Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2007., 23:13   #201
Jako teško razumljivo. Hvala bogu pa nisam nikada bio u takvoj situacji.
Ali znam da ako pokušaju a ne uspiju opet to naprave kad tad. Jedan je probao nekoliko puta dok nije uspio
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:54   #202
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
Otkud ti znaš da ja nikada nisam bila u depresiji ? Točno, to sve zavisi od osobe do osobe ali njemu nitko nije bio depresivan u familiji. Logičnim razmišljanjem se može zaključiti kako samoubojstvo uopće nije izlaz iz problema. A kad bih morala reći da li je to kukavički čin ili čin hrabrosti, mislim da je 50 : 50. Treba imati petlje da kokneš samoga sebe ili tako nešto, ali treba biti i stvarno jadan da kokneš samoga sebe ili tako nešto ...
Najgore je to što se oni ne mogu sami spasiti, naročito ne on ( ukoliko se nije ubio, a nadam se da nije ). Što ako je netko bolesno tvrdoglav i zadrt u svojim stavovima i ne može mu se pomoći ?
Naravno da neznam ,al ak jesi onda razumiješ to stanje
Nisi me razumijela .... veća opasnost osobama koje imaju "genetski kod" tj. predispoziciju...al u isto vrijeme nemoraš imati nikog u obitelji tko je bolovao od depresije,pa da postaneš depresivan....
Depresija je bolest bez obzira sto neki misle da nije, a uzroci su mnogi gubitak nekog ili nečeg,šok,...

To je karakteristika osobe ak je tvrdoglav,zadrt ili tak nešto? To nije depresija...O ovoj temi bi mogli mnogo razgovarati .....
On se može sam spasiti ako dobije "volju za život",a ak ne ni ti mu nemožeš pomoći ...
Svaka čast pozitiva je što si ga saslušala najgore je ljude osuđivati i prebacivati im ....(mislim na one koji su u depresijama) jer to više šteti nego koristi???
__________________
You're the one who's nearly breaking my heart.
Had your chance, you just threw it all away.
Living in a world that you could never be a part of and never time to walk away.
Leta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 08:08   #203
kad god zapuše jugo ova tema oživi iz toga možemo zaključiti da su samoubojice i meteoropati. zato ljudi pričekajte jer iza juga obično dođe bura i rasčisti misli.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:57   #204
Quote:
Leta kaže: Pogledaj post
Naravno da neznam ,al ak jesi onda razumiješ to stanje
Nisi me razumijela .... veća opasnost osobama koje imaju "genetski kod" tj. predispoziciju...al u isto vrijeme nemoraš imati nikog u obitelji tko je bolovao od depresije,pa da postaneš depresivan....
Depresija je bolest bez obzira sto neki misle da nije, a uzroci su mnogi gubitak nekog ili nečeg,šok,...

To je karakteristika osobe ak je tvrdoglav,zadrt ili tak nešto? To nije depresija...O ovoj temi bi mogli mnogo razgovarati .....
On se može sam spasiti ako dobije "volju za život",a ak ne ni ti mu nemožeš pomoći ...
Svaka čast pozitiva je što si ga saslušala najgore je ljude osuđivati i prebacivati im ....(mislim na one koji su u depresijama) jer to više šteti nego koristi???
Ma ne, ovo za tvrdoglavost sam mislila da je on tvrdoglav i da mi je sto puta napominjao da ni ne pokušavam promijeniti ijedan njegov stav jer nema šanse da uspijem. A za depresiju, da, razumijem je, ali sam htjela reći kako ne razumijem taj dio depresije sa suicidnim mislima. Slažem se da je depresija bolest i da se te ljude ne smije osuđivati, već ih saslušati i pokušati im pomoći. A ja sam isto tvrdoglava pa moram svaku rečenicu iskomentirati ...
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 00:32   #205
Quote:
anaivana kaže: Pogledaj post
Zašto bi netko htio bit mrtav?
Zato što više ne može podneti postojanje i želi sebe da poništi.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 02:13   #206
Quote:
anaivana kaže: Pogledaj post
E ovo me zanima : zašto se takvi ljudi osuđuju ako je jasno da nisu mogli izdržati?Zašto bi netko htio bit mrtav?
samo primitivci osuđuju, šta i ti osuđuješ kad si to napisala?
ne osuđuj ono što ne razumiješ i ne postavljaj tako glupa pitanja!
