Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2003., 14:50   #1
Cijepljenje protiv gripe [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

Moderatorska obavijest

S obzirom da cijepljenje protiv gripe nije obvezno prema zakonu, za razliku od nekih drugih cjepiva koja su u programu obveznog cijepljenja, na ovoj temi dozvoljeno je iznijeti svoje mišljenje i stav po pitanju cijepljenja protiv gripe, tj. hoćete li se ili nećete cijepiti. Osim toga, na temi se raspravlja i o indikacijama i kontraindikacijama cijepljenja protiv gripe, dakle, kada bi se trebalo cijepiti, tko bi se trebao cijepiti, a tko se ne smije cijepiti, zatim o nuspojavama cjepiva, tehnici cijepljenja, lokacijama gdje se cijepljenje obavlja i sl.

Ono što NIJE DOZVOLJENO jesu teorije zavjere ("cjepiva vas truju", "cjepiva sadrže otrove", "cjepiva su namijenjena iskorjenjivanju ljudske populacije" i sl.). Upisi s takvim i sličnim konstatacijama bit će obrisani i sankcionirani!


Zahvaljujemo na razumijevanju.

Moderatori pdf-a Zdravlje (25. listopada 2012.)


------------------------------------------------------

Imam 20 godina. Da li se ja mogu cijepiti protiv gripe? Postoje li kakvi uvjeti?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 25.10.2012. at 18:48. Reason: dodavanje uvodne napomene
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 17:19   #2
Re: Cijepljenje protiv gripe

Quote:
Dario D. kaže:
Imam 20 godina. Da li se ja mogu cijepiti protiv gripe? Postoje li kakvi uvjeti?
Ak hoces prerano poseniliti, samo naprijed! Kaj jedanput - idi na cijepljenje "protiv gripe" dvaput ili triput godisnje! Nisi cuo da je Alzheimer u porastu? Sjebi si mozak i imunoloski sustav... Cijepivo "protiv gripe" sadrzava zivu (najotrovniji neradioaktivni element, otrovniji od arsena), formaldehid (kancerogena tvar) i jos neke "zacine". Osim toga, cesto je neucinkovito jer virusi mutiraju i mozda u injekciji koju dobis nece biti dobra sorta virusa. A cak i ako je u pitanju isti virus, to ti ne jamci da neces zaraditi gripu.

Ak se toliko bojis gripe da bi isao na cijepljenje, promijeni zivotni stil: pocni se zdrav hraniti (prehrana bez secera, sa sto manje zitarica - ako bas trebas jesti kruh, jedi ga manj i jedi od integralnog brasna, sto manje tjestenine, rize, ne jedi pasterizirano mlijeko, smanji/prekini kofein, a jedi sto vise svjezeg povrca) i dovoljno se kreci (odi malo u teretanu ili tako nesto) - i to je to. Ako te gripa i primi, odlezis ju, svaki dan pijes caj s medom umjesto secera i uzimas C vitamin.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 18:21   #3
Re: Re: Cijepljenje protiv gripe

Dobro, dobro, samo sam pitao!
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 18:53   #4
Mozes. Pitanje je ima li potrebe.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 13:00   #5
Cijepljenje protiv gripe - dijeta ?

Quote:
MaxB kaže:
... sa sto manje zitarica .
Barbabianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 13:37   #6
Re: Cijepljenje protiv gripe - dijeta ?

Quote:
Barbabianca kaže:
... sa sto manje zitarica .
Vidim da jos uvijek ima onih koji misle da su zitarice zdrave (vegetarijanci se pogotovo vole tako zavaravati)... Zitarice i druge kulture poput krumpira, rize itd. djeluju slicno poput secera - dizu inzulin u krvi, a to je uzrok mnogim kronicnim bolestima. Vec je bilo o tome rijeci na starijim raspravama poput ove. Ako te cijela tematika vise zanima, idi na http://www.mercola.com i tamo potrazi grains (tako se zajednickim nazivom nazivaju zitarice, kukuruz, riza...) i pronaci ces vrlo mnogo tekstova koji nedvosmisleno povezuju zitarice s kronicnim bolestima. Pogledaj i prehranu bez zitarica.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 13:46   #7
Re: Re: Cijepljenje protiv gripe

