Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2021., 21:21   #1
Predškolski odgoj, rad u vrtiću

Pozdrav,

voljela bih čuti iskustva vas koji radite s djecom, naročito u vidu predškolskog odgoja, vrtića.

Koliko ste zadovoljni, kako biste opisali svoje iskustvo?
Prednosti, nedostatci?
Izazovi?
Dileme?
Zadovoljstva,nezadovoljstva?

Savjeti za one koji počinju raditi u toj branši?

Hvala unaprijed
April04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2021., 23:18   #2
pitati ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=835859&page=197
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 20:08   #3
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a zašto rad u vrtiću ne bi imao posebnu temu na ovom pdf-u?
I to je posao, a i kakva takva karijera. Linkana tema je više za korisnike vrtića, čini mi se.

Posao u vrtiću itekako ima svoje specifičnosti, probleme i borbe vrijedne pažnje i rasprave. A sad, pitanje je ima li zainteresiranih.
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2021., 17:27   #4
Quote:
Zbunjevita :) kaže: Pogledaj post
a zašto rad u vrtiću ne bi imao posebnu temu na ovom pdf-u?
I to je posao, a i kakva takva karijera. Linkana tema je više za korisnike vrtića, čini mi se.

Posao u vrtiću itekako ima svoje specifičnosti, probleme i borbe vrijedne pažnje i rasprave. A sad, pitanje je ima li zainteresiranih.

Da, htjela sam namjerno otvoriti novu temu jer me zanima baš iz perspektive obavljanja posla, iz perspektive onih koji rade, ne iz perspektive korisnika(roditelja).

Hvala.
April04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2021., 00:49   #5
i raja se trga da odgovori
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2021., 21:12   #6
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i raja se trga da odgovori
Ma samo čekaj, zahuktat će se tema.
April04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2021., 22:12   #7
Quote:
April04 kaže: Pogledaj post
Da, htjela sam namjerno otvoriti novu temu jer me zanima baš iz perspektive obavljanja posla, iz perspektive onih koji rade, ne iz perspektive korisnika(roditelja).



Hvala.
Imam poznanice koje rade, I grozno im je.
Još ove u državnim, nekako, ali po privatnim je robija

Sent from my SM-A125F using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2021., 11:44   #8
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Imam poznanice koje rade, I grozno im je.
Još ove u državnim, nekako, ali po privatnim je robija

Sent from my SM-A125F using Tapatalk
Tako je onima koje nisu za taj posao, inace je to jako lijepa struka, posao
Volumenjaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2021., 12:49   #9
Quote:
Volumenjaki kaže: Pogledaj post
Tako je onima koje nisu za taj posao, inace je to jako lijepa struka, posao
Pa baš da volis djecu a radiš u nemogućim uvjetima, sa prevelikim brojem djece pa i sa bolesnom djecom, s kojom se nitko ne stigne ni baviti, niti ima kompetencije pa gledaš kako dijete samo cijeli dan gleda u zid, ili se lupa, bas ko voli djecu, uvene..
na kraju se nitko ne bavi djecom, nego samo paziš da svi prežive, jer je prevelik broj na malo teta. Postoji razlog zašto su na oglasima za posao najviše tražene tete u vrtiću.
Naravno, privatni vrtići. Tamo su uvjeti koma.
Pred roditeljima se prezentira svjetski a iza lijepe slike, jad i bijeda.


Sent from my SM-A125F using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2021., 13:52   #10
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Pa baš da volis djecu a radiš u nemogućim uvjetima, sa prevelikim brojem djece pa i sa bolesnom djecom, s kojom se nitko ne stigne ni baviti, niti ima kompetencije pa gledaš kako dijete samo cijeli dan gleda u zid, ili se lupa, bas ko voli djecu, uvene..
na kraju se nitko ne bavi djecom, nego samo paziš da svi prežive, jer je prevelik broj na malo teta. Postoji razlog zašto su na oglasima za posao najviše tražene tete u vrtiću.
Naravno, privatni vrtići. Tamo su uvjeti koma.
Pred roditeljima se prezentira svjetski a iza lijepe slike, jad i bijeda.


Sent from my SM-A125F using Tapatalk
U privatnima sam cula da je koma, pred nekoliko godina su pod normalno tamo tete radile za minimalac i 8h dnevno s djecom, a propisano je 5,5 dnevno. U gradskima je puno bolja situacija. Ali opet tko pristaje na takve uvjete rada, na neki način si je i sam kriv

A zato i uzimaju asistente koji se onda bore s tom djecom kojoj treba pomoc
Volumenjaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2021., 13:14   #11
Sve ovisi gdje radiš. Ima sredina gdje su dobri, čak i odlični uvjeti, a ima sredina i gdje je grozno. Meni je recimo, ok. Plaća srednja žalost (nešto više od 6000 kn + prijevoz), djece u skupini nemam previše, radim u pojačanom programu, sve edukacije su mi plaćene, imam puno godišnjeg na što dobivam i dodatne slobodne dane za neke dodatne aktivnosti i prekovremeni rad. Nije bajno, a nije ni tako loše.