__________________
Let me show you the world in my eyes...
mauu24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 02:55   #207
odite si na newsgrupe alt.suicide.holliday i alt.suicide.methods pa tamo izlozite ekipi svoja pametarenja...
illumination is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 02:48   #208
Quote:
Lepojka kaže: Pogledaj post
pa ima jedan osjećaj koji mi je nekako svet.
khm, khm....navečer si pustim glazbicu, pogasim svjetla, zapalim svijeću i cigaretu i čekam zoru.
kad sviće, obuzme me takav nekakav osjećaj nevinosti i ljepote, ali one Ljepote od koje ti se plače. taj je osjećaj nevezan uz bilo koga, a opet vezan je uz sve što postoji. tada se osjećam živom.
i zbog tog osjećaja nikada se ne bih ubila.
Ovo sam ja znao radit u srednjoj... stvarno je predivno...
OneOf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 02:50   #209
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
jednom sam naišao na neki site koji se time bavi (nešto kao forum). apsolutno je strašno čitati misli ljudi koji pišu takve stvari. ljudi raspravljaju kako će se ubiti, kako se najbolje ubiti.
Ajd mi posalji ak znas site PM.
OneOf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 11:54   #210
Quote:
OneOf kaže: Pogledaj post
Ajd mi posalji ak znas site PM.
ne sjećam se više. znam da je site bio jednostavan, gotovo samo čisti tekst. ne preporučujem čitanje takvih stvari, jer su ozbiljne.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:21   #211
lik se ubio jer je starom razbio auto
nirv@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:38   #212
Quote:
anaivana kaže: Pogledaj post
Jel se možete uživiti u psihu osobe koja se ubila?
Zašto bi netko htio bit mrtav? ?
Nemogu se uživiti u samoubojstvo, no mogu u junačku scenu kada ja bivam ubijena
Netko bi bio mrtav zato što nezna izlaz svog rješenja, dosadio mu je život, misli da je predobar za ovaj svijet , želi svojom smrti nekoga spasiti itd. Ma razloga ima tisuće.
Sad pitanje koliko je netko spreman otići... Ja osobno nebi mogla napraviti samoubojstvo, nebi imala hrabrosti,a sve mi se čini da je to bolni osjećaj... pa bih ja ili pobjegla ili našla rješenje
dream_child is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:23   #213
Quote:
anaivana kaže: Pogledaj post
Jel se možete uživiti u psihu osobe koja se ubila?
Zašto bi netko htio bit mrtav? ?
Čitala sam jednom da onaj tko se želi ubiti zapravo ne kuži da se ne želi ubiti već želi da prestane bol i patnja koju osjeća i koja je nepodnošljiva i taj osjećaj koji mu govori da ništa nema smisla i kako on/ona nema snage za dalje i nevidi izlaz-i to može trajati godinama takvo stanje prije samog čina.
Kad bi potencijalnom samoubojici netko rekao da ima pravo na tri želje bilo kakve sigurno jedna od njih ne bi bila samoubojstvo, već možda povratak izgubljene ljubavi, novac itd.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 23:19   #214
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Čitala sam jednom da onaj tko se želi ubiti zapravo ne kuži da se ne želi ubiti već želi da prestane bol i patnja koju osjeća i koja je nepodnošljiva i taj osjećaj koji mu govori da ništa nema smisla i kako on/ona nema snage za dalje i nevidi izlaz-i to može trajati godinama takvo stanje prije samog čina.
Kad bi potencijalnom samoubojici netko rekao da ima pravo na tri želje bilo kakve sigurno jedna od njih ne bi bila samoubojstvo, već možda povratak izgubljene ljubavi, novac itd.
da,tako je.osoba pred suicidom prolazi kroz teze poremecaje,ponajvise percepcije,emocionalne nestabilnosti i krize.i u tom trenutku nije racionalna jer samo zeli da nestanu patnje i muka koju prozivljava u tom trenutku,a ne vidi joj kraja..ne vidi ni nacin na koji se moze izvuci,a najjednostavnije rjesenje je skratiti sve i oduzeti jednim cinom...
i da,razmisljala sam o tome
petraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:34   #215
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Čitala sam jednom da onaj tko se želi ubiti zapravo ne kuži da se ne želi ubiti već želi da prestane bol i patnja koju osjeća i koja je nepodnošljiva i taj osjećaj koji mu govori da ništa nema smisla i kako on/ona nema snage za dalje i nevidi izlaz-i to može trajati godinama takvo stanje prije samog čina.
