Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2009., 19:41   #1
Pavlikovi remenčići za kukove

Ljudi zna li tko gdje možemo dobiti remenčiće za ispravljanje kukova bebe? Pokupili smo doznake, a ne znamo gdje točno podići...
micho0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:13   #2
Quote:
micho0001 kaže: Pogledaj post
Ljudi zna li tko gdje možemo dobiti remenčiće za ispravljanje kukova bebe? Pokupili smo doznake, a ne znamo gdje točno podići...
mi smo ih dobili u Klaicevoj,mozemo vam pokloniti,ali sigurno vam je hitno,bas ne mogu odmah do njih!
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:17   #3
ma hvala, sutra ujutro ih moramo ići postaviti, a ne znam gdje ih dobiti. Išli smo ortopedu privatno jer bi u Klaićevoj čekali nekakvih dva mjeseca. I hvala Bogu da nismo išli, tko zna kako bi bilo da nismo reagirali kad je trebalo...
Možemo ih dobiti preko HZZO-a, imamo doznake, ali gdje - ne znam, kad nismo bili u Klaićevoj.
A gdje si ih u Klaićevoj dobila, od ortopeda koji ti je pregledao bebu ili...?
micho0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:33   #4
Ne znam ništa o tome, ali da sam na tvom mjestu, prvo bih nazvala:
ZAVOD ZA ORTOPEDSKA POMAGALA I REHABILITACIJU
Božidarevićeva 11
tel. 236 2330

Probaj, onda pitat u Klaićevoj ako ovi ne daju info...
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 00:31   #5
ok, probat ću ujutro. hvala
micho0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 02:37   #6
Quote:
micho0001 kaže: Pogledaj post
ma hvala, sutra ujutro ih moramo ići postaviti, a ne znam gdje ih dobiti. Išli smo ortopedu privatno jer bi u Klaićevoj čekali nekakvih dva mjeseca. I hvala Bogu da nismo išli, tko zna kako bi bilo da nismo reagirali kad je trebalo...
Možemo ih dobiti preko HZZO-a, imamo doznake, ali gdje - ne znam, kad nismo bili u Klaićevoj.
A gdje si ih u Klaićevoj dobila, od ortopeda koji ti je pregledao bebu ili...?
da,oni su joj bili stavili....ali duga prica,nisu joj uopce trebali.....dobro da majka ima 6.culo......
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 02:39   #7
ako cete ih cekati,slobodno mi javi na p.p-poklonimo vam ih....
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 21:41   #8
evo, remenčići postavljeni, bebici ne smetaju previše, barem prema prvom danu - još ne vrišti. Digli smo ih na kraju u Novoj cesti u Par-maru, savjetovao nam ortoped kod kojeg smo išli.
hvala na trudu, pozdrav
micho0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 22:57   #9
sretno s njima!
makar nema brige... djeca su nevjerojatno prilagodljiva
kad treba mirovat, nosit gips, ležat...
i ona najnemirnija sve to "odrade" bez problema, vidjet ćete
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 23:16   #10
Quote:
hani-bani kaže: Pogledaj post
sretno s njima!
makar nema brige... djeca su nevjerojatno prilagodljiva
kad treba mirovat, nosit gips, ležat...
i ona najnemirnija sve to "odrade" bez problema, vidjet ćete



