Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 14:50   #41
Quote:
nikaa1 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,eto i ja sam jedna od sudionica natječaja,mene zanima da li je tko bio na seminarima,ja tek jučer dobila mail da se kao prijavim na testiranje itd...i ono seminari već počeli ajd molim vas meni se sve to čini namješteno,kak su oni mogli organizirat seminare za ispite ako sam ja tek jučer dobila mail pa to bi trebali bit seminari tj.poduke sad negdje ili kak to oni misle da ja imam 1.800kn za neke agencije koje imaju poduku pa nek se sama snađem,a onda je žena s kojom sam pričala iz ministarstva rekla da je to kao seminar za službenike kao da vide kak će proć tipa probni seminar da je bilo oko 400 ljudi ,to znači taman tih 400 sigurno prolaze-dogovoreno a 100 ostalih nek se nadaju
Ajde ne bulazni o namještanju. Moš mislit.

MVPEI s natječajem nema nikakve veze. To radi DEK tj. sve se odlučuje na relaciji Bruxelles - DEK u Zagrebu.

MVPEI seminare radi kao potporu, trebali bi biti koordinirani s DEK-ovcima, ali nisu, to je istina. No to je zbog kaosa koji vlada u MVPEI, a ne zbog namjere.

Uostalom ti seminari su totalno bez veze. Ništa u 3 dana tamo nećeš naučiti, ako već ne znaš, a ako znaš, onda je to tek gubljenje vremena. Uz to, ovo je natječaj za posao. Ja zaista ne znam zašto bi netko uopće kao javnu uslugu, besplatno svima koji se jave trebao pružati pripremu za natječaj za posao?!?

Na stranicama EPSO-a, na forumima i općenito po netu ima toliko informacija o testu, području, literaturi, vrsti pitanja, samim ispitima i sl. da nema apsolutno nikakve šanse da netko tko to zaista želi, se ne spremi za ovaj natječaj.

Činjenica jest da najviše izgleda na ovom i budućim natječajima imaju državni i javni službenici koji se već sada bave EU pitanjima odnosno nekim usko stručnim stvarima koje će se tražiti.

Netko "s ceste" ili tek izašao s faksa, sumnjam da ima ikakve šanse.

Quote:
ugl.ima tko još neke informacije o tom testiranju ,to sve na eng. ...
Naravno da je na engleskom. Nego na kojem bi jeziku bilo?!?!?!
rope is offline  
Old 04.03.2009., 14:57   #42
Quote:
nikaa1 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,eto i ja sam jedna od sudionica natječaja,mene zanima da li je tko bio na seminarima,ja tek jučer dobila mail da se kao prijavim na testiranje itd...i ono seminari već počeli ajd molim vas meni se sve to čini namješteno,kak su oni mogli organizirat seminare za ispite ako sam ja tek jučer dobila mail pa to bi trebali bit seminari tj.poduke sad negdje ili kak to oni misle da ja imam 1.800kn za neke agencije koje imaju poduku pa nek se sama snađem,a onda je žena s kojom sam pričala iz ministarstva rekla da je to kao seminar za službenike kao da vide kak će proć tipa probni seminar da je bilo oko 400 ljudi ,to znači taman tih 400 sigurno prolaze-dogovoreno a 100 ostalih nek se nadaju ugl.ima tko još neke informacije o tom testiranju ,to sve na eng. ...
ja ne shvacam sto autor(ica) ovog posta zeli reci, pa ako bi moglo neko pojasnjenje (po mogucnosti s pravilnom uporabom interpunkcije i dozom suvislosti), rado cu se ocitovati.

Seminar je inace poceo jucer, traje do sutra, znaci tri dana. Za sada nista revolucionarno, ok je kao neko ponavljanje/osvjezavanje znanja. Materijali su, medjutim, jako dobri i korisni. I pohvala predavacima!

Zadnje uređivanje Dandelion_seed : 04.03.2009. at 15:03.
Dandelion_seed is offline  
Old 04.03.2009., 14:59   #43
Quote:
rope kaže: Pogledaj post
Ajde ne bulazni o namještanju. Moš mislit.

MVPEI s natječajem nema nikakve veze. To radi DEK tj. sve se odlučuje na relaciji Bruxelles - DEK u Zagrebu.

MVPEI seminare radi kao potporu, trebali bi biti koordinirani s DEK-ovcima, ali nisu, to je istina. No to je zbog kaosa koji vlada u MVPEI, a ne zbog namjere.

