Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2008., 10:14   #3321
Quote:
cokoladicaa kaže: Pogledaj post
jednim dijelom se slazem s ovim..jer npr ja ak ne udjem 5 dana..ispisano je 5 str..i kad citam te str vise-manje nema se tu vise sta nac nesto korisno...ovo je postao chat sada...mislim ja se nezelim ni u najmanju ruku tomu suprotstavit nekima...niti nekome "odredjenom"..ali eto...
ja na srecu vise nisam "ovisna " o ovome forumu...zbog ceg sam malo i sretna,bez uvrede....jer sam psoru i psihu malo sprijateljila...dok sam ovdje cesto boravila..vise me i mucilo sve to...jer sam bila opsjednuta...
a koliko vidim i ljudi koji su prije obitavali...nema ih cesto vise...
sorry ljudi al tak je kak je...

P.S. iako ja shvacam totalka one koji su ovdje cesto,da je to jedna vrsta "potrebe" i da zele malo i pozitivne atmosfere...stoga bez uvrede (bilo kojoj strani...)

pozdrav svima,puno srece,zdravlja..strpljenja....
mislim da malo preozbiljno shvaćaš uopće forum kao takav
ako te deprimira nemoj tu pisati pa ovo je slobodna zemlja

to kaj si ti bila opsjednuta ne znači i da su drugi opsjednuti. vodim bogat život i imam brdo interesa ali svejedno napišem tu bar 1 post tjedno ili koliko stignem.
kad stignem tu navratim svako malo pogledam kaj je pisano i odem dalje ak nemam što za reć ali to ne znači da je ovaj topic besmislen

pozdrav
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 20:07   #3322
[QUOTE=cokoladicaa;17650405]jednim dijelom se slazem s ovim..jer npr ja ak ne udjem 5 dana..ispisano je 5 str..i kad citam te str vise-manje nema se tu vise sta nac nesto korisno...ovo je postao chat sada...mislim ja se nezelim ni u najmanju ruku tomu suprotstavit nekima...niti nekome "odredjenom"..ali eto...
ja na srecu vise nisam "ovisna " o ovome forumu...zbog ceg sam malo i sretna,bez uvrede....jer sam psoru i psihu malo sprijateljila...dok sam ovdje cesto boravila..vise me i mucilo sve to...jer sam bila opsjednuta...
a koliko vidim i ljudi koji su prije obitavali...nema ih cesto vise...
sorry ljudi al tak je kak je...

P.S. iako ja shvacam totalka one koji su ovdje cesto,da je to jedna vrsta "potrebe" i da zele malo i pozitivne atmosfere...stoga bez uvrede (bilo kojoj strani...)

pozdrav svima,puno srece,zdravlja..strpljenja....[/Q
POZDRAVLJAM ,naslov psorijaza KUTAK ZA ŽRTVE,ali ja nisam to,zato dajem prostor ŽRTVAMA
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 21:53   #3323
Quote:
kruno59 kaže: Pogledaj post
Mislim da sam napisao dovoljno da Vas sve koji patite od istog problema, zaintrigiram dovoljno da me nazovete i dobijete detaljna objašnjenja o...
evo, mene si zainteresirao......reklamiranja na forumu nije dozvoljeno a razne "čudotvorne napiteke i lijekove" postoji "alternativa"
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 00:17   #3324
:ne