Ima puno problema kao i u mnogim područjima u Hrvatskoj. Na žalost, nama je struka jako tiha, pretiha te ti problemi ne izlaze dovoljno u javnost. I ministarstvo se ponaša prema nama kao da nismo njihovi, kao da nismo dio školstva. Nismo ujednačeni. Svaki vrtić ima svoje kolektivne ugovore, ovisimo o dobroj volji lokalne uprave i samouprave i privatnim vlasnicima. Ok, postoji zakon o predškolskom odgoju kao i državni pedagoški standard koji propisuje broj djece, broj odgajatelj, veličinu soba itd. Nažalost, strašno je to da je u mnogim sredinama to mrtvo slovo na papiru. I koliko se lako ti zakoni i propisi krše i što je najstrašnije, bez posljedica! O problemima ripoo u Hrvatskoj priča se samo početkom pedagoške godine kad xyz djece ostane neupisano, a roditelji raspižđeni. I o tim problemima se govori krnje bez ulazak u dubinu. Pa se javljaju razni Bandići koji izmisle nebulozne ideje o roditeljima odgajateljima i jave se "genijalni" prijedlozi izmjene zakona - povećanje upisane kvote u skupinama, jeij! Naravno, bez povećanja broja odgojitelje i veličine soba. Kako smo revolucionarni s idejama!
Hvala bogu pa se pojavila inicijativa, a sad i udruga Sidro. Svim mladim i budućim odgajateljima savjetujem da barem zaprate njihove stranice i obrate se njima ukoliko rade u nemogućim uvjetima u vrtićima
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2021., 14:43   #12
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i raja se trga da odgovori
Zapravo ovo je jako žalosno. Al umjesto da čekaš s ključem, radije pusti toj tihoj raji da nađe temu i možda volje i hrabrosti da progovori. Ima nas puno u ovoj krasnoj, a toliko marginaliziranoj struci. Iako, nažalost, sve manje i manje..
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2021., 18:16   #13
ma ništa se ja ne ljutim
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2022., 10:50   #14
Question Bok

Pozdrav,

zadnjih nekoliko mjeseci radim u vrticu(privatnom), kao nestrucna zamjena(odgajatelj).
Ugovor ce mi biti gotov za par tjedana.
Da li postoji mogucnost da se zaposlim opet u nekom drugom vrticu, kao nestrucna zamjena?

Edit: Da li mogu nestrucne zamjene raditit u gradskim vrticima?
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2022., 13:56   #15
Quote:
lena lee kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zadnjih nekoliko mjeseci radim u vrticu(privatnom), kao nestrucna zamjena(odgajatelj).
Ugovor ce mi biti gotov za par tjedana.
Da li postoji mogucnost da se zaposlim opet u nekom drugom vrticu, kao nestrucna zamjena?

Edit: Da li mogu nestrucne zamjene raditit u gradskim vrticima?
Mogu raditi u gradskim, s obzirom na trenutnu situaciju i manjak stručnog kadra. Kod nas dobivaju ugovore do 60 dana. Ulijeću po potrebi na kraće zamjene
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 09:08   #16
Quote:
Zbunjevita :) kaže: Pogledaj post
Mogu raditi u gradskim, s obzirom na trenutnu situaciju i manjak stručnog kadra. Kod nas dobivaju ugovore do 60 dana. Ulijeću po potrebi na kraće zamjene
Hvala puno na odgovoru.
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2022., 15:20   #17
DV - administracija

Pozdrav svima!

Ima li netko iskustva kao administrativni djelatnik u gradskom dječjem vrtiću uz VŠS?
Koji su radni zadaci, obujam posla, plaća?

Hvala

Ps. Sve više odgajatelja pregorijeva, jako puno toga uz sve iznad navedeno svakako ovisi i o kvaliteti suradnje i atmosfere među kolegama i članovima stručnog tima.
Pozdrav555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 17:16   #18
Pozdrav svima. Ima li netko iskustva s vanrednim studiranjem ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja?
S obzirom da je u zadnje vrijeme manjak kadra u vrtićima, mogu li se izvanredni studenti RPOO zaposliti kao nestručne zamjene i po kojim uvjetima (radno vrijeme, plaća)?
Kako to da je došlo do manjka stručnog kadra?

Hvala
ZoeDoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2023., 10:44   #19
Quote:
ZoeDoe kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Ima li netko iskustva s vanrednim studiranjem ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja?

S obzirom da je u zadnje vrijeme manjak kadra u vrtićima, mogu li se izvanredni studenti RPOO zaposliti kao nestručne zamjene i po kojim uvjetima (radno vrijeme, plaća)?

Kako to da je došlo do manjka stručnog kadra?



Hvala
Možeš se zaposliti iprije nego završis.
Placa oko 6000 kn, slobodni vik, od 7 do 13 ili tako nešto. Kasnije I veća plaća.
Posao je težak, zato ih uvjek traze , privatni vrtići su koma, državni trazeni i teško se tamo zaposliti.
Al za sljakerski posao bar su ti slobodni vik, radiš cca 6 sati.
Radiš sa tudjom djecom, non stop manjak ljudi, non stop si bolesna, roditelji su katastrofa I zivcani.

Sent from my SM-A137F using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2023., 09:56   #20
Pozdrav!

Zna li netko nesto vise o radu u vrticu na radnom mjestu pomocni radnik za njegu, skrb i pratnju?
Ono tipa sto tocno se radi, radno vrijeme, placa..

Hvala!
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.