Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2012., 03:44   #61
Smile alternator i inverter 12v/220v

ovako ljudi prvi put sam ovdje i treba mi pomoc!
htio bi si napravit malo jeftine struje.
idea je: elektro motor od 200/300w(220v),spojit ga remenom na alternator od bilo kojeg auta recimo od nekih 60 do 90 ampera, pa alternator spojit na akumulator(koji bi se kostantno punio)i na kraju inverter od koji bi ti 12v pretvarao u 220v koji bi davao 2000w/4000w.


tako da bi sa pocetnih 200/300w mogao koristit do max 2000w pa malo ustedjeti na racunima!!!
znaci:elektro motor+alternator+akumulator+inverter
jel ima koji znalac u toj struci????
ocekujem pomoć!!! hvala
momo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 23:24   #62
Question Osnove elektrotehnike?!?

Bok ljudi,danas sam dobio drugu jedinicu iz osnova. 1 sam razred i stvarno ovo ne kontam,ima li iko ikakav tip za formule,jer ce uskoro test! :/
gruber008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 00:19   #63
Quote:
gruber008 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,danas sam dobio drugu jedinicu iz osnova. 1 sam razred i stvarno ovo ne kontam,ima li iko ikakav tip za formule,jer ce uskoro test! :/
Na ovoj temi možeš pitati točno što te muči iz toga.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 11:10   #64
Quote:
momo28 kaže: Pogledaj post
ovako ljudi prvi put sam ovdje i treba mi pomoc!
htio bi si napravit malo jeftine struje.
idea je: elektro motor od 200/300w(220v),spojit ga remenom na alternator od bilo kojeg auta recimo od nekih 60 do 90 ampera, pa alternator spojit na akumulator(koji bi se kostantno punio)i na kraju inverter od koji bi ti 12v pretvarao u 220v koji bi davao 2000w/4000w.


tako da bi sa pocetnih 200/300w mogao koristit do max 2000w pa malo ustedjeti na racunima!!!
znaci:elektro motor+alternator+akumulator+inverter
jel ima koji znalac u toj struci????
ocekujem pomoć!!! hvala
A da probaš na Alternativi?

Ako sam dobro shvatio, ti bi prvotno pogonio jedan elektromotor napajan iz kućene utičnice i onda bi nakon nekih konverzija dobio na izlazu 10x veću snagu?
Ako to pokušavaš, odustani. Da se može, već to pametniji napravili.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 21:28   #65
Question

hej evo mozeli mi ko pomoci idem u prvi razred faxa elektrotehnika malo ne razumijem to je u C programu, evo ovako ide zadatak pa ako ko moze hvala unaprijed


Napišite algoritam u C programskom jeziku, izracunati brzinu prema konstantnom ubrzanju (v = v0 + * t). Ulazne varijable za početne brzine, ubrzanja i vrijeme. Za početne brzine koristite dan za, ubrzanje mjesec svog rođenja (npr. 26,10 -. M = 10, d = 26). Vrijeme je proizvoljna vrijednost. Varijable i konstante trebaju biti u pomičnim zarezom aritmetici. Otisci i čitanje s tipkovnice nije potrebno izvoditi .
fanatikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 20:18   #66
Question Elektrotehnika, mreže-pomoć

Pozdrav svima,

Imam pitanje u vezi thevennenovog teorema, odnsono kako izračunati I3 i U3.
U prilogu je slika i zadane su vrijednosti napona i otpora međutim računao sam po formuli sve dobro i nikako mi ne ispada tocno kako je izmjereno u skoli.
Zna li tko kako u electronics workbenchu napraviti sve 4 sheme zajedno s spojenim ampermetrom voltmetrom i instrumentom tako da mogu dobiti I3 i U3.
Ako netko zna ovo bio bih zahvalan da mi odgovori
tomas79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 20:21   #67
napravis u workbenchu tocno kako je shema i kresni strujni krug i instrumenti izmjere svoje i tako triba bit (nece ti workbench falit izmirit I ili U )

kakva ti je uopce shema koju spajas?
forumaš1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 20:44   #68
evo sheme zaboravio sam je staviti