Laku noc svima.Samo da se javim da sam i ja tu
gogi psori is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 22:56   #3325
E ovaj forum je u kurcu . .
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 21:31   #3326
Veliki pozdrav svima koji virnu s vremena na vrijeme na ovaj topic!
Vidim da ste se malo zasitili pisanja, pa ću pokušati dati svoje viđenje trenutne situacije. Poznato je da je predblagdansko vrijeme najdepresivnije u godini. Također, psorijaza reagira na hladnoću, pa su i promjene na koži izraženije, a psorijaza se vraća na ona mjesta s kojih se (eventualno) povukla tokom ljeta. Normalno je da smo svi pogođeni s tim, pa smo zato i razdražljiviji, nervozniji i skloniji stresu, pa se stanje odražava i na forum. Žao mi je što su neki razočarani s trenutnim stanjem, ali treba se suočiti s činjenicom da je psorijaza (zasad) neizlječiva bolest, te ovaj topic ne može izliječiti nikoga!
Možemo podijeliti iskustva, dati svoje mišljenje o raznim vrstama terapija, a ponekad napisati nešto i izvan teme, pa nemojmo dogmatizirati ostale stvari. Neki ljudi postave pitanje, a ako im nitko ne odgovori, uvrijede se. Dajte shvatite da smo svi ovdje samo pacijenti, sa sličnim dijagnozama i skromnim saznanjima o svojoj bolesti, o kojoj, uzgred budi rečeno, ni najveći znanstvenici današnjice ne znaju puno i nemaju jedinstvene načine za terapiju (osim "Izlečenog", koji zna lijek)! Kako bih ja mogao napisati nešto o terapiji koju nikad nisam probao, nego sam možda samo načuo nešto? Dajte si malo truda, progooglajte, pa napišite nešto o tome.
Mnogo korisnih savjeta sam dobio upravo na ovom topicu, neke drage ljude sam upoznao, ponekad mi je nešto ulilo nadu u zaliječenje, sve u svemu, definitivno mi je potrebno podijeliti koju riječ s ljudima koji dijele isti interes sa mnom, a to je svođenje ove boleštine na podnošljivu razinu. Ovdje sam saznao za homeopatsku terapiju s kojom sam nakon 5 tjedana drastično smanjio hrpice otpale kože sa strane kreveta svako jutro, pa se ponekad dogodi da ih ne moram mesti svaki dan! Saznao sam za terapije na Mrtvom moru i postupak kako doći tamo. Neki su ljudi u počecima liječenja saznali štetnost kortikosteroida i sličnih agresivnih proizvoda, koje dermatolozi propisuju šakom i kapom.
Forum, ma kakav bio, nam je potreban, ali ne očekujte čuda! Velika pusa svima!
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 21:36   #3327

Pozdravljam sve forumaše!
Čini se da nas sve hvata predblagdanska depra
Ni meni se ne sviđa naslov ''kutak za žrtve'' i ne razumijem zašto je tako sročen, ali mislim da ne bismo od toga trebali praviti problem.
Ove stranice smatram dobrom mjestom za razmjenu iskustava življenja sa psorijatičnom kožom i ''krpanja'' psorijaze, budući da nemamo (bar ja nemam, za vas ne znam) druga mjesta i ljude koji mogu razumjeti kako je živjeti u ovakvoj koži, s bolnim i deformiranim zglobovima.
Uz to: mi koji dugo živimo tako imamo obvezu svojim životnim iskustvom pomoći jedni drugima.
Srdačno vas sve pozdravljam
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:08   #3328
Apprentice

Quote:
Apprentice kaže: Pogledaj post
Nema jednostavnog odgovora, ima iza toga cijela priča.
Ako vas zanima pošaljite mi privatnu poruku, pa ću vam poslati materijale koje imam, imam toga dosta, 120 stranica mislim, no dosta toga nije prevedeno i sistematizirano.
Progoglajte malo sami....
npr. evo vam link za ORAC http://www.ars.usda.gov/SP2UserFiles...RAC/ORAC07.pdf
Važniji vam je lužnato kiseli balans, s ovog popisa važni su vam začini, i sve s ORAC vrijednošću višom od 10-20 tisuća
P.S. Ne zaboravite napisati mail
Ne mogu da otvorim ovaj link,pate molim pojasni mi malo sta je ORAC
almonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 00:11   #3329
Ej narode pozzz, evo imam i ja ovu dosadnu bolest vec neko vrijeme iako sam tek nedavno saznao da je to ta bolest .
Nije sada nesto strasno, uglavnom s redovnom higijenom i Belosalic kremom sam uspjeo ukloniti sve oziljke na tijelu te stvarno dosadne bolesti .
Imam jedan drugi problem sada, imamo sam dosta ljuskanja kože na kosi i primjetio sam da sam poceo gubiti kosu, uglavnom na onim mjestima na kojima mi se to ljuskanje i najvise javljalo (ubiti cu se ako ocelavim jos sam mlad).

Moje pitanje glasi, dali je moguće da je Psorijaza razlog gubljenja kose???

Uglavnom to ljuskanje kože na kosi mi je prestalo prije 15-tak dana nakon svakodnevnog pranja kose s običnim šamponima za perut, pa da me zanima ako je Psorijaza razlog i da li ce mi se kosa vatiti
nuki3006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 09:46   #3330
Quote:
nuki3006 kaže: Pogledaj post
Moje pitanje glasi, dali je moguće da je Psorijaza razlog gubljenja kose???
psorijaza ne uzrokuje pad kose to mi je reklo vec par doktora i pročitala sam na stručnim stranicama a i vidim po sebi.

no svakako trebas otići dermatologu da vidite u čem je problem

pozdrav
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 13:15   #3331
Quote:
nuki3006 kaže: Pogledaj post
imamo sam dosta ljuskanja kože na kosi i primjetio sam da sam poceo gubiti kosu, uglavnom na onim mjestima na kojima mi se to ljuskanje i najvise javljalo (ubiti cu se ako ocelavim jos sam mlad).

