Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2008., 21:05   #21
moja zemljica....

Prvo - Mostar. Nezaobilazno. Svaki komadić grada sa svojom nezaboravnom pričom.

8km udaljenosti od Mostara je Blagaj. Predivna oaza vode u kamenu, sa čarobnim restoranima, kućom Derviša...

Za posjeta Sarajevu obavezno obići vrelo Bosne. Ćevapi i kočije, smiraj prirode i huk vode...

u Fojnici svakako posjetiti samostan, knjižnicu, voćnjake i fra Mirka.

e da, tamo gdje je netko pitao za raskrsnicu, to je u Ljubuškom, gdje su i ovi slapovi. Hercegovačka čarolija.



i da...hotel....http://www.hoteldjulic.com
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 21:48   #22
Thumbs up

Kad si vec postavila hoteldjulic, mislim da bi vrijedilo i ovaj postavit
http://www.circle-inter.com/home.php?jezik=1
Stvarno sta su ovi Hercegovci napravili od kamena svaka im cast
Diinkz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 00:43   #23
Dobar Vodopad!
hercegovac_nino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 17:13   #24
mom frendu su za kičmu preporučili terme u olovu, a fojnicu su mu rekli da izbjegava u širokom luku - za kičmu, naravno.
od osobnih iskustava vezano za olovo imam prolazak autom u smjeru sarajevo - tuzla i nazad
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 17:38   #25
Evo jedna fina stranica

www.bhtourism.ba
jingsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 23:41   #26
Ako ides kad je ljeto u BiH onda obavezno svrati na Jablancko jezero!!!! postavi cu svoje slike sutra!
hercegovac_nino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 12:49   #27
Provincijalka, puno hvala za info o raskršću u Ljubuškom!
Teuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 01:38   #28
Quote:
hercegovac_nino kaže: Pogledaj post
Ako ides kad je ljeto u BiH onda obavezno svrati na Jablancko jezero!!!! postavi cu svoje slike sutra!
Potpisujem ovo, i to treba ići na suprotnu stranu (ne na onu gdje prolazi cesta M-17), jer je prava ljepota tek na drugoj strani...
Pacificgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 12:08   #29
sto se tice hercegovine, predlazem ti da obavezno vidis mostar, pa onda kad ides prema jugu cestom, svrati u blagaj na buni (nekih 6 km od Mostara)-predivno je, pa odes onda juznije u Pocitelj, pa onda neposredno prije Capljine skrenes u Hutovo blato...pa u Capljini svakako obiđi arh.nalaziste Mogorjelo...jako dobro ocvuvano i iznenadit ces se velicinom nalazista (u Hrv, rijetko da ima tako veliko arh. nalaziste)

