Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2006., 12:29   #161
evo i moje... hoću imat identičnu ovoj s tim laticama okolo i sve

kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 12:39   #162
Meni se ove sviđaju:


dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 12:41   #163
dvolični ova u sredini je super! ja ne želim te "glatke" jer ne volim te glazure, al ih voli gledati
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 16:33   #164

sorry cats, ovisnost je ovisnost...
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 18:55   #165
ova druga je savršena, posebna a ne kičasta...
moj favoritje bila ova:
tako da ni moja nije bila baš daleko od te, samo kockasta i s kalama
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 19:30   #166
to glatko se zove FONDANT i rijetko tko ce ti to znati napraviti u zagrebu dobro-uglavnom nisu sposobni.ja sam imala kalvarije sa tortom jer su mi svi govorili da se to ne moze izvesti da bude na kat, a tak savrseno izvana dok naravno na netu nisam nasla nacin na koji se moze-a nasi slasticari nikad culi za to-i jedna jedina zena koja je zanat ispekla u americi je za to znala i rekla da naravno nema problema da se to napravi i sa najmeksom vocnom tortom pa sam isla kod nje iako ni sa njom nisam bila prezadovoljna.....nasi slasticari pogotovo ne znaju napraviti kubuse-valjke jos znaju nekako.....mozda jedina slasticarnica koja to donekle dobro radi je vincek, al meni su ti njihovi kubusi presiroki i preniski bili.....inace, bila sam u slasticarnicama:
orijent, meli i horak koji to ne znaju napraviti (rekli su da ne mogu)
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 19:33   #167
Quote:
petra25 kaže:
ja sam odlucila imati ne tonu kolaca vec cokoladnu fontanu s razlicitim vrstama voca! posto se udajem u ljeto mislim da ce to biti forica, kaj vi mislite? mmmm umakanje jagoda u cokoladnu fontanu....jedva cekam! :klap:
di ces molim te petra u hrvatskoj nac cokoladnu fontanu??? sad zvucis ko ja, vidim nesto da ima u americi i zelim pod svaku cijenu imat na svom vjencanju
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 19:48   #168
eto da i ja podjelim mišljenja i želje vezane za kolačiće....
naime mi smo tortu i kolače uzeli u Maloj kući kolača iz Dubrave, torta je najsličnija ovoj u postu od dvolične u zadnjem redu lijevo. Sastoji se od 3 kocke postavljene jedna na drugu malo zarotirane i kako je kod nas sve u smeđoj i bež boji tako je i torta takva, bež sa smeđim rubovima... ma teško mi je objasniti al ima slika u onom časopisu vjenčanja u oglasima a u jednom broju su čak pisali o tortama pa je primjer bila baš ta. Torta za 120 ljudi košta me 1200 kn a kolači 60kn/kg - isprobani i vrlo fini... Ja sam do njih došla preko tog oglasa i na kraju je ispalo da mi par frendova več godinama tamo kupuju kolače i dali su vrlo dobre preporuke... a kad smo išli na dogovor (slučajno subotu popodne ) na stolu je bila identična torta kakvu sam vidjela na slici...dakle i za to sam se uvjerila kako izgleda uživo... Eto to su dojmovi dosada... eh da i vlasnica je jako simpa i draga...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 20:10   #169
Quote:
lolita11 kaže:
.mozda jedina slasticarnica koja to donekle dobro radi je vincek, al meni su ti njihovi kubusi presiroki i preniski bili.....inace, bila sam u slasticarnicama:
orijent, meli i horak koji to ne znaju napraviti (rekli su da ne mogu)
u Horak nemojte nikako ići, prvo su muku mučili da smisle kako će mi napraviti kockastu tortu na tri kata, s tim da svaki kat bude različiti okus, onda nisu znali kako da za to cijenu izračunaju, a kad konačno jesu pala sam u nesvjest. otišla u Slatku tajnu i dogovorila sve u 5 minuta.
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 20:18   #170
eh flakey opisala si moju tortu... samo što sam ja zaboravila kakvih su katova okusi.. al to u svakom slučaju nije teško napraviti....
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 21:02   #171
i nije i je tesko napraviti.tesko je to "savrseno" zagladiti da ima plastican izgled (barem nasim slasticarima)...no cula sam dobre stvari o maloj kuci kolaca pa mislim da ce ti to uspijeti! sretno!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 21:04   #172
ovo iskustvo sto flakey opisuje sam upravo ja imala kod horaka i orijenta...s time da mi je orijent htio naplatiti 3600 kuna za 100 ljudi!!!!!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 21:05   #173
daj flakey fotku te svoje torte da vidimo kako je ispala!
ja sam htjela ekstra visoku, a usku (kao neboder) i to mi nitko nije znao napraviti
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 21:24   #174
Quote:
lolita11 kaže:
to glatko se zove FONDANT i rijetko tko ce ti to znati napraviti u zagrebu dobro-uglavnom nisu sposobni.ja sam imala kalvarije sa tortom jer su mi svi govorili da se to ne moze izvesti da bude na kat, a tak savrseno izvana dok naravno na netu nisam nasla nacin na koji se moze-a nasi slasticari nikad culi za to-i jedna jedina zena koja je zanat ispekla u americi je za to znala i rekla da naravno nema problema da se to napravi i sa najmeksom vocnom tortom pa sam isla kod nje iako ni sa njom nisam bila prezadovoljna.....nasi slasticari pogotovo ne znaju napraviti kubuse-valjke jos znaju nekako.....mozda jedina slasticarnica koja to donekle dobro radi je vincek, al meni su ti njihovi kubusi presiroki i preniski bili.....inace, bila sam u slasticarnicama:
orijent, meli i horak koji to ne znaju napraviti (rekli su da ne mogu)