Quote:
MaxB kaže:
pocni se zdrav hraniti (prehrana bez secera, sa sto manje zitarica - ako bas trebas jesti kruh, jedi ga manj i jedi od integralnog brasna, sto manje tjestenine, rize, ne jedi pasterizirano mlijeko, smanji/prekini kofein, a jedi sto vise svjezeg povrca) i dovoljno se kreci (odi malo u teretanu ili tako nesto) - i to je to. Ako te gripa i primi, odlezis ju, svaki dan pijes caj s medom umjesto secera i uzimas C vitamin.
Je lako je to reći.
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 13:50   #8
sve ce ti bit OK....ja se cijepim svake godine i lijepo mi je

samo ces imat varijabilnu temperatura dan-dva nakon cijepljenja
i to je to........
__________________
This is the end, My only friend, the end
Of our elaborate plans, the end
Of everything that stands, the end
No safety or surprise, the end
I'll never look into your eyes...again
Failed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 14:57   #9
Re: Re: Cijepljenje protiv gripe

Quote:
MaxB kaže:
Ak hoces prerano poseniliti, samo naprijed! Kaj jedanput - idi na cijepljenje "protiv gripe" dvaput ili triput godisnje! Nisi cuo da je Alzheimer u porastu? Sjebi si mozak i imunoloski sustav... Cijepivo "protiv gripe" sadrzava zivu (najotrovniji neradioaktivni element, otrovniji od arsena), formaldehid (kancerogena tvar) i jos neke "zacine". Osim toga, cesto je neucinkovito jer virusi mutiraju i mozda u injekciji koju dobis nece biti dobra sorta virusa. A cak i ako je u pitanju isti virus, to ti ne jamci da neces zaraditi gripu.

Ak se toliko bojis gripe da bi isao na cijepljenje, promijeni zivotni stil: pocni se zdrav hraniti (prehrana bez secera, sa sto manje zitarica - ako bas trebas jesti kruh, jedi ga manj i jedi od integralnog brasna, sto manje tjestenine, rize, ne jedi pasterizirano mlijeko, smanji/prekini kofein, a jedi sto vise svjezeg povrca) i dovoljno se kreci (odi malo u teretanu ili tako nesto) - i to je to. Ako te gripa i primi, odlezis ju, svaki dan pijes caj s medom umjesto secera i uzimas C vitamin.
Ovo misljenje je prilicno ekstremno.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 14:58   #10
Quote:
Failed kaže:
samo ces imat varijabilnu temperatura dan-dva nakon cijepljenja
Nema razloga da bi netko dobio temperaturu od tog cjepiva. Dogadjaji su po svoj prilici nepovezani.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 16:58   #11
Re: Re: Re: Cijepljenje protiv gripe

Quote:
Pallas kaže:
Ovo misljenje je prilicno ekstremno.
Ekstremno? Mozda. Pogresno? Ne.

Ako se covjek sam ne pobrine za svoje zdravlje, nece se nitko drugi. Jel ikad ikome od vas doktor rekao da u toj injekciji "protiv gripe" ima zive i formaldehida? Jel bilo kome od vas rekao sto mogu ziva i formaldehid uzrokovati? Upravo je zalosno da vecina ljudi cuje samo doktorovu stranu, koji valjda jos uvijek prakticira ono sto je procitao u knjigama prije dvadesetak godina.

BTW Zaboravih spomenuti da se ziva akumulira u tijelu - dakle, ako ce svake godine cijepis, svake godine u sebi imas sve vise zive. I svake godine imas sve manje zivih mozdanih stanica! A posto imas sve vise zive, mogu se razviti razne autoimune bolesti. I ona najgora stvar: bolesti koje se javljaju na taj nacin u pravilu su kronice (osim alergije na zivu - nikad nisam cuo da bi netko bio alergican na nju, ali ima takvih ljudi) - dok ti skuzis da nesto nije u redu, cesto je vec prekasno i cesto se steta ne moze popraviti (Alzheimer - nit ne skuzis dok ti se prisunja, a dok se ti sjetis da bi bilo vrijeme poceti zdravo zivjeti - gotovo je).

