Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 14:13   #61
razlikuju se ovi koji izbiju na ustima i ovaj od vodenih, jedno je herpes simplex a drugo herpes zoster
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:38   #62
evo jos jedan malo detaljniji link,
http://www.medicina.hr/clanci/varice...zice.htmđ


tu kaze da je najcesce inkubacija 15 dana, a da je osoba zarazna dva dana prije nego simptomi izbiju na kozu

sto se djece tice, mozda zbilja bolje da dobiju sad, ali ti bi se trebala paziti koliko mozes

s tim da jedna napomena, ako nisi preboljela kozice, ne mozes dobiti bolest na nacin na koji je to tvoj tast dobio jer bolest u tom obliku nastaje reaktivacijom virusa (i onda djeluje iznutra na zivce), ti ako bi dobila bi dobila ove vanjske kozice sto svrbi, ali ne boli kao ova druga varijanta

kvragu i ti muski kad ne zele na vrijeme doktoru
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:48   #63
hvala vam puno!
barem ste mi otkrili koji je herpes ...pa sad nešto znamo...
nadam se samo da mali nije noćas pobro od njega...
ali ne znam ..više šta je tu je...
samo stalno mu je neš..pa sam onda luda..ovaj vikend sam zakuhala od muke i boli već ..dobila sam temp.
nisam više mogla gledat koliko su ga izboli i isprgledali..u ovih par mjeseci..a jadnik tek sad bi trebo krenut na more...imali smo uši pa sad virozu..ah..
neka gredu mater jebat bi moja nona rekla..valda će bit sve ok...
obavijstit ću vas...
krizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:44   #64
Cudi me da mu doktor nije prepisao tablete. Cim prije ih pocne piti prije ce ozdraviti. Mislim da se cak mogu kupiti bez recepta. Zovirax tablete. Koriste se i u slucaju herpes simplex. Najbolje poceti sa 500 ili 800mg. Dva puta na dan u pet do deset dana.
Koliko sam citala herpes zoster nije zarazan, gore je sa herpes simplex. Kod herpes zostera su rijetki recidivi, dobija se samo jednom, u nekim slucajevima se moze ponoviti, ali to je rijetko.
Missy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 14:06   #65
Glavni sastojak Zoviraxa je aciklovir, ima vise producenata tako da tablete mogu imati i drugi naziv, ali sastojak je isti. Jos malo vise informacije:

Aciklovir
Aciklovir spada u skupinu nukleotida i nukleozida, a po kemijskoj strukturi je neka vrsta krnjeg nukleotida. Djeluje protiv virusa Herpes simplex tip 1 i tip 2 (HSV-1 i HSV-2), virusa Varicella zoster (VZV), Epstein Bar virusa (EBV) i citomegalovirusa (CMV). Kad uđe u stanicu koja je zaražena virusom herpesa aciklovir se biotransformira u djelatni oblik aciklovir-trifosfat. Naime, strukturno je aciklovir-trifosfat vrlo sličan nukleozidu adenozin-trifosfatu koji je sastavni dio DNA. Aciklovir - trifosfat djeluje kao lažni supstrat, a pravi inhibitor za herpesni enzim DNA-polimerazu. Sprječava sintezu herpesne DNA i pritom ne utječe na normalne stanične procese.
Time je zakočeno razmnožavanje virusa u stanicama i napredovanje infekcije virusom.
Aciklovir se koristi za:
HSV-infekcije: herpesni keratitis, labijalni herpes, genitalni herpes, herpesni encefalitis, herpes u novorođenčadi i druge infekcije.
EBV infekcije: mononukleoza
VZV-infekcije: herpes zoster i male boginje (varicella).
Ostali lijekovi u toj skupini jesu ganciklovir i valaciklovir imaju isto djelovanje kao i aciklovir a koriste se u iste svrhe kao i aciklovir.
Registrirani u RH za 2006: Herplex (BELUPO), Virolex (KRKA)
Missy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 14:22   #66
također analgetike uglavnom pareneteralno bar na početku...Voltaren ili Tramal im. kasnije može i tbl il kapi istih
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 14:32   #67
Ovdje mozete jos detaljnije procitati:
http://www.belupo.hr/Default.aspx?si...howNonOTC=true
Missy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 17:31   #68
https://www.forum.hr/showthread.php?t=152957
https://www.forum.hr/showthread.php?t=49509
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 19:02   #69
Herpes Zoster

Jel bi znao netko prevest ovu dijagnozu:
"Herpes Zoster Intercostalis Lateris Dextri
Meningoencephalitis Acuta Verosimiliter Herpetica
" ?