Uostalom ti seminari su totalno bez veze. Ništa u 3 dana tamo nećeš naučiti, ako već ne znaš, a ako znaš, onda je to tek gubljenje vremena. Uz to, ovo je natječaj za posao. Ja zaista ne znam zašto bi netko uopće kao javnu uslugu, besplatno svima koji se jave trebao pružati pripremu za natječaj za posao?!?

Na stranicama EPSO-a, na forumima i općenito po netu ima toliko informacija o testu, području, literaturi, vrsti pitanja, samim ispitima i sl. da nema apsolutno nikakve šanse da netko tko to zaista želi, se ne spremi za ovaj natječaj.

Činjenica jest da najviše izgleda na ovom i budućim natječajima imaju državni i javni službenici koji se već sada bave EU pitanjima odnosno nekim usko stručnim stvarima koje će se tražiti.

Netko "s ceste" ili tek izašao s faksa, sumnjam da ima ikakve šanse.

Naravno da je na engleskom. Nego na kojem bi jeziku bilo?!?!?!
Kolega, svaka cast, jako dobro sroceno i u potpunosti tocno. Ali covjece, kak ti se da??
Dandelion_seed is offline  
Old 04.03.2009., 15:09   #44
Quote:
Dandelion_seed kaže: Pogledaj post
Kolega, svaka cast, jako dobro sroceno i u potpunosti tocno. Ali covjece, kak ti se da??
Pa ne znam kak mi se da.

Ali si nemrem pomoć kad vidim klasičnu spiku "nemam veze s vezom, nemam pojma o čemu se radi, prijavljujem se i očekujem da sve drugi naprave za mene".

Misli, ja sam prvi koji ću srat i kritizirat našu drž. i javnu upravu, to i radim, ali ovo ne da su gluposti nego....

Inače, ontopic, načuo sam šuškanja da omjer prijavljenih i slobodnih mjesta nije uopće loš. Oko 4:1. Sad je pitanje jesu li sve prijave prihvaćene. To konkretno znači da su šanse onima koji realno imaju izgleda za proći i nisu toliko male...

rope is offline  
Old 04.03.2009., 15:14   #45
Quote:
nesh_ti kaže: Pogledaj post
Da li je još itko dobio kakvu obavjest da je prijava obrađena i da je kao "upao"?? Jer ja nemam nikakve novosti

i da, kakve pripreme i gdje to uopće bude ako ih bude?
Ja sam prekjucer dobila obavijest, na email, da pogledam svoj profil, jer da mi je stigla nova obavijest...i jesam, i je....dobila sam obavijest o BOOKINGu datuma za testiranje...kako je sa vama?
merri_t is offline  
Old 04.03.2009., 15:27   #46
http://www.scribd.com/doc/6852489/EPSOA1103-Test-B

Evo primjerka testa za assistant administrators, mozda nekome pomogne...
merri_t is offline  
Old 04.03.2009., 15:38   #47
Quote:
rope kaže: Pogledaj post
Pa ne znam kak mi se da.

Ali si nemrem pomoć kad vidim klasičnu spiku "nemam veze s vezom, nemam pojma o čemu se radi, prijavljujem se i očekujem da sve drugi naprave za mene".

Misli, ja sam prvi koji ću srat i kritizirat našu drž. i javnu upravu, to i radim, ali ovo ne da su gluposti nego....

Inače, ontopic, načuo sam šuškanja da omjer prijavljenih i slobodnih mjesta nije uopće loš. Oko 4:1. Sad je pitanje jesu li sve prijave prihvaćene. To konkretno znači da su šanse onima koji realno imaju izgleda za proći i nisu toliko male...

Gle, dok ne udjes u sustav nema sanse da uopce izdaleka uspijes pojmit kako su stvari poslozene. I iako se ti stvarno kvalitetno trudis ljudima prenijet svoje insidersko iskustvo, mislim da ti je to jalov posao. Al ja te volim citat