u Ljubuskom imas tvrđavu iz srednjeg vijeka na brdu (rusevno ali impozantni ostaci) i samostan na Humu (par km od Ljubuskog) di imas arheoloski muzej...
Naravno, na cesti između Ljubuskog i Capljine (blize Ljubuskom) imas skretanje za vodopad Kravicu (slika tog vodopada je na 1 od prethodnih postova) i nekih 5 km se vozis do tog vodopada...prekrasno je..kao male Plitvice, tj. vodopad je amfiteatralno polozen i jezera 2 ispod i onda rijeka-izletiste s restoranima i to svakako treba vidjeti!!!
imas i Siroki brijeg-franjevacki muzej umjetnosti i u Sirokom brijegu izvor rijeke Lištice koje je također lijepo
ako ides iz pravca Imotskog pa preko Gruda, u Imotskom polju imas Drinovacko jezero i rijecicu Vrliku koja ponire u brdo pa opet izvire iz brda u selu Tihaljina (tj. Peć-Mlini kao dio Tihaljine) i vise se rijeka ne zove Vrlika nego Tihaljina koja poslije dobiva naziv Mlade pa na kraju Trebizat..u Tihaljini (Peć-Mlini) je umjetni vodopad ali vidis kako rijeka izvire iz brda i imas restoran i malo izletiste...i to bi bilo zgodno vidjeti..od te rijeke treba vidjeti i slap Koćuša u selu Veljaci (vodopad Kravica je zadnji slap od te iste rijeke, poslije Koćuše)..
Tako bi trebalo otici i u park prirode Blidinje-jezero okruzeno planinama Cvrsnicom i Vranom..samo jezero nije bogzna sto, ali okruzje je prekrasno..trebalo bi se raspitati za ceste do tamo, jer sam ja isla iz Posusja pa se ide vecim dijelom makadamom..
e da, blizu Dubrovnika, u ist.Hercegovini imas spilju Vjetrenicu koja je prirodni fenomen...
i imas mnogo stećaka po Hercegovini..
Sto se tice Bosne, treba vidjeti Jajce i Plivsko jezero kod Jajca te kanjon Plive (cesta Banja Luka-Jajce-gornji Vakuf).....
u srednjoj Bosni imas samostane u Kraljevoj Sutjeski, Kreševu i Fojnici-imaju bogate knjiznice...
imas i izvor rijeke u selu Vitina, koja izvire iz brda i uređeni restoran i park...
ja sam iz Hrv. i zivim u Hrv. ali sam sve to prosla i neces se razocarati, jer je jednako lijepo kao i hrv. ljepote..
raspisala sam se, al kad ima puno toga :-)ak ti nije nesto jasno il te nesto zanima, pitaj :-)
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 17:57   #30
Ne bi takodjer bilo lose otic na splavarenje na Drini i na Prosko jezero i na Prenj otic, to je nesto nezaboravno. Ali ako imas malo vise vremena onda posjeti nacionalni park Sutjeska i Zelengoru, tu se i nalazi najveca planina u BiH na 2397 metara visine i prasuma Perucica. Tu sam ja bio tako da mogu da preporucim svima koji misle naletit u BiH.

A za sve one koji dolaze u Sarajevo na 2-3 dana, oni bi trebali otic do Nahoreva na vodopad Skakavac koji je visok 98 metara, te Rakitnicu i to vrijedi posjetit, i normalno do vrela bosne i bla bla bla. hehe
Diinkz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 12:42   #31
Mostar

Putujem tamo poslovno na jedan dan.
Gdje jesti, što posjetiti?
srećica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 13:11   #32
baš mi je drago da nam dolaziš u Ercegovinu...

kao prvo, Stari grad...a u njemu, naravno, Stari most i sve ostale mostove, Kujundžiluk - zanatsku ulicu, Krivu Ćupriju, muzeje i galerije, džamiju s koje puca prekrasan pogled na grad...kad se parkiraš na jednom mjestu sve ti je lako dohvatljivo pješice...i tako ćeš najbolje upoznati grad i sve one skrivene uličice...iz smjera starog grada doći ćeš na Bulevar, ratnu crtu razgraničenja i tu moš vidjeti još ostatke rata na pročeljima austrougarskih kuća, Španjolski trg, Gimnaziju, srušenu Staklenu banku...i onda preko prekrasnog parka Zrinjevca došetati do novog dijela grada...koji je kao i svaki drugi grad na svijetu, pun kafića, gužve, butika...osim Aleje hrastova i Rondoa koji ga ipak malo čine drugačijim od drugih...a na Rondou je istoimeni restoran, sa starom poviješću i odličnom hranom...
Osim ovdje, super se jede na bilo kojoj lokaciji uz stari most, ili u Vili Ivanković, restoranu Veranda, a preporučujem posjetiti i neizostavni biser Ljetnikovac Radobolja.. Ukoliko imaš vremena, predivno je popeti se na brdo Hum, makadamska cesta, s autom se može do vrha, ili otići u Blagaj, 8km udaljen od grada, čudesnu oazu u prirodi, gdje izvire rijeka Buna i isto tako imaju odličnih mjesta za jesti...