http://imageshack.us/photo/my-images/443/79233229.png/
tomas79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 21:00   #69
nekuzin sta ti nije jasno,ubacis u krug jos ampermetar i voltmetar i to je to nemoze bit jednostavnije
forumaš1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 21:06   #70
da, ali nesmije biti ampermetar u svakoj shemi i voltmetar vec u jednoj i negdeje se brisu otpori profesor je to objasnjavao ali na brzinu te sam zaboravio to znaci mora se dobiti da ampermetar pokazuje struju i3 a voltmetar napon u3
tomas79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 21:22   #71
ovo sta si napravija su 4 ista strujna kruga osim ako mi nije nesto promaklo,i sad ode u svakon od njih nema nikakve struje I3,imas I1 na ovoj livoj strani i I2 na ovoj desnoj strani,i svaka od njih prolaze kroz ovi otpor od 220ohma

provjeri ti da nisi nesto krivo napisa il razumija,nema logike da ove 4 sheme spojis u jednu i onda izracunas il izmjeris struju I3 kako govoris
forumaš1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 21:38   #72
znaci ovako u zadatku mi pise da trebam izračunati i3 i u3 . evo citiram:
zadan je krug prema slici(koju sam stavio). Treba odrediti napon i struju otpora r3 pomoću thevennenova teorema, a zatim demonstrirati ispravnost primjene pomoću ewb-a. Skiciraj postupke dokazivanja u 4 koraka.
E sad profesor je reako da se u svakom koraku nešto mijenja otpro se makne u jendom u drugom izvor ali sam vec zaboravio kako to ide...
Ako znas mozes li mi pomoci napraviti skicu ili u ewb kompletno ako ti se da bio bih zahvalan
tomas79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 23:24   #73
e tako vec ima puno vise logike,samo nisi reka koji je R3 al nema veze to. imas taj strujni krug koji ti je i sad tribas to izracunat s theveninovim teoremom kojega ja znan kroz maglu nesto malo. ugl strujni krug gledas kao dvi strane,ovo di je otpor 220ohm oznacis kraj s A i B i sad imas 3 koraka kako se racuna to.dat cu ti link pa je tu nesto objasnjeno valjda ce pomoc,scrol-as dolje dok nedodes do theveninovog teorema

http://www.fpz.unizg.hr/ztos/EE/Elektro2.pdf

nacrtas tu svoju shemu kao sta je ode pod theveninovim teoremom u 3 koraka i pokusaj izracunat I3 i U3. osnovne elektroteh. mi nisu jaca strana,ima san glupog prof. u srednjoj s kojin nista nisu naucile najmanje 10 generacija bar sto se tice tog predmeta
forumaš1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 00:49   #74
e hvala na trudu, ali nazalost opet nisam ništa uspio dobiti kad neznam di treba staviti ampermetar voltmetar i instrument probao sam an vise nacina ali niti jedan nije dobar neznam stvarno što da više radim ako imas jos neki prijedlog slobodno reci, hvala
tomas79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 11:40   #75
pa stavis ampermetar u seriju s R3 ,a voltmetar paralelno R3 i onda ce ti mirit struju kroz otpor R3 tj. napon na R3
forumaš1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 14:44   #76
Da jesam tako ali opet mi ne ispada dobro, a treba i spojiti multimetar tj instrument a neznam di
tomas79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 14:57   #77
jel znas ti sta znaci spojit serijski a sta paralelno instrument s otporom ,i uzivo i u workbenchu?
forumaš1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 16:21   #78
znam što znači spojiti serijski ili paralelno spajali smo u srednjoj otpore i sve ali neznam u workbenchu bas raditi posto sam pocetnik pa ak bi mogao skicirati kak se spaja to zahvaljujem
tomas79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 17:29   #79


Uploaded with ImageShack.us


evo znaci ovo ti je kad triba napon izmirit na otporu od 220ohm-a





Uploaded with ImageShack.us


a ovako je kad triba izmirit struju kroz otpor od 220 ohm-a



evo ovako je kako miris napon i struju,sad neznan ja na kojem ti tribas otporu ja san ti da za primjer ovi od 220ohm-a ,isti je princim i za sve ostale otpore
forumaš1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 17:53   #80
e da spajao sam tako ali opet nista nije dobro, sjecam se samo da smo u skoli stavili ampermetar voltmetar i multimetar taj i bile su 4 razlicite sheme neznam kak da to objasnim ali nemogu se sjetiti sad kak to treba spojit pokusao sam na vise nacina među njima i taj ali niti jedan nije dobar hvala na trudu

evo tih shema koje smo u skoli skicirali ali zaboravio sam kako to ide u workbenchu tj spajanje ampermetra, voltmetra i instrumenta

http://imageshack.us/photo/my-images...oremsheme.jpg/

Ako bi znao rjesiti to bio bih zahvalan jer sam probao na sve moguce nacine i nista...

Zadnje uređivanje tomas79 : 11.11.2012. at 18:09.
tomas79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.