Naime dobiven je meningitis uzrokovan zoster virusom...
zanima me kako se taj virus širi?
jel zna netko nešto više o tom virusu!?
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 20:31   #70
Exclamation

herpes zoster ima dosta ljudi, nakon preboljelog labijalnog herpesa on se pritaji u zivcanim zavrsetcima i onda u jednom trenutku putuje nitima zivca na povrsinu koze. Dosadna bolest ali i opasna u situacijama kad dodje do oka ili u situaciji kakva je ta
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 20:53   #71
ono što me točnije zanima, nakon što se preboli meningitis uzrokovan njime... da li zoster može ostat pritajen u tijelu i ponovno se aktivirat padom imuniteta u nekoj kasnijoj fazi? npr. nakon par godina?
da li, i ako da, na koje sve načine može utjecat na srce?
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:28   #72
Ne utjece uopce na srce.
To je dozivotna bolest i virus je do smrti u organizmu ali vjerovatno nikad vise neces imati manifestaciju herpes zostera. Evo tvoje stanje je bilo opasno ali si prezivio a ako prezivis nemas nikakvih posljedica. Razumijes?
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:33   #73
pitam zato što u zadnje vrijeme sve češće imam nekih problema u prsnom košu...
a tu sam nešto pročitao da jedan od uzročnika može biti i herpes zoster!
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/849/
zato sam zapravo i pokrenuo topic!
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 22:12   #74
herpes zoster boli, ovisi gdje ce izbiti taj dio tijel boli pa recimo diferecijalna dijagnoza boli u prsima moze biti i herpes zoster a najvjerovatnije te boli nesto drugo
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 23:08   #75
Quote:
Missy1 kaže: Pogledaj post
Glavni sastojak Zoviraxa je aciklovir, ima vise producenata tako da tablete mogu imati i drugi naziv, ali sastojak je isti. Jos malo vise informacije:

Aciklovir
Aciklovir spada u skupinu nukleotida i nukleozida, a po kemijskoj strukturi je neka vrsta krnjeg nukleotida. Djeluje protiv virusa Herpes simplex tip 1 i tip 2 (HSV-1 i HSV-2), virusa Varicella zoster (VZV), Epstein Bar virusa (EBV) i citomegalovirusa (CMV). Kad uđe u stanicu koja je zaražena virusom herpesa aciklovir se biotransformira u djelatni oblik aciklovir-trifosfat. Naime, strukturno je aciklovir-trifosfat vrlo sličan nukleozidu adenozin-trifosfatu koji je sastavni dio DNA. Aciklovir - trifosfat djeluje kao lažni supstrat, a pravi inhibitor za herpesni enzim DNA-polimerazu. Sprječava sintezu herpesne DNA i pritom ne utječe na normalne stanične procese.
Time je zakočeno razmnožavanje virusa u stanicama i napredovanje infekcije virusom.
Aciklovir se koristi za:
HSV-infekcije: herpesni keratitis, labijalni herpes, genitalni herpes, herpesni encefalitis, herpes u novorođenčadi i druge infekcije.
EBV infekcije: mononukleoza
VZV-infekcije: herpes zoster i male boginje (varicella).
Ostali lijekovi u toj skupini jesu ganciklovir i valaciklovir imaju isto djelovanje kao i aciklovir a koriste se u iste svrhe kao i aciklovir.
Registrirani u RH za 2006: Herplex (BELUPO), Virolex (KRKA)
Lijepo si objasnila za antivirotike ali isto tako si rekla da oni inhibiraju DNA polimerazu. Kad se herpes manifestira koznom reakcijom vec je namnozen dovoljno pa prema tome nema smisla davati antivirusne lijekove. To je bolest koja ima svoj tijek i trajat ce bez obzira na antivirusne lijekove. Znaci analgetici i lokalno susenje. Antivirusne lijekove ima smisla davati samo u fazi repliciranja virusne DNA, a da mi je viditi tog mahera da otkrije herpes zoster prije nego izbije na kozu! I onda mu se
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 23:09   #76
A i vidio sam ljudi sa herpesom koje uopce ne boli nista
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 23:27   #77
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
herpes zoster ima dosta ljudi, nakon preboljelog labijalnog herpesa on se pritaji u zivcanim zavrsetcima i onda u jednom trenutku putuje nitima zivca na povrsinu koze. Dosadna bolest ali i opasna u situacijama kad dodje do oka ili u situaciji kakva je ta
Nadam se da je lapsus. Herpes labialis je klinicki oblik uzrokovan primoinfekcijom ili reaktivacijom virusa HERPES SIMPLEX. Herpes zoster je posljedica reaktivacije VARICELLA-ZOSTER VIRUSA (dakle, virus se nakon preboljelih vodenih kozica pritaji u ganglijima, te se u odredjenim stanjima smanjene imunosti reaktivira).
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 23:53   #78
A joj. Moja greska, cijeli dan radim pa sam malo pomjesao daske
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 00:17   #79
isprika moderatorima... tek sada vidim da je prije samo tjedan dana netko već otvorio isti topic sa istim naslovom
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 15:23   #80
Herpes zoster

Ukratko: je li moguće imati neki blaži oblik, puno malih mjehurića na trupu koji izgledaju kao vodeni mjehurići (preboljela sam vodene, nije to, a i do sad bi se već raširilo) koji svrbe i crvene se, pa se povuče, pa se opet pojavi?

Hvala.
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.