A sto se tice omjera - skroz pausalna procjena.. Ne vjerujem da to moze vrijediti za sve funkcionalne skupine i kategorije unutar njih. Mislim, sta mene briga ako na 1 mjesto prevoditelja dolazi 4 kandidata, ako na jednu poziciju pravnika dolazi njih 25, a ja sam recimo zainteresirana za potonju ;-)
Dandelion_seed is offline  
Old 04.03.2009., 15:43   #48
Pozdrav svima,

zanima me da li netko tko je bio na besplatnom tečaju, ima kakav koristan materijal da pošalje??'
Mi@ is offline  
Old 04.03.2009., 15:59   #49
Quote:
Dandelion_seed kaže: Pogledaj post
Gle, dok ne udjes u sustav nema sanse da uopce izdaleka uspijes pojmit kako su stvari poslozene. I iako se ti stvarno kvalitetno trudis ljudima prenijet svoje insidersko iskustvo, mislim da ti je to jalov posao. Al ja te volim citat
He he. Nema veze. Ponekad mi se da. Ja sam očito u duši prosvjetitelj.

Quote:
A sto se tice omjera - skroz pausalna procjena.. Ne vjerujem da to moze vrijediti za sve funkcionalne skupine i kategorije unutar njih. Mislim, sta mene briga ako na 1 mjesto prevoditelja dolazi 4 kandidata, ako na jednu poziciju pravnika dolazi njih 25, a ja sam recimo zainteresirana za potonju ;-)
Je paušalna je i na detaljnoj razini ne znači baš niš. Ali ipak je nekakav podatak. Mislim da će za ova "pravna" mjesta biti najveća gužva. Na sreću, ja nisam zainteresiran za to.
rope is offline  
Old 04.03.2009., 16:04   #50
Europa u 12 lekcija

Evo jos jedan link koji moze biti koristan za pripremu za testove.
moze se skinuti i isprintati, ja upravo printam tekst verziju
a bilo bi lijepo da mogu negdje nabaviti i ovu printanu sa boljim papirom i u boji
merri_t is offline  
Old 04.03.2009., 17:05   #51
http://www.european-tests.com/ - sorry mislila sam na ovaj link
http://www.europarl.europa.eu/factsheets/default_en.htm - factsheets

ako ides na epsoforum.com, ima cijeli topic sa korisnim linkovima:

http://www.epsoforum.com/viewtopic.php?t=659

Quote:
super_star kaže: Pogledaj post
Hvala StellaS!!

Ali to je ta stranica na kojoj se placa, koliko vidim nema skidanja materijala bez para!!

Jel ima jos nesto mozda?
StellaS is offline  
Old 04.03.2009., 17:41   #52
Pitanje za upućene, ovdje prisutne.
Jasno je da su ljudi koji već rade u državnoj upravi, pogotov na EU-related poslovima, u prednosti nad nama koji dolazimo "s ceste" (uličarima ). Da se razumijemo, i ja bih, da sam na mjestu EU poslodavca, istima dao prednost.
Naravno, to nas uličare obeshrabruje u smislu priprema za testiranje.
Pa sto mislite, koliku zapravo težinu ima rezultat s testiranja?

Primjerice, vjerujem da se prijavilo dosta nezaposlenih koji sada imaju čitavih mjesec dana za štrebanje. Od točnih dimenzija stolaca u europskom parlamentu, pa na dalje...
frks is offline  
Old 04.03.2009., 18:48   #53
Quote:
rope kaže: Pogledaj post
Pa ne znam kak mi se da.

Ali si nemrem pomoć kad vidim klasičnu spiku "nemam veze s vezom, nemam pojma o čemu se radi, prijavljujem se i očekujem da sve drugi naprave za mene".

Misli, ja sam prvi koji ću srat i kritizirat našu drž. i javnu upravu, to i radim, ali ovo ne da su gluposti nego....

Inače, ontopic, načuo sam šuškanja da omjer prijavljenih i slobodnih mjesta nije uopće loš. Oko 4:1. Sad je pitanje jesu li sve prijave prihvaćene. To konkretno znači da su šanse onima koji realno imaju izgleda za proći i nisu toliko male...

Ja sam s ulice pa eto pitam ...
prosvjetitelj bome nisi nemoj si umišljat R...


Zadnje uređivanje nikaa1 : 04.03.2009. at 18:59.
nikaa1 is offline  
Old 04.03.2009., 18:53   #54
Thumbs up

Quote:
StellaS kaže: Pogledaj post
http://www.european-tests.com/ - sorry mislila sam na ovaj link
http://www.europarl.europa.eu/factsheets/default_en.htm - factsheets

ako ides na epsoforum.com, ima cijeli topic sa korisnim linkovima:

http://www.epsoforum.com/viewtopic.php?t=659
hvala puno!
nikaa1 is offline  
Old 04.03.2009., 20:02   #55
Question

Quote:
Dandelion_seed kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ide netko mozda na pripreme za testiranje iduci tjedan? Ili, jos bolje pitanje: ima li netko da je vec bio na tim pripremama (mislim da su bile pred godinu, dvije) pa da nam kaze jesu li korisne?

