutradan smo išli opet do starog grada i tuda šetali i radili su svi fast foodovi, suvenirnice, kafići, kiosci, čak i trgovine, bar ovo što sam u centru vidila, jedino za butike ne znam jer nismo ništa išli kupovati A u Kotoru nismo bili Kad smo išli dolje prolazili smo kroz Kotor, ali već je padao mrak pa se nismo odlučili stati, a po povratku smo koristili trajekt tako da je Kotor ipak izostao.


Dobro, mi se nismo toliko dugo zadržavali, poslije Joksimovića smo malo poslušali one cigane što su svirali i otišli nešto pojesti i na spavanje Taksi nismo koristili. Baš šteta što si razočarana, ja sam baš oduševljena bila, vrijeme idealno, atmosfera jako dobra i vatromet me baš oduševio.

Steta sto ove poruke nisam vidjela ranije, jer zivim u ove krajeve..
Opste je poznato da su taksisti u Budvi teski pljackasi.Pa oni su strancima znali naplacivati i po 50 eura za samo 3,4 kilometra.
Drugo,kad su takvi koncerti, Budva ona najprije lici na vasar - pored puta prodaju kobasice,palacinke i sve sto mogu.Uz svo postovanje pjevaca
Joksimovica, ne mogu vjerovati da se neko uputio na docek u Budvi,
bas zbog tog ciganluka,vasara,pljackasa,...I covjek pjeva vecinom balade,
sto i nije za neko veselje, narocito ne za Novu godinu.Trece,narod je malo
i preplasen tamo,jer su se desavale neke druge stvari,nevezane za docek Nove godine.
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:34   #1133
Što se to događalo da bi narod bio preplašen?
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 23:09   #1134
Quote:
SmicaZavukotija kaže: Pogledaj post
Steta sto ove poruke nisam vidjela ranije, jer zivim u ove krajeve..

Opste je poznato da su taksisti u Budvi teski pljackasi.Pa oni su strancima znali naplacivati i po 50 eura za samo 3,4 kilometra.

Drugo,kad su takvi koncerti, Budva ona najprije lici na vasar - pored puta prodaju kobasice,palacinke i sve sto mogu.Uz svo postovanje pjevaca

Joksimovica, ne mogu vjerovati da se neko uputio na docek u Budvi,

bas zbog tog ciganluka,vasara,pljackasa,...I covjek pjeva vecinom balade,

sto i nije za neko veselje, narocito ne za Novu godinu.Trece,narod je malo

i preplasen tamo,jer su se desavale neke druge stvari,nevezane za docek Nove godine.


Cula sam nesto.
S druge strane svjedocila sam da su opljacakli curu u invalidskim kolicima, prosjaka je bilo na sve strane, a i tuce nisu izostale.
Stvarno - vasar

Drugi put u Budvu jedino u proljece. Ovakve stvari mi samo upropaste sliku grada koji mi se inace svidjao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
Do.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 00:03   #1135
Nista neuobicajeno, kad je NG, a gomila ljudi, tu je uvijek dernek .
Dorota, svakako opet odi u CG i posjeti i Kotor i Prcanj i Risan i Herceg Novi i Perast itd.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 10:08   #1136
Mi stvarno nikakvih neugodnih iskustava nismo imali niti smo šta načuli, a Joksimović je meni idealan izbor bio, zbog njega i Sergeja sam i išla dolje, inače bi u ST na Grašu

Svakako ću ponovno otići
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 14:18   #1137
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Mi stvarno nikakvih neugodnih iskustava nismo imali niti smo šta načuli, a Joksimović je meni idealan izbor bio, zbog njega i Sergeja sam i išla dolje, inače bi u ST na Grašu

Svakako ću ponovno otići


Super da ste potrefili u to vrijeme i da vam je bilo lijepo
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:40   #1138
Pozdrav,

Planiramo opet ići u CG - Kotor.
Kao i lani, idemo krajem ožujka.

Pitanje za lokalne ili netko tko je upućen....

- na kojoj stranici mogu provjeriti kakvo događanje ili predstavu za vikend 24-25 - ožujak?

- Je li se otvorio neki novi restoran, klub od lani do sada?

- Je li parkiranje u Njegosevoj ulici i dalje besplatno?