Kad bi potencijalnom samoubojici netko rekao da ima pravo na tri želje bilo kakve sigurno jedna od njih ne bi bila samoubojstvo, već možda povratak izgubljene ljubavi, novac itd.
Ja imam iza sebe pokusaj samoubistva u 18.oj godini. razlozi - beda, nemastina, strahovi, konflikti u porodici, medjusobno nerazumevanje, ne vidjenje nikakve perspektive i buducnosti, neispunjene ljubavi, usled toga stravicne depresije koje su mi stvarale cak fizicku bol. nevazno. ono o cemu zelim da vam pricam jeste taj momenat pre nego sto sam u sebe sasula preko stotinu tableta sedativa. dosla sam kuci posle skole. zima, hladnoca, mrak, usamljenost, beskrajna usamljenost. a onda razdiruca bol od koje boli celo telo. i to po ko zna koji put. i osecam da vise ne mogu, nemam ni psihicke ni fizicke snage da se izborim sa zivotom, a bojim se smrti. u jednom trenutku (o tom trenutku vam govorim) vidim iznad svoje glave crne oblake kako se spustaju (sedim na podu svoje sobe) blizu iznad moje glave, a onda jos nize i polako mi odnose strah od smrti i odjednom vidim smrt kao blagodet, olaksanje, izlaz! i strah nestaje. cak nestaje i bol. majka je dosla s posla i nasla me onesvescenu. i pozvala hitnu. ono sto je usledilo jeste ispiranje zeluca, dani spavanja i oporavljanja i psihoterapija koja me je postavila na noge. a onda, sve iz pocetka. novi zivot. novi zadaci. ovaj put sam jaca. od tada nisam poklekla. mada su krize nailazile uvek sam uspevala da ostanem trezvena i racionalna.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:07   #216
ja donekle mogu rayumiti to p[sihicko stanje, ali ne razumijem ljude koji pokusaju samuobojstvo pa im to ne uspije, a onda kazu da su zeljni zivota. pa zar nebi trebali oni biti jos jadniji jel imaju jos jednu stvku nneuspjeha u svojem zivotu, nisu se sposobni niti ubiti!
davidoff_lights_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:33   #217
dushica, hvala na izravnom uvidu, i čestitke na oporavku.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 20:46   #218
Ja shvacam one koji se zele ubiti. To je kao kad igras neku igru i ne mozes postici neki zadani cilj i ne da ti se i nemas motivacije ici dalje i prekines igru. Istina da nije isto prekinuti igru i prekinuti zivot ali ako stvarno nemas srece, uspjeha, ljubavi niti iceg lijepog u zivotu onda ti zivot ne znaci mnogo i ne cjenis ga pa onda spasavas sebe od muka prekidajuci si zivot.
 
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 21:02   #219
Quote:
Brbolj kaže: Pogledaj post
Ja shvacam one koji se zele ubiti. To je kao kad igras neku igru i ne mozes postici neki zadani cilj i ne da ti se i nemas motivacije ici dalje i prekines igru. Istina da nije isto prekinuti igru i prekinuti zivot ali ako stvarno nemas srece, uspjeha, ljubavi niti iceg lijepog u zivotu onda ti zivot ne znaci mnogo i ne cjenis ga pa onda spasavas sebe od muka prekidajuci si zivot.
Svi imamo neke ciljeve u životu, no ne ubijamo se samo zato što ih nismo ostvarili. Padovi i usponi su dio života.
Ime Zauzeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 21:47   #220
Quote:
Ime Zauzeto kaže: Pogledaj post
Svi imamo neke ciljeve u životu, no ne ubijamo se samo zato što ih nismo ostvarili. Padovi i usponi su dio života.
A što da radiš sa životom ak ne samo da sam život percipiraš kao konstantnu nesreću već ti se i objektivno non-stop događaju neka sranja? Kad se za rijetku dobru stvar moraš namučit ko konj, a pizdarije ti dolaze spontano i u obilnim količinama?

Jebiga, smrt je za nekog nesreća, a za drugog izbavljenje.
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.