Moje pitanje glasi, dali je moguće da je Psorijaza razlog gubljenja kose??
Slažem se s Emergence, zbog psorijaze ne možeš oćelaviti. Vlasi padaju kad nasilno čupaš ljuske, ali ponovo izrastu, znači da psorijaza ne oštećuje korijen kose.
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 14:24   #3332
hmmm bas sam procito na netu da celavost moze biti "stečena", nasljedna... Uglavnom pise da stecenu celavost uzrokuju neke bolesti tipa Psorijaza, onda zracenj i take stvari.
PS stecena celavos je privremena , ono dok se ne dovede pod kontrolu bolest, bar tako pise.

Nije sada da sam ja ocelavio, nego ono samo primjecujem da mi se kosa prorjedila
Ma meni su se prije ljuskice te pojavljvale na kosi pa sam ja to stalno ceprko po glavi i na onima mjestima gdje sam ceprko imam i prorjeđenu kosu.
nuki3006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 18:30   #3333
Unhappy komentar

pozdrav svima psorijaticarima i onim koji to srecom nisu
kad vec bolujemo lijepo je da imamo gdje da se izjadamo i posavjetujemo bez participacije i kojekakvih savjeta- ubjedzivanja.
imam PSO od 93" g PTSP (rat naravno) lijecio se svim i svacim probao sto je bilo dostupno skoro svaki put bez uspjeha.
kozmeticki nedostatak - kako nazivaju PSO u bosni nije mi jedini problem.
ljuspice moja sanja usisa svako jutro al mi problem artritis i nemogu se boriti protiv njega. pijem razne tablete za bolove bezuspjesno pa i metotrexat i kucnoj upotrebi i nije pomogao bar ne 2 bocice. mozda trebam dva kartona popiti onda bi vjerovatno il ozdravio il umro.
ako neko ima pozitivno iskustvo sa artritisom nek se javi plz .
caooo.
sanjin moler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 18:57   #3334
Unhappy komentar

pozdrav svima psorijaticarima i onim koji to srecom nisu
kad vec bolujemo lijepo je da imamo gdje da se izjadamo i posavjetujemo bez participacije i kojekakvih savjeta- ubjedzivanja.
imam PSO od 93" g PTSP (rat naravno) lijecio se svim i svacim probao sto je bilo dostupno skoro svaki put bez uspjeha.
kozmeticki nedostatak - kako nazivaju PSO u bosni nije mi jedini problem.
ljuspice moja sanja usisa svako jutro al mi problem artritis i nemogu se boriti protiv njega. pijem razne tablete za bolove bezuspjesno pa i metotrexat i kucnoj upotrebi i nije pomogao bar ne 2 bocice. mozda trebam dva kartona popiti onda bi vjerovatno il ozdravio il umro.
ako neko ima pozitivno iskustvo sa artritisom nek se javi plz .
caooo.
sanjin moler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 03:10   #3335
Quote:
sanjin moler kaže: Pogledaj post
pozdrav svima psorijaticarima i onim koji to srecom nisu
kad vec bolujemo lijepo je da imamo gdje da se izjadamo i posavjetujemo bez participacije i kojekakvih savjeta- ubjedzivanja.
imam PSO od 93" g PTSP (rat naravno) lijecio se svim i svacim probao sto je bilo dostupno skoro svaki put bez uspjeha.
kozmeticki nedostatak - kako nazivaju PSO u bosni nije mi jedini problem.
ljuspice moja sanja usisa svako jutro al mi problem artritis i nemogu se boriti protiv njega. pijem razne tablete za bolove bezuspjesno pa i metotrexat i kucnoj upotrebi i nije pomogao bar ne 2 bocice. mozda trebam dva kartona popiti onda bi vjerovatno il ozdravio il umro.
ako neko ima pozitivno iskustvo sa artritisom nek se javi plz .
caooo.