- Gdje možemo obaviti povoljnu kupnju hrane i pića - na izlazu prema Tivtu ili lokalni idu u neki povoljniji shopping centar?

hvala

Mario
Grof Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 21:37   #1139
Quote:
Grof Mario kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Planiramo opet ići u CG - Kotor.
Kao i lani, idemo krajem ožujka.

Pitanje za lokalne ili netko tko je upućen....

- na kojoj stranici mogu provjeriti kakvo događanje ili predstavu za vikend 24-25 - ožujak?

- Je li se otvorio neki novi restoran, klub od lani do sada?

- Je li parkiranje u Njegosevoj ulici i dalje besplatno?

- Gdje možemo obaviti povoljnu kupnju hrane i pića - na izlazu prema Tivtu ili lokalni idu u neki povoljniji shopping centar?

hvala

Mario


Ajde prvo da krenem od diskonta i kupovine pića. Jedan diskont pića ima na trebem putu, kad se prodje prodavnica Nixen Trade. Na uzbrdici prije Starog grada se taj treći put spaja sa magistralom i tu se skrece prema diskontu pića. (Kod nas je treci put onaj najgornji, magistrala je glavna a donji put je onaj pored mora )
Van Kotora, kada prodjete tunel i idete lijevo, kao prema Budvi, imate ''VOLI''
i ''HDL365'' koga mi zovemo ''Laković''. HDL365 vam dođe s lijeve strane magistrale, čim prođete kružni tok, i prođete Voli sa desne strane.Prilično je veliki, često imaju akcije na razne proizvide,ima da se sjedne i popije kafa.Ima veliki parking i gornji sprat, gdje se nalaze butici i još neke radnje.Mještani redovno obavljaju kupovinu tamo jer je mnogo,mnogo jeftinije nego u gradskim prodavnicama.

Parkiranje u Njegoševoj jeste besplatno još uvijek.S tim što se u Kotoru promjenila vlast, odnosno, došla je opozicija na vlasti koja je normalna ali još nisu ništa mjenjali što se tiče te ulice.

Treba da se otvori jedan novi lokal, ali ne vjerujem da će on biti nešto spektakularan, jer nije na nikakvom trgu već u jednoj ulici dje se nekad
nalazio butik ''Uno''. Od restorana je i dalje najbolje i najprijatnije u konobu Akustik,(kod otvorenog bazena, sa muzikom uživo) zatim konobu Portun u Dobroti,čim se prođe restoran Tiha noć,pored mora,takođe sa muzikom uživo),
zatim restoran Dobrotski dvori,koji je izuzetno prijatan i miran,a za roštilj i kuvana jela su majstori.Ukoliko ste autom a hoćete lijepo da jedete neku ribu,onda pođite u konobu ''Gušti'' kod Merice, na Prčanj, jer je ona još uvijek najbolja. Ukoliko vam je skupo ili nećete da jedete po restoranima nego želite proći jeftinije, onda na uzbrdici ima jedna radnja ''Perper'' kod Vukasovića, koja priprema ribu i meso po porudžbini.Kalamari,odnosno lignji su im oko 4,50 eura a fantastični su, jer ta porodica inače radi tako, priprema svježu i tek ulovljenu.
Za provod isto imate ''Moja Kafanica'' sa muzikom uživo, zatim budu svirke uživo i u Pržun pab u Starom gradu.

Od kulturnih dešavanja u tom periodu nema skoro ništa.Ionako smo slabi sa tom kulturom u zadnje vrijeme ali vidjećemo sad sa ovim novim ljudima na čelu.
Ukucaj na fejsbuk Kulturni centar Nikola Djurkovic pa prati obavještenja o eventualnim događajima.Više predstava bude u Tivtu,što vam nije daleko,
pa ukucajte Centar za kulturu Tivat.U Tivat vam budu nekad uživo svirke u
''City'',a najbolja hrana i sladoled i atmosfera je u ''Recoleta'' ili u ''Big Ben'',
kad malo prođe Tivat, odmah pored mora.Torcidaši Tivćani obično idu u konobu ''Bahus''.
http://waytomonte.com/rs/events?city...7+-+30.03.2017
http://kotor.me/me/dogadanja/kulturna-dogaanja
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 23:07   #1140
Na putu prema Tivtu kod autobuske stanice imas i veliki supermarket Franca. Imaju i nekih gotovih jela za ponijeti.
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.