Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2006., 23:01   #1
J. Lo shop u Zagrebu?

Cula sam da postoji J. Lo shop u Zagrebu? Jel to istina? Ako je, jel zna tko gdje se nalazi???
luce007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 23:05   #2
imaš j. lo. cipele u importanne galeriji
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 23:08   #3
A obleka?
luce007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 23:20   #4
nema robe, bezvezno.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 23:39   #5
Samo cipele u importane galeriji. Jedan od, blago receno, najcudnijih ducana u Zagrebu. Cipele koje ovdje pogledaj link kostaju 100$ u importane galeriji su oko 1.800 - 2.000 kn.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 23:44   #6
Quote:
PrittPen kaže:
nema robe, bezvezno.
o, pitijo i zarezu smutnje, što si htjela reći 'nema robe i bez veze je što je nema' ili 'nema robe, ali nema veze jer ionako je bezvezna'?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 23:47   #7
Quote:
bbc kaže:
Samo cipele u importane galeriji. Jedan od, blago receno, najcudnijih ducana u Zagrebu. Cipele koje ovdje pogledaj link kostaju 100$ u importane galeriji su oko 1.800 - 2.000 kn.

dobar im je kurs
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 23:54   #8
Quote:
Lali Puna kaže:
o, pitijo i zarezu smutnje, što si htjela reći 'nema robe i bez veze je što je nema' ili 'nema robe, ali nema veze jer ionako je bezvezna'?
ne
htjela sam rec da nema robe te da je ducan bezvezan - skup, malen izbor i lose cipele
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 00:20   #9
Pa kak mogu tako besramno preuvelicat cijene??? A sto se tice trgovine s oblekom, ocito su me posteno slagali... Bas steta jer na shopjlo.com ima odlicnih stvari, i sto je najbolje, uopce nisu preskupe...
luce007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 16:35   #10
jlo cipele

ja mislim da su cijene cipela od jlo dosta realne za tazliku od Paciottija npr.
ove ipak valjda dolaze iz Amerike,kako god da okreneš ne može biti ista cijena kao na netu
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 17:40   #11
ne dolaze iz nikakve amerike nego iz skladista evropskog distributera, a proizvode se u kini, sta usput govori o njhovoj kvaliteti a i cinjenici da proizvodnja istih kosta max 10 eura. paciotti i j.lo cipele se uopce ne mogu usporedjivat jer ne pripadaju istoj klasi cipela.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 13:10   #12
onda ih naruci preko interneta pa molim te javi koliko te kostaju dok stignu do zagreba
 
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 13:31   #13
Quote:
bbc kaže:
Samo cipele u importane galeriji. Jedan od, blago receno, najcudnijih ducana u Zagrebu. Cipele koje ovdje pogledaj link kostaju 100$ u importane galeriji su oko 1.800 - 2.000 kn.
dzizs...

pogledah ih i moram priznati nisu mi nesto... nadjoh samo jedne koje su mi dobre:
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 16:06   #14
Quote:
stoka kaže:
onda ih naruci preko interneta pa molim te javi koliko te kostaju dok stignu do zagreba
Radi se o cijenama u ducanu. Ducani ne kupuju robu preko interneta, vec je narucuju direktno od proizvodjaca ili njihovog agenta ili zastupnika. Zato postoje sajmovi i vecina trgovaca je vec zatvorila narudzbe za proljece/ljeto iduce godine. Manji ducani cesto kupuju robu od veletrgovaca, ali nitko ne kupuje u drugim ducanima po maloprodajnim cijenama. Nike, Skechers, Timberland su isto americke firme i cijena njihove robe u Zagrebu se ne razlikuje bitno od cijena drugdje u svijetu. JLo ducan obuce u Zagrebu ima cijene i do 3 puta vece nego u US i po tome je zaista jedinstven.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:59   #15
Meni je teta ovo ljeto donijela par stavi od J.Lo i baš mi se sviđaju ti topići
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:30   #16
hahaha, ima bbc pravo - totalno pravo...

surfam puno po trgovinama sa cipelama...recimo ta trgovina, što je bbc dala link gdje cipele koštaju 100$, ona je već stavila svoju maržu, troškove nabave, poreza, carine i svega što ide na nabavnu cijenu cipele, kao i ovi u imporataneu, pa ti vidi razliku...

da se cipele i proizvode u americi, pa oni ne trebaju plaćati carinu, ne može cjena biti duplo veća kod nas samo zbog transporta i zbog carine, jer ipak ta roba se uzima na veliko, pa transport dođe jeftinije po jedinici proizvoda nego kad se šalje manja količina...

priča je ova: tip ili riba je mislila kako će neko od nas dragih hrvata sigurno pljunuti soma-soma i nešto kn jer kao jlo šuze će ipak proći kod nas jer ona je trendy, famous...bla bla bla...i tako krene posao---ili možda ne

pozdrav
smeeLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:33   #17
pardon, još jedna stvar:

probaš cipele u zg, kad vidiš da ti takve odgovaraju, naručiš iste takve preko neta, pričekaš 2-3 tjedna, prođeš jeftinije i to ti je to.....