isprobano - klinci su za ne povjerovati
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 13:01   #11
Moja curica ima 8 tjedana,a prije tri dana je dobila remenčiće jer joj je dijagnosticirana displazija na lijevom kukiću. Prilikom vježbanja kukova, pod rukom sam osjetila da joj pucketa u koljenu. Da li netko zna o čemu se radi?
atom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:32   #12
mi smo remenčiće nosili čak 20 minuta , ako i toliko, jako mu je smetalo....pa smo odustali, više smo vježbali i Hvala Bogu sve je dobro prošlo, čak nas je doktor i pohvalio, čak je i prije počeo hodat....ma sve nam je super prošlo......
__________________
http://trudnamama.blog.hr/ Klikni na link
trudnamamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 22:51   #13
pa ovo ti baš i nije za neku pohvalu - a šta da se nije ispravilo?
nema tu mjesta neodgovornosti i igra - smeta i šta...naučit će se
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 23:22   #14
Quote:
atom kaže: Pogledaj post
Moja curica ima 8 tjedana,a prije tri dana je dobila remenčiće jer joj je dijagnosticirana displazija na lijevom kukiću. Prilikom vježbanja kukova, pod rukom sam osjetila da joj pucketa u koljenu. Da li netko zna o čemu se radi?
off:
i nama je krckalo u koljenu, isto primjetila kod vježbanja, čini mi se da sam i pisala o tome... Pitala sam pedicu na pregledu i ispalo je da je to uredu, a i trajalo je kratko, prestalo je ni ne znam kada i kako.
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 15:52   #15
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
pa ovo ti baš i nije za neku pohvalu - a šta da se nije ispravilo?
nema tu mjesta neodgovornosti i igra - smeta i šta...naučit će se
i nije za pohvalu....stvarnoo nije.....al samo kažem, koliko opet doktor pogriješi, nabija djetetu da nešto nosi što nije ni trebalo, a naš dečkić je toliko bio živ da jednostavno nismo mogli, tih 20 min je plakao, a baš mi i nije drago da djete slušam kako plače i dere se do iznemoglosti.......
__________________
http://trudnamama.blog.hr/ Klikni na link
trudnamamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 15:45   #16
Mi smo danas išli u Klaićevu na UZV, dijagnoza displazija lijevog kuka, isto ćemo dobiti remenčiće... Nije mi se svidjelo što je taj UZV trajao doslovno 10 sekundi za jedan i 10 za drugi kuk, i na temelju toga će moje dijete minimalno 6 tjedana biti sputano u tim remenčićima. Sad nisam sigurna tražiti li drugo mišljenje ili ne, jer ako mi drugi liječnik kaže da ne trebaju remenčići hoću li se ipak pitati što će se dogoditi ako joj ih ne stavim.
Inače jako voli mahati nogicama i protestira i kad je široko povijam, pa ne znam kako će reagirati na remenčiće.
I još napomena da su u rodilištu rekli da je s kukovima sve u redu i da je ne treba niti široko povijati! Onda sam je na preporuku sestre iz bolnice i patronažne ipak široko povijala, ne znam što bi tek bilo da nisam...

E sad, zanimaju me iskustva s tim remenčićima, koji su problemi... Sad će biti sve toplije pa me strah da ne dobije neke reakcije na koži i tko zna što još ne
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 21:50   #17
ne znam za remenčiće ali možda da tražiš još jedno mišljenje.sama kažeš da je uzv trajao 10sek.već je bilo takvih priča,da su im rekli da nije u redu a na kraju ipak sve super.ako ćeš ići po drugo mišljenje preporučam dr.Tieffenbaha u Petrinjskoj (mislim da nisam dobro napisala ime ali spominjali smo ga na temi uzv kukova pa pogledaj).sretni i nadam se da se curica neću morati dugo mučiti.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 19:52   #18
Mi smo danas dobili remencice. Nju nista ne smetaju, ja i tatica cendramo kad ju vidimo u njima.
Samo nam nije jasno sto da oblacimo na nju, ortoped ih je stavio preko bodica i mi smo joj danas doma jos podstavili s baby blazinicama da ju ne zulja ali ni jedne stramplice ne mozemo zakopcati preko.
Nije bas hladno pa smo joj ostavili par gumbica otkopcanih ali ako cemo u setnju trebala bi imati nesto zatvoreno na sebi.
Jel netko zna rjesenje?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 14:58   #19
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Mi smo danas dobili remencice. Nju nista ne smetaju, ja i tatica cendramo kad ju vidimo u njima.
Samo nam nije jasno sto da oblacimo na nju, ortoped ih je stavio preko bodica i mi smo joj danas doma jos podstavili s baby blazinicama da ju ne zulja ali ni jedne stramplice ne mozemo zakopcati preko.
Nije bas hladno pa smo joj ostavili par gumbica otkopcanih ali ako cemo u setnju trebala bi imati nesto zatvoreno na sebi.
Jel netko zna rjesenje
?
Nitko ne zna?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 15:50   #20
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Nitko ne zna?
ja sam svojoj curici stavila carapice kao dokoljenke, a na remencice sam joj obukla trenirkicu koja je dosta elasticna i siroka, uglavnom broj veci nego sto ona nosi...tako smo isli van u setnju
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.