ja sam isto imala takvu glatku tortu bijelu sa zelenim malim u tri dimenzije od iste smjese napravljenim cvjetićima hortenzije ..ta smjesa rekla mi je slastičarka ( isto privatni kanali a ne registrirana slastičarna )se zove "tičino" smjesa ( zapravo meni to izgleda kao marcipan ) i mislim da kg te smjese košta oko 150 kn i dostupno je kod nas ...tako da ne bi trebalo biti problema sa izradom ...ove razvikane slastičarne npr sharlota u ilici traže za takvu jednostavnu tortu 3500 kn za 120 ljudi pretjeruju...
darcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 21:27   #175
Quote:
lolita11 kaže:
ovo iskustvo sto flakey opisuje sam upravo ja imala kod horaka i orijenta...s time da mi je orijent htio naplatiti 3600 kuna za 100 ljudi!!!!!
isto iskustvo imam sa sharlota slastičarna u ilici ...osim toga ja sam imala minjonske kolače na etažerima ( dvije etaže ) s time da su kolači bili za jedan zalogaj a ne minjonske hrge što su ovi u sharloti htjeli naplatiti još dodatnih 3000 kn za 120 ljudi s time da je normativ 3 minjona po osobi što je isto zapravo mali normativ .. mi smo imali na kraju minjone na kile što je i korektan izračun a ne na komade
darcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:22   #176
Quote:
dvolični blizanac kaže:
Meni se ove sviđaju:
ova izgleda kao da 100% pase uz onaj tvoj buket
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:24   #177
Quote:
sly47 kaže:
eto da i ja podjelim mišljenja i želje vezane za kolačiće....
naime mi smo tortu i kolače uzeli u Maloj kući kolača iz Dubrave, torta je najsličnija ovoj u postu od dvolične u zadnjem redu lijevo. Sastoji se od 3 kocke postavljene jedna na drugu malo zarotirane i kako je kod nas sve u smeđoj i bež boji tako je i torta takva, bež sa smeđim rubovima... ma teško mi je objasniti al ima slika u onom časopisu vjenčanja u oglasima a u jednom broju su čak pisali o tortama pa je primjer bila baš ta. Torta za 120 ljudi košta me 1200 kn a kolači 60kn/kg - isprobani i vrlo fini... Ja sam do njih došla preko tog oglasa i na kraju je ispalo da mi par frendova več godinama tamo kupuju kolače i dali su vrlo dobre preporuke... a kad smo išli na dogovor (slučajno subotu popodne ) na stolu je bila identična torta kakvu sam vidjela na slici...dakle i za to sam se uvjerila kako izgleda uživo... Eto to su dojmovi dosada... eh da i vlasnica je jako simpa i draga...
Sly, gdje je ta Mala kuca kolaca? To bi mi bilo blize nego Slatka Tajna, koje sam dosad imala na 1. mjestu
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:27   #178
Quote:
lolita11 kaže:
daj flakey fotku te svoje torte da vidimo kako je ispala!
ja sam htjela ekstra visoku, a usku (kao neboder) i to mi nitko nije znao napraviti
e i ja sam htjela užu i višu od ove malo, ali sam na kraju bila zadovoljna
tu je slikica, ispod dekoracija sale
https://www.forum.hr/showthread.php?t=145315&page=5
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 23:50   #179
Quote:
Magg kaže:
ova izgleda kao da 100% pase uz onaj tvoj buket
Ma meni su sve divne, najrađe bih sve... Al sam sretna jer mi je naša draga Emica preporučila super slastičarnu gdje bi mi tako nešto znali napraviti. Vidjela sam njihove fotke, napravili su jednu tortu koja je jako slična onom šta želim.
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 07:49   #180
Quote:
dvolični blizanac kaže:
Ma meni su sve divne, najrađe bih sve... Al sam sretna jer mi je naša draga Emica preporučila super slastičarnu gdje bi mi tako nešto znali napraviti. Vidjela sam njihove fotke, napravili su jednu tortu koja je jako slična onom šta želim.
Dvolični, koja je to slastičarna???
Mi doduše imamo još vremna, ali smo odlučili ovaj tjedan ipak ići malo "pronjuškati" po slastičarnama...dakle, za sada idemo u : Ema, Vincek, probat ću i tu Malu kuću kolača i na sajmu vjenčanja sam pričala s nekom super simpa ženskomkoja ima novu slastičarnu na Malešnici i kolače za svadbu dobiješ za probu besplatno...pa ćemo vidjeti...i mi bi tortu na katove, ali ne sa stalcima...baš ovakvu o kakvoj ste pisale
i meni je tip u Bakinim kolačima u King Crossu rekao da se to nemože napraviti da su to u časopisima samo makete
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.