bok
smeeLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 16:45   #18
da ali ovi preko interneta placaju jednog webbiea i nekakav minimalni jeftini skladisni prostor i prodaju puno vise cipela od ovog ducana u zagrebu jer im je citav internet trziste. ovi u zg prodaju recimo 200 pari po sezoni (a i za to nisam bas sigurna) a imaju fiksne troskove komunalija, radnice, najamnine i slicnoga koje trebaju platit, i naravno da ne rade ni oni djaba. plus sto amerikanci sto posto u startu imaju jeftinije cijene jer svi proizvodjaci imaju povlastene cijene za maticno trziste.

cisto sumnjam da ovi i zg trenutno ispijaju koktele na bahamima jer su se prljavo bogatili nabijajuci marzu.. ljudi rade sta treba da prezive.

ne mozes zagrebacko trziste od milijun ljudi sa malim placama usporedjivat sa ne znam, milanom i zalit se kako su u milanu jeftinije cijene.. u zg su izdaci skoro pa jednaki a trziste i standard manji. dakle, ovaj se mora pokrit sa 200 pari po sezoni a ovaj sa 1000 pari po sezoni, ostalo je jednostavna matematika.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 18:25   #19
Quote:
PrittPen kaže:
da ali ovi preko interneta placaju jednog webbiea i nekakav minimalni jeftini skladisni prostor i prodaju puno vise cipela od ovog ducana u zagrebu jer im je citav internet trziste. ovi u zg prodaju recimo 200 pari po sezoni (a i za to nisam bas sigurna) a imaju fiksne troskove komunalija, radnice, najamnine i slicnoga koje trebaju platit, i naravno da ne rade ni oni djaba. plus sto amerikanci sto posto u startu imaju jeftinije cijene jer svi proizvodjaci imaju povlastene cijene za maticno trziste.

cisto sumnjam da ovi i zg trenutno ispijaju koktele na bahamima jer su se prljavo bogatili nabijajuci marzu.. ljudi rade sta treba da prezive.

ne mozes zagrebacko trziste od milijun ljudi sa malim placama usporedjivat sa ne znam, milanom i zalit se kako su u milanu jeftinije cijene.. u zg su izdaci skoro pa jednaki a trziste i standard manji. dakle, ovaj se mora pokrit sa 200 pari po sezoni a ovaj sa 1000 pari po sezoni, ostalo je jednostavna matematika.
Proizvodjaci mogu imati povlastene cijene za velike kupce, i to ne uvijek i svi, ali nemaju povlastene cijene za maticno trziste. To ne stoji. Proizvodjaci to reguliraju popustima. Neki talijanski proizvodjac obuce moze dati veci popust velikom kupcu iz Hr. nego sto ce ga dati nekom malom kupcu iz Italije. Zato su mali trgovci iz zapadnih zemalja cesto clanovi trgovinskih organizacija koje garantiraju placanje dobavljacima. Ako si clan te trgovinske organizacije ti se ne pojavljujes kao mali kupac, vec kao ta organizacija s kojom tvoj dobavljac ima ugovor. Tada dobivas veci popust, odgode placanja, ali kod nas je tako nesto potpuno nepoznato.

Proizvodjaci kad nastupaju na sajmovima imaju gotove cjenike. Koji put imaju 2 cjenika. Prvi je cijena robe bez troskova transporta (ili franko do granice zemlje proizvodjaca), a drugi je cijenik koji ukljucuje troskove transporta do kupca (free house delivery).

Cijene talijanske obuce u Milanu nisu bitno jeftinije nego u Zagrebu. Sve, naravno, ovisi o marzi trgovca. Posto nema carine na obucu proizvedenu u EU, razlika jedino moze biti u troskovima transporta i razlici PDV-a od zemlje do zemlje. U slucaju iste marze talijanskog i hrv. trgovca razlika je oko 5 - 8%.
Vrlo cesto proizvodjaci imaju napisanu i preporucenu krajnju maloprodajnu cijenu, da bi izbjegli rat cijena na trzistu.

I da ne budem potpuno off topic. Jlo obuca je, kao sto je PrittPen rekla, made in China i americki trgovci na uvoz te robe placaju carinu kao i nasi.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 18:32   #20
gle, ja radim iskljucivo sa talijanskim (i par spanjolskih) proizvodjacima cipela i torbica (high class i luxury) i skoro svi imaju nize cijene za talijanske kupce, od 5-10 posto recimo, tako da je u slucaju iste marze u hrvatskoj roba skuplja jedno 15 (ovo sa popustima tvoje stoji ali to nema veze sa ovim sto ja govorim, jednostavno drugi cjenik postoji za talijanske kupce). gore sam objasnila zasto je u hrvatskoj teze i nemoguce opstat s istom marzom ko talijan (kad se radi o skupoj robi koja se ne prodaje u velikim kolicinama).

svejedno j.lo ducan ima smjesne cijene ali to sam odavno rekla
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.