Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2009., 12:15   #1
Prodaja poklonjenih laptopa 5. razredu

Htio bih otvoriti ovu temu posto ju je autor otvorio na neprikladnome forumu, a evo i original link da zna ekipa o cemu se radi....

https://www.forum.hr/showthread.php?t=414075

Tema je zatvorena i to sa dobrim razlogom...ono je "trznica", a ne mjesto za "razglabanje" o nepravdi koju provode neki roditelji.
Naime, ovu temu otvaram da jos nesto kazem sta mislim o tome i odgovorim clanu koji ima nick "curva-tamburello " (inace u profili doticnome clanu pise da je zensko, no po nacinu koji pise.....ma nema veze uglavnom) na ovo:

"o prodaji laptopa nemam sta za reci, mogu samo reci da je to jedna napuhana prica jer za sad nisam vidio da se negdje moze kupiti to jeftino. nasamo sam nekoliko ponuda po 3300 kuna i to je sve...

dalje, laptopi su toj djeci potpuno beskorisni, koliko sam upucen dobili su prazna racunala sa MS DOS-om, mnogi si neznaju sami instalirati windowse i morati ce nekom platiti 300-400 kn da to ucini, dakle tu ce profitirati opet "sverceri"

dalje, djeci u 5 razredu osnovne dati prijenosno racunalo? ma koji ce im to??? oni o racunali neznaju nista drugo osim igrica, sta ta racunala nisu dali bolje prvoj godini faksa, njima je to daleko potrebnije nego "petasima" (da neko nebi mislio da sam ja ljubomoran, naprotiv, ja sam svoj fax zavrsio...), a uz to jasno je da je to dobila ova generacija i nijedna vise dobiti nece

imo bi jos stosta za rec, al ovo je tema o prodaji tih laptopa, tako da budem on topic mogu reci da se pogleda na stranicama koje se bave oglasima, ili oglasniku u glasu, slavonskoj bzurzi... za sad vidio svega jedno dva da se prodaju a nekoliko svercera nudi 1500..."

Ovako...bez obzira sto to dijete nije dobilo laptop sa Windowsima, Vistom, Linuxom ili necime desetime vjerojatno ce tom istome djetetu rodak, prijatelj ili netko deseti napraviti uslugu i instalirati mu Windiwse ili mu cak nesto sitno i naplatiti....nema veze....ali ce ih sigurno imati i nece dati 100% 300-400 kn!
Koliko moji Win kostaju!? Paaa....nesto vremena provedenoga ne netu...i to ne samo moji vec od 99% korisnika koji se ovdje nalaze.
Isto sam rekao da imam brata koji je bas 5. razred i ono sto se od njega ocekuje jednostavno ne moze napraviti bez kompa.....stalno neke zadace koje se moraju pisati na kompu i printati, uz svaki udzbenik ili posebno ima hrpu cd-a koji djeci pomazu u ucenju...pocevsi od matematike pa sve do povijesti i ostalih predmeta i to je sve tako lijepo zapakirano da dijete ima odmah vise volje za tim predmetima. I sam sam pogledao te cd-e i stvarno su odlicno napravljeni. Isto tako stalno se ocekuje od njih stvari tipa..."nadite ovo na internetu i procitajte, isprintajte slike od nekih trgova i sl....."...cak sam mu ja morao pomoci oko nekih stvari.
Isto tako djeca imaju predmet koji se zove "informatika"...zar ne!? I naravno da ce im tu isto pomoci laptop jer ce imati vise znanja.
Naravno, djete ce odigrati i neku igru....pa i sam sam ih igrao, ali ja sam imao Atari u to vrijeme..hehehe...
Sta ne dati to prvoj godini faxa!? Hmm...pa mozemo to gledati i ovako, prva godina faxa zbaci da imas 18-19 godina i za vrijeme praznika ili necega sl. ako ti roditelji nemaju novaca jednostavno ces malo uprljati ruke i zaraditi sam sebi taj laptop...a to dijete u 5. razredu ne moze. Znaci ako se netko tko je na prvoj godini zali, taj je jednostavno bitanga i cvilidreta.....jer svatko moze ako je zdrav zaraditi za tako neki jeftini lap. Jer taj lap nije nesto posebno da ce se moci ne znam sta raditi na njemu..vec se moze reci da je to vise "pisaca masina" koja ce uistinu pomoci djeci u ucenju i svakodnevnom zivotu.
I stvarno ne razumijem kako netko moze uopce opravdavati te roditelje!?!? Da uzmu nesto djetetu sto je ono dobilo...i da, dok druga djeca pricaju o tome laptopu, gledaju te ineraktivne cd-e....to jadno dijete gleda u pod i nema sta reci....zalosno...
Trebalo je nesto napraviti da se taj lap jednostavno ne moze prodati i nadam se da ce to u buducnosti ispraviti.
A stvarno sam bio totalno sretan kada sam gledao tu djecu kako dobivaju laptope, jer znam kako sam se ja osjecao kada sam dobio svoj prvi komp....ma presretan sam bio....Atari 1040 ST, sa CB monitorom SM 124...ma jooj.....
Mislite da bi mi bratu kupovali komp samo zato da se moze igrati!? Je...on se i igra i neka se igra kada moze, ali zato vise ne mora svaki puta trcati prijateljima da mu nesto naprave na kompu ili da kod drugih ljudi mora ici uciti.