__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 17:57   #33
Meni ti je u Mostaru uvijek najljepše polako se prošetati starim gradom, pogotovo izvan turističke sezone kad nema gužvi pa praktički imaš grad samo za sebe. Zanimljiv mi je onaj besplatni muzej uz stari most sa slikama kako je most izgledao prije rata, u vrijeme rata i kako je obnavljan nakon rata. Doduše, ne znam da li je uvijek otvoren ili samo kad počinje sezona. Ja sam zadnji put u Mostaru bio početkom 11. mjeseca.
Što se tiče hrane, super su mi oni restorani uz stari most: odlična klopa, cijenovno sasvim pristupačna, a dok klopaš možeš u miru promatrati most i Neretvu. Ima još jedan koji mi se sviđa. Zove se Šadrvan i nalazi se u glavnoj ulici starog grada, nekoliko metara prije mosta. Odlična klopa (posebice domaći kruh)
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 11:16   #34
Quote:
Teuta kaže: Pogledaj post
Planiram putovanje kroz BiH, Forum.hr još nema tu egzotičnu destinaciju pa otvaram jer trebam sljedeće savjete i dobre ideje:

Lječilište u Fojnici - hotel Reumal - ako je netko bio molim za mišljenje, malo me zbunjuju niske cijene ali fotografije su dosta obećavajuće
+ koje druge BH toplice ako poznajete? Pogotovo za degenerativne bolesti kralježnice, pa da me zmasiraju, zrelaksiraju ...
Za Reumal sam čuo da su jako loši, da ništa dugo nisu obnavljali i da im je usluga dosta loša. Sad ne znam koliko si dugo tamo mislila tamo ostajati ali ja ne bi duže od jedne masaže. Možda i nije tako loše ipak ljudi pretjeruju.

Quote:
Teuta kaže: Pogledaj post
Seoski turizam - ne uspijevam naći neki on-line katalog BH seoskog turizma, ako ste boravili negdje i bili zadovoljni molim preporučite
Dalje od Prokškog jezera nemoj tražiti

Imaš šetati brdima kud hoćeš, može se prespavati u ovim kućama samo trebaš dogovoriti sa ljudima prije. E da sir im je Jedino je put do gore makadam ali polako za sat i po si gore i sa običnim autom.

Evo dvije slike.
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 13:20   #35
Hm..

Imas dva reumala,

www.reumal.ba
www.aquareumal.ba

Prvi ti je onako, starinski tip i tamo idu vecinom sportisti na rehabilitaciju, i stariji ljudi, nije bas neko mjesto za odmor...
Ovaj drugi link je nesto bolje, imas apartmane masaze programe i sl., u planu je slijedece godine da se zavrsi aquapark, pa ce biti fenomenalno mada je sudeci po slikama i sada super
Auer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:57   #36
BiH

Za one koje interesuje seoski turizam preporucujem Sarajevo .
Sta vam je ljudi Zenica je najljepsa jos sad kad nam je koksara proradila pa mozete da obradujete pluca kvalitetnim smogom a pogotovo je sad lijepo doci na tekme CELIKA kad se borimo za titulu.Tonci Gabric ne propusta tekme CELIKA a ne trebam vam pricati za Tarika Filipovica svi znate ko je on

ZENICA
SARAJEVO
Zenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 08:48   #37
Quote:
Zenica kaže: Pogledaj post
Za one koje interesuje seoski turizam preporucujem Sarajevo .

...

SARAJEVO


Svaka ti cast , nemam rijeci
Auer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:20   #38
Quote:
Auer kaže: Pogledaj post


Svaka ti cast , nemam rijeci
Cudno nesto
Zenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 19:57   #39
Bosna mi je ružna(bez uvrede)
dok je Hercegovina već nešto
Toni I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 15:57   #40
Quote:
Toni I. kaže: Pogledaj post
Bosna mi je ružna(bez uvrede)
dok je Hercegovina već nešto
MOLIM? pa jesi kad bio u Bosni čovjeće, ak i jesi pretpostavljam da si samo u prolazu možda vidio brda koja te ne oduševljavaju, ali da si malo uzeo zraka, obišao nešto...
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.