Ja sam upala, ali bit ce mi izuzetno komplicirano izorganizirat se buduci da traju tri dana..


Kako vec znas da si upala? sta su vec oglasili tko ide na testiranje? nis ne kuzim
Nincha83 is offline  
Old 04.03.2009., 20:05   #56
I ja sam dobio ovaj mail da se prijavim za termin ispita od 11. ožujka i pregledao sam taj demo ispit. Nije neka nuklearna fizika ali bi bilo dobro imati nekave materijale za pripremu. Pojma nisam imao o ovom pripremnom seminaru u MVPEI, a rado bi išao. Zna li netko hoće li biti još koji termin ovih seminara? Kako izgleda na njihovim stranicama - neće.
LUNGO is offline  
Old 04.03.2009., 20:08   #57
Quote:
merri_t kaže: Pogledaj post
Ja sam prekjucer dobila obavijest, na email, da pogledam svoj profil, jer da mi je stigla nova obavijest...i jesam, i je....dobila sam obavijest o BOOKINGu datuma za testiranje...kako je sa vama?

ja sam isto dobila mail od eposa link, al nista ne pise dal su me odabrali...boo
Nincha83 is offline  
Old 04.03.2009., 20:53   #58
Quote:
LUNGO kaže: Pogledaj post
I ja sam dobio ovaj mail da se prijavim za termin ispita od 11. ožujka i pregledao sam taj demo ispit. Nije neka nuklearna fizika ali bi bilo dobro imati nekave materijale za pripremu. Pojma nisam imao o ovom pripremnom seminaru u MVPEI, a rado bi išao. Zna li netko hoće li biti još koji termin ovih seminara? Kako izgleda na njihovim stranicama - neće.
eto, i ja sam dobila jučer mail, a pripreme traju i trebalo se prijavit tako da ...ja ih zvala i rekla "teta" da je to neki njihov "probni" seminar kojeg predaje francuskinja, prema tome nemožete izać na seminare bez prijave...a da vjerojatno ih neće ni bit...eto gore imaš nekoliko linkova gdje imaš primjere testova ovisi za šta si se prijavio...
nikaa1 is offline  
Old 04.03.2009., 20:54   #59
Quote:
Nincha83 kaže: Pogledaj post
ja sam isto dobila mail od eposa link, al nista ne pise dal su me odabrali...boo
nego šta ti piše ?
nikaa1 is offline  
Old 04.03.2009., 21:54   #60
[QUOTE=frks;19186465] Da se razumijemo, i ja bih, da sam na mjestu EU poslodavca, istima dao prednost. [QUOTE]


Nije samo stvar u davanju "prednosti". Radi se o cijelom nizu podataka koje radeći na sličnim poslovima "usvojiš" bez da ih učiš. Ne znam kako da to objasnim. Ne radi se o akademskom znanju, niti o znanju koje možeš "naučiti" iz knjige. Teoretski možeš, da i ne znači da netko "s ceste" neće upasti, ali ima još jedna stvar.

Koliko sam ja vidio (gledao sam samo ono što mene zanima) za sve poslove u 4. kategoriji se traži "relevantno" iskustvo (3 ili 5 godina uglavnom, ako se ne varam). Dakle, netko tko je tek izašao s faksa vjerojatno neće imati šanse, iz formalnih razloga. No nikad se ne zna.

Quote:
Naravno, to nas uličare obeshrabruje u smislu priprema za testiranje.
Pa sto mislite, koliku zapravo težinu ima rezultat s testiranja?
Naravno da ne, niti bi trebalo. Težina, koliko ja znam je prilična. Ne toliko u složenosti pitanja, nego u nekim detaljima u koje se ide po nekim temama i općenitosti u koje se ide po drugima.

Quote:
Primjerice, vjerujem da se prijavilo dosta nezaposlenih koji sada imaju čitavih mjesec dana za štrebanje. Od točnih dimenzija stolaca u europskom parlamentu, pa na dalje
.

Vjerojatno ima nekih koji će naučiti napamet sve o EU što nađu, ali iskreno sumnjam....
rope is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.