Nadam se da ce biti jos ovakvih akcija i da ce u buducnosti neke propuste ispraviti...a to je da se laptop ne moze prodati bar neko odredeno vrijeme ili nesto sl.
Svaka cast ekipi koji su i onoj djeci koja nemaju mogucnosti imati komp ovom akcijom to sada i omogucili!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 18:18   #2
stvarno si puno gluposti nadrobio.
Aegon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 18:42   #3
Quote:
Aegon kaže: Pogledaj post
stvarno si puno gluposti nadrobio.
slažem se
__________________
Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get
GingerSnaps is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 19:50   #4
Quote:
Aegon kaže: Pogledaj post
stvarno si puno gluposti nadrobio.
Aha..tebi je ok kada roditelji uzmu djetetu laptop koji je dobio i onda ga prodaju!?
Predivno razmisljanje...

Stvarno vrijedi ona poslovica: "Sto vise ljudi upoznajem, to vise volim svoga psa".
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 21:16   #5
nitko nije rekao da je u redu kada roditelji prodaju djetetov laptop...

covjek je rekao da si nadrobio gluposti... pun ku**c

a i ja potpisujem to...

kako netko moze opravdavati te roditelje?
pa tako sto postoje socijalni slucajevi...jednom rjecju SIROTINJA...koja nema za podmiriti racune za struju... zaista mislis da je njima laptop must have? vidim da nemas veze sa realnoscu...
a i to poklanjanje laptopa djeci u petom razredu je cista DEBILANA!!!

znas koje bi bilo pravo rjesenje? evo sapnuti cu ti.... u svakoj skoli adekvatno opremiti informaticku ucionicu koja bi bila dostupna djeci cijeli dan... koju ce voditi adekvatni kadar... i tada se kompovi nece prodavati, a djecu ce se nesto nauciti...

a izjava da ucenici petog razreda vise jednostavno nista ne mogu bez laptopa je u najmanju ruku smijesna...
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 21:17   #6
A šta će ditetu od 11-12 godina laptop?
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 09:05   #7
@win

Prodati nešto što je djetetu poklonjeno je stvarno svinjski

I zašto dijete od 11-12 godina ne bi imalo laptop ili kućni komp pogotovo ako ga je dobilo

Informatička pismenost se danas podrazumijeva u gotovo svim zanimanjima, a djeca što prije počnu učiti, prije će znati
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 12:30   #8
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
A šta će ditetu od 11-12 godina laptop?
Kao sto rekoh...brat mi SVE predmete ima na nekim "interaktivnim" cd-ima koji im pomazu kod ucenja i svega.....uz svaki udzbenik dolazi i taj cd.
Isto tako kod njega u skoli vecina ucitelja stalno trazi zadace lijepo napisane na kompu i isprintane....uz to stalno se nesto od njih trazi da nalaze na netu neke stvari i printaju.
I znam koliko je bilo gluposti dok mu nismo komp kupili, jer je vecinu stvari radio kod mene na kompu...a kada sam se ja odselio stalno je morao juriti frendovima...cak je i mama na poslu morala printati gluposti njemu za skolu!
Nisu se jednom roditelji budnili oko toga....ali koliko god se oni bunili, ucitelji to traze od djece i gotovo.
I sada mi nitko ne moze reci suprotno posto znam da je tako jer to gledam svaki dan!
I taj lap je dobilo dijete, a ne neki roditelj...da djetetu olaksa ucenje i sve ostalo.
I za prodaju nema opravdanja!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 13:08   #9
A ako se voli potegnit?