pozdrav..
heheh, pozitivno iskustvo... moje jedino poboljsanje je bilo nakon izraela odnosno mrvog mora, trajalo je pola godine, toliko sam izdrzala bez ijedne tablete za artritis i bez ikakvih bolova, to pripisujem tamosnjoj suhoj klimi a i opcenito njihovoj klimatoterapiji..
trenutno nemam jakih bolova, zglavnom se javljaju na promjene vremena, i sada cekam pretrage i nalaze kako bi mi odobrili bioloski lijekovi za koje sam kandidat.
meni metotreksat nije pomagao a ni onaj salazopirin il kako se vec pise, bolova sam se rjesavala kombinacijom indometacina i ketonala na koje sam se prakticki navukla tako da s ketonalima i tome slicnim oprezno. evo toliko..cao
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 22:15   #3336
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
evo, mene si zainteresirao......reklamiranja na forumu nije dozvoljeno a razne "čudotvorne napiteke i lijekove" postoji "alternativa"
Poštovani !

Žao mi je ako sam povrijedio pravila foruma, i ako su moji postovi nekom izgledali kao reklama. Ponavljam, žao mi je i vjerujte mi, to mi nije bila namjera. Nemam baš neka iskustva sa pisanjem na ovakvim mjestima, a vidio sam da i drugi pišu i nazive lijekova ili pripravaka, pa i brojeve telefona, pa sam to i ja učinio. Mea culpa,mea culpa,mea maxima culpa !!!
Ja nemam neko medicinsko znanje, a ni znanje u alternativi, ali sam imao tu sreću, da imam prijatelje koji ta znanja imaju. Želio sam samo pomoći svim ovim ljudima, jer im je pomoć potrebna. Ne radi se ni o kakvim "čudotvornim napitcima", nego o alternativi koja je sad već uvelike priznata u mnogim zemljama svijeta, radi se o homeopatiji i to u najboljem smislu te riječi.Iza cijele priće stoji gospodin ing biokemije Dinarid Miškov, Rus iz Sanpetersburgha
i njegov cijeloživotni rad, a on je vrlo, vrlo dug, jer gospodin Miškov ima 80 godina. On je mozak cijele priće, osmislio je tehnologiju, jedinstvenu u svijetu, za vađenje iz bilja maksimuma koje ono sadrži, a biljni pripravci koji se rade po njegovim recepturama, a prema jednom od temeljnik pravila homeopatije, tj, prema individualnom pristupu, su upravo fenomenalni. On zna izliječiti psorijazu, ali ne samo nju, nego i mnoge druge bolesti, kao napr. migrenu, visoki krvni tlak, hemeroide i još mnoge druge. Moram napomenuti da, naravno, mi u Hrvatskoj imamo dokaze za sve moje tvrdnje, odnosno izliječene ljude.

Još jednom se ispričavam na svojoj grešci, i sve Vas srdačno pozdravljam
uz želju za što bržim ozdravljenjem, i uz iskrene čestitke za Božić i Novu Godinu !

Kruno
kruno59 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 22:47   #3337
HUMIRA

Dobro vecer svima.evo mene opet,prosle nedelje sam poceo promati humira inekcije i zbog loseg stanja u kom sam bio morao sam primiti 2odjednom.Neverovatno brzo za 4dana sam bio cist kao suza,u petak sam primio sledecu i sve do sinoc dok nisam primetio da se psorijaza ponovo vraca gde je i bila ali polako.Moja panika i kako gore navode depresivno hladno stanje me uplasilo da li sam mozda postao imun na humiru(sto je doktor rekao da je moguce)a on nije tu otisao na odmor,Njegov zamenik ne zna nista bez njega,samo me pitao da li imam nus pojave,hvala bogu nemam,i rekao mi da nastavim terapiju kao mozda je to normalno jer sam primio duplu dozu i sada se unormalila kako treba da deluje? to je sada pitanje moram cekati.A javi cu se ponovo sa novom reagovanjima.

Zelim laku noc.I srecan bozic svima koji ga slave
gogi psori is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 02:16   #3338
Quote:
kruno59 kaže: Pogledaj post
Poštovani !