Pallas - koje je tvoje misljenje?
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 20:56   #12
Ja se nikad nisam i ne cu cjepit protiv gripe.
Jel ziva,aluminij ili formaldehid,nis mi od toga ne zvuci simpaticno pa onda radje izbjegnem.Doktorima ovak i onak nis ne vjerujem.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 22:10   #13
Quote:
Failed kaže:
hehe a ova ti je dobra!!!
alzhajmer je povezan s povecanom akumulacijom ALUMINIJA!!!
a ne zive NOObiE!!
ziva ima sasvim drugacije djelovanje.....
:klap:
hehehe A kakvo to "sasvim drukcije djelovanje" ima ziva?

The researchers experimented with mercury levels that are similar to or below those levels of mercury found in the brains of humans with mercury/silver amalgam fillings. To date, no other material or metal tested, including aluminum, has produced even remotely similar reactions, according to Professors Lorscheider and Syed and student Christopher Leong, the authors of the study.

In 1997, research done by Lorscheider and others at the University of Kentucky and University of Calgary demonstrated that mercury vapor inhalation in rats produced a molecular lesion in the brain, similar to a lesion seen in 80% of human Alzheimer's-diseased brains.
(izvor). Ima jos toga na Netu - imas Google pa malo potrazi.

Evo i s Medlinea clanak "Increased blood mercury levels in patients with Alzheimer's disease".
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 13:45   #14
Moj dragi se jedne godine cijepio i nije mu ništa pomoglo.

Osobno mislim da se ne treba cijepiti. Treba jačati imunosustav što prirodnije, prehrana, kretanje i sl., tako kad virus dođe ti si spreman.
Kao što je rekla Rita DOKTORIMA NE VJERUJEM NIŠTA!
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 16:10   #15
Procitao sam samo abstract... Vidi se da je rijec o cross sectional istrazivanju na temelju kojeg se ne moze govoriti o uzrocnosti. I autori sami navode "povezanost".
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 16:15   #16
Re: Re: Re: Re: Cijepljenje protiv gripe

Quote:
MaxB kaže:

Pallas - koje je tvoje misljenje?
Nejasno se sjecam da elementarna ziva nije toksicna (ono sto je toksicno su zivine soli!).

Formaldehid se (stvar je u dozi, prirodno) moze metabolizirati.

Ne vidim vezu s autoimunosnim bolestima.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 18:49   #17
Cijepljenje protiv Gripe

jeste se cijepili i jel potrebno ak si mlad i zdrav.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 19:33   #18
Da se ja odmah nadovežem sa još par pitanja: Jel se mogu cijepiti ako imam kao neke simptome gripe (ako ovo jesu) ,pa nisu to zapravo simptomi gripe ali onako , malo nos balavi, pa onda grlo zna tu i tamo boliti (neznam kako drugačije da napišem , nije to bol, više se onako , nekad manje, nekad više ,... stisne,nemam pravu riječ), i sad zadnje, mislim da nemam tempraturu ali neznam, nisam mjerio , a nisam vruć , neznam ...
Savjet please.
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 00:04   #19
Ma meni ta inekcija nije pomogla, ja opet dobila hebenu gripu.
 
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 00:07   #20
Quote:
Sheky kaže:
Da se ja odmah nadovežem sa još par pitanja: Jel se mogu cijepiti ako imam kao neke simptome gripe (ako ovo jesu) ,pa nisu to zapravo simptomi gripe ali onako , malo nos balavi, pa onda grlo zna tu i tamo boliti (neznam kako drugačije da napišem , nije to bol, više se onako , nekad manje, nekad više ,... stisne,nemam pravu riječ), i sad zadnje, mislim da nemam tempraturu ali neznam, nisam mjerio , a nisam vruć , neznam ...
Savjet please.
Koliko se sjecam ja sam imala prehladu taj tjedan pa nisam se mogla cijepit dok ne ozdravim. Moras se raspitat kod doktora.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.