Koliko rakijice se kupi za jedan laptop!? A mali nek ide kod prijatelja printat. Windovsi, printer, tinta, papir? Ajme!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 13:19   #10
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Koliko rakijice se kupi za jedan laptop!?
Znas sta...vjerujem da ima i toga!!!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:59   #11
uvodni post me je jako umorio
debilana je dati djeci racunala a ne opremiti kako je vec napisano nekoliko ucionica di bi djeca imala i pristup internetu
ja sam za informaticko opismenjivanje u najranijoj mogucoj dobi ali isto ne smijemo preci neke granice, sto dijete ima od racunala bez OS-a, printera i nekoga tko je potkovan znanjem da dijete nesto uci i sto je najvaznije da netko nadzire surfanje bespucima WWW
ima toga jos ali mi se vise neda
__________________
pomoc, napadaju sa svih strana
rubinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 19:44   #12
Quote:
rubinho kaže: Pogledaj post
nekoga tko je potkovan znanjem da dijete nesto uci
Koliko znam brat ima predmet u 5. razredu kojise zove "Informatika".....cak sam imao i ja informatiku u osnovnoj skoli, makar smo mi jos na Orlovima radili....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:17   #13
Quote:
win32 kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh...brat mi SVE predmete ima na nekim "interaktivnim" cd-ima koji im pomazu kod ucenja i svega.....uz svaki udzbenik dolazi i taj cd.
Isto tako kod njega u skoli vecina ucitelja stalno trazi zadace lijepo napisane na kompu i isprintane....uz to stalno se nesto od njih trazi da nalaze na netu neke stvari i printaju.
I znam koliko je bilo gluposti dok mu nismo komp kupili, jer je vecinu stvari radio kod mene na kompu...a kada sam se ja odselio stalno je morao juriti frendovima...cak je i mama na poslu morala printati gluposti njemu za skolu!
Nisu se jednom roditelji budnili oko toga....ali koliko god se oni bunili, ucitelji to traze od djece i gotovo.
I sada mi nitko ne moze reci suprotno posto znam da je tako jer to gledam svaki dan!
I taj lap je dobilo dijete, a ne neki roditelj...da djetetu olaksa ucenje i sve ostalo.
I za prodaju nema opravdanja!
Gle, mene nitko ne može uvjerit da je 12ogodišnjaku potrebniji laptop nego studentu...Dijeljenje laptopa djeci umjesto npr. studentima je jedan od glupljih poteza koje sam čua...A što roditelji rade s laptopima mene stvarno nije briga
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 10:38   #14
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Gle, mene nitko ne može uvjerit da je 12ogodišnjaku potrebniji laptop nego studentu...Dijeljenje laptopa djeci umjesto npr. studentima je jedan od glupljih poteza koje sam čua...A što roditelji rade s laptopima mene stvarno nije briga
Student si može zaraditi za laptop, ako ne, za komp sigurno može Dijeljenje laptopa djeci je dobar način stvaranja jednakosti za onu djecu čiji roditelji si ne mogu to priuštiti

Prodavanje laptopa mi je svinjski- halo! to je poklon, vlasništvo od djeteta; isto kao što bi bilo svinjski da netko djetetu kupi tricikl ili loptu ili pernicu za školu, a roditelj proda



Orao
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 14:36   #15
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Student si može zaraditi za laptop, ako ne, za komp sigurno može Dijeljenje laptopa djeci je dobar način stvaranja jednakosti za onu djecu čiji roditelji si ne mogu to priuštiti

Prodavanje laptopa mi je svinjski- halo! to je poklon, vlasništvo od djeteta; isto kao što bi bilo svinjski da netko djetetu kupi tricikl ili loptu ili pernicu za školu, a roditelj proda



Orao
Upravo tako, ako netko ima 18-19 god moze si bez beda kupiti lap....jedino ako je rijec o bitangama i ljencinama koji bi sve na gotovo....a takvih ima poprilicno puno koliko sam skuzio.
Tesko je finoj guzici bar mjesec dana malo raditi i zaraditi neku lovu.....
Da, djetetu od 12 god. je danas komp potreban...kao sto rekoh brat ce mi u subotu napunit 12 g. i znam koliko smo se hebali dok mu na kraju nismo kupili komp...
Hehehe....pa da, mi smo u osnovnoj na Orlovima radili....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 14:54   #16
Je, siguran sam da je nekome ko npr. dođe iz Ogulina u Zagreb na faks, sa samo srednjom stručnom spremom prioritet kupit laptop. Uz plaćeni faks, plaćanje stana i ostalih potrepština...Naravno, takva osoba nema teoretske šanse da se zaposli, a i ako se zaposli onda će škola, zbog koje je i došla, patit.
A ovakvih primjera ima masu
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 17:41   #17
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Je, siguran sam da je nekome ko npr. dođe iz Ogulina u Zagreb na faks, sa samo srednjom stručnom spremom prioritet kupit laptop. Uz plaćeni faks, plaćanje stana i ostalih potrepština...Naravno, takva osoba nema teoretske šanse da se zaposli, a i ako se zaposli onda će škola, zbog koje je i došla, patit.
A ovakvih primjera ima masu
Zarucnica mi studira na dva faxa i jos radi svaki dan....i jos zivimo zajedno, placamo stan, uredno rezije i sve ostalo..... Tako da...sve se moze ako se hoce i ima volje.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:12   #18
Kao što roditelji mogu kupit djetetu laptop iz svog džepa
Mislim, kad već tako gledamo

Ali dobro, objasni mi što će laptop naprimjer obitelji koja već ima doma kompjuter ili laptop? Logično da će ga prodat ako ga dobiju
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 22:49   #19
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Kao što roditelji mogu kupit djetetu laptop iz svog džepa
Mislim, kad već tako gledamo

Ali dobro, objasni mi što će laptop naprimjer obitelji koja već ima doma kompjuter ili laptop? Logično da će ga prodat ako ga dobiju
Možda je to u pitanju.

A nisu rekli da ih je puno prodano samo par njih koliko sam ja čuo.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.