Žao mi je ako sam povrijedio pravila foruma, i ako su moji postovi nekom izgledali kao reklama. Ponavljam, žao mi je i vjerujte mi, to mi nije bila namjera. Nemam baš neka iskustva sa pisanjem na ovakvim mjestima, a vidio sam da i drugi pišu i nazive lijekova ili pripravaka, pa i brojeve telefona, pa sam to i ja učinio. Mea culpa,mea culpa,mea maxima culpa !!!
Ja nemam neko medicinsko znanje, a ni znanje u alternativi, ali sam imao tu sreću, da imam prijatelje koji ta znanja imaju. Želio sam samo pomoći svim ovim ljudima, jer im je pomoć potrebna. Ne radi se ni o kakvim "čudotvornim napitcima", nego o alternativi koja je sad već uvelike priznata u mnogim zemljama svijeta, radi se o homeopatiji i to u najboljem smislu te riječi.Iza cijele priće stoji gospodin ing biokemije Dinarid Miškov, Rus iz Sanpetersburgha
i njegov cijeloživotni rad, a on je vrlo, vrlo dug, jer gospodin Miškov ima 80 godina. On je mozak cijele priće, osmislio je tehnologiju, jedinstvenu u svijetu, za vađenje iz bilja maksimuma koje ono sadrži, a biljni pripravci koji se rade po njegovim recepturama, a prema jednom od temeljnik pravila homeopatije, tj, prema individualnom pristupu, su upravo fenomenalni. On zna izliječiti psorijazu, ali ne samo nju, nego i mnoge druge bolesti, kao napr. migrenu, visoki krvni tlak, hemeroide i još mnoge druge. Moram napomenuti da, naravno, mi u Hrvatskoj imamo dokaze za sve moje tvrdnje, odnosno izliječene ljude.

Još jednom se ispričavam na svojoj grešci, i sve Vas srdačno pozdravljam
uz želju za što bržim ozdravljenjem, i uz iskrene čestitke za Božić i Novu Godinu !

Kruno
A kako to ide onda? Mislim kakva je procedura? Kome se jeviti, gdje, kome dati anamnezu? Koliko košta?
Mislim detalje . .
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 02:24   #3339
Quote:
gogi psori kaže: Pogledaj post
Dobro vecer svima.evo mene opet,prosle nedelje sam poceo promati humira inekcije i zbog loseg stanja u kom sam bio morao sam primiti 2odjednom.Neverovatno brzo za 4dana sam bio cist kao suza,u petak sam primio sledecu i sve do sinoc dok nisam primetio da se psorijaza ponovo vraca gde je i bila ali polako.Moja panika i kako gore navode depresivno hladno stanje me uplasilo da li sam mozda postao imun na humiru(sto je doktor rekao da je moguce)a on nije tu otisao na odmor,Njegov zamenik ne zna nista bez njega,samo me pitao da li imam nus pojave,hvala bogu nemam,i rekao mi da nastavim terapiju kao mozda je to normalno jer sam primio duplu dozu i sada se unormalila kako treba da deluje? to je sada pitanje moram cekati.A javi cu se ponovo sa novom reagovanjima.

Zelim laku noc.I srecan bozic svima koji ga slave
Ja bi ti predlozila da se sad toliko ne brines i ne skaces na svaku tockicu, jer nemoguce da nakon dvije injekcije postanes imun na njega, mislim ne znam, al po mojem misljenju je nemoguce...
buduci da ti se stanje popravilo i to znacajno, ne moras sam trazit tockicu koja je nezamjetna u usporedbi s onim sto si do nedavno imao, mislim da si sam onda radis problem u glavi kojeg prakticki ni nema i onda postoji mogucnost da ti upravo to ne pomogne.. zato se lijepo smiri i budi sretan sto se to kolko tolko smirilo i uzivaj lijepo u blagdanima bez zamaranja sa psorijazom..
za puno stvari koje mi umislimo moguce je da se dogode, jer je mozak cudna stvar kao i nasa psiha, zato bez panike i sve ce bit ok...
nisi prvi koji se lijeci humirom i uvjerena sam da ce ti pomoc, samo se i tjelo privikava na takav lijek pa je moguce i da izbacuje jos psorijazu koja je negdje i koja smeta samom lijeku da djeluje, ma joj, pa nitko od nas ne zna kakva je zapravo ta bolestina i kako i na sta tocno djeluje tako da zaista nebi trebao imat toliko straha.. sve ti je kako si poslozis i zamislis.. zamislis li da ces ozdravit od tog lijeka i vjerujes li u to.. postoji veeelika mogucnost da se to i dogodi. nemoj se brinut..
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 20:32   #3340
čestititka

Dragi forumaši!
Čestit Božić vam želim i što manje depre zbog psrijaze i artritisa. I dao nam Bog svima snagu da hrabro i strpljivo nosimo što imamo, kad se toga već ne možemo osloboditi!
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.